Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-04-28 12:03:45 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2009-11-21 19:34:51
Posty: 280
Lokalizacja: Błonie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000 - 2004r.
Zacznę od tego, że wiem, że to już było pisane, ale ja jednak nie mogę nic z tego wywnioskować :D I chciałbym się poradzić łopatologicznie, na przykładach. Otóż mam do wymiany klocki przód (tył też, ale to jeszcze troszkę). I teraz zastanawiam się nad kilkoma modelami. Jakbyście mogli mi je porównać, opisać co w nich jest złe, a co dobre, bo macie znacznie większe doświadczenie, niż ja. Oto te modele:

http://www.allegro.pl/item988610967_ebc ... m_xjr.html

http://www.allegro.pl/item988614804_ebc ... m_xjr.html

I jeszcze w intermotors oferują Ferodo FDB 605 XR oraz Lucasy MCB 541 SH, tylko, że chyba na allegro takich nie ma(?)

Pozdrawiam i z góry dzięki!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-04-28 12:03:45 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-04-28 20:59:29 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-11-23 20:31:27
Posty: 621
Lokalizacja: Wawa Włochy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
@desable
W maxi skuterze miałem kiedyś klocki EBC z tą koncówką HH. Lepiej hamują ale za to szybciej sie zuzyja.
Jezeli zależy Ci na hamulach "zyletkach" to bierz :) Jezeli lubisz jazde rekreacyjna a nie torową to wez zwykłe (FA252)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-04-29 00:51:47 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2009-11-21 19:34:51
Posty: 280
Lokalizacja: Błonie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000 - 2004r.
Kurde, ja jeszcze nie ogarniam tych klocków Ferodo. Czym się różnią np. te:
http://www.allegro.pl/item991790183_klo ... 1_fzs.html

od tych:
http://www.allegro.pl/item983328258_klo ... z_fzs.html

albo od tych:
http://www.allegro.pl/item983328263_klo ... z_fzs.html

i które są lepsze, które gorsze? Bo potrafię je rozróżnić tylko ze względu na cenę ... :/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-04-29 18:02:43 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-03-25 21:10:48
Posty: 26
Lokalizacja: Września
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 668336370
mam te pierwsze zalozone z przodu kupilem je po zjechanych ebc HH no i... jest tak se:( uczucie bardziej "drewnianego" hamulca ogolnie tragedi nie ma ale reweli tez takie se zwykle i w miare tanie- slabe stoopie idzie zrobic:P(jak mi sie skoncza wracam do ebc seri HH. Mysle ze te sinterowe ferrodo beda ciut lepsze na drugi raz nie bede oszczedzal parudziesieciu zlotych na hamulcach. pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-04-30 00:26:45 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2009-11-21 19:34:51
Posty: 280
Lokalizacja: Błonie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000 - 2004r.
dobra, kupiłem EBC FA252 HH i tyle :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-03-26 19:19:40 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-01-25 14:18:27
Posty: 10
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer 04
W ramach odświeżenia tematu chciałem zadać pytanie na temat klocków EBC FA199-GG. W drodze pomyłki znajomy zamówił mi ten model (zamiast HH, na których mi zależało) i nie wiem czy opłaca się je wymieniać na HH :( .

Dodam, że jeżdżę głównie turystycznie (ale wolę pewny chwyt, z drugiej strony nie chcę zmieniać po sezonie kompletu tarcze-klocki) :wink: , ale zależałoby mi na poprawie hamowania, ponieważ mój model Fazera (S1-dwutłoczkowe zaciski) w porównaniu do poprzednie wersji, którą posiadałem (stary dobry FZS) wypadają trochę słabiej. Trudno znaleźć w ogóle cenę HH dla mojego modelu, a za te obecne zapłaciłem horrendalną kwotę-150 zł/tarczę!!! Ewentualnie jakie inne polecacie do tego modelu? Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi! :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-04-26 15:28:54 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-10-02 21:18:41
Posty: 14
Lokalizacja: Wro
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
Ma ktoś może z swoim FZ6 klocki SIFFERT MP123 ( http://allegro.pl/klocki-yamaha-xj-600- ... 48603.html) ? Jeśli tak to mógłby napisać jak się sprawują? Jestem właśnie przed wymianą i nie ukrywam, że zależy mi na cenie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-09-13 01:37:45 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-10-05 23:17:31
Posty: 35
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Moze ktos porownac z doswiadczenia klocki SBS Street Excel i EBC HH? Ja mam zalozone EBC HH i hamuja bardzo dobrze, jestem zadowolony lecz powoli sie koncza, zauwazylem jednak ze dosc sporo zjadają tarcze hamulcowe dlatego zastanawiam sie nad SBS-ami Street Excel. Preferuje raczej szybka turystykę, do torów niestety za daleko trzeba jechać :( Pomóżcie bo mam zagadkę :?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-09-13 19:54:59 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Cytuj:
Moze ktos porownac z doswiadczenia klocki SBS Street Excel i EBC HH? Ja mam zalozone EBC HH i hamuja bardzo dobrze, jestem zadowolony lecz powoli sie koncza, zauwazylem jednak ze dosc sporo zjadają tarcze hamulcowe dlatego zastanawiam sie nad SBS-ami Street Excel. Preferuje raczej szybka turystykę, do torów niestety za daleko trzeba jechać :( Pomóżcie bo mam zagadkę :?


klocki na tym samym poziomie, montuje tylko te dwie firmy na tą chwilę, nic innego, SBS starcza na dłużej , przy bardzo ostrym heblowaniu traci właściwości szybciej niż EBC, dla zjadacza chleba różnica prawie niezauważalna i może mi się wydaje ale SBS mniej wcina tarczę. Łuki ma ode mnie SBS-y może się wypowie.

Cytuj:
Dodam, że jeżdżę głównie turystycznie (ale wolę pewny chwyt, z drugiej strony nie chcę zmieniać po sezonie kompletu tarcze-klocki) :wink: , ale zależałoby mi na poprawie hamowania, ponieważ mój model Fazera (S1-dwutłoczkowe zaciski) w porównaniu do poprzednie wersji, którą posiadałem (stary dobry FZS) wypadają trochę słabiej. Trudno znaleźć w ogóle cenę HH dla mojego modelu, a za te obecne zapłaciłem horrendalną kwotę-150 zł/tarczę!!! Ewentualnie jakie inne polecacie do tego modelu? Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi! :D


u mnie 260zł zapłacisz za całośc z wymianą :lol: skąd oni biorą ceny tych klocków, po 150zł to są Carbone Lorraine SBK5+ co jest troszkę innym klockiem i półką wyżej ... :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-09-14 15:10:17 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-03-24 11:29:40
Posty: 67
Lokalizacja: WZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ef Zjet Adin
Wczoraj założyłem NHC nie utwardzane (mineralne???) po 67 zł/kpl/str. Po pierwszych kilkuset metrach jazdy chciałem wracać do mechaniorka z reklamacją, że mnie namówił na taki szit (wrażenia z hamowania takie, jak w sąsiada 30 letnim suzuki - zamiast konkretnego hamowania jest coś na kształt delikatnej sugestii z grzeczną prośbą o wytracnie prędkości). Z braku czasu pojechałem jednak na chatę. Po kilkunastu km było już znacznie lepiej - dało radę zablokować koło na asfalcie, więc chyba idzie ku dobremu. Dzisiaj zrobię ze stówkę lub dwie i zobaczymy jak sytuacja się rozwinie, na razie wniosek jest taki, że nie mam jeszcze wyrobionej opinii.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-09-14 23:02:56 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Cytuj:
po pierwszych kilkuset metrach jazdy chciałem wracać do mechaniorka z reklamacją, że mnie namówił na taki szit


Czy ktoś chce 150 kucy zahamować badziewiem?? taki klocek jest dobry do skuterka, małej kosiarki ale nie litrowego sprzętu.... poza tym 67 za komplet na zacisk trochę drogo, ebc hh 98zł / sbs street excel 89 zł / zwykłe ebc fa myślę za 70zł by były a dzień do nocy ...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-09-15 15:40:35 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-03-24 11:29:40
Posty: 67
Lokalizacja: WZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ef Zjet Adin
Wyrwałeś z kontekstu niewłaściwe zdanie. Trzeba było może zacytować:

„Po kilkunastu km było już znacznie lepiej - dało radę zablokować koło na asfalcie, więc chyba idzie ku dobremu”,

a wtedy oddałbyś prawdziwy sens mojej wypowiedzi. Zrobiłem wczoraj około 150 km i chciałbym Cię uspokoić: klocki ułożyły się i hamują już tak samo, jak poprzednie (jakieś utwardzane). Ściskając klamkę jednym palcem jestem w stanie podnieść tylne koło. Nagłe hamowanie ze 180/h, (dla mnie jest to już prędkość męcząca i raczej takich nie osiągam) też w moim odczuciu wyglądało tak, jak powinno wyglądać. Nie drę kolanem na każdym zakręcie, nie krzesam snopów iskier podnóżkami, dla mnie jazda ma być relaksem a nie wyczerpującym przeżyciem. Jak na ten moment jestem zadowolony z zakupu i jeśli te klocki wystarczą mi na jakieś 10 kkm (w moim wydaniu to dwa sezony jazdy), to kolejne też będą takie same. Klocki są miękkie, więc tarcze za bardzo nie ucierpią, a co dwa lata warto zaglądnąć do zacisków. Jeśli coś się w tej materii zmieni i klocki pokażą jakies złe strony, to z pewnością dam znać na forum, przestrzegę innych i za radą Wojt@sa założę te klocki do kosiarki. Na ten moment powiem jednak tak: jeśli ktoś szuka budżetowych klocków do raczej spokojnego stylu jazdy, to niech weźmie NHC pod uwagę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-09-15 16:14:29 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Cytuj:
yrwałeś z kontekstu niewłaściwe zdanie. Trzeba było może zacytować:

„Po kilkunastu km było już znacznie lepiej - dało radę zablokować koło na asfalcie, więc chyba idzie ku dobremu”,


Doczytałem Twoją wypowiedź do końca, to co myślę o NHC to tylko to co mam na serwisie i opinie klientów w większości negatywne mówię o motocyklach na asfalt bo w terenie zupełnie inna opinia jest. W hamulcach nie uznaje pół-środków albo desant albo lepiej na moto nie wsiadać, paru ludziom uratowało już to życie. Wszystkie negatywy na temat NHC to traciły właściwości przy nadmiernym hamowaniu, szybko się bardzo kończyły choć zaraz ktoś napisze że można wymienić 2 razy za te same pieniądze :)

mic_kow jak ktoś raz poczuje dobre klocki pod ręką to już z tym zostaje :mrgreen: ja miałem okazję jeździć na NHC w klienta moto, nie urzekły mnie, jak sprawny układ hamulcowy to na każdym klocku zrobi się stoppie w danym moto więc ja tego nie traktuje jako wyznacznik jakości klocka. Pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-09-16 08:20:47 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-03-24 11:29:40
Posty: 67
Lokalizacja: WZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ef Zjet Adin
A dla mnie z kolei, jako dla zwykłego użytkownika, dobre hamulce to po prostu dobre hamulce i nie rozmyślam, czy jest to zasługa super klocka, hiper płynu hamulcowego, mega przewodów, czy ekstra klamki... Oczywiście co do tego, że droższe klocki to zazwyczaj lepsze klocki nie mam żadnych wątpliwości i nikogo nie mam zamiaru przekonywać, że jest odwrotnie - twierdzę jedynie, że przy moim sposobie użytkowania NHC dają radę. Jeśli natomiast chodzi o wspomniane przez Ciebie półśrodki w motocyklach, to oczywiście zgadzam się z Tobą. Z drugiej jednak strony powipowiedzmy sobie szczerze: ilu z nas tutaj na forum stać na najlepsze części, najdroższe kaski i najbardziej renomowane ciuchy? Goście z kasą nie siedzą raczej na forum mechanicznym i nie szukają odpowiedzi na dziwne pytania, ale wstawiają sprzęt do serwisu i mówią "poproszę zreperować". Gdybym srał kasą to zamiast kupować 7 letni sprzęt, poszedłbym sobie do salonu Yamahy, wypił kawę, pomarudził, wyjął złotą kartę i wrócił do domu piękną, bordową FZ1. A po drodze jeszcze bym wstąpił do salonu BMW i kupił podgrzewany kombinezon za 12 tysi. Czasy są jakie są, może nasze wnuki będą miały lepiej...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-12-18 22:58:22 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-03-24 22:00:31
Posty: 16
Lokalizacja: Skorzęcin
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 723483851
Obecne moto: yamaha fzs 600 02r
Witam

Nie wiem jakie dobrać klocki hamulcowe do mojego stylu jazdy.
W 80% spokojna jazda na długich odcinkach a 20% ostrej

Jakie klocki do takiego stylu jazdy dobrać ?
Jakie byście mi doradzili proszę o Pomoc ??

Ostrzeżenie za dublowanie tematów i to na dodatek związanej z klockami hamulcowymi.... temat wałkowany wielokrotnie! Używaj opcji "Szukaj" !!!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org