Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-06-06 14:52:56 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-08-05 09:15:04
Posty: 100
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZS 600 Fazer
Witam,
wczoraj pokonałem trasę 250km (bez postoju) i noszę się z zamiarem ulepszenia pewnych kwestii w motocyklu. Niestety, ale problemu podkurczonych nóg (mam 180cm) raczej nie wyeliminuję, taki to już nasz sprzęt ;-) i tego ze względu na jego konstrukcję nie wyeliminuje.
Natomiast ulepszyć mogę kanapę i w związku z tym mam kilka pytań do ludzi ogarniających temat przeróbki oryginalnej kanapy w fazerze 2002-2003.

Zgłoszę się do jakiegoś tapicera w Wawie, ale potrzebuję najpierw kilka porad, bo nie wiem o czym z nim rozmawiać ;-). Czyli co i jak powinienem przerobić, żeby dostosować kanapę do turystyki we dwoje!

Z tego co wyczytałem, na pewno zrobię:
1. Obicie materiałem antyposlizgowym dla kierowcy i pasażera
2. Wkładki żelowe (lub coś podobnego - coś, co spowoduje, że kanapa będzie bardziej łaskawa dla czterech liter kierowcy i pasażera. Nie może byc za miękka, ale na pewno bardziej miękka niż ori.
3. No właśnie, i co jeszcze???

Być może ktoś przerabiał już w ten sposób kanapę i wie jak ją dostosować do turystyki we dwoje. Czy zwężyć boki, jaka wysokość "oparcia", jaka dlugość, itp... Wzornictwo jest mało istotne - to można dobrać indywidualnie, chodzi o walory cenione w turystyce.

Nie miałem do tej pory do czynienia z wieloma motocyklami w związku z tym nie mam porównania i nie wiem, na co zwracać uwagę i co zlecić tapicerowi... Moze ktoś pomoże...

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-06-06 14:52:56 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2011-08-17 01:56:09 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2009-02-06 13:56:02
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
zerknij na jakims eBayu za siedzeniem Bagstera. Ja kupilem moto z takim wlasnie i nawet po kilku godzinach nieustannej jazdy nie czuje sie gdzie jest tylek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-08-19 13:07:22 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-04-13 19:40:14
Posty: 138
Lokalizacja: Orzesze
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fazer 01r
ja mam kanape przeszytą przez "mariomoto" w rybniku i jest bardzo dobra 8) wiec polecam przeróbki u niego, zreszta wszyscy sobie chwalą z tego co słyszalem 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-08-28 12:24:51 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-07-29 00:05:26
Posty: 68
Lokalizacja: Lublin/Lipsko
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
może być przydatne wybranie gąbki, tak by dupa bardzie się wpasowała, coś jak siedzenie na wielbłądzie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org