Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-08-09 07:48:38 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-08-09 07:41:10
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: poszukuje
Witam ponownie ;)

Proszę kolegów (i koleżanki :beer: ) o ocenę tego egzemplarza. Szukam konkretnie S2 a ten wydaje sie być zadbany, jednak cena wysoka... co sądzicie ?
Wiem, że ze zdjęć ciężko o ocenę, ale tutaj sprzedający dał dużo zdjęć i może coś zauważycie ?
widzę, że motocykl doinwestowany, sprzedający twierdzi, że nie oszczędzał na nim i dużo zainwestował. Czy warto dać te 1-2tyś więcej niż wartość rynkowa i mieć "doinwestowanego?"

http://allegro.pl/yamaha-fazer-fz6-s2-b ... 85176.html

Cena jest duża jak na S2 ? Rozmawiałem z gosciem i zaproponowałem przez telefon 15tyś i powiedział, że przemyśli ofertę, ale ja za bardzo nie wiedziałem co pytać ... pomożecie :) ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-09 07:48:38 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2016-08-09 16:52:07 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-01-15 19:06:11
Posty: 123
Lokalizacja: Rumia /k.Gdyni
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 Fazer ABS
Ja sie niczego ze zdjec nie moge dopatrzec.
O gustach sie nie dysuktujue ALE ALE za taka kwote bez ABS-u bym sie bardzo mocno zastanawial ... takie moje zdanie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-09 19:38:09 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-08-09 07:41:10
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: poszukuje
a czy ten ABS taki skuteczny i tak potrzebny ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-09 21:45:14 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-07 14:05:09
Posty: 188
Lokalizacja: Poznan
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki gsf 1250 ABS
Albo odbudowal sprzet po konkretnej glebie przy pomocy akcesoryjnych gadzetow albo nie ma co z kasa robic. Jesli ma orginalne rzeczy do wgladu to spoko. Z tych zdjec nic nie widac popros o dokladne foto i wstaw do oceny

Abs ratuje dupe (warto)


uzupelnij profil i przeczytaj regulamin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-10 07:29:59 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-08-09 07:41:10
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: poszukuje
Dziękuję za odpowiedzi, byłem oglądać wczoraj na żywo, ale jazda próbna była możliwa tylko po okazaniu gotówki, a nie miałem ze sobą... szkoda.

Co do rzeczy wymienionych na akcesoryjne - gość dodaje wydech fabryczny, ale wyglądał na nowy jakby nigdy nie używał, ma śrubki oryginalne, lusterka oryginalne te duże, klamka hamulcowa, klamka sprzęgła, ma też jakieś przewody od hamulców. Silnik nie ma rys na obudowach, numer vin poprosiłem i gość udostępnił, Może uda sie coś sprawdzić w Yamaha ? Jak myślicie ?

Miałem ze sobą czujnik lakieru, gość się troszkę smiał, ale pozwoilł zmierzyc bak. Cały bak ma około 100 mikronów do 115, a rama i obudowy silnika boczne po 60mikronów do 70 mikronów. Wiem, że ktoś może się śmiać, ale skoro była możliwość, to sprawdziłem.

Może faktycznie doinwestowane moto ? Bije się z myślami, bo to jednak troszkę kasy, ale na żywo nie miałem się do czego przyczepić.

Cytuj:
Z tych zdjec nic nie widac popros o dokladne foto i wstaw do oceny


Jest w aukcji 30 zdjęć, o jakie jeszcze konkretne poprosić ?

Cytuj:
albo nie ma co z kasa robic


wyglądał na majętnego człowieka, samochód też miał na full odpicowany, ale z ceny nie za bardzo chciał schodzić
Powiedział, że 16.000 to absolutne minimum i nie zejdzie niżej. Co sądzicie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-10 07:42:49 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
koobcam moim zdaniem jeżeli podoba Ci się to co właściciel zrobił z tym motocyklem w sensie wizualnym to można by się pokusić jednak nie bez dokładniejszego sprawdzenia. Właścicielem i jego śmiechami się nie przejmuj, masz do wydania konkretną kasę na którą ciężko jak mniemam pracowałeś, kaźdy by się głęboko zastanawiał przed zakupem za taką kwotę. Bez jazdy próbnej najlepiej z kimś kto ten model miał lub ma albo serwisuje i wie jak motocykl powinien pracować prawidłowo nie kupowałbym ot tak. Po paru dniach dopiero możesz się zorientować, że coś jest nie tak a za pierwszym razem jak Jesteś oczarowany wyglądem moto w życiu byś nie zauważył tego. Ja mam wersję bez ABSu i jakoś żyję, nie jest to warunek konieczny dla kupna motocykla - chyba, że się uparłeś na to. Osobiście jakoś razi mnie FZ6 w sportowych barwach stylizowany na superbike'a z tymi śrubkami - jeżeli ktoś tak lubi sport to czemu nie kupił R6? Mam wrażenie że takie motocykle nie miały łatwego życia jeżdżąc od świateł do świateł. Na zdjęciach nie zauważyłem niczego niepokojącego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-10 07:45:52 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
koobcam napisał(a):
Powiedział, że 16.000 to absolutne minimum i nie zejdzie niżej. Co sądzicie ?

Za moto bez ABS trochę dużo, są plusy i minusy takiej tranzakcji, jeśli nie zależy Tobie na ABS i nie będziesz chciał odsprzedać za rok czy dwa, to w Mojej opinii warto. Można się spodziewać, skoro człek majętny to na serwisie nie oszczędzał, skoro pomierzyłeś lakier to przygód jakiś wielkich nie było, akcesoria zawsze na plus, minusem jest to, że przy odsprzedaży napewno nie odzyskasz juz kasy, a stracić możesz nawet 6tyś jak nie więcej. Decyzja należy do Ciebie, jeśli masz kase i zamiar 'przytrzymania' moto przez dłuższy okres czasu imo oferta warta rozważenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-10 08:54:15 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-11-06 09:54:15
Posty: 161
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
Jak dla mnie fajnie zrobione moto. Nie jakoś nachylenie. Jak Cię stać to na pewno będziesz zauważony dzięki tym czerwonym detalom.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-10 08:57:29 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-08-09 07:41:10
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: poszukuje
Dzięki panowie za kolejne wpisy. Zawsze mogę te śrubki zmienić na fabryczne (właściciel dodaje) i ściągnąć okleine z kół i będzie pełna seria, ale jednak mnie ten akcent czarny/czerwony mega się podoba. Czy ten ABS jest warty dopłaty / szukania innego egzemplarza ? Nie wiem jak on się spisuje w praktyce, bo nie miałem nigdy z tym styczności.

Jaka jest realna wartość FZ6 S2 2008 rok w dobrym stanie, tak abym nie inwestował parę tysiaków po zakupie ?

Mnie osobiście podoba się lekko sportowy styl tej FZ6, a z drugiej strony wygoda podróżowania i świetna pozycja. Może stąd takie dodatki, a nie zakup R6 jak wyżej pisaliście. Może i dostawała "po dupie" tego nigdy nie wiemy, jakiekolwiek inne moto by to nie było, jest używane i przeszłości prawdziwej nigdy nie poznamy.

Gdyby gość chciał np 13.000 to nawet bym się nie zastanawiał...

Wiem, że ktoś może odebrać moje posty jako niezdecydowanego goscia co doradza się na forum, ale odkładałem na moto prawie 2 lata i sami wiecie, człowiek nie chce utopić kasy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-10 10:46:24 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-05-04 09:59:15
Posty: 46
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Sprawdź wiadomość prywatną, którą Ci wysłałem.
Może Cię zainteresuje: http://www.rzeszowiak.pl/oferuje-bezwyp ... -z-8262450


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-10 14:54:51 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-11-06 09:54:15
Posty: 161
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
ABS fajna sprawa. Pomaga przy awaryjnym hamowaniu. Nie musisz za wiele kombinować tylko wciskasz wszystko co masz. Bez ABSu łatwo zablokować szczególnie tylne koło. Swoja drogą pamiętaj że droga hamowania bez ABSu jest krótsza jeśli manewr ten wykonujesz poprawnie.

Pomyśl rez o tym że z ABSem nigdy nie podniesiesz tylnego koła hamując przed przejsciem dla pieszych ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-10 15:00:39 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-08-09 07:41:10
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: poszukuje
sebamilan napisał(a):
ABS fajna sprawa. Pomaga przy awaryjnym hamowaniu. Nie musisz za wiele kombinować tylko wciskasz wszystko co masz. Bez ABSu łatwo zablokować szczególnie tylne koło. Swoja drogą pamiętaj że droga hamowania bez ABSu jest krótsza jeśli manewr ten wykonujesz poprawnie.

Pomyśl rez o tym że z ABSem nigdy nie podniesiesz tylnego koła hamując przed przejsciem dla pieszych ;-)


Masz racje, ale dużo fazerów nie ma ABS...
Sprzedajacy ma się zasantowić nad moją propozycją cenową, też mu wybrzydzam, że nie ma ABS'u - ale on odbija piłkę, że 90% motocykli nie ma ABS i jest to udogodnienie dla początkujacych kierowców, a nie zaawansowanych. W sumie ma racje, jak ktoś siada na 600 to nie jest to jego pierwsze moto.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-10 16:24:05 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-07 14:05:09
Posty: 188
Lokalizacja: Poznan
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki gsf 1250 ABS
sebamilan


O tym hamowaniu bez Abs nie zgodze sie z Toba. Jestem przekonany ze nie miales z tym systemem stycznosci w motocyklu i wprowadzasz ludzi w bląd.

A na dobrym asfalcie nawet fazer z Abs podniesie koło bez problemu

Nawet najlepszy zawodnik nie ma szans z elektronika (abs) Nie myl z jazda na torze tylko w ruchu codziennym.
Tu masz pierwszy lepszy material
https://www.youtube.com/watch?v=vYSdzBirTAM

Mialem fazera z abs, teraz kolejna maszyna i nigdy juz nie kupie motocykla bez abs.

Pierwszy odruch w skrajnej sytuacji to klamka hamulca do oporu i masz odrazu glebe nawet nie zdazysz pomyslec.

Jesli masz taka gotowke to mysle ze warto poczekac i kupic fazera z abs napewno nie bedziesz załował


Racja zdjecia sa. Nie wgraly mi sie na poczatku. :lol:
Rzut na zegary by sie przydal z dwoma narożnikami czachy


Ostatnio edytowano 2016-08-10 19:02:36 przez Slawol58, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-10 17:39:33 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-08-05 23:02:08
Posty: 89
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
Slawol58 napisał(a):
sebamilan


O tym hamowaniu bez Abs nie zgodze sie z Toba. Jestem przekonany ze nie miales z tym systemem stycznosci w motocyklu i wprowadzasz ludzi w bląd.

A na dobrym asfalcie nawet fazer z Abs podniesie koło bez problemu

Nawet najlepszy zawodnik nie ma szans z elektronika (abs) Nie myl z jazda na torze tylko w ruchu codziennym.
Tu masz pierwszy lepszy material
https://www.youtube.com/watch?v=vYSdzBirTAM

Mialem fazera z abs, teraz kolejna maszyna i nigdy juz nie kupie motocykla bez abs.

Pierwszy odruch w skrajnej sytuacji to klamka hamulca do oporu i masz odrazu glebe nawet nie zdazysz pomyslec.

Jesli masz taka gotowke to mysle ze warto poczekac i kupic fazera z abs napewno nie bedziesz załował

Tylko to chyba nie ta generacja ABS - podczas hamowania w złożeniu niewiele pomoże


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-10 17:59:36 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-01-15 19:06:11
Posty: 123
Lokalizacja: Rumia /k.Gdyni
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 Fazer ABS
Slawol58 napisał(a):
Pierwszy odruch w skrajnej sytuacji to klamka hamulca do oporu i masz odrazu glebe nawet nie zdazysz pomyslec.

Dokladnie.
Przypomina mi sie sytuacja jak pod Czestochowa w nocy przy lekkiej mżawce sarna postanowiła wbiec na jezdnie :/. Gdyby nie ABS gleba murowana, a tak tylko, ty,ty,ty,ty,ty,ty,tyy, i udalo sie ominac.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org