Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-01-01 23:04:20 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-11-25 12:07:58
Posty: 14
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600 i T-cat
Witam,
Troche mi trały klocki o tarcze z przodu, więc rozebrałem zaciski przed swoim pierwszym sezonem na fzs. 3 tłoczki wyjątkowo ciężko chodziły a klocki wyglądają tak, że 2 mają ok 4mm okładziny ściernej, trzeci jest zużyty pod kątem (z lednej strony 5mm z drugiej 3mm) a czwarty ma dokładnie 1.2mm :) Chciałem zobaczyć co to za klocki były włożone i widzę z tył tylko nazwę Sumitomo i jakieś numery. Szukałem jakiejś informacji ale informacji jest mało. Podobno Yamaha wkładała je jako oryginały. Nie chce mi się wierzyć, że maszyna z 2003 roku z ponad 30kkm ma oryginalne klocki? Ktoś wie co to za cudo? :)

P.S. W motoakcesoriach widzę promocję na Lucasy IMMCB611 - 65zł za parę. Warto je założyć?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: klocki Sumitomo?
PostNapisane: 2011-01-01 23:04:20 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2011-01-02 16:15:36 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-02-05 22:23:06
Posty: 131
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: T-cat
Jakie klocki założyć, to temat był wałkowany wiele razy, poszukaj w dziale Thundercata. Lucasy nie są złe, lecz bardziej do turystycznej jazdy. Z tego co kojarzę to Yamaha jako oryginały daje Nissiny, a twoje to nie wiem co to jest.

No i koniecznie musisz przeczyścić tłoczki hamulcowe, bo inaczej kolejne klocki załatwisz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-01-02 17:11:41 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
mi tez się wydaje że w tych zaciskach lądowały oryginalnie nissiny, w końcu to ich zaciski. Co najwyżej może w ASO zakładali takie, bo 30kkm klocki nie wytrzymają, nie ma mowy ;)

Możesz dać zdjęcie tych sumitomo? Bo mam problem ze zidentyfikowaniem co siedzi u mnie- napisów już brak...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-01-03 09:30:22 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-11-25 12:07:58
Posty: 14
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600 i T-cat
Zaciski mam juz rozebrane na czesci pierwsze, wszystko przeczyszcze - bo sporo piachu i brudu jest przy uszczelkach i na tloczkach. A zdjecie tych moich tajemniczych klocków wrzuce wieczorem, jak wrócę z pracy.

A co do nowych klocków to poczytałem trochę na forach - co człowiek to inna opinia, zgłupieć można :). Dam streszczenie, żeby zaoszczędzić innym czas:
- Lucasy wg niektórych są super, wg inych piszczą (a lucasy utwardzane niszczą tarcze)
- EBC (te niższe) są słabe
- EBC HH są do jazdy sportowej i muszą być rozgrzane, żeby dobrze hamować
- klocki sintermetalowe i ze spieków wg niektórych są za twarde i żrą tarcze
- Nissiny złote są OK (ale są drogie)
- o SBSach jest mało konkretnych opinii :)

Do spokojnej jazdy wezmę te zwykłe Lucasy (ale nie te utwardzane SV) albo Nissiny niebieskie. A do sportowej można brać EBC HH.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-01-03 18:01:31 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
hmm nie spotkałem się z takimi opiniami że sintermetalowe jakoś bardziej niszczą tarcze, ani że EBC HH trzeba grzać... ale nawet jeśli, to i tak je biore do swojego Kota, bo ludzie się pozytywnie wypowiadają nt. ich działania w thundercatach :D Może i wolałbym Nissiny, ale nie sądze żeby były tyle lepsze ile są droższe.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-01-03 22:04:54 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-11-25 12:07:58
Posty: 14
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600 i T-cat
wojtek_lbn napisał(a):
Możesz dać zdjęcie tych sumitomo? Bo mam problem ze zidentyfikowaniem co siedzi u mnie- napisów już brak...


Zdjęcie tych tajemniczych klocków wrzuciłem tu: http://img156.imageshack.us/f/sumitomo.jpg/. Tak przy okazji - ta blaszka zakładana między klocek a tłoczki to czemu słuzy? Bo jak rozbierałem zacisk od R6 z 2001 (taki sam jak w fzs) to na 100% jej nie było.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org