Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-01-09 20:15:44 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2011-03-26 14:44:55
Posty: 355
Lokalizacja: Ślaskie, Katowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600
Chodzi o duzy tank pad - na aledrogo widze same podobne wymiary sa albo bardzo małe albo do max 20cm wysokosci i około 10 szerokosci.

Zalezy mi na czymś odrobine wiekszym raczej w jednym kolorze ale nie koniecznie powiedzmy ze wymiary to 25cm na 15

Czemu tak duzy?
W moim moto ktore nie jest pierwszej młodości bak jed juz zmatowiony od kolan na bokach i co za tym idzie chciałem to zabezpieczyć - nie bede tego co chwila polerował bo za moment braknie mi lakieru do polerki:P

Jakieś spostrzeżenia z tym tematem macie? Ktoś wymyślił coś rozsadnego a za razem gustownego?

Czekam na jakieś konstruktywne opnie :)

Jeszcze jedno pytanie troche off top- prubował ktoś oklejac elementy ramy folia ala carbon termoplastyczna? jesli tak jakie sa efekty ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-09 20:15:44 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2012-01-09 20:32:11 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Ja bym to os*ał :) Ale wiem, że Ty pedant nr. 1 nie odpuści :) Bo 3 rysy na baku sprawiają, że już tak dobrze się nie jeździ :P
Można by kupić tankpady takie silikonowe na boki jako osłona kolan tzn. lakieru przed kolanami. Koszt niewielki, a lakier zabezpieczony


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-10 10:10:29 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
rhazz napisał(a):
Można by kupić tankpady takie silikonowe na boki jako osłona kolan tzn. lakieru przed kolanami. Koszt niewielki, a lakier zabezpieczony


Jeśli masz na myśli stompgripy to koszt ze 200zł pewnie :lol:

arczi137 napisał(a):
Jakieś spostrzeżenia z tym tematem macie? Ktoś wymyślił coś rozsadnego a za razem gustownego?


Ja rozważam zakup tankpada z tymi motylkami oddzielnymi. Czy gustowne, nie wiem, ale lepszy rydz niż nic.

arczi137 napisał(a):
Jeszcze jedno pytanie troche off top- prubował ktoś oklejac elementy ramy folia ala carbon termoplastyczna? jesli tak jakie sa efekty ?


Ja mam tylny wahacz w carbonie, tylko gładkim bez struktury.

Prawa strona

Lewa strona

Efekt wizualny- jak widać.
Technicznie i praktycznie rzecz ujmując:
- łatwo się to czyści, bo brak struktury i gładkie jak... no gładkie :)
- nie odkleja się
- + 4 do lansu, albo wiochowej kichy, zmian w przyśpieszeniu i prowadzeniu nie stwierdzono :)

Myślałem, czy teraz nie kupić kawałka carbonu i nie okleić dołu baku - tam przy zawiasie, bo mi siedzisko troszkę zjadło lakier. Oprócz tego myślałem, żeby wyciąć takie łezki i przykleić na bokach baku. Po głębszej analizie doszedłem do następującego wniosku:
- POMYSŁ DO D**Y!!!

A to dlatego, że brzegi folii nie będą niczym chronione. Sądzę, że będą się "zawdziewać" kolanami, rękawem, cholera wie czym i ten cały carbon zacznie odłazić. Z carbonem jest tak, że ten brzeg, który zostaje jest najsłabszym punktem. Dlatego producent zaleca brzeg zawijać pod element, wkładać po uszczelkę jeśli jest, chronić listwami itp, co tam mamy akurat w miejscu naklejania. Na wahaczu carbon jest "wpuszczony" w ranty, więc nie ma problemu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-10 19:42:53 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2011-03-26 14:44:55
Posty: 355
Lokalizacja: Ślaskie, Katowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600
Brodzins

stompgripy to dokładnie koszt 200zł he he :P

nie widziałem tego jeszcze na moto ale jakoś mi sie to nie widzi - przeżroczysty silikon szybko zmienia kolor z przejzystego na zółtawy co jest mało efektowne:P

co do carbonu to pomyśle pokombinuje jak coś zrobie i beda fajne efekty to sie pochwale ale napewno nie bedzie to oklejany zbiornik:)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org