Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-07-24 16:04:40 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-29 15:21:38
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Cześć Wam!

Nie zdążyłem długo nacieszyć się moim moto, a już udało mi się zaliczyć pierwszy szlif. :( Niby nic wielkiego, na szczęście silnik i rama bez obrażeń, ale z uwagi na to że jest to wersja z owiewką, lista części do wymiany jest dość pokaźna.

Niektóre części są dość oczywiste, co do innych mam pytania/wątpliwości.

1. Kierownica
Z tego co widziałem są 2 najczęściej pojawiające się możliwości - Accel i Lucas. Którą z nich polecacie? Może jeszcze inną?

Lucas
Accel

2. Przełącznik prawy zespolony
Dostępne są 2 wersje - RJ07 i RJ14. Rozumiem że do S2 pasuje tylko RJ14?

RJ07
RJ14

Chyba że w ogóle coś takiego?
RJ__ z manetką

3. Czacha
Na allegro, olx i innych jest ich naprawdę dużo - a od wyboru można dostać zawrotu głowy. W wielu brakuje zaczepów lub są bardziej lub mniej pęknięte. Czy jest jakaś która wydaje się Wam okej? A może jest sens doinwestowywać w moją i "dolepić" plastik? Z tego co się orientowałem przemalowanie jej na mój kolor powinno być wykonalne. Nie ukrywam że z tym mam największy problem..

Moja czacha:
Obrazek raz
Obrazek dwa

4. Szyba
Poszła mi i szyba - ale zamiast kupować oryginał chciałbym kupić jakąś akcesoryjną, wyższą, do turystyki. Jaką polecacie? :)

5. Lewy klosz reflektora (przód)
Nigdzie na allegro nie mogę znaleźć samego klosza lewego reflektora - a jeżeli już coś jest dostępnego - jest to cały reflektor, do tego częściowo uszkodzony (niewiele lepszy od mojego) albo horrendalnie drogi (jak tu). Jego (mojego) stan widoczny jest na zdjęciach czachy powyżej. Jakieś pomysły lub/i miejsca skąd można to cudo wziąć w normalnych pieniądzach?

To na razie tyle, wciąż poszukuję jeszcze innych części - ale póki co to właśnie z powyższymi mam największy problem. Nie mogę się doczekać, żeby znów wsiąść na maszynę. :| Pomożecie?

Z góry dzięki!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-24 16:04:40 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-07-24 17:58:47 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-03-02 13:14:55
Posty: 74
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 fazer
Oj to szybko ten szlif.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-24 18:07:06 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-07 14:05:09
Posty: 188
Lokalizacja: Poznan
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki gsf 1250 ABS
Ktotko sie nacieszyles idealnym stanem a pamietam jak dwa tygodnie temu pisales o zakupie.

Witam w klubie leżących



Kierownice używane zazwyczaj krzywe.Wiec zostaje strasznie droga salon lub akcesoryjna
Lampa jest w jednym kawalku jesli masz zbity klosz mozesz kupic i przelozyc dobry (temat na forum) uchwyty dajesz do pospawania (jesli ulamane) i nie widac pod owiewka

Czacha jesli używana to pewnie tak i tak do malowania

Jak spawanie a fachowiec sie nie przylozy to wypelnienie zle lezy i tak i tak widac paciaka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-24 19:15:06 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-29 15:21:38
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Fakt, nie nacieszyłem się stanem idealnym za długo. :( Co zabawne - jechałem znaną trasą, z nie za wysoką prędkością, a sprawcą był.. olej albo piach. Tył odleciał, z moimi umiejętnościami nie chciałem ryzykować i nie walczyłem - delikatnie go położyłem.

Myślałem właśnie o kierownicach akcesoryjnych - mają one rację bytu? Jeśli tak - które są polecane / najbardziej zbliżone do oryginału?

Na szczęście mam w miarę ogarniętego kolesia od spawania i lakierowania - więc chociaż z tym nie powinno być problemu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-25 07:52:00 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-03-02 13:14:55
Posty: 74
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 fazer
[quote="Drool"]Fakt, nie nacieszyłem się stanem idealnym za długo. :( Co zabawne - jechałem znaną trasą, z nie za wysoką prędkością, a sprawcą był.. olej albo piach. Tył odleciał, z moimi umiejętnościami nie chciałem ryzykować i nie walczyłem - delikatnie go położyłem.

Kolego, nie chce Cie pouczać ale to nie olej ani piach był winowajcą. Z pokorą przyznaj ze to Twoj bląd. Tak bedzie lepiej na przyszlość, wyciągnij lepiej wnioski bo olej czy piach moze być na nastepnym zakręcie rownież. Składaj moto i jeżdzij..:-) Sorry jesli brzmi to jak pouczanie, potraktuj jako rade...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-25 08:20:36 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Tomek_Gdynia napisał(a):
Kolego, nie chce Cie pouczać ale to nie olej ani piach był winowajcą. Z pokorą przyznaj ze to Twoj bląd.


Nie znasz sytuacji ale pierdolisz mądrości. Nie za każdym razem winą jest brak umiejętności. jechał za mną a mi tam też dupa uciekła (choć opanowałem), a leciałem wolniej niż zazwyczaj. Też mi powiesz że brak umiejętności Olej na Słowaku w Gdańsku nie jest nowinką, choć przyznam że sam jadąc nie widziałem, dopiero operowanie na nagraniu coś tam pokazało.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-25 08:25:28 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-29 15:21:38
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Tomek_Gdynia napisał(a):
Kolego, nie chce Cie pouczać ale to nie olej ani piach był winowajcą. Z pokorą przyznaj ze to Twoj bląd. Tak bedzie lepiej na przyszlość, wyciągnij lepiej wnioski bo olej czy piach moze być na nastepnym zakręcie rownież. Składaj moto i jeżdzij..:-) Sorry jesli brzmi to jak pouczanie, potraktuj jako rade...


"Nie chcę ____ ale _____" zawsze ma odwrotny efekt do zamierzonego. Przykładem jest chociażby "Nie chcę brzmieć jak rasista ale [bardzo rasistowski żart który bez przedrostka nie uszedłby na sucho]". :P Ot, taka dygresja.

Spokojnie, obwiniania siebie i pokory miałem po wypadku dość sporo i codziennie powtarzam sobie "co by było gdyby". Nie jeżdżę i na moto za prędko nie wsiądę, do tego po kieszeni zabolało mocno, bo AC brak.

Co do wniosków - po dogłębnej analizie sytuacji.. błąd techniczny czy brak umiejętności do postawienia moto - tak, tutaj biję się w pierś. Ale z moim doświadczeniem, w tej sytuacji próbując postawić moto, najprawdopodobniej skończyłoby się to centralnym dzwonem w barierkę, kasacją moto i przeleceniem na sąsiedni (ruchliwy) pas ruchu - a przynajmniej tak staram się pocieszać siebie po tej całej sytuacji. Uznałem jednak że lepiej byłoby nie wylewać żali tutaj a krótko i konstruktywnie zapytać o pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-25 08:29:35 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-03-02 13:14:55
Posty: 74
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 fazer
Spoko.
Masz racje, moze z racji mojego zaawansowanego wieku:-) uwazam ze trzeba wyciagac wnioski i uczyc sie na bledach. A nie szukac powodow gdzie indziej...olej piach itd.
Dobrze ze Ty caly.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-25 09:09:22 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-01-15 19:06:11
Posty: 123
Lokalizacja: Rumia /k.Gdyni
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 Fazer ABS
Co do szybki to mam Puiga turystycznego i polecam. W moim temacie jest zdjęcie porównanie ori+puig


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-25 09:19:00 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-29 15:21:38
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
SzMuD napisał(a):
Co do szybki to mam Puiga turystycznego i polecam. W moim temacie jest zdjęcie porównanie ori+puig


Dzięki bardzo, decyduję się na Puiga! :D

Rozumiem że masz na myśli tą? (znalazłem tylko przyciemnianą) ;)
https://www.puig.pl/szyby_turystyczne_i ... -p293.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-25 12:22:06 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-06-11 12:04:07
Posty: 120
Lokalizacja: Otwock
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6n S2
takie życie raz na wozie raz pod wozem, składaj moto i smigaj dalej, nie ma co rozpaczać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-25 12:36:38 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-01-15 19:06:11
Posty: 123
Lokalizacja: Rumia /k.Gdyni
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 Fazer ABS
Drool napisał(a):
SzMuD napisał(a):
Co do szybki to mam Puiga turystycznego i polecam. W moim temacie jest zdjęcie porównanie ori+puig


Dzięki bardzo, decyduję się na Puiga! :D

Rozumiem że masz na myśli tą? (znalazłem tylko przyciemnianą) ;)
https://www.puig.pl/szyby_turystyczne_i ... -p293.html

Ja kupiłem dokładnie w tym sklepie -polecam
Napisałem do nich i sprowadzili mi przezroczysta ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-25 15:27:38 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-03-02 13:14:55
Posty: 74
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 fazer
misiakw napisał(a):
Tomek_Gdynia napisał(a):
Kolego, nie chce Cie pouczać ale to nie olej ani piach był winowajcą. Z pokorą przyznaj ze to Twoj bląd.


Nie znasz sytuacji ale pierdolisz mądrości. Nie za każdym razem winą jest brak umiejętności. jechał za mną a mi tam też dupa uciekła (choć opanowałem), a leciałem wolniej niż zazwyczaj. Też mi powiesz że brak umiejętności Olej na Słowaku w Gdańsku nie jest nowinką, choć przyznam że sam jadąc nie widziałem, dopiero operowanie na nagraniu coś tam pokazało.



"Pierdolisz mardrosci" ???- spokojnie spokojnie.

Nie napisalem ze brak umiejętności. Po prostu doswiadczenia. Na kazdym zakrecie cos moze byc a sam mowisz ze olej na slowaku nie jest niczym nowym. Chodzi mi tylko o to ze lepiej znalesc co inaczej/lepiej/ wolniej mozna zrobic następnym razem niz po prostu piach czy olej i koniec rozkminy na ten temat. Tylko tak "moim zdaniem" mozna sie rozwijać, znalesc co mozna zrobic inaczej bo na olej czy piach nie ma sie wplywu a na znalezienie u siebie czegos co mozna zmienić jak najbardziej.
Nie tylko na moto ale generalnie.

Przepraszam ze tak zirytowalem Cie swoja opinia, ktora nie oceniala a byla rada zeby wyciagnac wnioski na przyszlosc. Dla mnie kazda opinia jest wazna a nie "pierdoleniem madrosci" a czlowiek wybiera te ktore sa dla niego wartosciowe. Widac nie wolno miec swojego zdania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-25 18:39:14 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Tomek_Gdynia, z wnioskami się zgodzę. ale widząc prędkość, stan nawierzchni, ba, nawet wychylenie "w trakcie gleby" powiem ci że w tym przypadku poza oponami ciężko mi wymyślić co mogło pójść nie tak. tak samo jak z moim shimmy w lipcu - jedyne co mogę winić - to zawieszenie. moto nie mam od nowości, więc nie wiem kiedy wymieniane, ale jakiś czas mam i nie robiłem, bo wydawało się że jest git, w tym konkretnym przypadku zadziałało tak jak zadziałało. dla tego mam już zmieniony olej, i będę robił łożyska. wina człowieka - niedopilnowanie stanu maszyny. jednak niewielki procent nas jest mechanikiem i uda mu się wyłapać takie elementy "przed" zdarzeniem, dla tego czasem trzeba powiedzieć "shit happends", zebrać dupę, naprawić sprzęt... i wyjechać na drogę, bogatym o to określone dośwadczenie.

myślę że drool nie obrazi się za klatkę z mojej kamerki na kasku:
Załącznik:
pac.png [80.32 KiB]
Pobrane 418 razy


w następnym keyframe ułamki sekund później moto już było "bokiem". prędkość około 80-km/h. ciężko mi przy takich warunkach zwalić winę za lowslide na coś innego niż sprzęt. nawet zła pozycja nie położyłaby moto, a z tego co twierdzi drool, hebla nie tykał, biegów nie zmieniał...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-26 09:19:16 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-29 15:21:38
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Nie obrażę się, możesz nawet wstawić GIFa momentu położenia moto. :P

No niestety, stało się co się stało, moto trzeba postawić do pionu i jeździć dalej bogatszym o to doświadczenie.

Powoli kompletuję kolejne części, z paroma tematami wciąż jednak się waham.

Szybę wezmę akcesoryjną od PUIGa zgodnie z rekomendacją SzMuDa - o to chyba nawet właśnie dostępną, lekko przyciemnianą.

Czytałem że na forum polecane są kierownice od LUCASa - jaki konkretnie model polecilibyście? Rozumiem, że w związku z tym wypadałoby również dokupić nowe końcówki kierownicy? Nie powiedziałbym że oryginalna była dla mnie niewygodna, ale na tej akcesoryjnej (turystycznej?) z tego co zrozumiałem - sylwetka będzie bardziej wypoczęta?

Czy jest może ktokolwiek znający się na plastikach który mógłby pomóc mi wybrać czachę, która nadaje się jako części dodatkowe do mojej (jest sens do niej doklejać?) lub po prostu - jako baza, do spawania/klejenia/przemalowania?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org