Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-10-06 10:52:18 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-03-20 20:16:53
Posty: 53
Płeć: Mężczyzna
Hejka. Polecicie jakieś fajne, ładne, niedrogie (tak, wiem że to trzy różne produkty :)) sakwy boczne i centralną na Fazerka?
Warunkiem jest brak stelaża, bo zamierzam okazyjnie z nich korzystać, a stelaż nie wygląda zbyt ładnie i psuje mi sportowy "look" ;)

A nie chce z niego robić turystycznego fazera, tylko raczej 75% ścig i 25% turystyk.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-06 10:52:18 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2020-10-06 12:34:18 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2019-05-29 12:25:15
Posty: 89
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
jak jezdzisz sam to centralny kufer i tankbag w zupelnosci wystarczy ;) ja mam kufer ze stelarzem, ktory zakladam tylko na dlugie wyjazdy (6srobek i zdjety), a na wypady jednonocne mam taka torbe/plecak oxford 35l (na allegro spokojnie znajdziesz). Pierwszy wyjazd za granice Hornetem jeszcze wlasnie mialem tego oxforda i spokojnie zastapi kufer, ale jest mimo wszystko mniej sztywno zlaczony z moto, dlatego na tripy po europie zakladam kufer.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-06 13:09:23 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
si, polecam pokombinować jednak z torbą/workiem na tył, w imready mają promocje i worki nawet do 70l więc na pewno s→e zapakujesz. z sakwami jest ten problem że pod ciężarem zjeżdżają i zaczynają trzeć o oponę - trzeba naprawdę zwracać uwagę na to jak montujesz żeby temu zapobiec.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-06 17:05:46 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-05-29 19:40:48
Posty: 91
Lokalizacja: KR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YAMAHA FZ6
DonMateo napisał(a):
Hejka. Polecicie jakieś fajne, ładne, niedrogie (tak, wiem że to trzy różne produkty :)) sakwy boczne i centralną na Fazerka?
Warunkiem jest brak stelaża, bo zamierzam okazyjnie z nich korzystać, a stelaż nie wygląda zbyt ładnie i psuje mi sportowy "look" ;)

A nie chce z niego robić turystycznego fazera, tylko raczej 75% ścig i 25% turystyk.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



nie pamiętam nazwy ale znajomy ma (nie chce sprzedać mimo braku moto aktualnie :evil: ) zestaw sakw i kuferka centrlaklego co składa się w razie potrzeby w walizkę na kółkach np takie:

https://www.atm-motocykle.pl/product-po ... zarna.html

a z innych ciekawych:

https://www.atm-motocykle.pl/product-po ... mbo70.html

https://www.atm-motocykle.pl/product-po ... OTECH.html

https://www.atm-motocykle.pl/product-po ... -grey.html


Ja objechałem tydzień na Węgrzech z tankbagiem i torbą zamocowaną siatką do zadupka
(dobra pojemność choć siatka rysuje lakier ;/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-06 19:39:28 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Jeśli wygląd po zdjęciu sakw jest tak istotny, to stelaże też można zdejmować kiedy nie są w użyciu.

Ja swoje boczne stelaże givi pod kufry ściągam jak nie używam, raptem 4 śrubki i nie ma śladu po bocznych. Są też stelaże givi na specjalny kluczyk do błyskawicznego ściągania ramek.

Nie wiem jakie masz preferencje ładunkowe i wycieczkowe, ale miękkie sakwy to taki pół-środek... Ja zrezygnowałem z samego faktu jak to wygląda na moto i jak się to montuje.. jak worki z piaskiem na osiołku :) sznureczki paseczki dupeczki a i tak wisi jak skóra na szkapie. Zabranie tego do hotelu to kolejne dłubanie, a jak wszystko zmokło, jest w piachu i robisz to po ciemaku to już całkiem jest lipa. W tym czasie co bym te paski sznurował to przykręcę sobie stelaż boczny ;) a pod hotelem naciskam guzik i zabieram kufer na kwaterę... Komplet kufrów givi e360 ze stelażami bocznymi to ok 1000zl, nie jedne sakwy dobrej firmy kosztują więcej. Można dyskutować o gustach ale praktyczność rozwiązania jest niezła a na moto kufry nie wygladają aż tak tragicznie. Na pewno zyskujesz na pojemności bagazowej i bezpieczeństwie ładunku.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-10-06 21:03:25 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
DonMateo napisał(a):
Warunkiem jest brak stelaża, bo zamierzam okazyjnie z nich korzystać, a stelaż nie wygląda zbyt ładnie i psuje mi sportowy "look"
W początkowych etapach jazdy Fazerem też zamontowałem wspomniane Oxfordy, w sumie jak się nie jest jeszcze turystą to całkiem sensowne rozwiązanie ale na poważne rzeczy typu elektronika miałem już duży kufer centralny. Wiedzieć jednak musisz o kilku rzeczach które wychodzą dopiero z czasem.
W razie deszczu 100% że przemokną o ile to nie będzie przelotna chmurka, zawijałem je w worki i jakoś dojechałęm ale to rozwiązanie doraźne i dość chałupnicze. W FZ6 akurat szczęśliwie jest popowadzony wydech pod kanapą przez co sakwy się nie przepalą od spalin jak u kolegi wypadła dziura w trakcie jazdy. Za to FZ6 ma te lakierowane "boczki" i dobrze jest zabezpieczyć miejsca gdzie sakwy stykają się z nimi bo będzie poobcierany lakier - nie ważne czy jedziesz w deszczu czy nie i tak kurz się tam dostanie. Upierdliwe jest zakładanie i ściąganie tego z motocykla ale jak rozmawiamy o doraźnym rozwiązaniu to można to znieść. Biorąc moje doświadczenie turystyczne jeśli będziesz gdzieś chciał dalej jeździć to i tak będzie trzeba zainwestować w jakieś kufer ponieważ względy praktyczne to wymuszą.
Jeśli chodzi natomiast o sportowe zacięcie to moim zdaniem dobrym pomysłem który mógłbyś zastosować jest też średnich gabarytów tankbag taki jak Givi na tanklocku - który jest bardzo praktyczny i łatwy w obsłudze, nie wymaga dużo grzebania przy moto a na sportach to chyba najczęściej spotykane rozwiązanie. W dodatku równoważy masę bagaży na tyle motocykla i niejako swoim ciężarem balansuje lepiej motocykl, ja zawsze w nim wożę najcięższe rzeczy i ten patent się sprawdza (wiadomo, żeby też nie przesadzać w drugą stronę).

Jest teraz moda jak widzę na sakwy miękkie inaczej zwane "miejskimi" ale myślę że w starciu z realiami turystyki i tak trzeba kiedyś będzie kupić coś konkretniejszego, a nawet twarde kufry bywają w super wersjach a'la sport więc zachowują charakter motocykla nie robiąc z niego furmanki ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org