Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-03-24 01:05:12 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2009-03-24 00:41:38
Posty: 10
Lokalizacja: warszawa
witam wszytkich raz jeszcze,

jestem w pilnej potrzebie, wpadło mi w oko takie moto.
http://moto.allegro.pl/item583309953_yamaha_fz6_fz_6_s_fazer_2004_21_tys_km.html

oglądałem swoim laickim okiem, wygląda przyzwoicie ale:
- napęd się kończy (przebieg 20000 ??)
- powycierane od butów aluminium przy podnóżkach (obok stał inny fazer i tego nie mial)
- owiewka z prawej strony jest luźna (przy śrobie odłamany kawałek plastiku i nie trzyma jak nalezy)
- wieciej grzechów nie pamietam

oczywiście jazdy próbnej nie było, sprzedawca daje papier iż moto poswiadcza iż moto bezwypadkowe (czy to coś warte)


no i prawie go kupiłem, jutro rano jadę w zębach z kasą.

brać ???

gość handluje, obok miałem do porównania prawie identycznego, torchę tańszego, z wiekszym przebiegiem, z przelotowymi wydechami, z podrapanymi uchwytami pasażera, z odrobinę wyrowkowanymi tarczami, z w miare nowymi kolckami, napedem i oponami. Podejżanie wyglądały podnożki (zbyt nowe w porownaniu do reszty) Moto gorzej umyte, z głosnymi wydechami, sprawiało wraznie bardziej umeczonego dlatego wybrałem pierwszego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: pomoc potrzebna pilnie
PostNapisane: 2009-03-24 01:05:12 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-24 01:29:30 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
Jak masz tyle gotówki, to nie. Dozbieraj, lub pożycz.
Łańcuch można wykończyć szybko, a ten jest zardzewiały od wewnętrznej strony i już ma koniec naciągu. Zajżyj pod "tuningową" osłonę chłodnicy, czy nie jest pogięta, to by był znak, że było coś kombinowane. Jakoś mi nie leży to moto... Poobcierane sety przy podnóżkach przy tym przebiegu to standard.
Już wiem co jest nie tak :) Zębatka tylna... on już ma wymieniany napęd! Jak drugi zestaw już zjeżdżony( a może trzeci?) to przebieg na 99% jest nieprawdziwy. Albo jakiś kat, lub kretyn tym jeździł. Tak czy siak szukaj dalej, lub jedź z kimś kto zna się na motocyklach i zbijajcie cenę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-24 10:05:26 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-03-01 21:43:22
Posty: 76
Lokalizacja: Wawa
witka
Znam tego goscia bo od niego kupilem swojego fazerka

1. fotki na aukcji to na 100% nie ten motocykl co w garazu wiec ciezko ocenic stan tego co kupujesz

2. oczywiscie w przebieg w swoim nie wierzylem i ty tez nei wierz

istotniejszy jest stan

co do opisu co dales

- naped to naped jak zuzyty wymieniasz , jak nie to nie , ze stanu lancucha czy zebatek niewywnioskujesz przeciez dokladnie przebiegu moto
- sety sie szybko wycieraja , a te niepowycierane moga byc nowe
- owiewka , no coz , moze ktos walnal nim w sciane w garazu , albo na parkingu poozyl ... przy slizgu , dzwonie byloby wiecej sladow
- co do urwania kasy - bedzie ciezko ale proboj
- wez kogos ze soba co sie zna i niech obejzy fachowym okiem

P.S Ja swojego kupilem z pelna swiadomoscia , do wymiany ( naped , lozyska gl. ramy , olej w lagach )

dziekuje za uwage


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-24 15:04:12 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
Pavulon napisał(a):
- wez kogos ze soba co sie zna i niech obejzy fachowym okiem

P.S Ja swojego kupilem z pelna swiadomoscia , do wymiany ( naped , lozyska gl. ramy , olej w lagach )

To najlepsza rada, każde moto ma swoją historię, kupuj świadomie to unikniesz rozczarowań.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-25 17:58:59 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2009-03-24 00:41:38
Posty: 10
Lokalizacja: warszawa
dzięki za odpowiedzi, oglądałem jeszcze raz ten sprzęt z kolega z forum znającycm sie na rzeczy i mina to nie jest ale przebieg wydaje się małowiarygodny. W związku z czym narazie zainteresowany jestem drugą maszyną od tego sprzedawcy, nie jest idealna ale bardziej wiarygodna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-25 18:08:28 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-03-01 21:43:22
Posty: 76
Lokalizacja: Wawa
kolego

99% sprzetow ma walony przebieg
wiec czy ten drugi ma pewny przebieg to bym sie moocno zastanowil

na szczescie masz czas na poszukiwania bo aura slaba

powodzonka

P.S Ja tam robie zakupy troche w innym stylu ;)
oczywiscie bez urazy

P.S 2. Mam kolezke ktory kabel hdmi kupowal prawie 2 miesiace , czytal fora , robil zestawienia w xls-sie , na koniec poszedl do MM i kupil za 50 zl ...hehe


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-25 18:24:26 
Niezastąpiony Skarbnik

Dołączył(a): 2009-02-14 01:59:50
Posty: 328
Lokalizacja: كوزتسالين
Płeć: Kobieta
Telefon: الوردي في الزهور
Obecne moto: HONDA CBR 600 F4 06
Najważniejsze to kupować bez emocji....Jest to trudne, szczególnie jak sprzęt taki wypicowany, że nic tylko wsiadać.... Niestety często jest to tylko zrobienie pod handel aby pozbyć się towaru. My jako kupujący nie możemy wierzyć w te bajki, które opowiadają nam handlarze :shock: , potrzebna jest zimna krew.
Kupując swoje moto wiedziałam co jest do wymiany i z tym się liczyłam. Na chwilę obecną (odpukać) żadnych niespodzianek nie było, moto obecnie jest rozkręcone i czyszczone, bo przede wszystkim fazer był zapuszczony i zaniedbany... :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-25 18:29:22 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-03-01 21:43:22
Posty: 76
Lokalizacja: Wawa
Artur i pamietaj ze koniecznie musi byc jakas jazda !!

sprawdzic czy nie wali sie na ktoras strone , nie sciaga , kiera nie trzepie

A to co Dorota napisala to tyz prawda , emocje i podjarka zostaja w domu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-25 19:48:51 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2009-03-24 00:41:38
Posty: 10
Lokalizacja: warszawa
emocje ??? emocje biorą się stąd, że kilka sprzętów sprzątnięto mi dosłownie sprzed nosa i tylko o to idzie. :-)))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-25 20:37:12 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
arturgold napisał(a):
emocje ??? emocje biorą się stąd, że kilka sprzętów sprzątnięto mi dosłownie sprzed nosa i tylko o to idzie. :-)))

A ile z nich pojechales ogladac?

Jak widzisz ogloszenie ciekawej sztuki to trzeba jechac i ogladac. Mur beton przejedziesz setki km zanim cos sensownego znajdziesz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-29 23:18:35 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2009-03-24 00:41:38
Posty: 10
Lokalizacja: warszawa
nie było tego dużo, dwie sztuki - jedną obejzałem i się zastnawaiłem i wieczorem juz poszła, a drugą byłem umówiony oglądać ale nie zdążyłem - poszła wcześniej - było minęło.

Jestem po jazdach próbnych wyżej wymienionymi fazerami, jeden szarpał straszie przy redukcjach i cięzko rolgaz chodził ale miałem brać, jak zaparkowałem i przyjżalem się w świetle dziennym to wypatrzyłem że silnik (cylindry) są malowane srebrzanką. Wkurzyłem się, za dużo tych ale. Potem wziąłem drugiego ten z zurztym napędem, jechało się dużo przyjemniej ale postanowiłem się zastanowić do końca dnia. Ale kiedy wsiadłem na swoją starą xj stwierdziłem że to przecież to samo co fazer a nawet lepiej, wygodniej i taniej. Także doszedłem do wniosku że nie ma potrzeby zmieniać moto, jest dobrze tak jak jest :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-30 01:15:23 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2008-10-09 22:08:47
Posty: 349
Lokalizacja: wawa... 3 min bike'm
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: cbr
xj i fazer to 2 rozne bajki... to jak siostra i kochanka.. skoro nie widzisz roznicy nad motorynka sie zastanow lub pocket bike kup (jeszcze taniej bedzie i w zakupie i eksloatacji)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-03-30 09:47:44 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
arturgold napisał(a):
Ale kiedy wsiadłem na swoją starą xj stwierdziłem że to przecież to samo co fazer a nawet lepiej,

Nie prawda ;)

arturgold napisał(a):
wygodniej i taniej

Prawda ;)
Cytuj:
Także doszedłem do wniosku że nie ma potrzeby zmieniać moto, jest dobrze tak jak jest

I słusznie ;) Dobre wrogiem lepszego. Sam jeździłem XJ600 i uważam, że to dobry motocykl.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org