Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2019-04-04 21:25:30 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-07-28 17:56:38
Posty: 8
Płeć: Mężczyzna
Veni, vidi, vici. Zapadł wyrok, sąd przyznał mi rację w całości i nakazał zwrot poniesionych kosztów naprawy tuż po zakupie motocykla + rekompensatę za wprowadzenie w błąd co do jego bezwypadkowej przeszłości. Plus odsetki wraz ze wszystkimi kosztami reprezentacji i opłatami sądowymi. Polski rynek jest patologią na tle reszty Europy, gdzie oszuści bezkarnie mogą kręcić liczniki i sprzedawać wypadkowe pojazdy jako idealne i bezwypadkowe. Dopóki nie będzie zapadać więcej takich wyroków, dopóty nadal nieuczciwi handlarze będą czuli się bezkarni i nic się nie zmieni. Marzy mi się transparentny rynek pojazdów używanych, gdzie można dokonywać uczciwych transakcji wycenianych adekwatnie do stanu ich przedmiotu. Walczcie o swoje bo warto. Nie wnieśli apelacji więc wyrok się uprawomocnił.

Nie zamierzałem w sumie już tutaj z tym wracać ale ze względu na brak zapłaty po dwukrotnym wezwaniu zmieniłem jednak zdanie. Znajomy komornik co prawda wie co robić ale to też jest kolejny kamyczek do ogródka - uczciwa firma w takiej sytuacji płaci zamiast uchylać się od wykonania wyroku sądowego. Innym powodem publikacji była absurdalna sytuacja, w której kancelaria reprezentująca ich w tej sprawie groziła mi konsekwencjami prawnymi po publikacji poprzednich postów na forach. Ciekawe, czy w obecnej sytuacji też ma coś jeszcze "mądrego" do powiedzenia.

Dziękuję jednemu z kolegów z forum, który zgodził się zeznawać jako świadek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-04 21:25:30 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2019-04-05 09:08:15 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2016-01-31 22:18:37
Posty: 384
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: NJU Mobile
Obecne moto: FZ6
Moje gratulacje za skuteczną walkę o swoje.

Tylko napisz, czy kasa już wpłynęła na Twoje konto. Często o pozytywny wyrok jest łatwiej niż o jego wyegzekwowanie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-06 00:25:09 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-07-28 17:56:38
Posty: 8
Płeć: Mężczyzna
Jeszcze nie. Jak tylko dostanę tytuł wykonawczy czyli za jakiś tydzień kieruję sprawę do komornika. Jest szybki i skuteczny. Nie wiem na co liczą ale efektem będą tylko dodatkowe koszty egzekucji. Jak dla mnie może być.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-06 18:43:58 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2016-01-31 22:18:37
Posty: 384
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: NJU Mobile
Obecne moto: FZ6
Jeszcze raz gratulacje i szacun.
Kiedyś w wolnej chwili opisz dokładnie jak wyglądały i ile kosztowały całe procedury z Twojej strony. Na pewno będzie to cenna wiedza, bo nikt nie chce być dymany przez handlarzy-oszustów.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-07 21:29:11 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-07-28 17:56:38
Posty: 8
Płeć: Mężczyzna
Wiesz co, nie jest to jakaś wielka filozofia. Idziesz z takim tematem do kancelarii, wartość sporu w takich wypadkach najczęściej jest relatywnie niska więc i koszty sądowe czy reprezentacji też nie są wysokie (poniżej 1k PLN, oczywiście nie każda kancelaria będzie chciała się podjąć). Trzeba zbudować dobry materiał dowodowy, pozbierać po prostu całą historię do kupy, zastanowić się czy są jacyś świadkowie, którzy mogą zeznawać na naszą korzyść, przekazać całą dokumentację do kancelarii, która de facto robi resztę. Czasami coś trzeba uzupełnić. Oprócz rozprawy, na której się zeznaje, obecność nie jest wymagana. Polecam jak najszybciej udać się po odkryciu przypału do rzeczoznawcy sądowego. I tak na drodze sądowej raczej bez tego się nie obejdzie więc oszczędzamy czas i wiarygodność takiej opinii jest większa niż jakiejkolwiek innej.

Dobrze zapisać treść ogłoszenia. Koniecznie stan, przebieg i ewentualna bezwypadkowość muszą być potwierdzone w umowie czy na fakturze. + uzbroić się w cierpliwość, może to trwać jak widać więcej niż 2 lata. W moim wypadku mocno pomogło, że nie kupiłem od Kowalskiego tylko od niby-specjalistów, którzy trudnią się tym zawodowo. Przed sądem postawiło to tę sytuację w innym świetle. Tyle. Jeśli ktoś się waha i po przeczytaniu o mojej sprawie jednak podejmie decyzję, żeby pójść z tym do sądu a nie olać to uznam to za sukces. Musi zapadać więcej takich wyroków, żeby w końcu coś się w Polsce zmieniło. Żadna zmiana prawa nic nie da jeśli nie będziemy reagować we własnej sprawie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-08 21:14:52 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2016-01-31 22:18:37
Posty: 384
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: NJU Mobile
Obecne moto: FZ6
Jeszcze raz moje uznanie i gratulacje.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-14 21:48:20 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-07-28 17:56:38
Posty: 8
Płeć: Mężczyzna
Niestety muszę zamieścić sprostowanie. Otrzymaliśmy błędną informację z sądu o terminie ostatecznym odwołania. Miało być już po tym terminie, jednak wpłynęła apelacja i tym samym będzie jednak dogrywka. Obecny wyrok nie jest prawomocny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-15 11:05:37 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Jrs napisał(a):
jednak wpłynęła apelacja i tym samym będzie jednak dogrywka. Obecny wyrok nie jest prawomocny.

trzymam kciuki. Właśnie dzięki takim ludziom jak ty jest szansa ze w polsce będzie można kiedyś kupić zdrowy motocykl bez potrzeby czarowania!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-02 18:02:22 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-07-28 17:56:38
Posty: 8
Płeć: Mężczyzna
Zapadł prawomocny wyrok na moją korzyść. Niestety, sąd nie przyznał w drugiej instancji całej kwoty bo... dał wiarę rzeczoznawcy, który stwierdził, że motocykl uczestniczący w wypadku ma taką samą wartość jak taki, który w nim nie uczestniczył. Byłoby mi wstyd na jego miejscu głosić takie teorie. W efekcie nie otrzymałem obniżenia ceny za wypadkową przeszłość motocykla (która została stwierdzona) a jedynie za koszty naprawy, których w bezwypadkowym motocyklu nie musiałbym ponosić. Szanuję dobrowolną wypłatę zasądzonej kwoty przez pozwanego, bez konieczności wchodzenia na ścieżkę egzekucji komorniczej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-02 22:17:47 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Mimo wszystko duże brawa za upór. A tak z innej beczki, naprawiłeś to moto? Pojezdziłeś nim chociaż?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-03 08:42:59 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Niezła historia i kilka lat nerwówki.Niestety kupując używany motocykl z nieznanego źródła,czy to komis,handlarz czy prywatny użytkownik trzeba mieć podejście jakby każdy chciał cię oszukać i sprawdzać wszystko co jest możliwe.Lepiej być zaskoczonym pozytywnie jeśli okaże się,że sprzedający jest w porządku,niż przechodzić taką historię.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-03 11:08:58 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 481
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Gratuluję za upór, bo czasu upłynęło naprawdę sporo. Też jestem zdania, żeby walczyć z takimi oszustami w sądzie ale niestety większość ludzi raczej by sobie odpuściła właśnie z powodu czasu trwania całego postępowania (ja chyba bym odpuścił).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-01-06 19:07:35 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-07-28 17:56:38
Posty: 8
Płeć: Mężczyzna
Dzięki Panowie. Sfazowany, tak, naprawiłem od razu po zakupie za co właśnie musieli mi zwrócić. Przejechałem nim dobrych kilka tyś. km przez 2-3 sezony i już dłuższy czas temu sprzedałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org