Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-02-06 19:22:55 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
W związku z wieloma pytania na temat tego chińskiego wynalazku, postanowiłem zrobić małą recenzję. Przede wszystkim dla osób, które są zainteresowane tym kufrem, a nie mają możliwości obejrzenia go na żywo.

U mnie kufer zamontowany jest na płycie i stelażu Kappa.
Płyt dokładanych do zestawu nie polecam zakładać. Wyglądają jak przetopione z prezerwatyw typu MAMBA z dodatkiem kubków po lodach. Straszne made in china...

Producent: cholera wie... made in china
Marka: Awina
Pojemność: około 50 litrów
Wymiary: 56 x 41 x 29 cm

W zestawie dostajemy:
- kufer
- 2 płyty mocujące
- 2 jakieś szyny z nakrętkami i podkładkami
- 2 kluczyki

Cena: 106 zł z przesyłką priorytetową - cena już z kosztami wysyłki.
Ogólnie do 120zł można to spokojnie kupić.

Opisy zdjęć w komentarzach.


Enjoy...

PS.
Do osób, które chcą zaśmiecać temat pisząć, że to shit, do niczego się nie nadaje itp.:
Ludzie, to nie jest Givi, Kappa czy Shad...
Ten kufer kosztuje 1/5 ceny firmówek. To widać po wykonaniu i pewnie po jakości użytych materiałów.
Na pewno firmówki są lepsze.
Ale to jest tanie, i też daje radę.


EDIT:

Ostatnio byłem w motoshopie i na stelażu/standzie wisiały dwa kufry.
Awina i Kappa 961.
Awina 86zł, Kappa 380zł.
Stwierdziłem: o losie, to jest prawie to samo.
Naprawdę, wykonanie również prawie że identyczne (Awina mniej dopracowana, jakieś farfocle z matrycy itp).
Jeśli miałbym wydać 400zł to na pewno nie na Kappe tego typu/modelu. Dramat... Rozumiem, że jest to jakiś niski model i takie tam... no ale bez chec...
Dla porównania fotki, podobnie to wygląda (wiemy skąd Chinese Łapken ściągały wzór :) )

EDIT 2 :

A tu jak to wygląda na moto.
Załącznik:
1.JPG [197.97 KiB]
Pobrane 4908 razy
Załącznik:
2.JPG [238.19 KiB]
Pobrane 2981 razy


Załączniki:
Komentarz: Kufer Kappa
kufer kappa.jpg [16.38 KiB]
Pobrane 2274 razy
Komentarz: Kufer Awina
kufer awina.jpg [25.9 KiB]
Pobrane 2492 razy
Komentarz: Ja kufer założyłem do płyty i stelaża KAPPA. Jest w pełni kompatybilne z systemem monokey, dobrze siedzi i nie "lata". Te dwie fasolki na które się kufer wsuwa, mają taki sam rozstaw. Spotkałem się w necie z opinią, że rozstaw jest inny. Zapewniam, że jest taki sam.
Płyty.JPG [126.58 KiB]
Pobrane 2832 razy
Komentarz: Innych rzeczy wejdzie... jakieś trzy do czterech warstw... radzę zwracać uwagę na masę bagażu, myślę że 6-8 kg to tak bezpiecznie na te plastiki.
Flaszki.JPG [137.95 KiB]
Pobrane 2030 razy
Komentarz: Pakowność: może ja mam duży łeb, albo mega wielki kask, ale dwóch integrali w rozmiarze XL za "chiny ludowe" tam nie upchniemy. Kask, rękawiczki... i trochę pierdółek wejdzie. Kask jeśki położymy płasko na denku ( w takiej pozycji jak nosimy) spokojnie się mieści i wieczko się domyka.
Kask.JPG [145.07 KiB]
Pobrane 1957 razy
Komentarz: Paski przytrzymujące coś... co spakujemy do kufra. Nie wiem na ile to potrzebne, ale lepsze taki niż ich brak.
Paski mocujące.JPG [115.43 KiB]
Pobrane 1816 razy
Komentarz: A to jest cały zaczep, który odpowiada za zamknięcie kufra. Ten ząbek wydawał mi się jakiś taki niski, ale kufer dobrze się zamyka. W trasie nie polegałbym na tym w 100%. Dodatkowe zabezpieczenie bagażu wskazane.
Zapadka zamknięcia.JPG [118.22 KiB]
Pobrane 1940 razy
Komentarz: Zamek to taki pro- forma że coś jest, ale się trzyma, sam nie otwiera i gładko zamyka.
Zamek mechanizm.JPG [100.74 KiB]
Pobrane 1807 razy
Komentarz: Mechanizm zamka - troszkę bida, jakaś mizerna wkładka, a ten metalowy język- jak się spręże to go w palcach wygnę... Rada: można go troszkę podłamać do wewnątrz aby nadać mu większą sztywność.
Zamek mechanizm 2.JPG [116.97 KiB]
Pobrane 1759 razy
Komentarz: Uchwyt mocujący do płyty... jakaś blaszka jest, na stelażu siedzi stabilnie. Pewnie w czasie jazdy należy spiąć to pająkiem, albo jakimiś paskami.
Uchwyt płyty.JPG [148.31 KiB]
Pobrane 1860 razy
Komentarz: Niby nowe, a wyglądają na zmordowane...
Prawy zawias.JPG [109.67 KiB]
Pobrane 1803 razy
Komentarz: Zawiasy... ciekaw jestem ile to wytrzyma, ale super solidne nie jest...
Lewy zawias.JPG [107.56 KiB]
Pobrane 1740 razy
Komentarz: Tak wygląda zamknięcie kufra. Bez rewelacji, trochę niewygodnie się otwiera gdyż nie ma za co złapać, ale ogólnie nie jest to wielki problem
Przód zamek.JPG [135.84 KiB]
Pobrane 1829 razy
Komentarz: Jak widać prawa strona nie dolega idealnie. Wcale mnie to nie dziwi, cena jest jaka jest. Szpary nie ma, woda nie powinna podciekać.
Jak widać napis AWINA robił ktoś pod wpływem, albo bardzo osłabiony z głodu pracownik dużej chinese factory...

Przód.JPG [111.36 KiB]
Pobrane 1981 razy


Ostatnio edytowano 2012-09-20 13:25:21 przez Brodzins, łącznie edytowano 3 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-06 19:22:55 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2012-02-06 19:54:09 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-09-04 09:03:49
Posty: 148
Lokalizacja: Lewin Brzeski/Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 2007
Widzę że jest praktyczniejszy jeżeli chodzi o przewożenie flaszek niż kasków bo flaszek jeszcze pare by weszło a kask tylko jeden :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-06 21:22:00 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-06-29 09:23:07
Posty: 672
Lokalizacja: CCH
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nokia
Obecne moto: Gladius 650 mit ABS
Zedrzyj ten markowy napis AWINA i będzie git majonez :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-06 21:28:04 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2011-05-10 21:09:28
Posty: 144
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 01r
Cytat z aukcji takiego kuferka "Wykonany z niemiecką precyzją co zapewnia długą żywotność" grunt to reklama :D

Ale żeby nie było że się naśmiewam, oby Ci naprawdę długo służył :) a kto wie, może kiedyś też sobie taki sprawię.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-06 22:34:40 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Dorzucę 3grosze bo miałem taki kufer przez cały zeszły sezon, potem w wypadku uległ dematerializacji, a teraz kupiłem taki sam :D
Z kuframi Awina to jest tak: narzekają na nie Ci, którzy w życiu nie mieli z nimi styczności. Znam osobiście (jeżdżę z nimi na codzień) 4 motocyklistów używających tego kufra i żaden na niego nie narzeka. Wiadomo, że jakość wykonania to nie GIVI, a zamek pozostawia trochę do życzenia. Ogólnie jeśli nie wymagamy cudów od kufra za 100zł to będziemy bardzo mile zaskoczeni. Bardzo pakowny, niechce mi się opisywać całej masy rzeczy jakie do niego spakowałem w drodze na Chorwację, ale było tego 11kg dokładnie na wadze, a na kapie był przypięty namiot i 2 karimaty gumami :)
Ogólnie polecam tym, którzy cenią funkcjonalność i nie chcą wydawać dużej kasy. Bo AWINA stosunek jakość/cena jest bardzo pozytywna ;)

Potwierdzam słowa autora :) Płyty nadają się do wzbogacenia zawartości kontenera pod domem. Jedyne słuszne rozwiązanie to zapięcie do oryginalnej płyty ja np. mam givi i nic nie lata, nic nie stuka, siedzi bdb


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-07 00:42:39 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-06-29 09:23:07
Posty: 672
Lokalizacja: CCH
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nokia
Obecne moto: Gladius 650 mit ABS
No cóż... miałem .. używałem.. i dziękuję :-) Wolę plecak :lol:
A tak serio... odpadł mi kiedyś i nie było mi do śmiechu..(jeszcze w CB 500) dopiero jak przykręciłem go śrubą centralnie do płyty byłem w 99% pewien jego użyteczności :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-07 01:19:52 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-11-29 13:42:13
Posty: 251
Lokalizacja: Bestwina (koło Bielska Białej)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 504219468
Obecne moto: Suzuki V-strom 1000
No Brodzins widzę że jednak podjąłeś temat. Gratuluje fotorelacji! Z tym kufrem jest wszystko dokładnie jak piszesz. Też miałem go kupić, bo montuje się na oryginalnej płycie Givi-Kappa i 50l to przecież w ch.. ale dobrze, że forumowy kolega bierny (to mój bliski sąsiad-7km ode mnie) kupił go wcześniej i mogłem go przypasować. 2 kaski za cholerę nie wejdą, choćby nie wiem jak je obracać. To przez te wgłębienie na zamek. Dlatego kupiłem tą Awine, którą pokazałem w galerii nasze motocykle "FZS Brodzinsa". Ona ma 42l i pomieści spokojnie 2 kaski szczękowe+ inne drobiazgi. Niestety ma ten kufer 1 mankament: płyta jest zupełnie inna i trzeba troszkę pokombinować z mocowaniem. Jak się ociepli, to również zrobię fotorelacje dla porównania, bo w taką piździawe nie chce mi się iść do nieogrzewanego garażu. Reasumując: jeżeli ktoś chce kupić tani kufer nie koniecznie na 2 kaski to go polecam, jeśli ktoś potrzebuje kufer na 2 kaski, żeby ich nie nosić np. podczas spaceru w górach lub na piwo do knajpy polecam "moją" Awine. Wygląd- kwestia gust, ja potrzebuje coś praktycznego, a nie koniecznie ładnego i drogiego. Ps. bez obrazy, ale zmyj sobie ten napis na odblasku bo psuje wizerunek całego kufra.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-07 03:18:46 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-09-01 23:16:09
Posty: 58
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 03
Zrobiłem sporo km z taką awiną. Najcięższy ładunek jaki w niej wiozłem to była zgrzewka puszek z piwem. Poza tym jeździłem obładowany z kuframi i przypiętym na górze do kufra namiotem i nic się nie działo.

Ja polecam troszeczkę ztuningować kuferek dodając 6 cybantów na klapie, żeby później kilkami przypinać karimaty itp ;)

Wygląda to mniej więcej tak: [ img ]

Niestety pod ręką innego zdjęcia nie mam, wprawne oko dojrzy 3 'kółeczka' na pokrywie kufra. Identyczne 3 są w jego tylnej części. Bardzo pomaga to jeżeli jeździmy w dalsze wypady, chyba, że potrzebujemy wybitnej estetyki to niestety ;)

Co do płyty można kupić również najtańszą metalową płytę z allegro i będzie dobrze spełniała swoje zadanie ;)

Ogólnie kuferek do codziennego użytku bardzo, bardzo dobry. Dla mnie jazda po mieście bez kufra to jak jazda bez ręki. Pewnie znowu sprawię sobie Awinę jako drugi, zapasowy kufer - np na ogniska motocyklowe gdzie kufer często rzuca się koło namiotu a szkoda by było potem zjechać takiego givi za 700zł ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-07 05:43:49 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
lukimaster napisał(a):
Zedrzyj ten markowy napis AWINA i będzie git majonez


wojtowca napisał(a):
Ps. bez obrazy, ale zmyj sobie ten napis na odblasku bo psuje wizerunek całego kufra.


Heh spokojnie, napis poszedł pod pastę polerską zaraz po fotkach :)
Ale bardzo chciałem uchwycić "jakość" i technikę jego wykonania :)

zybyzy napisał(a):
Cytat z aukcji takiego kuferka "Wykonany z niemiecką precyzją co zapewnia długą żywotność" grunt to reklama

Jeśli założymy, że niemiec ten podszedł do maszyny pod wieczór po octoberfest... to mogło mu się udać zrobić coś takiego :)

lukimaster napisał(a):
No cóż... miałem .. używałem.. i dziękuję Wolę plecak A tak serio... odpadł mi kiedyś i nie było mi do śmiechu..(jeszcze w CB 500) dopiero jak przykręciłem go śrubą centralnie do płyty byłem w 99% pewien jego użyteczności


Te plastiki... hmm nie wiem czy 99% pewności nie za duzo nawet ze śrubką :)


loro napisał(a):
Ogólnie kuferek do codziennego użytku bardzo, bardzo dobry.


I tak bym to podsumował, podszedłem krytycznie do tematu, ale ogólnie jak za 100zł to ten wynalazek się obronił.


Ostatnio edytowano 2012-02-07 13:51:33 przez Brodzins, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-07 10:52:31 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-24 13:26:40
Posty: 671
Lokalizacja: Tarczyn
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 794 749 233
Obecne moto: Yamaha Fazer 1000
hehe dobra robota z fotorelacją :) wypowiem się i ja. Myślę że kufer ten jest dobry dla ludzi którzy lubią odwalać partyzantkę i łaszczyć się na coś z góry skazanego na brak jakości i musem użerania się z tą rzeczą...
Ogólnie jak ktoś na prawdę nie może sobie uzbierać na coś lepszego albo mu jest kufer bardzo potrzebny to pewnie jest to dobre rozwiązanie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-07 11:09:55 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-09-01 23:16:09
Posty: 58
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 03
Brodzins ale ja nic o napisie 'awina' nie pisałem, więc nie wiem skąd cytat :roll: :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-07 11:11:18 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-04-04 20:03:48
Posty: 26
Lokalizacja: Pabianice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 03
poprosiłbym fote jak wyglada na motocyklu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-07 14:27:49 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
loro
Mój błąd, już poprawiony.



fotka na moto, pojawi się niebawem, bo fazer nagusieńki stoi :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-07 15:41:50 
Człowiek Szafka

Dołączył(a): 2008-12-03 13:04:26
Posty: 2647
Lokalizacja: Pulki k.Puław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 693183962
Obecne moto: VFR 800 FI 2000r
Jak widzę tragedii nie ma ;)
Póki co wiem że nie założę na swój moto topki ale kto wie jak człowiek zboczy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-02-07 16:08:05 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
bartek-keks napisał(a):
Myślę że kufer ten jest dobry dla ludzi którzy lubią odwalać partyzantkę i łaszczyć się na coś z góry skazanego na brak jakości i musem użerania się z tą rzeczą...


nie oceniamy ludzi, ale wyrób/ produkt.
Od pratyzantki osobiście stronię, a za masochistę samoskazującego się na "użeranie" również się nie uważam...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org