Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-08-28 23:16:11 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-04-07 11:14:27
Posty: 448
Lokalizacja: wrowaw albo wawro ;p
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512-933-050
Obecne moto: fz6 Fazer S1 2004r
Elo ewerybady :)

mam ja od paru lat kufer jak w tytule. Od dawna mam 'problem' z zawiasami. A chodzi o to że raz odkręcają mi się śruby mocujące zawiasy od klapy (to mniejszy problem i do zniwelowania) a dwa że te zawiasy nie mają żadnej blokady i klapa podniesiona do góry trzyma się parę sekund i opada. Jako że trochę mnie to wyprowadziło z równowagi to w końcu postanowiłem coś z tym zrobić. Stąd ten post. Pytanie czy posiadacze tegoż kufra mają te same problemy? Bo sam nie wiem czy kupiłem wybrakowany (choć kupiłem nowy w sklepie) czy to słabo rozwiązane jest po prostu?
a jak posiadacze mają/mieli takowy problem to kto jak sobie z tym poradził? bo póki co nie mam pomysłu jak zamontować prostą blokadę by mi klapa nie opadała hmmm...
jakieś sugestie, podpowiedzi uwagi czy inspiracje??
z góry dzięki :)

Uzupełnienie
żeby rozjaśnić nie chodzi o zew. zawiasy te z tyłu kufra, tylko o te metalowe blaszki będące wew kufra, łączące dolną część z klapą. one się odkręcają i je bym chciał jakoś blokować by klapaa nie opadała


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-28 23:16:11 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-08-29 14:39:32 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-07-25 14:30:00
Posty: 71
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Płeć: Mężczyzna
Telefon: FAJNY
Obecne moto: FZ 1 FAZER
Ja mam taki sam kufer i klapa opada tylko, że mi to nie przeszkadza a zawiasy nie widzę żeby się odkręcały. Wydaje mi się, że tak to jest wykonane i nie wiem czy uda Ci się coś zrobić z tym problemem ale jak znajdziesz rozwiązanie to pisz zrobię to samo pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-29 22:45:34 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Czuje sie wywolany do tablicy bowiem zawsze bronie dobrego imienia Maxii 3, ktory jest dla mnie niemal idealnym kufrem i bardzo go lubie :twisted:
Tak na serio to faktycznie mogli troche lepiej pomyslec cos z tymi ogranicznikami klapy. W ogole zaczac nalezy od tego, ze problem pojawia sie w zaleznosci od tego jak mamy ustawiona plyte w motocyklu tzn. pod jakim katem. U mnie kufer jest w tylnej czesci lekko uniesiony ku gorze dzieki czemu klapa mi wczezniej nie opadala przy pelnym otwarciu. Gdy zamontowalem oparcie dla ukochanej zaczelo ono blokowac pelny ruch klapy do konca przez co tez lubi ona opadac wprost na nadgarstki oczywiscie tylko podczas poszukiwan w kufrze. Przyzwyczailem sie do tego i nie narzekam, choc rozumiem ze moze to denerwowac.
Moim zdaniem najprostszym i banalnym rozwiazaniem byloby wyciecie z kawalka blaszki takiego plaskiego elementu, ktory w jednej czesci zalozony bylby na stale a z drugiej mialby szczeline, ktora zakladaloby sie na drugi "kolek" w celu podparcia.
Cala rzecz odbywalaby sie na tym elemencie:

[ img ]

Wydaje mi sie to dobrym rozwiazaniem choc trzeba by uwazac zeby w druga strone nie wylamac tych kolkow przypadkowo. Dlatego ja nic nie zmieniam i nauczylem sie z tym zyc.
Tak w ogole nie wiem czy wiecie ale takie "blokady" klapy w postaci kabla wystepuja tylko w wersji czarnej czyli Tech. Wersja czerwona posiada metalowe zawiasy, ktore chyba lepiej dzialaja pod tym wzgledem niz te co wyzej pokazalem jednak z jakiegos powodu z nich zrezygnowano. Wydaje mi sie, ze mogly one rysowac kaski gdy zamykalo sie je w srodku. Myslalem, ze mozna takowe dokupic i wymienic sobie ale nie udalo mi sie znalezc takich zawiasow jako czesci zamiennych.
U mnie zaden problem z zawiasami nie wystepowal jak dotad, wszystko trzyma sie solidnie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-08-30 02:30:20 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-04-11 22:31:25
Posty: 23
Lokalizacja: Łuków / Lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6n S2
blue7 mam u siebie te metalowe zawiasy niestety również się nie blokują i zamykają się kiedy kiedy się spodoba. Ja mam taki patent, że blokuję taką pojedynczą linką mocującą. Jedną część łapię za zamknięcie kufra, a drugą pod kufrem i się trzyma. :)

[ img ]


Ostatnio edytowano 2015-09-02 23:23:57 przez barto04, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-09-02 18:34:16 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-04-07 11:14:27
Posty: 448
Lokalizacja: wrowaw albo wawro ;p
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512-933-050
Obecne moto: fz6 Fazer S1 2004r
wiedziałem że mało precyzyjnie się wysłowiłem heh

generalnie chodzi mi właśnie o wspomniany przez Was ogranicznik:) zastanawiam się co zrobić by te ograniczniki zablokować przy otwartej klapie i przez to mieć pewność by nic mi na ręcę nie opadoła klapa heh

zdjęcie owego ogranicznika zamieszczam poniżej
Załącznik:
WP_20150829_002.jpg [68.65 KiB]
Pobrane 404 razy


Bart weź rozjaśnij proszę jak Ty to robisz bo nie do końca zrozumiałem ;/a obrazek co chciałeś wstawić nie działa.

BLue Twój patent z blaszką ma jakąś rację bytu ale widzę problem z montażem na sztywno z jednej strony. Bo ta blaszka dokręcona by była na tej śrubce co trzyma ogranicznik. Żeby blaszka mogła się ruszać musiałbym zostawić niedokręconą śrubkę a to nie wchodzi w rachubę bo od drgań się odkręci zupełnie. Z drugiej natomiast strony by trzeba zamontować jakiś haczyk na którym na szybko montowałoby się tą blaszkę. Jest to do zrobienia. Ale nie mam pomysłu z tej pierwszej strony jak to zrobić by był luz na blaszce która jest zamonotowana na wciąż.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-09-02 22:23:27 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-08-16 19:46:14
Posty: 487
Lokalizacja: Wwa/B-stok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TnT
Mnie też, to irytowało na tyle, że poszedłem brutalnie :)
Dałem grubsze wkręty mocujące.
Ograniczniki podciąłem tak, że blokują zawias ale jak już składa się w drugą stronę.
Załącznik:
zaw.jpg [7.67 KiB]
Pobrane 401 razy


Też było upierdliwie, bo żeby złożyć kufer to trzeba każdy zawias popchnąć w drugą stronę.
Lepsze, to niż samozamykający się ciągle :)
Ale odkąd zgubiłem jeden jest git... taka blokada naturalna
Ewentualnie można z jednym tylko podciętym. :drink:
Ogólnie działa, bo kufer ma kilkadziesiąt tyś przelotu prawie niezdejmowany.
Chyba już z 100000 razy otwierany i zamykany. Czasem fotki co 100m :)
Załącznik:
zaw2.jpg [45.36 KiB]
Pobrane 387 razy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-09-03 00:11:39 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Żuku niezla modyfikacja. Ciekawi mnie tylko, na wszystkich zdjeciach masz otwarty kufer :?: :twisted:
Widze, ze masz jakis wklad wewnatrz kufra, to oryginalny Givi, czy Twoj autorski pomysl?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-09-03 22:51:28 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-08-16 19:46:14
Posty: 487
Lokalizacja: Wwa/B-stok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TnT
Tak, niestety, czasami się zdarza jak zapomnę zamknąć :)
Wnętrze wypełnienie givi.
Modyfikacja ryzykowna, ale miałem już dosyć przycinania łap.

Załącznik:
kufr.jpg [155.45 KiB]
Pobrane 371 razy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-09-04 08:03:37 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
ja mam te gumki i notorycznie mi się wyrywają z tych uchwytów
dokręcenie tego śrubokrętem nie ma już u mnie sensu....
najbardziej mi to doskwiera w bocznych bo opadają


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-09-09 15:45:00 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-07-25 14:30:00
Posty: 71
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Płeć: Mężczyzna
Telefon: FAJNY
Obecne moto: FZ 1 FAZER
Bardzo ciekawy patent będę musiał coś pomyśleć przez zimę może zrobię coś podobnego


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org