Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 371 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-02-24 18:58:26 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-08-11 14:04:38
Posty: 39
Płeć: Mężczyzna
darekfz1 napisał(a):
Witam
Ma ktoś w Katowicach lub okolicy fazerka FZ1 ze stelażami GIVI pod kufry V35N i pozwoliłby go pooglądać i pomierzyć na żywca - mam stelaż pod centrala tzw samoróbkę, a kupiłem stelaże GIVI PLX359 pod boczne GIVI V35N i mam problem z kompatybilnością...
chciałbym mieć jakieś punkty odniesienia - pomierzyć dokładnie w jakiej odległości powinny być stelaże od motocykla, aby np kufer nie był zbyt blisko rury wydechowej no i na ile i co muszę przerobić (pytam o takie szczegóły ponieważ już jedne kufry na moim fazerku od wydechu spaliłem, a wydawało mi się że są w dość dużej odległości od wydechu i niechciałbym zrobić tego samego z nowymi...)
pozdrawiam
darek


Mam stelaż, o który Pytasz. Służę pomocą. Pozdrawiam.


Załączniki:
a.jpg [466.82 KiB]
Pobrane 914 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Kufry i inne
PostNapisane: 2015-02-24 18:58:26 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2015-03-20 11:22:33 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-04-02 22:30:30
Posty: 55
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Witam.

Mam problem, ze stelażem pod kufer centralny Givi 340F do FZS600 z roku 2002. Stelaż kupiłem nowy.

Mianowicie jedno ramię stelaża (prawe stojąc przodem do przodu motocykla - czyli po przeciwnej stronie niż wydech) jest krótsze o jakies 4-5 mm. Po przyłożeniu, otwory montażowe w obydwóch ramionach nie pokrywają się, przesunięte są także o jakies 4mm. Powodem tego jest inaczej zgrzana blacha na końcu ramienia. Sytuacja na zdjęciach w załącznikach.

Nie mogę przez to zamontować stelaża od strony krótszego ramienia. Od strony wydechu, gdzie ramie jest dłuższe zamontować się da - nie pasuje idealnie, trzeba dopasować ale się da. Z drugiej strony w grę wchodzi tylko rozwiercanie otworu w płaskowniku. Mocowania przy uchwycie pasażera nie da się już przesunąć. Wyprzedzając wszystkie propozycje :D. Nie chce rzeźbić nowego stelaża, który powinien pasować.

Motocykl sprawdziłem, jest prosty a obie strony zadupka symetryczne. Stelaż według mnie też powinien być symetryczny, nie ma żadnych powodów, żeby taki nie był. Zadzwoniłem do sklepu z prosbą o wymianę. Powiedzieli mi, że wszystkie te stelaże Givi, które mają na półce mają takie przesunięcie, również te, które specjalnie do sprawdzenia zamówili z nowej dostawy. Wydaje mi się to dziwne i podejrzewam, że sprzedawca, mimo przesłania mu zdjęć nie do końca wie o co chodzi. Sklep na drugim końcu Polski, więc się tam nie przejadę.

Mam ogromną prośbę do osób posiadających FZS600 i ten stelaż. Proszę o sprawdzenie czy obydwa ramiona są identyczne, czy te blachy są tak samo zgrzane, czy otwory się pokrywają. Wtedy będę wiedział, czy sklep ma felerny towar czy tak powinno być i coś jest nie teges z moim Fazerem i wyjaśni się kwestia czy kupować z innego źródła czy rzeźbić :).

Pozdro!


Załączniki:
100_7299.JPG [1.4 MiB]
Pobrane 532 razy
2015-03-15-170.jpg [1.05 MiB]
Pobrane 515 razy
2015-03-15-171.jpg [1.03 MiB]
Pobrane 504 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-20 13:27:35 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Szkoda, że nadal nie mam swojego moto to bym Ci zmierzył od razu jak u mnie jest...
ale wg mnie to jest źle przyspawane i obie mają być identyczne.
Jeśli mają takie wszystkie to jest to felerna partia. Nic z tym nie rób tylko oddawaj do sklepu skąd go kupiłeś tylko poczekaj na potwierdzenie jak to jest u kogoś kto ma możliwość zmierzenia u siebie.

Kurczę, nawet givi biorąc tyle kasy za te rurki potrafi się mylić :/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-20 18:58:29 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-04-02 22:30:30
Posty: 55
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Gadałem właśnie z gościem z Trójmiasta, który kupił taki stelaż w kwietniu 2012 roku. U niego też te płaskowniki są inaczej dospawane, natomiast według niego otwory się pokrywają - może nie idealnie ale się pokrywają. Mierzył na oko przykładając jeden do drugiego. To ja już nie wiem co o tym myśleć :D. Podejrzewam, że goście w sklepie jak z nimi gadałem to nie zwrócili uwagi na otwory, a tylko na pozycje płaskownika. Dlatego twierdzą, że wszystkie są takie same - może tylko mnie się trafił błąd z tymi otworami.

EDIT: nowe zdjęcie. Widać jak otwory są przesunięte o pół średnicy.


Załączniki:
IMG_1319.JPG [1007.65 KiB]
Pobrane 483 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-20 21:10:20 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
To wygląda jak dzisiejsze zaćmienie :-D

Poczekaj na opinię innych użytkowników a jak nie to odsyłaj. Zadzwoń lub napisz do motobagaż, może udzielą Ci informacji jak to w ich modelach GIVI wygląda.

Pzdr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-21 09:53:46 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Panowie, stelaze Givi nie sa idealnie rowno zrobione i po prostu ten stelaz powinien isc do wymiany. Ja u siebie montowalem juz dwa: jeden od centralnego a drugi od bocznych kufrow i obydwa nie byly idealnie dopasowane, mysialem je wrecz troche na sile skrecac bo nie sa idealnie uformowane, ze przyklada sie do moto i wszystko pasuje.
wosio jezeli niedociągnięcia w stelazu sa powazne to sugeruje tylko wymiane bo ja skrecisz na sile za bardzo to moze dojsc do naprezen i stelaz na przyklad peknie po jakims czasie a pozniej powiedzą ze naladowales do kufra za duzo. Moja opinia jest taka ze ma pasowac, a jak nie to do wymiany albo zwrot kasy i kupic w innym sklepie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-21 10:50:49 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Pewnie, że nie muszą być z milimetrową precyzją idealne. Też jak swój zakładałem coś tam musiałem dociągnąć ale tak minimalnie - ogólnie normalnie je samo przykręciłem wg instrukcji.
Absolutnie nie może być tak, że jeśli wg informacji na produkcie pasują do naszego modelu motocykla a nie da się ich przykręcić to jest to normalna sytuacja. Skoro rozstaw śrub w motocyklu jest taki sam - to i otwory w stelażu mają być równo
blue7 napisał(a):
Moja opinia jest taka ze ma pasowac, a jak nie to do wymiany albo zwrot kasy i kupic w innym sklepie.
amen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-21 10:53:22 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-04-02 22:30:30
Posty: 55
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
No zgodzę się z tym, że idealnie to zrobione nie będzie, ale kurna bez przesady :D. Tak jak napisałem, wiem, że trzeba trochę ponaciągać, coś może podgiąć, ale nie aż tak żebym musiał otwory rozwiercać :)

blue7, no wiem czym może poskutkować "przesztywnienie" ;). Poza tym to jest tak przesunięte, że nawet na siłę nie skręcisz :P.

Mój plan jest taki żeby zwrócić zakupiony towar i kupić z innego źródła. Ten człowiek z Trójmiasta ma ten stelaż na sprzedaż, kusi mnie bo po dobrej cenie, nigdy na moto nie montowany, tylko możliwości zwrotu nie będzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-21 11:04:40 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
wosio napisał(a):
Tak jak napisałem, wiem, że trzeba trochę ponaciągać, coś może podgiąć, ale nie aż tak żebym musiał otwory rozwiercać
No właśnie tutaj jest sedno sprawy. Lekkie niedogięcia można jeszcze zaakceptować ale otwory muszą grać tak, że skręcasz wszystko bez specjalistycznego sprzętu.
Odnośnie zakupu najlepiej jest teraz abyś miał możliwość obejrzenia dokładnie stelaży przed zakupem ale w sklepach stelaże są zawsze zafoliowane i opakowane.
wosio napisał(a):
człowiek z Trójmiasta ma ten stelaż na sprzedaż
To, że nie był montowany to trochę minus bo nie wiesz czy akurat też nie bedzie krzywy i później w imię taniości będziesz musiał się z tym stelażem bujać.
Ja bym chyba zamawiał z innego sklepu i oddawał w razie powtórki historii do skutku aż będzie w końcu dobrze ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-21 13:25:02 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-04-02 22:30:30
Posty: 55
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
blue7 napisał(a):
No właśnie tutaj jest sedno sprawy. Lekkie niedogięcia można jeszcze zaakceptować ale otwory muszą grać tak, że skręcasz wszystko bez specjalistycznego sprzętu.
Odnośnie zakupu najlepiej jest teraz abyś miał możliwość obejrzenia dokładnie stelaży przed zakupem ale w sklepach stelaże są zawsze zafoliowane i opakowane.
Dokładnie, a do tego większość sklepów w mojej okolicy nie ma tego na stanie, sprowadzają dopiero jak się chce kupić i koło się zamyka.

blue7 napisał(a):
To, że nie był montowany to trochę minus bo nie wiesz czy akurat też nie bedzie krzywy i później w imię taniości będziesz musiał się z tym stelażem bujać.
Ja bym chyba zamawiał z innego sklepu i oddawał w razie powtórki historii do skutku aż będzie w końcu dobrze ;)
Kupiony w 2012 roku...może mniejsze prawdopodobieństwo, że wadliwy. Ale kupionego po taniości nie będzie szkoda porzeźbić :). Pytanie jaki jest sens bawić się w ciągłe kupowanie i zwracanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-21 18:11:51 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
A więc tak, odzyskałem swojego fazerka i zmierzyłem jak to jest u mnie.
A jest tak, że po obu stronach odległość zaznaczona na żółto u mnie jest ~130-132mm mierzona do osi otworu (pi razy oko) od końca rurki (tak jak zaznaczyłem na użytej fotce)
Załącznik:
2015-03-15-170.jpg [94.64 KiB]
Pobrane 452 razy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-22 16:21:48 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-04-02 22:30:30
Posty: 55
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Dzięki wielkie! Szkoda, że zakupiony stelaż zapakowałem już do wysyłki zwrotnej :/ , już na nim nie sprawdzę jak to wyglądało. Ale sprawdzić może koleś od którego chce kupić i będzie wszystko wiadomo :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-22 18:43:49 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-01-20 17:32:02
Posty: 75
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 600 S2
niby GIVI, niby markowe a tu takie niedociągnięcia, a kasy nie mało to kosztuje.

pamiętam jak montowałem stelaż do Bandita, też nie było idealnie trzeba było użyć trochę siły
teraz jak do Fazerki to też, zarówno centralny jak i boczne, wszystko jakoś tak na siłę trochę ponaciagać

ostatnio gmole też GIVI, był problem żeby je skręcić za kolektorami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-23 10:10:47 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
@Misiek_ - nie chodzi o to, że na siłę skręcać i po naciągąć trzeba bo to normalka. Ale jeśli z użyciem rąk a nawet narzędzi nie da się nagiąć by pasowało i jedyny sposób by skręcić to robić nowe otwory (lub co gorsza dospawać coś lub ucinać) to wtedy jest ŹLE i beeee

Ps. Ja gmole givi przy chłodnicy w ogóle mam nie przykręcone (wiem, trochę lipa) bo bym chyba musiał chłodnicę zdejmować by je przykręcić ;p A niby dedykowane do mojego modelu ;p


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Kufry i inne
PostNapisane: 2015-06-07 08:10:29 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-06-23 16:44:07
Posty: 60
Orientujecie sie czy jakis inny kufer podejdzie do akcesoryjnego stelaza Yamahy na kufer centralny?
Załącznik:
ImageUploadedByTapatalk1433657221.369956.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 371 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org