Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-05-24 00:27:27 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-05-06 09:29:19
Posty: 69
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 1000
Witam

W skrócie.... bardzo proszę o poradę w sprawie szyby dla Fazera 1000

W tej chwili mam szybę Powerbronze taką jak widać na zdjęciu:

[ img ]

Motocykl kupiłem właśnie z taką szybą i niestety nie wiem jak spisuje się oryginalna, ale ta którą mam jest dla mnie dość przeciętna. Największym problemem jest hałas jaki słyszę w kasku. Jest na prawdę głośno. Dlaczego myślę że to wina szyby...? Ponieważ wystarczy że wstanę na motocyklu (na podnóżkach), tzn. gdy moja głowa znajduje się znacznie powyżej normalnej wysokości i robi się znacznie ciszej. To nie jest tylko mała różnica. Wręcz przeciwnie. Różnica jest ogromna. Domyślam się że cały pęd powierza trafia dokładnie w kask. Ochrona przed wiatrem też nie jest rewelacyjna, tzn. znacznie gorsza niż w Thundercacie, ale da się z tym żyć.

Szukam szyby która będzie lepsza pod względem ilości hałasu i ochrony przed wiatrem, ale bardzo chciałbym uniknąć wysokich szyb turystycznych. Czy możecie mi polecić któryś z modeli znanych producentów?

W tej chwili zastanawiam się nad Double Bubble od MRA, ale ponieważ 'trochę' kosztuje, chciałem zasięgnąć Waszej opinii.

Będę bardzo wdzięczny za propozycje

Pozdrawiam
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szyba- Fazer 1000
PostNapisane: 2010-05-24 00:27:27 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2010-06-03 01:13:24 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-05-06 09:29:19
Posty: 69
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 1000
Sam sobie odpowiem, przynajmniej częściowo :-)

Kupiłem MRA Vario Touring:
http://www.bikehps.com/mra/variotouringscreens.html



Za mną kilka jazd testowych. Kilka wniosków
- jakość wykonania bardzo dobra, zero zastrzeżeń. Wszystko pasuje tak jak trzeba.
- regulacja szyby jest dość łatwa, a cały mechanizm działa sprawnie i pewnie.
- różnica między położeniami skrajnymi (min max) jest dość odczuwalna.
- jak było głośno tak jest :-( niestety na tym polu nie nastąpiła poprawa, a szkoda.
- dość wyraźnie zmalał pęd powietrza uderzający w klatkę piersiową. Praktycznie cala struga jest skierowana na kask i to jest niestety przyczyna znacznej głośności
- w moim kasku to prędkości około 140-150 nie występują żadne turbulencje.
- motocykl z tą szybką wygląda.... inaczej :-), ale jak dla mnie całkiem fajnie. Część główna szyby jest podobnych rozmiarów do mojej poprzedniej szyby.

Pozdro
Tomek
- na razie nie planuje powrotu do poprzedniej szyby, ale powiem szczerze że spodziewałem się większej różnicy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-09-22 23:21:24 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-09-20 22:22:28
Posty: 15
Lokalizacja: Bielsko/Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
tcat600 napisał(a):
Sam sobie odpowiem, przynajmniej częściowo :-)

Kupiłem MRA Vario Touring:
http://www.bikehps.com/mra/variotouringscreens.html



Za mną kilka jazd testowych. Kilka wniosków
- jakość wykonania bardzo dobra, zero zastrzeżeń. Wszystko pasuje tak jak trzeba.
- regulacja szyby jest dość łatwa, a cały mechanizm działa sprawnie i pewnie.
- różnica między położeniami skrajnymi (min max) jest dość odczuwalna.
- jak było głośno tak jest :-( niestety na tym polu nie nastąpiła poprawa, a szkoda.
- dość wyraźnie zmalał pęd powietrza uderzający w klatkę piersiową. Praktycznie cala struga jest skierowana na kask i to jest niestety przyczyna znacznej głośności
- w moim kasku to prędkości około 140-150 nie występują żadne turbulencje.
- motocykl z tą szybką wygląda.... inaczej :-), ale jak dla mnie całkiem fajnie. Część główna szyby jest podobnych rozmiarów do mojej poprzedniej szyby.

Pozdro
Tomek
- na razie nie planuje powrotu do poprzedniej szyby, ale powiem szczerze że spodziewałem się większej różnicy.


Mam taką samą szybkę w fazerce. Niestety nie ma porównania do orginału. Spostrzeżenia identyczne jak kolega. Może w przyszłości wymienię na coś wyższego bo struga powietrza atakująca kask nieco męczy kark na dłuższych dystansach przy większych prędkościach ;/ .


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org