Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-07-01 11:07:59 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-29 15:21:38
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Dzięki za Wasz input! :)

Nie ukrywam, bo i nie ma co, że na maszynę jestem zajarany i najchętniej wsiadłbym jak najszybciej. Sezon ucieka, a ochota tylko rośnie.

Slawol, myślisz że to moto z Rumii (1 link) nie do końca byłoby tego warte? Nie sprzedał się w tej ofercie, jest kolejny argument do negocjacji ceny. Wydaje mi się, że faktycznie - jeśli S2, to już z ABS-em. Z nowych ofert, znalazłem coś takiego: S2 i ABS, ale niestety jest na 2 końcu Polski. Sprawdzenie jego stanu byłoby trudne - cała wyprawa. Chociaż jeśli faktycznie warto - nie przeraża mnie. http://otomoto.pl/oferta/yamaha-fz-6-s2 ... hjiT2.html

misiakw zaproponował swoją pomoc i na początku następnego tygodnia chcemy jechać i zobaczyć właśnie to moto z Rumii. Dam znać na forum po oględzinach. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-01 11:07:59 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-07-01 17:06:38 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-07 14:05:09
Posty: 188
Lokalizacja: Poznan
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki gsf 1250 ABS
Nie podpowiem Ci co do stanu zewnetrznego wersji s1 bo takiego nie mialem. Ten w Rzeszowie jest ladnie podszykowany pod klienta.Masz bardzo daleko ja bym odpuscil. W calej Polsce jest to samo. Wiec zostaje albo pogodzic sie ze stanem zewnetrznym albo kupic w dobrej cenie w Twojej okolicy i pozmieniac czesci

Nie posiada systemu ABS !

Ktos kombinowal z owiewka jest orginalna szyba a sruby do jej przykrecenia juz nie. Wypelnienie czachy jest slabo spasowane co swiadczy o uszkodzonej czaszy
Brakuje gumy pod bakiem (sama nie wypada)
Kierunkowskazy maja zmienione szkla (przod)
Koncowki podnozka brak (niby sama wypada ale sa na klej do gwintow wiec ja w to nie wierze) podnózek zmieniony na nie orginalny (za drogi) Taka rzeczywistosc Sama kulka 10zl
Lusterka, koncowki kierownicy (latwe do odmalowania)

Bylo na forum duzo maszyn z Rzeszowa sporo osob tam smigalo i wracali z niczym (wkurzeni)
poszukaj w podobnych tematach moze znajdziesz opinie tego sprzedajacego.
Jedni sa zadowoleni a inni nie zalezy co taki handlarz sprowadzil i co kto kupil.

Kazda maszyna ma wady ale jak ktos pisze ze jest nie bity i nie lezal a ze zdjec widac odrazu co innego to troche wkurza.To co dopiero jest na miejscu.Ceny za te roczniki i ten stan to jakas masakra.


Zdarzaja sie maszyny super zrobione a nawet w orginale w rozsadnych pieniadzach.
Trzeba cierpliwie wertowac ogloszenia i nie nagrzewac sie na byle co.

Byly takie ze ze zdjec nic nie bylo widac wszystko w orginale w super kasie i nawet dlugo stalo ogloszenie. Ktos z forum jechal gdzies w twoja okolice. Zadowolony od pierwszego wlasciciela z salonu na jazde probna jechali w dwa moto.Wiec to tylko kwestia czasu i poszukiwan
Tez mam moto urzywane z polskiego salonu bez kolizyjny ( na to wychodzi albo dobrze zrobione) szukalem sporo czasu i sie znalazlo w super kasie wiec jest to do zrobienia.Kwestia czasu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-01 22:19:00 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-06-23 18:29:09
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 731029687
Obecne moto: FZS 1000
Mogę coś powiedzieć coś na temat tego komisu z Rzeszowa, byliśmy ze znajomymi oglądać u nich trzy razy różne moto, ogólnie są bardzo ładnie przygotowane pod sprzedaż, czyli jakieś polerki dużo plaka itd. co do stanu ciężko powiedzieć maja moto nawet nie które może i dobre, ale akurat te co oglądaliśmy były w kiepskim stanie, okazało się że zdjęcia lubią retuszować zanim wrzucą ogłoszenie, według mnie za daleka droga żeby tyle jechać po raczej dość nie pewne moto, chyba żeby Ci ktoś ogarnął to moto, żeby nie robić tyle km.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-02 06:16:56 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-03-02 13:14:55
Posty: 74
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 fazer
Kiedys przeczytalem na tym formum ze max 200 km mozna jechac po moto. I cos w tym jest. Jesli policzysz paliwo koszty jakies lawety(jak moto "od niemca") caly dzien ktory trzeba na to poświecić plus jakis obiad w trasie:-) to razem czesto kolejne kilka stowek do wydania. A "wkurwie...." jak je wydasz a zobaczysz padline bezcenne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-04 12:15:27 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Tomek_Gdynia napisał(a):
Kiedys przeczytalem na tym formum ze max 200 km mozna jechac po moto


200km to w 2 strony już 400. wg mnie to też za wiele. jakbym samochodem jeździł oglądać, to bym się do 75-100km ograniczył (to daje max 200 w dwie strony), na moto jeżdżąc oglądać zwiększam promień poszukiwań do 150km bo te 300km w dwie strony nawet jeśli okażą się nieudane z punktu widzenia zakupów, to po prostu są fajną radochą żeby polatać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-04 14:51:33 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-29 15:21:38
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Niestety na sprawdzenie motocykla z Rumii trochę będę musiał poczekać - telefon właściciela nie odpowiada - poczta głosowa, pewnie urlop.

A propos dalszych odległości, znalazłem coś takiego w dość zgrabnej cenie.. chociaż dość niskim przebiegu jak na rocznik. Coś rzuca się na pierwszy rzut oka, warto pytać sprzedawcę o cokolwiek? http://moto.gratka.pl/tresc/yamaha-fz6- ... 1978d810,1


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-06 09:25:23 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-29 15:21:38
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Podwójny post, ale co tam.

Regularnie sprawdzam, czy nie pojawia się jakaś nowa FZ6 na sprzedaż. No i właśnie się pojawiła - dokładnie spełniająca moje kryteria. S2, czarna, dobry stan (?), dofinansowana (kufry). No, może pomijając pług (wersja GT czy po prostu domontowane?). Wolę wyeksponowany silnik.. ale chyba można go zdemontować (lub/i nawet sprzedać)? Niestety - całość wychodzi dość drogo. No i sprowadzana od handlarza.

Panowie dobrzy, skomentowalibyście co wydaje się Wam okej, co nie do końca, o co pytać oraz do ilu można zejść z ceną by było warto? Póki co wszystkie oferty które sprawdziłem były albo niewypałem, albo kończyły się ciszą od strony sprzedających. :( Jeśli to moto jest dobre i tego warte, jestem gotów i na drugi koniec Polski wyruszyć.

Link: http://otomoto.pl/oferta/yamaha-fz-yama ... 548ff9a9b8

Również S2, z 1 kufrem, granat, trochę taniej, od osoby prywatnej: http://allegro.pl/show_item.php?item=6320715908

W opisie nie pojawiło się info, więc domyślam się ,że żaden z nich nie ma ABS? Jeśli tak, w tej cenie raczej są skreślone..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-06 16:48:46 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-07 14:05:09
Posty: 188
Lokalizacja: Poznan
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki gsf 1250 ABS
Link do pierwszego ogloszenia nie dziala


Drugie moto odrazu sobie odpuść cena to jakas masakra za ten stan.
Nie ma ABS
Moto lezalo na lewa strone
Owiewka rzeżbiona, spawana, malowana i nie wiadomo co jeszcze
Brakuje naklejek, wypelnienie pewnie pospawane i pomalowane w kolor owiewki (nowe za drogie)
Brakuje prawego i lewego wypelnienia oraz śrub
Trzeba sprawdzic czy w tym roczniku moto bylo bez nakladek nad lampami (raczej juz byly czarne)
Lusterka jakies ruskie zamienniki jeszcze poobcierane
Dekiel alternatora zmieniony (moze na nowy)
Koncowki kierownicy zmienione (podróba)
Kluczyki dorabiane komplet to dwa czarne jeden czerwony
podnóżek kierowcy zmieniony
kosa podtarta od szlifa
Jak dobrze widze bak pomalowany
Pewnie cale moto malowane
A moto zagotowane na postoju (licznik wskazuje przegrzanie HI)

Jesli masz taka gotowke moze warto byloby dolozyc i pomyslec nad czyms nowszym jakims urzywanym 2,3 latkiem (po glebie jak by inaczej)
Bo ceny fz6 s2 rosna zamiast malec a stan z roku na rok coraz gorszy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-06 17:48:21 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-29 15:21:38
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Dzięki za ocenę! ;) Link pierwszego mi działa... ale nie podsyłam, bo i to ABS nie ma. Robię się coraz bardziej zdesperowany. :(

Slawol, to fakt, ceny FZ6 co najmniej mnie zaskakują. Poważnie zerkam za zachodnią granicę, gdzie za S2 z ABS dać trzeba ok. 15-16 tys. Może i wzięcie paruletniej a bitej ma sens, ale.. ja bym się naprawy sam nie podjął, a po doliczeniu kosztów czy nie wyszłoby na to samo (lub gorzej)?

Swoją drogą, znalazłem ciekawą rzecz. Wydaje się jednak podejrzane.. FZ6 z ABS z roku 2006 (czy ABS nie był montowany od 2007 wzwyż?). http://olx.pl/oferta/prywatna-fazerka-y ... gpozL.html

Gdybym zdecydował się odpuścić ABS - może to by się nadało? http://olx.pl/oferta/yamaha-fz6-s2-devi ... fRh41.html

Jechałem oglądać FZ6 w okolicy - na moje niewprawne oko wygląda ładnie, jeździ również ładnie, ABS jest.. tylko czy cena nie za bardzo wygórowana? Negocjując udało mi się zejść do 16 200 - wciąż sporo.. http://otomoto.pl/oferta/yamaha-fz-yama ... yqf2B.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-06 19:18:38 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-07 14:05:09
Posty: 188
Lokalizacja: Poznan
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki gsf 1250 ABS
Myslalem bardziej o mt 07.mt 09 moze maszyny z innych marek po malej parkingowce Tzn przerysany dekiel ,zlamany plastik itp idzie z tym jezdzic a w miedzy czasie naprawiasz (zmieniasz)


Ten ktory ogladales ma przerysany dekiel, obtarta rame od butow (normalne) pare innych szczegolow bym podal i cene wysoka.Moto super podszykowane pod klienta. Jedyne co mnie niepokoi to naklejka na czaszy powinna byc z paskiem bialym a nie czerwonym (sa bez problemu do kupienia) czyzby ktos ladnie przyszykowal czasze? w tej cenie nie powinno byc takich kwiatkow.

Ten bez abs.Z tych zdjec nie mam sie do czego doczepic . Cena z tymi wydechami nawet rozsadna (do negocjacji?) w porownaniu do tych ogladanych. Szkoda ze nie ma abs to jest ogromny minus. Jesli nie przeszkadza Ci to popros o dokladne foto kazdego elementu koncowki kierownicy,klamki,lusterka, koncowki podnozkow czacha narozniki i przy baku,mocowanie czachy do stelaza,uchwyt pasażera ,plastiki od bezpiecznikow,rok opon itd.
https://www.youtube.com/watch?v=8kwarNF0PNM czlowiek w starciu z elektronika nie ma szans.

Na koniec sezonu bedzie kolejny wysyp maszyn moze warto poczekac ceny zejda na ziemie bedzie w czym wybierac :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-06 21:38:57 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-29 15:21:38
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Zgadzam się, że lepiej z ABS - i głównie szukałem maszyny z nim. Nie mając jednak zbyt dużego wyboru.. jego brak jest czymś co mogę znieść. Pod warunkiem, że faktycznie moto jest niezłe i warte swojej ceny. Szczególnie, że do końca sezonu wolałbym nie czekać - nie mogę doczekać się, by w końcu wsiąść na swój motocykl i jeździć.

Dzwoniłem do właściciela maszyny bez ABS - niestety w domu jest tylko w weekendy i dopiero w sobotę zdjęcia mógłby podesłać. W rozmowie zapewniał że maszyna jest w super stanie, nie tylko technicznym, ale i wizualnym (jako że i o ryskę trudno). Opony zmieniane w tym roku, wydech akcesoryjny z dbkillerem, oryginalny sprzedany. Opony tegoroczne nowe, Pirelli Diablo. Moto sprowadzone z GB 4 lata temu, od tego czasu jeździ on, cała historia pojazdu udokumentowana. Brzmi dość atrakcyjnie..

Obawiam się tylko że moto jest na 2 końcu Polski. Strach jechać w ciemno, bo nawet przy pewniaku to cała wyprawa, szczególnie dla mało wprawionego motocyklisty jak ja. Czy u nas na forum jest ktoś, kogo mógłbym ładnie poprosić o jego sprawdzenie - oczywiście zwracając za koszty dojazdu plus dorzucając na podziękowania od siebie? Z tego co widziałem na mapie forumowiczów - nikogo w pobliżu nie ma..

Jest sens jechać, sprawdzać, sprowadzać? Przyznam że zależy mi na tym, by na maszynę wsiąść czym prędzej.. ale również żeby nie brać bezmyślnie byle czego. :( Co robić, jak żyć?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-06 23:28:45 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-05-08 20:53:40
Posty: 20
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792949111
Obecne moto: FZ6 S2
Ja dodam tylko od siebie - nie kupuj na zasadzie "muszę wsiąść na maszynę czym prędzej" - nic na siłę ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-07 00:04:23 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-29 15:21:38
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
rafalcio91 - masz tutaj absolutną rację - w ten sposób łatwo popełnić błąd. Z drugiej strony - dość długo czekałem na zakup moto - mój błąd, że zacząłem się rozglądać dopiero kiedy miałem realną możliwość jazdy. Teraz straszy mnie wizja skończenia się sezonu zanim w ogóle pojeżdżę. :P

W związku z tym może obniżę trochę wymagania jeśli chodzi o maszyny. ABS opcjonalnie, wyposażenie wcale nie naj.. coby był w rozsądnych pieniądzach i "dobry wystarczająco".

FZ6 z 2005 z Rumii na którą się czaiłem niestety już sprzedana. Właściciel od tygodnia nie odbierał telefonu. :(

Cztery oferty bardziej budżetowe, mniej wymagające, co za tym idzie i nie S2, i ABS brak:
Niedaleko mnie, widzę że opony praktycznie do wymiany, co poza tym? Jest sens o nim myśleć? http://olx.pl/oferta/yamaha-fz6-fazer-2 ... g4wCZ.html
Niedaleko mojej "drugiej" bazy: http://olx.pl/oferta/yamaha-fz6-fz-600- ... eSMlZ.html
http://olx.pl/oferta/motor-yamaha-fz6-f ... fwR4h.html
http://olx.pl/oferta/yamaha-fz6-fazer-CID5-IDgpODH.html

Którykolwiek z nich warto sprawdzić?

Do tego ponawiam pytanie o: http://olx.pl/oferta/prywatna-fazerka-y ... gpozL.html (czy ABS nie był montowany od 2007 wzwyż?)

Tak w ogóle - wybaczcie że zasypuję Was raz po raz coraz to kolejnymi ofertami. Jestem zdeterminowany w poszukiwaniach, ale nie chcę też jednocześnie nadużywać Waszej pomocności.. :|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-07 09:01:29 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-03-27 22:44:10
Posty: 284
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 04
Nie czytałem całego wątku, ale może zobacz tego viewtopic.php?f=9&t=20186? oglądałem wczoraj zdjęcia i wygląda bardzo fajnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-07 09:13:57 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-06-29 15:21:38
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
enjoi, wiem że z tym podejściem trudno mi będzie moto kupić, ale niestety niebieskie i czerwone Fazery mi się nie podobają. :(

Szukam najchętniej czegoś czarnego, ewentualnie ciemnoszarego lub granat.

Czy którakolwiek z ofert które wrzuciłem ma sens? Swoją drogą, chyba faktycznie będę musiał rozszerzyć poszukiwania poza FZ6s. Golasy mnie średnio interesują, bo poza głównie jazdą w mieście, chcę moto również używać do turystyki. Co wtedy zostaje jeszcze? SV, V-strom, Bandit? Nie ukrywam jednak że moje serce wciąż tkwi przy Fazerze..


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org