Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-05-10 09:21:42 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1157
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
bubi Dzieki :whistle: :D
Zgadzam sie, kupujac pod siebie tez wole kupić "golasa" ktorym moj FZ6 niewątpliwie byl. Tutaj akurat zwrocilem uwage na oryginalny kufer Yamahy ktorego sam bym nie kupil. Czasem te dodatki ktore ktos zalozyl totalnie nie pasują i trzeba moto odrestaurowac. U nas jest mania klejenia paskow na kola i osobiście uwazam ze nie pasuje to do każdej maszyny. Parę razy mi się one podobaly, nie powiem ;) jednak u mnie ich raczej nie będzie. Moda przeminie a paski trudno będzie odkleic :D
A pro po wydechów to jest jeszcze kwestia finansowa dość istotna. Komplet dobrych wydechów do FZ6 zaczyna sie od ok 2000zl i mi na przyklad szkoda tyle kasy na cos co nie wplywa mi w znaczny sposob na przyjemności z jazdy. Inna sprawa to to, ze nawet na akcesoryjnych i homologowanych wydechach z DB zdarza się, że normy głośności sa przekroczone. Sa tansze sposoby np. Edhaust jednak praktycznie można byc pewnym że normy głośności zostaną przekroczone. Gdyby byly dostępne DB killery które bym zakladal w trasę to całkowicie odwrociloby sytuacje. Jak ktos jezdzi wokół komina to mu to tak nie przeszkadza gdy będzie musial pojechac na komendę po dokumenty czy tłumaczyć się policjantowi, utrata dowodu na chwile nie jest duzym problemem. Co innego jak jedziemy grupa za granicą i mnie pozbawia dalszej możliwości jazdy a mandaty placi się w euro :) no i jeszcze jedna rzecz, przeciez te seryjne wydechy w FZ6 sa przepiękne! Dla mnie od kiedy je zobaczyłem to chcialem moto z takimi właśnie. Mi się dzwiek podoba i nie męczy, choc nie jest tak rasowo sportowy jak po modyfikacjach - kwestia upodobań.

bubi a Ty rozumiem handlujesz tymi sprzetami? Ta Beema super wyglada z tylu ale lampy ma takie paskudne ;) raz na zlocie jechaliśmy obok siebie to tez zawiesilem oko dopoki przodu nie zobaczylem :) czyli mam rozumieć ze ceny sprzętów z niemiec są śmiesznie niskie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-10 09:21:42 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-05-10 09:36:34 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-08-10 12:01:44
Posty: 27
Lokalizacja: Częstochowa/Kokawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 Fazer
Sprzęty są moje prywatne i nie handluję nimi.Co do cen moto z importu to chodzi o porównanie cen np na mobile.de i takich samych u nas np na Allegro sprowadzonych niby od prywatnego właściciela,szukamy tu fz8,zobacz ich ceny tam ,a u nas od handlarzy ,dziwne te same roczniki,te same przebiegi,tam Niemiec sprzedaje za 5 tys eu,a u naszego handlarza 15 tys pln,cud się stał??nieustająca promocja??jak to wytłumaczyć?? :lol:
ps.bula może i brzydsza ale nie ma porównania w prowadzeniu z fz1 a oba sprzęty podobne przebiegi 14kkm


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-10 20:21:53 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-05-08 16:43:27
Posty: 12
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki Bandit 600s
Ja to dobrze wiem, bo i poprzednie moto kupiłem gołe, a później za ponad połowę wartości motocykla kupiłem różnych dodatków :) Wiadomo, że każda nowa rzecz cieszy oko coraz bardziej :P Ale motocykl nigdy mnie nie zawiódł :)
Dlatego do zakupów w takim przedziale cenowym podchodzę bardzo spokojnie :) Nie napalam się, analizuję za i przeciw, nie gorączkuję się, bo motocykl ma jeździć, a nie być częstym gościem warsztatu :D Każdy chciałby mieć motocykl za najniższą kasę, z pewną historią, masą dodatków, no ale niestety ja jakoś nie wierzę w okazję, sam też tanio swojej sztuki, której byłem 100 % pewny nie oddałem :) Myślę, że cena 20 tys. za FZ8 to nie jest cena bardzo okazyjna i to dla mnie dużo $. Myślę więc też o FZ6 no i czasem też mam szalone myśli o GSX-R K6-K7, ale ten motocykl nie nadaję się w dalsze wyjazdy, a jego wygląd mnie bardzo kusi ;)
Bubi Twoje motocykle to jak nówki z salonu :) Pozazdrościć takiego stanu :)

Ps: Blue7 co do kufra to wyglądem bardziej mi podchodzi Givi ale i tym nie pogardzę ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-10 21:17:54 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-06-29 09:23:07
Posty: 672
Lokalizacja: CCH
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nokia
Obecne moto: Gladius 650 mit ABS
Jako były posiadacz FZ8 najbardziej podoba min się moto nr 2 oraz ten model przesłany przez kolegę bubi. Ogólnie jestem zwolennikiem kupowania od prywatnych właścicieli ze znaną historią (co nie oznacza, że od handlarza nie można kupić dobrego motocykla). Przy zakupie/oględzinach zwróć uwagę na szczegóły: łączenie plastików przy przedniej owiewce, stan najdrobniejszych elementów: nakrętek,gumek,złączek, nabitych dat produkcji felg, symboli pod dźwigniami hamulców,podnóżek,plastików, lusterek, stan ramy, spawów..itp.
Powodzenia , FZ8 to fajny sprzęt którego mi brakuje :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-10 23:12:19 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-05-08 16:43:27
Posty: 12
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki Bandit 600s
Dzięki na pewno będzie potrzebne :)
Co do nr 2 - handlarz bardzo mało rozmowny przez telefon bynajmniej. Nie chciał nawet zrobić lepszych zdjęć i przesłać. Wiadomo najlepiej obejrzeć na żywo, ale mam kawałek do nich, a czasu niewiele i na razie jeszcze zwlekam :)
A czy coś niepokojącego na tych zdjęciach z ogłoszeń rzuciło Ci się w oczy ?
Ps: Dlaczego sprzedałeś FZ8, zmieniłeś na większego brata? I co możesz o nim powiedzieć jako o motocyklu do turystyki i codziennej czasem trochę szybszej jeździe ? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-11 16:13:48 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-06-29 09:23:07
Posty: 672
Lokalizacja: CCH
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nokia
Obecne moto: Gladius 650 mit ABS
condzio napisał(a):
Dzięki na pewno będzie potrzebne :)
Co do nr 2 - handlarz bardzo mało rozmowny przez telefon bynajmniej. Nie chciał nawet zrobić lepszych zdjęć i przesłać. Wiadomo najlepiej obejrzeć na żywo, ale mam kawałek do nich, a czasu niewiele i na razie jeszcze zwlekam :)
A czy coś niepokojącego na tych zdjęciach z ogłoszeń rzuciło Ci się w oczy ?
Ps: Dlaczego sprzedałeś FZ8, zmieniłeś na większego brata? I co możesz o nim powiedzieć jako o motocyklu do turystyki i codziennej czasem trochę szybszej jeździe ? :)

Tak ze zdjęć to nie widzę nic mocno niepokojącego... ale to tylko zdjęcia i tak naprawdę weryfikacja na żywca może coś dać jakiś głębszy pogląda na motocykl.
FZ8 sprzedałem ze względów osobistych(kasa była potrzebna), a jako że mam jeszcze dwa inne moto to jakoś kulam się Galdiusem (aczkolwiek po przesiadce z FZ8 to Gladiusa uważam za motocykl całkowicie bez charakteru wręcz aseksualny jeśli chodzi o charakter silnika :lol: Poza tym niestety mam coraz mniej czasu na motocykl i ostatnie dwa sezony to było chyba 6000km i coś ok 3000km..

Do turystyki (dalszej) FZ8 myślę, że się nadaje pod paroma warunkami: wymiana siedzenia na coś bardziej miłego dla 4liter,montaż kufrów, pogodzenie się z relatywnie małym zbiornikiem paliwa(już koło 200km rezerwa zaczyna mrugać,co oczywiście jest uzależnione od stylu jazdy),zawieszenia są w miarę akceptowalne, hamulce ok. Trochę drażniącym tematem jest buchające gorącz spod baku, ale to dopiero jeśli na zewnątrz jet powyżej 30st.C (mam na myśli temperaturę otoczenia :wink: ) Japsy chyba nie testowali tego motocykla w warunkach np.bałkańskich :roll: Ochrona przed wiatrem dla mnie była super. Ja miałem ten motocykl od 2011 roku, wtedy na początku było cięzko z akcesoriami. W tej chwili masz praktycznie wszystko. U mnie na pierwszy ogień poszedł wydech. Ten do modelu z 2014 roku jest koszmarny. A i trochę irytuje brak w wyposażeniu standardowym centralnej podstawki. To tak na szybko. Pozdr. i powodzenia w poszukiwaniu fajnej FZ8 :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-11 23:50:47 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-05-08 16:43:27
Posty: 12
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki Bandit 600s
Raz jeszcze dzięki. Ja teraz chciałem spróbować motocykla z ABSem i dlatego poszukiwania są dość mozolne :P
No co do zbiornika to faktycznie małe jest. :( Resztę to się doposaży powoli :D Wydech na bank będzie przelotowy :) O tej temperaturze gdzieś właśnie czytałem ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-12 08:26:13 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-08-10 12:01:44
Posty: 27
Lokalizacja: Częstochowa/Kokawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 Fazer
Gdziekolwiek pojedziesz w Europę ,po za oczywiście wschodem ,stacji masz masę także nie ma wielkiego problemu,co do gorąca to byłem trzema różnymi motocyklami na Bałkanach i przy upałach w torbę grzał każdy ;),jeśli myślisz o przelocie zainwestuj w taki z homologacją,po za naszymi granicami gonią za to,ja w FZ1 woziłem zawsze przy sobie wraz z db killerem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-13 15:22:13 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-06-29 09:23:07
Posty: 672
Lokalizacja: CCH
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nokia
Obecne moto: Gladius 650 mit ABS
bubi napisał(a):
Gdziekolwiek pojedziesz w Europę ,po za oczywiście wschodem ,stacji masz masę także nie ma wielkiego problemu,co do gorąca to byłem trzema różnymi motocyklami na Bałkanach i przy upałach w torbę grzał każdy ;),jeśli myślisz o przelocie zainwestuj w taki z homologacją,po za naszymi granicami gonią za to,ja w FZ1 woziłem zawsze przy sobie wraz z db killerem.


Z tą homologacją to wg mnie trochę ściema... Miałem Mivv Suomo i na bank z Db-killerem nie miał wymaganych decybeli :wink: Aczkolwiek dla dźwięku i wyglądu wydech jak najbardziej polecam :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-13 23:16:57 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-05-08 16:43:27
Posty: 12
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki Bandit 600s
No w tą homologację też nie wierzę :) Miałem wydech z homologacją od nowości i raczej z db-killerem przekraczał normy :) Ale zawsze lepiej mieć homologację ze sobą niż nie mieć nic :D Jeśli kupię fz8 to chyba skuszę się na wydech LeoVince w karbonie, ale najpierw musi być motocykl w garażu :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-14 10:24:27 
Niemowlak

Dołączył(a): 2012-08-10 12:01:44
Posty: 27
Lokalizacja: Częstochowa/Kokawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 Fazer
Na Słowenii mnie puścili jak pokazałem kwit z homologacją,także coś tam daje ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-14 14:27:27 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-06-29 09:23:07
Posty: 672
Lokalizacja: CCH
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nokia
Obecne moto: Gladius 650 mit ABS
bubi napisał(a):
Na Słowenii mnie puścili jak pokazałem kwit z homologacją,także coś tam daje ;)

No zdecydowanie warto coś mieć, a do tego jeśli homologacja wygląda jak złota karta kredytowa :lol:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/175 ... e73c6.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-06 16:27:19 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-05-08 16:43:27
Posty: 12
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki Bandit 600s
Witam po dość długiej przerwie :) Byłem oglądać dwa pierwsze motocykle i co do drugiego oprócz wgniotki na baku (bardzo małej zresztą) nic niepokojącego nie zauważyliśmy. Pewnie zastanawiacie się czemu go nie kupiłem. :P A więc odpowiadam: wybieram motocykl jak kobieta, gdyż zastanawiam się milion razy co kupić, aby motocykl został ze mną jak najdłużej :D Ciągle waham się jeszcze nad GSXF 1250 oraz FZ1, ale sam nie wiem do końca czy wykorzystam oferowaną moc, a niestety nie mam możliwości się takimi maszynami przejechać :( Zapewne jest ogromna różnica w porównaniu z FZ8 i nie wiem czy ona nie jest troszkę za słaba na dalszy wyjazd w weekend. :P Czy ta moc wystarcza do sprawnego poruszania się z prędkościami 130 - 150 km/h i nie męczy maszyny? Może Wy mi coś doradzicie... Tak jak wspominałem ostatnie dwa sezony ujeżdżałem Bandita 600 i zbytnio nie narzekałem na brak mocy. Jeśli uda mi się podjąć jakąś decyzję i koń zawita w moim garażu oczywiście pochwalę się tutaj :)
Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-07 20:36:00 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-09-11 16:18:18
Posty: 22
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 SA 2008
Miałem 1250 , a teraz mam fz1. 1250 w porównaniu do fz1 nie skręca ;-) 1250 na papierze jest cięższy o ok. 30 kg od fz1, a wydaje się jakby ważył dwa razy tyle co fz1. W 1250 za to silnik moim zdaniem jest rewelacyjny, ciągnie na każdym biegu tak samo czy 2. czy 5. bieg - mimo mniejszej mocy jest super elastyczny.
Moim zdaniem 1250 tylko do czystej turystyki, jeżeli lubisz czasem trochę adrenalinki bierz fz1.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-06-07 21:47:53 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-05-08 16:43:27
Posty: 12
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki Bandit 600s
Dzięki lewy_m za opinie :) A czy Ty przypadkiem nie jesteś także na forum PBC (nick: tatt) :D
Powiem szczerze, że jeszcze przeciągam trochę zakup, bo sam nie wiem czy zakup litra bądź litra plus to dla mnie dobry wybór po zmianach przepisów :D Wiadomo im więcej mocy tym szybciej człowiek się przemieszcza :P


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org