Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-02-02 08:49:37 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-11-29 13:42:13
Posty: 251
Lokalizacja: Bestwina (koło Bielska Białej)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 504219468
Obecne moto: Suzuki V-strom 1000
Witam! Jestem na etapie doprowadzania mojego Fazerka do gotowości wyjazdu na wiosnę i mam dylemat. Mianowicie, zostało mi jeszcze do wymiany opony, filtr powietrza i ogólna regulacja mechaniczna. Moje pytanie brzmi: czym się różni zwykły filtr powietrza firmy "X" od filtra K&N i jak to się ma jakościowo do ceny i czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy tymi filtrami (chodzi mi o spalanie, moc, świeży "oddech")? Przepraszam za może głupie pytanie, ale nie jestem mechanikiem, a moją fazę zostawiam na dłużej (mam ją dopiero pół roku), więc chciałbym założyć coś dobrego. Za wyrozumiałość i sensowne odpowiedzi z góry dziękuję. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-02 08:49:37 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2012-02-02 09:36:45 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
Klasyczny filtr papierowy czyli taki co zmieniamy jak zaleca serwisówka albo w zależności od stopnia zasyfienia, np Hiflofiltro:

KLIK LINK - FILTR HIFLO

Cena około 50zł, czasem mniej...

Bardzo oszczędni (chytrzy) są w stanie taki filtr dmuchać kompresorem, prać i robić inne czary mary

Filtr wielokrotnego użytku - czasem określany jako sportowy niby dodający kilka KM (ale bez regulacji to chyba same te konie tam nie wpadną), np K&N:

KLIK LINK - FILTR K&N

Cena około 220zł...

Nie zmieniamy go, gdyż producent daje mu gwarancję na ponad 1 mln km.
Czyścimy co 60tyś. Czyszczenie polega na umyciu i impregnacji specjalnymi środkami, olej i jakieś takie wynalazki, opis w aukcji.


Moje zdanie, podkreślam moje osobiste nikomu nie doradzam, nie piszę że to ma sens i tak jest dobrze (chyba zacznę taką klauzulę w podpisie dopinać) :) :

Kupuję zwykły bo lubię czasem zrobić mojej niuni mały prezent, a co sezon sobie nowy filterek wsadzę - to nie majątek, jak mnie stać na moto to na 50 dych raz na rok też.
Niby kupię k&n ale po co? fazerem pojeżdżę pewnie ze 2 sezony - koszt 100zł. Później te cuda też do impregnacji tanie nie są, ale mega wydajne.

Nie polecam, nie neguję... K&N bardzo dużo ludzi ma i chwali. Ja nie chcę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-02 10:00:35 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-11-29 13:42:13
Posty: 251
Lokalizacja: Bestwina (koło Bielska Białej)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 504219468
Obecne moto: Suzuki V-strom 1000
Dzięki wielkie Brodzins!!! To się właśnie nazywa sensowna i konkretna odpowiedź! Więc jeśli tak to wygląda to ja też nie będę przepłacać i te przynajmniej 150zł więcej wolę przeznaczyć na paliwko. A my drogi kolego musimy się spotkać koniecznie! Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-02 10:05:58 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
wojtowca napisał(a):
Więc jeśli tak to wygląda to ja też nie będę przepłacać i te przynajmniej 150zł więcej wolę przeznaczyć na paliwko.

No przy dzisiejszej cenie to dobre przeinwestowanie pieniędzy :) ale co do przepłacenia- w dłuższej perspektywie pewnie się opłaci.
A zgadamy się, zgadamy się właśnie tamte rejony planuję zwiedzać bardziej w tym roku. Na kawę to się na pewno wproszę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-02 10:41:46 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-11-29 13:42:13
Posty: 251
Lokalizacja: Bestwina (koło Bielska Białej)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 504219468
Obecne moto: Suzuki V-strom 1000
Nawet chętnie ci drzwi otworzę ha ha...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-02 11:03:38 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-05-03 09:07:46
Posty: 341
Lokalizacja: dolnośląskie, Przyłęk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs 600
a jak chcesz zaoszczędzić jeszcze troszkę to proszę:
http://allegro.pl/filtr-powietrza-yamah ... 62787.html

ja takie zakładam i nie widzę różnicy między hiflo, a skoro nie ma różnicy to po co przepłacać.... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-02 11:17:20 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
marcys998 napisał(a):
a jak chcesz zaoszczędzić jeszcze troszkę to proszę:
http://allegro.pl/filtr-powietrza-yamah ... 62787.html

ja takie zakładam i nie widzę różnicy między hiflo, a skoro nie ma różnicy to po co przepłacać.... :D


Kolega też na tym jeździ i... jeździ. Nic niepokojącego nie zauważył.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-02 12:16:39 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-24 13:26:40
Posty: 671
Lokalizacja: Tarczyn
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 794 749 233
Obecne moto: Yamaha Fazer 1000
To może skoro są przeciwnicy zakładania filtra K&N to ja się wypowiem :) Fzs 600 jest moją drugą maszyną i zarówno w jednym jak i drugim przypadku kupiłem filtr K&N po co:
1. Pierwsza rzecz jaka mi w nim pasuje to jakość wykonania jest o niebo lepsza od jakiegokolwiek innego filtru powietrza.
2.Tak jak już wspomnieliście wcześniej kupujesz go raz i masz spokój, co sezon osobiście go czyszczę żeby był świeży i pachnący na wiosnę. :)
3. Wydaje niepowtarzalny dźwięk z airbox-a kto ma u siebie taki filterek to może potwierdzić. Nie jestem mechanikiem dlatego od strony technicznej się nie wypowiem ale podejrzewam że przy dobrym zestrojeniu pewnie czymś się też różni od zwykłego filtru.
4.Co do ceny to można kupić spokojnie używany był wczoraj na allegro właśnie K&N do Fzs 600 za 50 zł. Ja mogę coś takiego polecić bo sam kupiłem do Xj 600 używany i było z nim wszystko w porządku a przejeździłem nim 3 sezony i kupę kilometrów i chwalę go sobie :)
5. Wątpię żeby jakikolwiek motocyklista zrobił 1 milion kilometrów na jednym moto także używany nie znaczy że już jest do wyrzucenia po jednym sezonie użytkowania w Twoim moto :P
PS. Decyzja należy do Ciebie....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-02 15:19:51 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-10-25 21:48:38
Posty: 135
Lokalizacja: Marszew
Przy K&N dochodzą koszty mycia i nasączania olejem co jakiś czas. Myślę, że korzystnie byłoby to robić co roku. Więc to nie jest też tak, że raz kupie i już więcej kosztów nie ponoszę. Sam nie mam. Jak się dorobię, to być może zamontuję. Zawsze jeden gadżet do motóra więcej;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-02 17:02:25 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-11-23 20:31:27
Posty: 621
Lokalizacja: Wawa Włochy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
K&N ma tak naprawdę dożywotnią gwarancje (bo kto przejedzie milion mil na jednym motórze :P), nie trzeba (i nie powinno się go często myć) wymieniać/czyścić co roku. (producent wspomina o sprawdzaniu co 10kkm a mycie co 50kkm, o ile mnie pamięć nie myli), silnik lepiej oddycha. Ja tu widzę same plusy :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-02 20:58:49 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2011-06-13 19:17:45
Posty: 136
Lokalizacja: ok. Parczewa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 1000
z tymi KN to bez przesady może i są dobre ale czy jest sens wywalać kupę kasy za filtr później dochodzą koszty mycia nasączania? Moim zdaniem lepiej kupić zwykły markowy filtr (nie jakiś z alledrogo w cenie 23zl) bo to wiadomo szajs ale hiflo miw myślę że to są jakościowo dobre filtry no i 5 razy tańsze od kn . A co do wzrostu mocy poprzez zastosowanie filtra KN nie sądzę że to jest zauważalne zresztą nie tylko to jest moje zdanie tylko kilku znajomych mechaników


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org