Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-01-04 19:51:55 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-01-11 15:51:32
Posty: 57
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: szukam
Witam, bardzo bym prosił o opinie na temat pana z Bukowna sprzedającego moto pod szyldem EdMoto. Chcialem zapytac jeszcze o sprzęgło, a raczej o dziwne moim zdaniem zjawisko występujące podczas jego " puszczania". Mianowicie czuc na moto delikatne wibracje podczas brania sprzegła , może nie tyle na moto co na klamce . Chciałem zapytac jeszcze znawców tematu o fabryczne opony , tego co wiem to były BATLAX BT020, czy wychodziły też z BT 016
?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: dylematy kupującego
PostNapisane: 2016-01-04 19:51:55 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-01-05 06:35:30 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-05-22 10:27:53
Posty: 144
Lokalizacja: Żory
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki VL 1500
Hejka w kolejnym temacie:)

Sprzęgło w yamaszce słychać, to nie honda.

Ja u siebie wibracji podczas puszczanie nie zauważyłem.


Oryginalny opony to :

BRIDGESTONE BT020 lub
DUNPOL d252


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-01-05 10:32:46 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-01-11 15:51:32
Posty: 57
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: szukam
http://otomoto.pl/oferta/yamaha-fz-yama ... b2de7460e1
taki sobie fazer :) cena wysoka , ale stan wydaje się byc ok , oglądałem wczoraj i... sprzęgło tak jak pisałem , ale podobno tak może być i nie jest to wada :? Jest książka serwisowa włoska i wbite przeglądy wiec przebieg 10000km powiedzmy że jest orginalny... powiedzmy. Gość napisał w ogłoszeniu nowe opony, sprawdziłem , opony z bodajrzę 2009 tył , przód cieżko stwierdzić. Gość odpowiada ze nowa tylko leżakowana , coś mi się nie widzi to leżąkowanie , ale na pewno zmieniona bo nie orginalna, tylko po co zmieniać stare na stare. Egzemplarz ogólnie jak nowy z wyjątkiem tych opon , cena wysoka , dylemat warto czy nie warto :?


Załączniki:
20160104_152212_resized_1.jpg [428.67 KiB]
Pobrane 431 razy
20160104_152155_resized.jpg [413.36 KiB]
Pobrane 413 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-01-06 15:10:53 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
ja bym gościowi odpowiedział...co z tego, że nowa jak leżakowana :)

co mi po oponie z 2009 roku...

pojeżdżę, owszem...ale o właściwościach pewnie można zapomnieć


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-01-06 17:12:37 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-01-11 15:51:32
Posty: 57
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: szukam
Zastanawia jeszcze po licho zmieniać fabryczne opony przy 10 tys i zakładać stare :|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-01-06 20:52:15 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-07 14:05:09
Posty: 188
Lokalizacja: Poznan
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki gsf 1250 ABS
Bo opona na tyle fabryczna robi sie przy tym przebiegu kwadratowa i lysawa. Bardziej niz oponami zastanawial bym sie dlaczego taki przebieg w maszynie z Włoch. Moze byl dzwon dlugo stal Polak przytargal dobrze zrobil i sprzedaje igle :lol: Skoro taka cena i stan niby super to na zadnym elemencie nie moze byc nawet sladu dotkniecia kluczem. Badz ostrozny przy ogledzinach. Do pelni szczescia brakuje abs.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-01-06 21:42:56 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-01-11 15:51:32
Posty: 57
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: szukam
będę jeszcze oglądał , szukam z ABS ale niestety po prostu nic nie ma , jest ksiązka serwisowa z wbitemi przeglądami z której wynika że moto rok stało gdyż dwa przeglądy są prawie przy takim samym przebiegu. Jeżeli byłby naprawiany to we włoszech bo przyjechał dwa tygodnie temu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-01-06 21:56:14 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-07 14:05:09
Posty: 188
Lokalizacja: Poznan
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki gsf 1250 ABS
Jesli masz taka gotowke to napewno do wiosny cos znajdziesz i to z abs. Stan igla tylko do parkingowki albo dzwona a to zdaza sie super czesto i wtedy bardziej "boli" Nie ma sie co nagrzewac w tej cenie ciezko gosciowi bedzie sprzedac a moze za tydzien dwa cos sie pojawi.Zawsze mozna wrocic


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-01-07 00:18:28 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2009-04-03 08:42:12
Posty: 8
Lokalizacja: Legionowo k/Wawy
Całkiem ładny egzemplarz. Jakoś z miesiąc temu zginęła z ogłoszeń bardzo podobna, z "15" z przodu ceny. Stała chyba w Markach pod Warszawą, ale to była sztuka od pierwszego właściciela, kupiona w PL i tu serwisowana. Przebieg był tak jak w tej symboliczny, chyba nie przekroczył 10 tyś km - o ile dobrze pamiętam. Cena niezbyt promocyjna, ale widać są tez Klienci na takie.
Dziwne tylko z tymi oponami, ale może faktycznie tył był kwadratowy i poszły do wymiany? Tylko, że jak są to opony z 2009 to i tak nadają się w sumie do wymiany. Więc nie dość że moto drogie, to na dzień dobry prawie 1k PLN do włożenia w opony... 1k w opony, 1k w zakupowe ABC i się robi prawie 19... :) To przy takiej cenie to w Warszawie stoi MT-07 z 2014 (kupiony w 2015) z jakimś symbolicznym przebiegiem (3k km?) Właściwie nowy motocykl, 5 lat młodszy (no ale nie ma ABSu) z PL salonu.... A nowy MT-07 stoi w ogłoszeniach za chyba od 24600 czy 24900 (a i z tego pewnie by coś urwał, bo jak byłem przed świętami w salonie Yamahy na Modlińskiej w Warszawie, to na dzień dobry gość był skłonny kilka PLN opuścić - tym bardziej że teraz tym egzemplarzom co mają na stanie przeskoczył rocznik) . Według mnie, biorąc pod uwage ile trzeba jeszcze w używkę włożyć po zakupie (i do końca nie być pewnym historii), to już jest za mała różnica żeby pchać się w 6-cio letni motocykl jak za niewiele więcej jest nówka.
I tak jak Slawol58 napisał, nie ma co sie napalać. Od około półtorej miesiąca śledzę wszystkie ogłoszenia OLX w promieniu 30 i 50 km od Warszawy. Większość, zarówno w prywatnych rękach jak i u handlarzy stoi i tylko jest w kółko odświeżana. Widać że ruch jest prawie żaden w interesie.
W sumie, z fajnych sztuk to przed świętami poszła srebrna S2 w Ostrowi Mazowieckiej w komisie. Bo już chciałemj jechać się umówić na oglądnięcie dla porównania do tego co już widziałem. Cena chyba była z 14 z przodu, ale motyw był o tyle dobry (bez ABS i z przebiegiem jakoś w okolicy 30kkm), że miała komplet trzech kufrów ze stelażami. Więc jak mi te kufry były zbędne, to po ich sprzedaży robiła się S2 za cenę w jakiej stoją S1. No ale się sprzedała zanim pojechałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-01-08 20:32:38 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-01-11 15:51:32
Posty: 57
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: szukam
No tak. Dokladnie jak kol stanik pisze , moto + transport+ oplaty rej.+ oponki, jakiś kufer i jest ponad 19 tysiaków. Kurcze żeby miał ABS to bym go już łyknął :) . No nic przekonaliście mnie żeby .... szukać dalej , a w koncu zawsze można wrócić :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-01-09 14:25:38 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-11-04 22:28:46
Posty: 226
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 s2
Z doświadczenia powiem tyle że jeśli moto jest ładne i właściciel jest użytkownikiem min 1 rok to ogłoszenie nie będzie wisiało dłużej niż tydzień :D Zaczekajcie do wiosny niech się zacznie ruch w interesie wtedy będzie większy wybór.Teraz nawet nie ma możliwości jazdy próbnej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-01-09 16:15:26 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-10-29 20:24:48
Posty: 447
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
Jeśli moto jest pewne to i jazda próba nie jest konieczna. Ja swój kupiłem forumowy i sprawdzenie ograniczyło się do odpalenia i osłuchania motocykla. Żadnych niespodzianek nie było - wszystko tak jak mnie zapewniano choć po moto jechałem 450 km. Najpierw na oględziny bez kasy (aby nie kusiło :D ) a po kilku dniach po odbiór. Choć akurat z racji mojej pracy na takie eskapady mogłem sobie pozwolić :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-01-10 00:07:17 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2009-04-03 08:42:12
Posty: 8
Lokalizacja: Legionowo k/Wawy
A mam tak samo jak Tonatos. Nauczony już doświadczeniem kupowania aut, na pierwsze oględziny jadę bez kasy. Choćby było to na drugi koniec Polski :) (do tej pory zawsze starałem się nie jechać dalej jak jeden zbiornik paliwa w tę i z powrotem) A dopiero po minimum jednej przespanej nocy w domu jadę z kasą. Uważam że ten jeden zbiornik paliwa to żaden koszt, w odniesieniu do podjęcia decyzji na gorąco.
Dwa dotychczasowe motocykle kupiłem po przejażdzce 100-200 metrów, więc można uznać że w zasadzie bez oględzin. Poza tym że stwierdziłem że jadą, to nic więcej. Ale na żadnym sie nie zawiodłem. Chociaż każdy był raczej jednym z najdroższych w ogłoszeniach, z pełną historią i wzorokowo wyglądały na igłę. I na żadnym przez 2 i potem 3 sezony się nie zawiodłem. Tylko olej, paliwo i do przodu...

PS.
Chyba mój faworyt jesli chodzi o używki w Warszawie własnie został sprzedany bo ogłoszenie zginęło. A ja jeszcze do około końca lutego (w najgorszej opcji) muszę poczekać.

PS2.
Widzę pojawiły się zdjęcia opon, których nie widziałem wcześniej. Dziwnie wyglądają (nie wiem czy to wina zdjęcia) ale nie widze tych "cycków" gumowych jak są na nowej oponie. W tym egzemplarzu który oglądałem w MotoSky (własnie zginął) miął też założone nowe opony (2 lata od daty produkcji) i tam były te "cycki", więc widać że opona nawet jak latana, to mało co.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org