Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-07-23 14:05:41 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-04-05 22:39:25
Posty: 21
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
Hej,
posiadam kufer o oznaczeniu 46L-W0754-00-00, poszukuje juz jakiś czas swiateł stopu do niego, jak ktoś sie z tym spotkał proszę o info.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-23 14:05:41 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-07-27 19:31:48 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-04-05 22:39:25
Posty: 21
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
Halo, nikt nic nie wie o takich światłach stopu??


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-27 19:53:23 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-03-26 20:20:53
Posty: 483
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
kolego, podaj no chociaż markę kufra (givi etc), bo mi się kurde szukać nie chce co to (!)
kiedyś do starego fazera kupowałem takie akcesorium do Givi na ścigaczu:
http://sklep.scigacz.pl/swiatla-stopu-k ... 0_383.html

w nowym fazerze stop miałem już w kufrze, więc ci nie powiem, tym bardziej, że kurde nic nie napisałeś, prócz oznaczenia kufra, a sory, nie mam teraz chęci wertować googli co to za kufer (!?).
jak już czegoś szukasz, to tak na przyszłość - jak najwięcej detali znajdź etc. a nie że ktoś ma za ciebie odwalać całość roboty.

teraz jedyne co ci mogę napisać, to: napisz do ścigacza, to ci powiedzą czy mają.

i się tak nie irytuj. sam sobie winien jesteś, że ci nikt nie odpowiada 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-29 08:49:20 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-04-05 22:39:25
Posty: 21
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
ok.
http://www.yamaha-motor.pl/accessories/ ... 0754-xx-00

link do strony ze zdjeciem, kufer jest fabrycznyYamahy, kupiony w salonie, pytałem w salonie, ciezko sie z nimi dogadać ale mówią ze nie mają. podzwoniłem po roznych salonach, tez nie mają. poszukałem w googlach i roznych sklepach interentowych i nic, stąd moja prośba na formum. do Scigacza tez pisałem i nic a w kufrze widać ze jest miejsce i przygotowanie pod STOP.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-29 11:10:50 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-03-26 20:20:53
Posty: 483
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
Już lepiej 8)

Więc tak.
Jak dla mnie, nie ma światła do tego kufra.. ale.. jest on zrobiony na bazie GIVI Monolock (i niech się nikt nie sprzecza, że tak nie jest), a dokładniej kufra tego:
http://www.givi.co.uk/cases/Monolock-/E470-SIMPLY-III

a skoro tak jest, ja bym brał i zakładał to światło:
http://www.givi.co.uk/soft-luggages/Sof ... ements/E94

na alledrogo jakieś 120zł.
najwyżej zrobisz lekką przeróbkę (prowadzenia kabla etc.), innego wyjścia nie widzę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-29 13:38:11 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-04-05 22:39:25
Posty: 21
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
dzieki, mój ma prawdopodobnie jakąś nakładkę, juz zamowiłem te swiatła i dam znac jak juz zamontuje.
dzieki za pomoca, a tak z innej beczki pytałem Ciebie kiedys o co mozna dołożyc do FZ1, kupiłem sobie FZ1, załozyłem kufer i owiewki z przodu, zostało mi trochę kasy i chciałbym jeszcze dołożyc trochę do motoru, jednak jestem początkujący a nie chcę zrobić wiejskiego tunungu. bede wdzieczny za porady ( mysłałem o turystycznej szybie, przewodach hamulcowych w stalowym oplocie, amortyzatorze skrętu, tłumiku) jednak przy brau wiedzy ciezko wybrac
Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za pomoc
grzesiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-29 14:30:00 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-08 09:33:58
Posty: 446
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 2002
Jeśli jesteś początkujący i masz FZ1, to zbieraj na naprawy uszkodzeń po drobnych wywrotkach na parkingu i innych takich.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-29 14:40:37 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-04-05 22:39:25
Posty: 21
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
:)
nie mam ciezkiej ręki i mam juz swoje lata.. choć czasami kusi odkręcić manetkę.. kazdy mi to mówił jak kupywałem ale przejechałem juz 4000 km i nic.. Zdaję sobie sprawy ze to tylko chwila i juz ale uważam..
ale za radę dzieki :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-29 16:58:09 
Organizator

Dołączył(a): 2010-03-28 13:34:35
Posty: 281
Lokalizacja: Konin, Wlkp
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
pracus napisał(a):
...mysłałem o turystycznej szybie, przewodach hamulcowych w stalowym oplocie, amortyzatorze skrętu, tłumik....


ja bym w pierwszej kolejności brał się za tłumik oraz jeżeli byłaby potrzeba to za szybę.
jeżeli masz nadto siana to zainwestuj w ciuchy... na upały..., na descz..., na zimno...

i tak jak mówi Marcin, zostaw trochę na ewentualne naprawy... zawsze znajdzie się coś co trzeba naprawić :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-29 21:47:47 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-04-05 22:39:25
Posty: 21
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
Tez własnie myslałem o tłumiku, ciuchy mam..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-30 08:32:48 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-03-26 20:20:53
Posty: 483
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
zależy jak i gdzie jeździsz.
ja jeżdżę sporo turystycznie w dalsze odległości, więc jak najbardziej wyższa turystyczna szyba.
oryginalna to jakaś popierdółka a nie szybka (chociaż wizualnie lepiej wygląda niż akcesoryjna).
tłumika bym nie zmieniał (zmieniłem i się nieźle wpakowałem - do poczytania w innym wątku - w skrócie: zmienia się środek ciężkości, i motor przestaje jeździć prosto po puszczeniu kiery, polecam więc przeróbkę na przelot oryginału [co ważne, zostawiasz EXUP w tej wersji <swoją drogą mi zdechł wredny :x >). no i jak dla mnie wizualnie lepiej wygląda oryginał. pasuje do tego motocykla.
stalowy oplot jak najbardziej (u mnie to już standard przy nowym motocyklu) - różnica kolosalna w porównaniu do gumowców.
amortyzator skrętu jak dla mnie nie potrzebny (ten motor przecież sam jedzie i sam skręca bez problemów 8) shimmy brak.)
chyba, że nie masz naprawdę na co $ wydawać (sporej kasy - drogi taki amortyzator).
a jak już naprawdę nie masz na co kasy wydać, kup tylną sprężynę ohlins'a (koszt ponad 2000zł :mrgreen:)
nie wiem czy masz jakieś crash pady/gmole. jeśli nie, załóż - szkoda takich ładnych owiewek w razie gleby (problem z gmolami jest taki, że trzeba je robić na zamówienie przez owiewki, więc raczej zostają crashe).
jeśli lubisz, grzane manety, jak kto lubi. ja ich nie kładłem, bo uważam za niepotrzebny luxus (a jeżdżę w rękawicach crossowych, które do za ciepłych nie należą, łapy jeszcze nigdy mi nie zmarzły, a jeździłem w 4-5 stopniach).
załatw również sobie jakiegoś scottoilera/motooilera (mam to 2). geniealny wynalazek, zapominasz o czyszczeniu/smarowaniu łańcucha.
i na koniec chyba pierdółka - gniazdo zapalniczki.

nic mi więcej do głowy obecnie nie przychodzi z praktycznych dodatków.

co kto lubi.
powyższe dodatki to wersja raczej turystyczna, ale i bardzo praktyczna.

się rozpisałem 8) peace 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-30 08:51:17 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-04-05 22:39:25
Posty: 21
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
i to jest właśnie fachowa porada:) wiec tak od końca:
gniazdo zapalniczki mam a teraz poluje na uchwyt na GPS do swojej nawigacji,
crash pady - tez mam, od razu, wiesz przy moim braku doświadczenia
grzane manetki - na razie nie potrzebne - tak uwazam
tłumik - plan jest taki ze do konca sezonu normalnie w zimie przerabianie
motooilera - rozeznam sie w temacie ale wygłada na ciekawą rzecz
amortyzator odpuszczam - po roznych opiniach
szyba - poleć coś ciekawego i sprwdzonego. jaką ty masz?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-30 11:17:21 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-08 09:33:58
Posty: 446
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 2002
Skoro idziecie w tym kierunku:

na pierwszym miejscu podgrzewane manetki! To najlepsze, co wymyślono na motocykl.
Potem szyba podwyższona o ok 10 cm - wystarczy, żeby przestało wiać w ramiona.
Oliwiarka też będzie na miejscu - o ile jeździsz w długie trasy. Jeśli nie - to też można zapomnieć. Pryśnięcie sprayem na centralnej stopce po włączeniu jedynki - trwa 3-6 sek.

Wymiana tłumika - to bezsens w moich oczach.
Polecam dokupienie małych okrągłych panoramicznych lusterek (5 cm średnicy). Kosztuje to grosze a CAŁKOWICIE likwiduje martwą strefę. Poziom bezpieczeństwa w mieście rośnie ogromnie. Mogę sfotografować pole widzenia u mnie - przekonacie się.

Generalnie - każdy nowicjusz myśli, że jego pierwszy motocykl będzie wieczny. Każdy planuje doposażyć go, w co tylko się da. Potem mija rok - i szukamy czegoś nowego. Jeśli więc doposażać się "pod korek" to proponuję super ciuchy z super ochraniaczami, super kask z super szybką przyciemnianą i nieprzyciemnianą, super buty, zestaw do komunikacji (też może być super), może nawet CB radio.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-30 12:17:02 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-03-26 20:20:53
Posty: 483
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
taką, tylko przyciemnianą.
http://www.puig.pl/szyby_motocyklowe/sz ... -p290.html

co do uchwytu, albo kup sobie coś takiego (jak nie masz na co kasy wydawać):
http://allegro.pl/item1157491526_uchwyt ... wnice.html

albo uchwyt rowerowy (ja takowy mam, koszt 30-40zł) i spisuje się bezbłędnie (telefony to i-mate 9502 i htc touch hd z GPSem - dość ciężkie dziadostwa, zwłaszcza to 1, ale przejechały już tysiące km).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-30 15:35:31 
Organizator

Dołączył(a): 2010-03-28 13:34:35
Posty: 281
Lokalizacja: Konin, Wlkp
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
jeżeli chodzi o uchwyt to ja posiadam cosik takiego:

http://www.sprytnerozwiazania.pl/uchwyt-bazowy-na-kierownice-rowerowa-p-2628.html
oraz
http://www.sprytnerozwiazania.pl/futeral-bike-hard-case-do-nawigacji-czarny-p-1373.html

tylko nawigacja 5" bardzo ciężko wchodzi, ale dla 4,3" lub mniejszych jest OK.

Wystawiają się nawet na allegro:

http://allegro.pl/item1167620567_hama_uchwyt_pokrowiec_do_nawigacji_rower_motor_l.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org