Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-07-27 17:52:49 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-07-27 17:32:15
Posty: 4
Płeć: Mężczyzna
Witajcie!
Niedawno co sprzedałem swoją Suzuki GS500 i akurat zaczeła się piękna pogoda a ja nie mam czym jeździć :evil: Szukam dosyć na szybkości jakieś fazerki ze względu na jej trwałość, moc i dostosowanie do turystyki przy tym wydając kwotę w okolicach 5-6 tyś. Czy w ogóle jest sens szukania maszyn w tym przedziale cenowym? Szukam motocykla w niedalekiej odległości od siebie ,tzn na Mazurach. Znalazłem 2 aukcje i chciałbym Wam przybliżyć sytuację i poznać Waszą opinię.

http://olx.pl/oferta/yamaha-fzs-600-faz ... gsQ7R.html
Tutaj do sezonu wymienione plyny i filtry więc przynajmniej można wsiąść i jechać. Gościu powrócił do motocyklowego bakcyla po wielu latach, ale okazało się że to nie dla niego motocykl, zakupił cbr'ę i sprzedaję fz6 po jakimś miesiącu. Poprzedni właściciel od 3-4 lat nic nie robił bo rzekomo nie było wymagane motocykl "ponoć" taka igła a wcześniej go miała kobieta dlatego zamontowano amortyzator skrętu. Niby wszystko pali wsio ładnie. Oponki jakoś 4'ro letnie więc po tym sezonie pewno do wymiany. Łańcuch widać jeszcze nawet nie w połowie więc starczy a starczy.

http://allegro.pl/show_item.php?item=63 ... 2#imglayer
Natomiast ten właściciel mając fazere ponad 3 lata nie robił w niej zupełnie nic, nawet oleju nie zmieniał. Zmienił go ponoć raz w serwisie i sam serwis mówił że nie ma sensu takiego zmieniania nawet świec nie tykał. Dla mnie to troche katorga, co roku olej, filtr i świece to mus. Ale twierdzi że na prawde nie było nic do roboty bo wszystko działa i śmiga wyśmienicie (może przez to że mało jeździł?). Niby delikatnie na jałowym falują obroty ale to ponoć norma w fazerach tak mówil i że będąc na zlocie kilka fazerek miało podobnie. Ja tam nie wiem, to prawda? Opony podobnie około 4 letnie bo poprzedni właściciel podobno zmieniał. Stelaż pod kufer i tankbag w cenie.

Panowie. Coś ciekawego powiedzie o tych dwóch aukcjach? Warto na coś się połaśić? Może ktoś akurat spoglądał na te maszyny? Dzięki za pomoc i pozdrawiam! :moto:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-27 17:52:49 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2016-07-27 22:42:49 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
mam wrażenie, że w czarnym łańcuch wygląda na nieco styrany, albo jest dziwnie luźny...to tak na pierwszy rzut mi się nasuwa...natomiast pierwsze wrażenie o niebieskim...czemu nie ma napisu fazer...

może to pierdoły, a może zbyt wiele wymagam od tych motocykli, a może ważna sugestia która pomoże podrążyć lub zbić cenę jeszcze bardziej :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-29 12:38:12 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Oooo, moje roczniki, mam z 2001 :)

Ten drugi (niebieski) troszkę zmieniony: wydech, kolektory chyba z nierdzewki (tu spory plus - stare wymienione bo pewnie przerdzewiały), stelaż centralny, gmole, szybka racingowa - taką używałem 4 lata na swoim (lepsza ochrona przed wiatrem ale spore turbulencje na kask przy prędkościach już pow.70km/h - ale też zależy w jakim kasku się jeździ - może nie być dokuczliwe albo może być bardzo dokuczliwe) kolor troszkę dziwny ale to może tylko na zdjęciu tak wygląda. Tu masz oryginalne malowania wg roczników: http://www.fazer600.wz.cz/historia.htm
Do tego na bank leżał, może tylko zwykła parkingówka ale to norma - nie znajdziesz używanego takiego moto, który by nie leżał. Stwierdzam to po porysowanej chłodnicy i malowanej na czarno i malowanej owiewce (brak wspomnianego napisu Fazer)
Jeśli to anglik to na każdym elemencie plastikowym powinien mieć swój nr (czacha, lusterka, błotniki, zadupki) - ja u siebie tak mam - wygrawerowane lub namalowane (na szybie lusterek) Jeśli nie ma = składak z jakiegoś powodu.
Generalnie gdybym miał takie moto jak ten niebieski i byłby w dobrym stanie technicznym nie sprzedawałbym go za 5,5tyś zł. Wart byłby przynajmniej 1-1,5tyś w górę. Wiadomo, że chcący kupić i tak zbije z ceny. Ale być może napęd do wymiany będzie i sprzedający jest tego świadom.

W czarnym: przednie kierunki wymienione (może gleba, może tylko wizualnie się nie podobały oryginały), wyższa szybka, zmieniona rączka pasażera na starszą. Niby w roczniku 2000 niby nie było czarnego koloru - wg tej stronki. Ale to nie jest nic oficjalnego przecież.

Aha, ten silnik na jałowym zawsze faluje - tak fzs'y mają i już. Do tego głośne wbijanie jedynki. To jest normalne.

Po kupnie z reguły zawsze trzeba będzie robić gaźniki, może zawory. A w niedługim czasie na bank będzie potrzebne wymiana napędu i opon.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-29 15:47:28 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
Obroty falują na wydechu przelotowym na oryginalnym da się ustawić że falować nie będzie. Testowane na swojej fazerce.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-29 18:39:27 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-07-27 17:32:15
Posty: 4
Płeć: Mężczyzna
Kurcze powiem panowie szczerze że sporo zmądrzałem po kupnie 1'go motocykla w kwestii mechanicznej. Do każego potencjalnego sprzedawcy dzwoniąc lecę po kolei z pytaniami o stanie:
-opon
-łańcucha
-klocków i tarcz
-regulacji gaźników i zaworów
-akumulatora, odpalania po dłuższym postoju.

Znalazłem jeszcze jedną rzekomo interesującą aukcję
http://olx.pl/oferta/yamaha-fazer-600-s ... eIqjz.html

I ze zdziwieniem zauważyłem że gościu od niebieskiej i tej nowej okazanej Wam złotej fazery nie robili zupelnie nic, i nie mają zielonego pojęcia o czym ja do nich mówie. Gaźniki? Mam 3 lata motocykl NIC nie robione bo nie było trzeba. Opony? Nie wiem coś tam mają bieźnika a jaki DOT to ja panu nie powiem.Olej świece? Nie nie wymieniane.Klocki, tarcze? Nie no hamują, pan ma większe pojęcie o motocyklach niż ja.
To ja tu się za laika totalnego uważam. Nigdy nie grzebałem w motocyklu ale widze że albo Fazerki naprawdę nie potrzebują żadnych robót silniku i śmigają latami albo ja trafiam na samych katów tych motocykli (znajomy tak samo kupił za 3 tyś fazere i od 2 czy 3 lat jeździ nic w niej nie robi i to śmiga i to lata).

Jak na razie najrzetelniejszym sprzedawcą wydaje się gośćiu od tej czarnej...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-29 20:30:53 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
grzesiek9229 napisał(a):
ale widze że albo Fazerki naprawdę nie potrzebują żadnych robót silniku i śmigają latami

bo taka jest prawda - na serio.
Ja gaźniki, zawory, wymiana króćców ssących i wszystkie inne sprawy (płyny, filtry, smarowania, itp. itd.) robiłem zaraz po kupnie, czyli 5 lat temu i 35tyś km temu. W tym roku dałem do serwisu z prośbą: zróbcie mi wszystko co potrzeba. "a coś dolega, nie trzyma obrotów, jakieś niepokojące sygnały" - mówię, że nie odnotowałem. No to nie ma sensu jeszcze rozgrzebywać.
W trakcie posiadania wymieniałem 2 razy świece, łańcuch rozrządu, napęd x2 (x1 10tyś po kupnie, był oryginalny), zestaw opon x2 (zaraz po kupnie i teraz w tym roku), x2 płyny hamulcowe.
Klocki, tarcze - u mnie oryginalne, moto 52tyś (realnego) przebiegu. Ale ja rzadko jeżdżę agresywnie, do tego często we dwójkę, hamuje silnikiem, używam tylnego jako wspomagacza.
Jedyne co robię co roku to wymiana oleju (bo jeżdżę te ~6tyś rocznie).

Yamaha Fazer FZS600 naprawdę jest mało wymagającym sprzętem, dlatego tak popularnym bo ludzie to lenie :) A ja tam wolę jeździć niż pakować czas i kasę na ciągłe akcje serwisowe. Robię tylko to co trzeba.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-29 21:23:46 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2016-01-31 22:18:37
Posty: 384
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: NJU Mobile
Obecne moto: FZ6
A poza tym,jak coś działa dobrze, to się przy tym nie kombinuje... :D

A w samochodach też tak często zmieniacie świece, sprawdzacie luzy, czyścicie gaźniki etc, etc. ????


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-07-30 09:19:00 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
widzę, ze szukasz motocykli w rejonie, w którym ewentualnie mógłbym Tobie pomóc w oględzinach...jeśli oczywiście czas by mi pozwolił...także w razie konkretnego zainteresowania danym egzemplarzem mów, pisz...może uda się podjechać razem :)

ps. tak jak piszą, jak nie ma złych objawów to nic się nie robi... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-02 18:00:11 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-07-27 17:32:15
Posty: 4
Płeć: Mężczyzna
Niebieska i złota są dosyć daleko ode mnie bo ponad 200 kilometrów. Z niebieską telefonicznie dogadałem się i by poszła za 5000, złotą gościu zjechał jedynie do 5500. Natomiast właściciel czarnej jest kure*sko stanowczy co do ceny, nie schodzi zupełnie nic. Jest strasznie pewny zajebistego stanu motocykla. Powiedział że i tak w końcu ktoś się znajdzie za tą cenę a jak nie to sprzedaje rodzince. W złotej i niebieskiej przemawiają akcesoria pod turystykę, natomiast w czarnej rzetelność (i tak do sprawdzenia :D) stanu technicznego no i odległość, bo kręcić ponad 200km do Iławy albo Nowego Miasta Lubawskiego i zwieść się stanem technicznym to też nie robota...

Ps. Miałem wesele u przyjaciela, z kasy człowiek wybębniony ale jeździć się chce. Jest ktoś w stanie sprawdzić stan techniczny niebieskiej fazerki z Iławy? Myślę że dałoby się zejść poniżej 5000 tysięcy więć jest opcja na mój portfel.

Znalazłem coś nowego w Warszawie.
http://olx.pl/oferta/yamaha-fzs-600-faz ... 659eb57ccf
Byłby ktoś w stanie sprawdzić ewentualnie wpaść i dokonać oględzin przy zakupie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-09-06 12:25:55 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-08-27 16:30:19
Posty: 4
Płeć: Mężczyzna
Hej ja kupiłem ta czarna za 3900zl z wawy . Bardzo fajnie śmiga jestem zadowolony


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org