Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-12-24 16:24:20 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-12-24 16:08:12
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Jestem nowy na forum, więc wszystkich serdecznie witam i życzę już na początku Wesołych Świąt :)

Celem mojej rejestracji jest porada bardziej doświadczonych przy zakupie motocykla Fazerka 600 z 2006 roku.
Poniżej wklejam konkretną ofertę:

http://olx.pl/oferta/fazer-fz6-2006r-be ... c740a0eb8e

Pytanie: czy możliwe, że licznik został wymieniony?? Ponieważ moto jest sprowadzony z Anglii i wydaje mi się, że powinien pokazywać prędkość i przebieg w milach, tu widzę, że jest w km/h.

Odpowiedzi na moje pytania jakie dostałem od sprzedającego:
-olej wymieniony w tym roku (motul 10w40)
- napęd 90%
- opony 80%
- pierwszy właściciel w kraju, zarejestrowany i ubezpieczony w PL
- klocki hamulcowe 80%
- olej w lagach nie wymieniany
- płyn chłodniczy wymieniany w tym roku

Cena trochę mnie kusi, opis też, ale chciałbym aby ktoś mądrzejszy ostudził mój zapał.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas oględzin motocykla?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam,
Daniel M.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-12-24 16:24:20 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2015-12-24 17:24:10 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-11-04 22:28:46
Posty: 226
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 s2
Na foto nic nie widać poza tym że moto jest brudne :D
Zajrzyj w inne przedmioty właściciela jeśli nie przeszkadza ci że sprzedaje części z anglików to jedź obejrzy,ja niestety odpuszczam takie ogłoszenie we wstępnej selekcji :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-12-25 01:36:36 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2012-09-10 12:40:16
Posty: 761
Lokalizacja: GDA.... czwarte miasto :)
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Mile to masz w Stanach a nie w Anglii.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-12-25 03:37:19 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-11-04 22:28:46
Posty: 226
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 s2
baxior napisał(a):
Mile to masz w Stanach a nie w Anglii.


To ciekawe :lol: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jednostki_imperialne


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-12-25 10:31:34 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-12-24 16:08:12
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
To jak to wkońcu jest Panowie, co z tym licznikiem, co z tą ofertą, pomóżcie :|

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-12-25 12:13:41 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
MDanielo w anglikach jest tak, że można przestawiać jednostki MPH na KPH odwrotnie. Przytrzymujesz przez kilka sekund SELECT i jednostki się zmieniają. W europejskiej wersji u mnie to nie działa, widziałem to w angliku FZ6 S2.

Ja z tych zdjęć nie potrafię nic wywnioskować (fatalna jakość i mały rozmiar) , trzeba się przejechać zobaczyć szczegółowo na wszystkie elementy i podzespoły.
Jak to anglik trzeba sprawdzić czy go rdza nie łapie, szczególnie po zdjęciu siodła tam gdzie zawias łączy się z bakiem. Wątpię, żeby po 30tys napęd był tak mało zużyty a już na pewno nie wierzyłbym w procentowe podawanie jego "sprawności" na oko. Czasem łańcuch nie jest wyciągnięty ale jest tak skorodowany, że nadaje się tylko do wymiany. Na czarnym lakierze łatwo zamaskować "zdarzenia" z przeszłości, więc dokładnie obejrzałbym boki czaszy i baku. Skoro to anglik to powinien też mieć zmienione lampy i popatrzyłbym na jakość wykonania tego zabiegu. Wiem, że cena jest niska i wygląda to na okazję ale trzeba patrzeć przede wszystkim co się kupuje a nie tylko za ile. W motocyklu z tego rocznika już można myśleć powoli o zbliżającej się wymianie uszczelnień w zaciskach hamulcowych i lagach + płyny (hamulcowy, chłodniczy) i olejach zawieszenia i silnikowego. To, że z motocykla nie cieknie nie oznacza, že wszystko jest "brand new". Przewody hamulcowe już dawno powinny być wymienione a to koszt ok 400zł/kpl. za same przewody (w wersji bez ABS). Jak będziesz oglądał to go sprawdź dobrze uszczelnienia z przodu czy nie cieknie lub uszczelnienia nie są popękane oraz łożyska czy swobodnie pracują. Ja mam moto z 2007 roku i robię w nim serwis wszystkiego, więc wiem jakie to są koszty aby wszystko hulało jak ma być - dlatego Ci piszę, nie miej mi tego za złe. Przeglądając moto trzeba zwracać uwagę dosłownie na wszystko ale szczególnie na rzeczy nienaprawialne typu rama jak i drogie w serwisie np. wymiana tarcz. Nie jest łatwo samemu to ogarnąć, dobrze pojechać z kimś kto ma takie moto a drugim kto zna się pod względem mechaniki. Tak czy inaczej motocykl z czasem trzeba naprawiać i serwisować żeby jeździł jak trzeba, byle by był bez poważnych wad. Wydatków na serwis nie unikniesz ale lepiej kupić zadbany egzemplarz niż odnawiać rupiecia, co jest kosztowniejsze. Teraz jakbym kupował Fazera popatrzyłbym na nakrętkę zębatki zdawczej, czy nie było tutaj jakiejś historii z tym związanej bo jest duży problem jak było tam rzeźbione (temat jest na forum)


Powodzenia przy oględzinach i zakupie! ;)


Ostatnio edytowano 2015-12-25 15:10:04 przez blue7, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-12-25 12:50:26 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-12-24 16:08:12
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Wielkie dzięki za zainteresowanie, czekam na opinie innych użytkowników. Trochę zgasiłeś mój zapał - i bardzo dobrze, o to chodziło :)

Na oku mam jeszcze te trzy egzemplarze:

http://olx.pl/oferta/yamaha-fazer-fz6-s ... eb6c14b554

http://olx.pl/oferta/yamaha-fz6-600-ccm ... c95ed1c280

http://olx.pl/oferta/yamaha-fazer-fz6-s ... e155851461

Cena stanowczo się różni, ale jeśli warto...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-12-25 15:01:24 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2012-09-10 12:40:16
Posty: 761
Lokalizacja: GDA.... czwarte miasto :)
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
MDanielo
Sorki mało precyzyjnie wyraziłem się z tym licznikiem. Jest tak jak pisze blue7, też mam tą opcję w swoim angliku.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org