Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-02-14 21:00:54 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-02-14 19:59:18
Posty: 79
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer FZ 6 S
Witam ! pytanie moje jest nastepujace-czy ktos ma zamontowane w swojej FZ 6 S lub innym modelu wyswietlacz biegow? i jak sie spisuje? stwierdzilem ze bez tej rzeczy tez mozna jezdzic ale zostala stworzona by ulatwic jazde nie utrudnic,sami wiecie i znacie swoje motocykle czasem mieli sie biegami,kupilem go koszt ok 300 pln ale szukam u siebie w okolicy elektryka,czy z moto na gwarancji mozna takie rzeczy montowac?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-14 21:00:54 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2010-02-15 01:05:34 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-01-15 17:27:42
Posty: 681
Płeć: Kobieta
Obecne moto: Yamaha Thundercat
http://www.motocykl.org/thundercat/foru ... =30&t=1486

Twardy najlepiej zacząć od wyszukiwarki. W linku wklejonym powyżej znajdziesz chyba wszystko co cię interesuje. Pozdro!

ROXI edutuj swoje posty /Nemo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-15 11:12:47 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-08 09:33:58
Posty: 446
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 2002
We wklejonym linku nie znajdzie NIC, co go interesuje, bo FZ6 ma zupełnie inny czujnik luzu. Samorobny wyświetlacz biegu nie wchodzi więc w grę.

Twardy, o ile wiem, to gotowy wyświetlacz podłączasz do przewodów sygnałowych biegnących do zegarów. Jeśli użyjesz szybkozłaczek - to zapewne nikt ci nie "zaproponuje" przepadnięcia gwarancji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-15 19:53:29 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-02-14 19:59:18
Posty: 79
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer FZ 6 S
dzieki za porady moze ktos wlasnie ma ACUMENA? i go zamontowal? mam wszystkie objasnienia jak i ktory kabelk gdzie podlaczyc,interesuje mnie opinia uzytkownika wlasnie tego modelu chyba DG-8 .Mam mechanika tam gdzie go kupowalem,to serwis wiec gwarancja chyba tez bedzie? niestey nie mam tego pod reka wiec moze byc blad.Roxi dzieki za linka,kiedy wyslalem posta znalazlem temat odnosnie wyswietlaczy,po prostu taka gapa ze mnie ze zdublowalem temat :P Papatki!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-15 20:23:47 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-11-19 01:24:09
Posty: 189
Lokalizacja: Bieszczady
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 WSK 125
nie lepiej było wziąć tańszego Datatoola :mrgreen: :mrgreen: "jeden czort" każdy ma spóźniony zapłon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-15 20:27:27 
forumowa amazonka

Dołączył(a): 2008-02-11 21:40:45
Posty: 1133
Lokalizacja: SI-SH-SK
Płeć: Kobieta
Telefon: 0700 :-)
Obecne moto: Yamaha
Ja mam Acumena w R1 i sprawdza sie rewelacyjnie, polecam z czystym sumieniem, niby nie potrzebny bajer ale szybko sie do niego przyzwyczaisz :D .
Montowali mi go na serwisie Yamaha trwało to około godzinki , za montaż wzieli w zeszłym roku 100 zł bodajrze .
Jest idealniw ustawiony , wystarczy trzsymać odpowiednie obroty i nie ma żadnych wahań , czyta rewelacyjnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-15 21:42:47 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-08 09:33:58
Posty: 446
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 2002
Nie rozumiem, dlaczego tak wiele osób jest przekonanych, że wyświetlacz biegów to tylko niepotrzebny dodatek.

Skąd ta opinia?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-15 23:32:26 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-11-19 01:24:09
Posty: 189
Lokalizacja: Bieszczady
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 WSK 125
MarcinN - bo co po niektórzy jeżdźą spokojnie i za argument który jest przeciw wyświetlaczowi mają że po to jest obrotomierz, dla mnie to śmiech na sali jest, choć ja wogóle :mrgreen: :mrgreen: l nie mam zegarów, ale jestem od zawsze zwolennikiem wyświetlacza aktualnie zapiętego biegu ponieważ gdy się jeździ agresywnie "serpentyny, tor" to cały obrotomierz na gó*** się przyda, i nikt mnie tutaj nie przekona że od tego jest obrotomierz po pierwsze dlatego że go niemam :mrgreen: :mrgreen: a po drugie i tak w takiej sytuacji np "redukcja" do niczego się nie przyda chyba tylko do tego żeby nie łoić na odcięciu 8) 8) PS Chodza opinię że ten komu jest potrzebny wyświetlacz to jest kiepskim motocyklistą :mrgreen: :mrgreen: pozdro :D :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-17 22:27:20 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-02-14 19:59:18
Posty: 79
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer FZ 6 S
Panowie i Panie! kupujac motocykl nie bylem zorientowany tak do konca co on posiada :D ale przeciez motocykle Suzuki-np Gladius ma juz taki wyswietlacz firmowy,wiec zaluje tylko tego ze inzynierowie Yamahy nie wpadli na ten pomysl?kosztowaby 500 zl drozej? kto ma kupic motocykl to kupi i zaplaci,prawda? nie uwazam ze jest niepotrzebnym dodatkiem-stwierdzilem ze mi go brakuje ,slyszalem takie opinie od kolegow ze oni znaja swoj motocykl,na pamiec,na odsluch i im to jest niepotrzebne,kolega forumowy Pavlorbr ma racje,ja chce wiedziec i wiem jaki mam bieg zapiety ale czasem pomylka-potrzebuje silnej trojki a jest piec :lol: i wtedy szybka zmiana a jestem w zakrecie,potrzebuje wiedziec wczesniej co nie znaczy ze nie czuje motocykla.Po przejechaniu ilus tam km stwierdzilem ze chce miec ten dodatek,i mam w szafie :wink: czeka na montaz.Dziekuje za wyrazone opinie,czekam na kolejne glosy.Czy upiekszanie w dodatki swojego motocykla podniesie jego osiagi? zadupek,plug,oslona na chlodnice? nie,ale jesli ktos tego potrzebuje to sobie kupi i dalej bedzie motocyklista-czy przez to ze ma -kiepskim? nie sadze,chodzi o wyswietlacz.pozdrawiajac Twardy :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-14 18:47:28 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-01-08 21:41:56
Posty: 51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW R1150GS
Możecie wstawić jakieś linki jaki dokładnie pasuje do FZ6?Czy ktoś stosuje w FZ6 wyświetlacz działający na podstawie algorytmu który wylicza bieg na podstawie porównywania obrotów i prędkości?Jak to się sprawdza bo podobno czasem się gubi pytanie jak często.Tweety13 a orientujesz się może jaki masz założony u Ciebie? (wersja która "widzi" biegi z czujnika luzu czyli taki który się uczy i liczy z prędkości i obrotów?) W FZ6 można podobno użyć taki jak poniżej,pytanie tylko jak z tym w praktyce.Twardy zakładaj Acumena czekamy na pierwsze testy. :)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=946876257


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org