Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-06-29 15:38:19 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-29 15:21:38
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Dzień dobry się z Państwem!

Jestem tutaj nowy, i mam nadzieję oraz zamiar być nowym użytkownikiem FZ6-ki. Zupełnie z przypadku przejechałem się nią w wypożyczalni - i od razu w maszynie zakochałem. :D

Niestety, jako początkujący motocyklista, oraz zupełne beztalencie mechaniczne, potrzebuję Waszej pomocy, aby nie trafić na minę - i dokonać sensownego wyboru. Wspomożecie?

Zastanawiam się nad Fazerem raczej po lifcie, najchętniej S2 z ABSem. Tym samym jednak nie mam porównania i nie wiem - czy warto dopłacać? Na motocykl chciałem przeznaczyć ok. 12.000, chyba że dopłacić warto (za stan, dodatkowe wyposażenie, czy inne). Nie chcę ustawiać żadnej odgórnej granicy - po prostu jeżeli moto jest wg Was warte swej ceny - to dla mnie najlepsza rekomendacja i wystarczający powód, by wyłożyć więcej. Najchętniej celowałbym w moto w kolorze czarnym, ciemnoszarym lub białym, ew. ciemny granat. Wiadomo jednak, że nie kolor lakieru jest najważniejszy - a (sprawne) serce.

Dość poważnie myślałem o maszynie w tym wątku, ale również odstraszyły mnie przerysowania oraz rdza widoczne na zdjęciach. Po przeczytaniu, utwierdzam się w przekonaniach. viewtopic.php?f=23&t=20110

Aktualnie na celowniku mam ten oto egzemplarz. Uważacie, że warto? http://otomoto.pl/oferta/yamaha-fz-yama ... yrhcz.html


Jednocześnie, gdybym decydował się na jakiś model, bez wątpienia potrzebowałbym pomocy forumowiczów w finalnych oględzinach - albo namierzeniu zaufanej osoby która takie oględziny mogłaby przeprowadzić. Oczywiście nic za darmo. :wink:

Z góry dzięki za pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-29 15:38:19 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-06-29 17:18:52 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-07 14:05:09
Posty: 188
Lokalizacja: Poznan
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki gsf 1250 ABS
W tej cenie od razu sobie go odpuść jak by kosztowal 10000zl mozna by bylo sie zastanowic i pobawic.
Ewidentnie moto kombinowane lezal na prawo i lewo czacha napewno spawana, malowana brak naklejek, uszkodzone lusterko, wypelnienie z prawej i lewej strony ,crash pad.Szpilka podnóżka prawa dziwnie wykrzywiona. Śruby mocowania czachy albo z marketu albo od fz1, A to tylko widac ze zdjec aż strach tam jechac i ogladac dalej.
Ciezko bedzie znalezc moto bezwypadkowe i bezkolizyjne . Kazde moto lezalo kwestia jak zostalo poskladane i na jakie ustepstwa jestes wstanie pójść.
Szukaj dalej


Uzupelnij profil

Jak co wstaw link ocenimy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-29 22:24:18 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-11-06 09:54:15
Posty: 161
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
Nie każde leżało. Moje nie leżało! :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-29 23:02:41 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-05-08 20:53:40
Posty: 20
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792949111
Obecne moto: FZ6 S2
Tak jak kierowcy dzielą się na tych co leżeli i będą leżeć, tak i Twoje moto... tfu tfu tfu ! ;))

Kupno motocykla to w dużej mierze szczęście - albo ktoś ceni za przeproszeniem gówno, albo ceni swojego "cukierka spod koca". Zależy jak wiele możesz "poświęcić", ja kupiłem moto po ślizgu (przy niedużej prędkości, bo większość wybrał crashpad) i jestem zadowolony, chociaż wiem, że nie jest to "bezwypadkowy od Niemca, co płakał jak sprzedawał i w ogóle".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-30 00:38:15 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-29 15:21:38
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Slawol, wow, dzięki za tak dogłębną analizę, jestem naprawdę pod wrażeniem że tyle udało Ci się ustalić z paru zdjęć o nienajlepszej jakości. :shock:

Jestem gotów na kompromisy - tak długo jak moto będzie jeździć jak należy, bezpiecznie, oraz dawać mi radość z jazdy. Jestem w pełni świadom że w tej półce cenowej (wiekowej) trudno liczyć na igłę, a Niemiec wciąż płacze po nocach bo sprzedał. :wink:

Przeglądałem jeszcze trochę internety w poszukiwaniu wymarzonej fazerki, w oczy rzuciły się te oferty - jakakolwiek z nich warta bliższej uwagi? Uporządkowałem w kolejności od moim zdaniem najbardziej obiecujących.

2005, kufer+dodatki, 10999 - blisko mnie: http://allegro.pl/show_item.php?item=6287889881
2005, kufer, 10700: http://otomoto.pl/oferta/yamaha-fz-yama ... yqk9Z.html
2007, s2, 12900 - ale obklejony i mało zdjęć: http://allegro.pl/show_item.php?item=6288842516
Trochę drogo - warto umawiać się, targować? http://otomoto.pl/oferta/yamaha-fzs-yam ... ypG4x.html

Ponownie - z góry dzięki!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-30 07:43:36 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
pytanie czy tylko z czachą szukasz czy N'ki też ci pasują? bo jak tak skontaktuj się z użytkownikiem tr233 (profil tutaj: http://www.motocykl.org/memberlist.php?mode=viewprofile&u=6097). też jest z Gdańska, z tego co wiem ma czarną FZ6N na sprzedaż. wczoraj ją widziałem jak odbierałem od niego stelaż kufra, poza jakimiś niewielkimi ryskami (naprawdę trzeba chcieć coś zobaczyć) moto wygląda bardzo dobrze, ewidentnie zadbane. nie znam szczegółów typu cena i przebieg (wiem że ważne) ale napisz do niego to się dowiesz.

odnośnie oglądana moto, tutaj masz link do tego jak wyglądały kolejne malowania, może ci się przydać
https://www.yamaha-motor.eu/designcafe/en/index.aspx?view=article&id=442642&page=4

w tym drugim manetki trącają chińskim bazarem, brakuje naklejek na zadupku (chyba że to końcówka produkcji bo już w 2006 nie było takich naklejek)

trzeci poza dziwnie przytartym ciężarkiem kierownicy wygląda dobrze

co do czwartego raczej cieżko ci bedzie zejść z ceną patrząc po ilości dodatków które ten moto ma (z których sporo mi nie pasuje). dziwi mnie też ten wydech yama (?????) ale wygląda identycznie jak Laser który zarówno moja śliczna posiada u siebie w er6 (pięknie brzmi) jak i widziałem i słyszałem w kilku fz6 i przyznam że jest to jeden z niewielu akcesoryjnych wydechów do fz6 który w moim odczuciu wygląda dobrze, nie trąca wyrzutnią buraków.

ogólnie to FZ6 to popularny sprzęt, więc ja tam bym się szukajac go ograniczył na twoim miejscu do trójmiasta i okolic (promień 100-150km max). niestety na zdjęciach moto wyglądają super, w rzeczywistości już gorzej i jeśli jedziesz na drugą stronę polski jedynie po moto, to z doświadczeń znajomych częściej wracasz niezadowolony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-30 10:53:45 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-03-08 13:49:49
Posty: 52
Lokalizacja: PKR....
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6n 06r
misiakw dobrze prawi, ze swojego skromnego doświadczenia dodam ( bo sam przechodziłem w tym roku zakup fazera ) że przed wypadami dalej niż 80km poproś sprzedającego o szczegółowe zdjęcia konkretnych miejsc motocykla np: zawieszenie przód i tył, silnik to samo, ograniczniki skrętu, napęd, dot opon, tabliczkę z vin , wszystko co Ci wpadnie do głowy. Niech wykona je w wysokiej rozdzielczości (aparat , dobry smartfon ) i prześle na Twoją pocztę. Zdjęcia będzie można powiększyć i szukać niespodzianek. Zaoszczędzisz czas i walutę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-30 11:20:14 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-29 15:21:38
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Na samym początku interesowały mnie same N-ki - uważałem że goły golas wygląda po prostu najlepiej. Jednak jazda testowa, w szczególności po trasie, zweryfikowała moje poglądy - i jestem zdecydowany na wersję z owiewką, w szczególności z uwagi na turystykę.

Na początku też myślałem do ograniczenia się wyłącznie do moich okolic (można powiedzieć że mam 2 "bazy" - Gdańsk oraz Łomża), ale im więcej motocykli przeglądałem, tym bardziej poszerzałem obszar poszukiwań. Do tego stopnia, że oparłem się już chwilowo o mobile.de. :P

Czy wg Was ten z 1 linku wydaje się dobrym egzemplarzem w rozsądnej cenie? Który z nich wydaje się Wam najbardziej godny uwagi (czy warto dopłacić do s2 z 3 linku)?

Jeżeli te w moich okolicach wydają się sensowne - w jaki sposób przystąpić do samego fizycznego sprawdzenia i zakupu, biorąc pod uwagę mój absolutny brak znajomości mechaniki? Najchętniej poprosiłbym kogoś z Was, forumowiczów, o możliwość oględzin razem ze mną - oczywiście nie jako przysługę z dobrego serca, na pewno nie pozwoliłbym odejść z pustymi rękami. :D Jeśli to nie byłoby możliwe - może ktoś w Was mógłby polecić mi zaufany warsztat w okolicy, który podjąłby się usługi?

Przykładowo, jeśli decydowałbym się na link 1 - misiakw i tr233 - jesteście z Trójmiasta, do tego zaraz koło Rumii słyszałem o KS Moto - może bylibyście w stanie mnie wspomóc, albo mógłbym sprawdzić tam (punkt godny polecenia?)?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-30 12:00:25 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Drool, jak będę miał wolną chwilę mogę z tobą podjechać i oblookać sprzęta. z tym ze nie jestem mechanikiem, więc się nie znam aż tak dobrze. wszystkim którym pomagałem mówiłem że jestem tylko "wstępem" do oględzin - po mnie i tak moto powinien obejrzeć mechanik. i na pewno nie powiem ci "kupuj" albo "nie kupuj" bo... nie lubię zarządzać cudzą kasą, to ty decydujesz czy za ten stan tyle dasz. jednak sprawdzenie moto u mechanika kosztuje i zawsze lepiej za free wyciąć różne ulepy, i wysłać do mechanika to co wydaje się dobre. ja mam tylko grafik mocno zapchany, co może być problemem ze zgadaniem się, jak coś pisz na priv.


a na co patrzeć? po pierwsze najlepiej jeśli nie jesteś pedantem. używane moto mają prawo mieć swoje ryski od kamyków z drogi, ciuchów itp, więc tutaj trzeba się przygotować na małe przetarcia. sam sprawdzanie sprowadzam do takiej kolejności:
1. weryfikacja przebiegu w stanie technicznym. podczas hamowania tarcze się zcierają i ogólnie nówki najtańsze nie są, więc zerkajac na rant tarczy widać ile się statło, w fz6 rura kierownicy i okolice stacyjki sporo obrywają od breloczków, a wraz z przebiegiem gumki i boki podnóżków się zdzierają, na chłodnicy pojawiają się zagięcia od kamyków, kanapa wyciera się pod zadem. jeśli moto jest mocno starte a przebieg mówi że ma 25 tys, no to spore szanse ze był kręcony. to samo jeśli przebieg mówi 30 a np. gumki na setach nowe - co się stało że wymieniane??? tutaj pooglądaj różne zdjęcia na aukcjach z całej polski pod tym względem to jakieś przykłądy na stan i przebieg zobaczysz. sam mogę ci podesłać zdjęcia swojego moto, z tym że ja mam około 54-55 tys przebiegu, więc znacznie więcej niż to czego pewnie szukasz.
2. weryfikacja tego "jak ktoś dbał". to widać po stanie zębatki, łańcucha (nasmarowanie, czy równo naciągnięty), kolor płynu hamulcowego itp. znów - wiadomo że się zużywa, ale np. płyn hamulcowy w kolorze mocno zaparzonej herbaty to bardzo zły sygnał.
3. osłuchanie i objechanie. tutaj jestem kompletnym laikiem, więc po prostu słucham jak pracuje przy dodawaniu gazu, jak pracuje przy zmianie biegów itp. nie mam wiedzy, więc szukam ewidentnie niepokojących dźwięków i odczuć które różnią się od tego co znam. ale raczej tutaj nic nie wyłapuję z racji slabej mechanicznej wiedzy i doświadczenia (z zawodu siedzę przy kompie a nie maszynach)
4. części esploatacyjne. tutaj patrzę na stan i wiek opon, naciągu łańcucha, klocków hamulcowych, luz na łożyskach w główce ramy i wachacza, kiedy był zmieniany olej itp. tutaj sprawy sprowadzają się do tego ile trzeba w sprzęt jeszcze włożyć, i to bardziej w celu negocjacji ceny niż wykluczenia.

a odnośnie dokładniejszych zdjęć o które prosić sprzedającego, nie wiem co inni powiedzą, ale ja lubię zdjęcia na których widać chłodnicę (z żeberkami), wachacz z naciągiem łańcucha, tarcze hamulcowe, połączenie głowicy silnika z resztą (tam potrafią być wycieki oleju). do tego jeśli w opisie są jakieś uszkodzenia/rysy to również ich zdjęcia. moja dziewczyna akurat sprzedaje swoją er6n, to poniżej masz link do galerii którą zrobiliśmy na potrzeby sprzedaży tak własnie po to, żeby już nie musieć dorabiać więcej zdjęć
https://www.dropbox.com/sh/qevwchlcsvkkx3g/AAAhgBeGy29ciNhOHJKrhb-Sa?dl=0


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-30 12:45:31 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-29 15:21:38
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
misiakw - dzięki za dokładne info. Jakbyś był w stanie zrobić wstępne oględziny, byłoby super - i na pewno bym się odwdzięczył. :D Wiadomo - nie chodzi o to, abyś podejmował za mnie decyzję, ale jeżeli moto jest w dobrym stanie technicznym oraz w rozsądnej cenie - to sam jestem zdecydowany. :) Czy oferta z Rumii (1 link) wydaje Ci się (patrząc po zdjeciach i dodatkowym wyposażeniu) sensowna? Nie zależy mi na idealnym lakierze, czy wyjątkowo niskim przebiegu - najważniejszy jest dla mnie stan techniczny maszyny - i to ile jeszcze może przejechać, a nie ile już przejechała.

Idealną opcją byłoby jakbyś mógł ze mną podjechać, obejrzeć i osłuchać moto. Jeśli wszystko Twoim zdaniem byłoby OK - wtedy dopiero zabrałbym je do warsztatu. Z okolicy - co możesz polecić, pobliskie KS Moto, czy jeszcze coś innego?

Co do zgadania się - priv poszedł. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-30 13:43:25 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Dawno nie zerkałem na ceny, ale moto na zdjęciach wygląda obiecująco więc biorąc pod uwagę że nie jest daleko powiedziałbym że warto pojechać i je obejrzeć. odpisałem ci na priv, masz mój nr wiec jesteśmy w kontakcie jak coś


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-30 14:06:44 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-03-02 13:14:55
Posty: 74
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 fazer
Ja kupilem w lutym fz6 z ksmoto.
Bardzo spoko ludzie zarowno w salonie jak i szef- czesciej do spotkania w ich serwisie.
Sprzety raczej wszystkie przyzwoite.
Nie sa to picowane do sprzedazy jak u nie ktorych sprzedawcow padliny.
Moj ma na przyklad zaprawke na baku i gość po dłuższej rozmowie juz po sprzedazy przyznal ze kiedys by pewnie caly bak malowal ale teraz woli pokazac takie drobne rzeczy niz potem tlumaczyc dlaczego maluje. Zreszta nawet takie drobnostki jak gumy na podnozkach nie wymienione mimo ze jeden byl "zużyty".
Dodatkowo w cenie zrobili wymiane płynów ,serwis zawieszenia , regulacje zaworow i sprawdzili rozrząd. (Moto mialo 37 tys i wolalem to zrobic bo niewiaromo ile cofniety:-)).
Zaplacilem tylko za materialy (nie wszystkie) a robocizna po ich stronie.
Podsumowując moje doswiadczenie z ksmoto bardzo pozytywne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-30 15:22:13 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-05-08 19:55:45
Posty: 4
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: rower typu koza
No generalnie wyjazd do Bydgoszczy to była dla mnie strata pieniędzy i czasu.

Jeżeli chodzi o moto z Wawy oglądał go dla mnie mój brat mieszkaniec Wawy - generalnie nie skreślał moto wizualnie mimo wielu przetarć otarć. Prostowane lagi, czacha była malowana. Wszystkie naprawy robione w ASO. Niestety trudno ze sprzedającym umówić się na sprawdzenie go u mechanika i wiem, co wzbudziło moją podejrzliwość, że bez tego bym się na to moto nie zdecydował.

Drool napisał(a):
Dzień dobry się z Państwem!

Jestem tutaj nowy, i mam nadzieję oraz zamiar być nowym użytkownikiem FZ6-ki. Zupełnie z przypadku przejechałem się nią w wypożyczalni - i od razu w maszynie zakochałem. :D

Niestety, jako początkujący motocyklista, oraz zupełne beztalencie mechaniczne, potrzebuję Waszej pomocy, aby nie trafić na minę - i dokonać sensownego wyboru. Wspomożecie?

Zastanawiam się nad Fazerem raczej po lifcie, najchętniej S2 z ABSem. Tym samym jednak nie mam porównania i nie wiem - czy warto dopłacać? Na motocykl chciałem przeznaczyć ok. 12.000, chyba że dopłacić warto (za stan, dodatkowe wyposażenie, czy inne). Nie chcę ustawiać żadnej odgórnej granicy - po prostu jeżeli moto jest wg Was warte swej ceny - to dla mnie najlepsza rekomendacja i wystarczający powód, by wyłożyć więcej. Najchętniej celowałbym w moto w kolorze czarnym, ciemnoszarym lub białym, ew. ciemny granat. Wiadomo jednak, że nie kolor lakieru jest najważniejszy - a (sprawne) serce.

Dość poważnie myślałem o maszynie w tym wątku, ale również odstraszyły mnie przerysowania oraz rdza widoczne na zdjęciach. Po przeczytaniu, utwierdzam się w przekonaniach. viewtopic.php?f=23&t=20110

Aktualnie na celowniku mam ten oto egzemplarz. Uważacie, że warto? http://otomoto.pl/oferta/yamaha-fz-yama ... yrhcz.html


Jednocześnie, gdybym decydował się na jakiś model, bez wątpienia potrzebowałbym pomocy forumowiczów w finalnych oględzinach - albo namierzeniu zaufanej osoby która takie oględziny mogłaby przeprowadzić. Oczywiście nic za darmo. :wink:

Z góry dzięki za pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-30 16:18:44 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-07 14:05:09
Posty: 188
Lokalizacja: Poznan
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki gsf 1250 ABS
sebamilan napisał(a):
Nie każde leżało. Moje nie leżało! :-)




Jesli kupiles moto w salonie jestes pierwszym wlascicielem i nie spuszczales moto z oczu to jestem wstanie uwieżyć. Ale zdazaly sie przypadki ze i takie moto lezalo i w salonie zmieniali elementy na nowe.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-06-30 16:42:22 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-07 14:05:09
Posty: 188
Lokalizacja: Poznan
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki gsf 1250 ABS
Drool
Jesli dysponujesz taka gotowka to mysle ze zakup wersji s2 jest lepszym wyjsciem i szukaj z abs (to ratuje dupe)

Na plus

Lepsze hamulce
Czytelny licznik
Poprawione zabezpieczenie zebatki zdawczej
Przyczepniejsze siedzenie
Nowoczesniejszy wyglad
poprawiono pare elementow

Poczekaj nie nagrzewaj sie duzo motocykli jeszcze sie pojawi w ogloszeniach

Maszyna s2 z linku wstawionego lezala napewno na lewa strone
wypelnienie uszkodzone i slabo spasowane
owiewka klejona i malowana
przestawiony stelaz czachy
Brak ogranicznika podnóżka
Prawdopodobnie brakuje gum pod bakiem (slabe zdjecia)
byl i znikl stelaz na kufry boczne ( hmm uratowaly ogon i sie uszkodzily???)

Masz tu gotowe argumenty do negocjacji ceny
Szkoda ze nie ma absU

Przywitalnie zaliczyles w jednym temacie :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org