Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-08-11 09:27:31 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-05-04 09:59:15
Posty: 46
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
koobcam
sprawdz prywatna wiadomosc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-11 09:27:31 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2016-08-12 07:13:24 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-08-09 07:41:10
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: poszukuje
Właściciel nadal stoi twardo przy kwocie 16.000zł (ja daje 15)
Byłem go obejrzeć, przejechałem się. Jeździ prosto, dynamicznie, hamulce mega brzytwa (to przez te stalowe oploty?) części fabryczne dodaje, opony może nie bdb, ale db+ :)
z minusów - cena :D dosyć głośny wydech (ale podobno są db-kilerry i można je założyć) aha, na fotkach są takie małe lusterka (bardzo mało w nich widać) ale gość dodaje oryginały. Uczciwy, bo nie zostawia sobie wszystkiego na sprzedaż, tylko przekazuje. Pokazał mi też zdjęcia jak go kupił (bez dodatków). Finalnie wybraliśmy się do serwisu, który prowadzi mój znajomy i nie miał zastrzeżeń. Powiedział wręcz, że FZ6 w takim stanie to perełka i mocno doszukiwał się co nie tak, bo nie mógł w to uwierzyć.

Podsumowanie ;
moto będzie mnie kosztować około 17k (gość zabiera ubezpieczenie, bo dał za AC itd ponad tysiaka, ale OC zostaje), a to już dosyć dużo
jak opuści na 15 to go wezmę, a jak nie, to będę zmuszony do poszukania pełnej "serii" za 14-15 i ewentualnie samemu sobie doposażyć.
Po prostu mam budżet max 16tyś z opłatami. Sami wiecie, człowiek odkłada po 500zł z wypłaty i cięzko tak "dołożyć" kolejny tysiak, skoro poszukiwania zaczałem od 13 i co następny dokładałem tysiaka...

dzięki za pomoc, ale może macie jakieś sposoby negocjacyjne i pomysł jak zbić gościa z ceny :D ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-12 07:36:33 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-05-04 09:59:15
Posty: 46
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Proponowałem swojego to nie chcesz :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-12 07:47:39 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-03-02 13:14:55
Posty: 74
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 fazer
Kup moto za 80% swojego budżetu. Moim zdaniem nie ma co isc za wysoko jak nie masz wiecej kasy ktora mozesz na to przeznaczyc. Ta metoda dojdziesz zaraz do s1000rr za 80tys:-)
Zawsze bedzie moto ktore tylko o 1000 jest drozsze od budzetu więc jak zdecydyjesz sie dolozyc to zobaczysz nastepne tez tylko o 1000 drozsze i tak bez konca:-)
To oczywiście tylko moje zdanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-12 08:00:56 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 469
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
koobcam napisał(a):
Sprzedajacy ma się zasantowić nad moją propozycją cenową, też mu wybrzydzam, że nie ma ABS'u - ale on odbija piłkę, że 90% motocykli nie ma ABS i jest to udogodnienie dla początkujacych kierowców, a nie zaawansowanych. W sumie ma racje, jak ktoś siada na 600 to nie jest to jego pierwsze moto.

Sprzedający powie Ci to co chce i jest dla niego najkorzystniejsze. Racje ma że dużo motocykli nie ma ABS-u ale posiadanie/bądź nie posiadanie go nie jest zależne od umiejętności kierującego. To może niech na zimę wyłpruje w samochodzie ABS i pojeździ. Szybko pewnie zweryfikuje swoje przemyślenia. ABS jest dla naszego poruszania się po drogach mega przydatną rzeczą. Jak dla mnie jeśli masz kasę na moto z ABS to kupujesz właśnie te. W innym przypadku - też będzie jeździł ale trzeba przy okazji trenować awaryjne hamowanie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-12 08:16:33 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-08-09 07:41:10
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: poszukuje
FZ6_S2 napisał(a):
Proponowałem swojego to nie chcesz :)

Dzięki za propozycje, Twoja cena 14.700pln jest dla mnie ok i pewnie do negocjacji, tylko mnie "przeraża" te 90tyś przebiegu. Wiem, że przebieg to kwestia "umowna" i nigdy nie ma pewnosci, ale jednak dla mnie to za dużo. Patrzę na maks do 50tyś


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-12 08:32:17 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-12-21 22:17:13
Posty: 6
Płeć: Mężczyzna
Telefon: HTC
Obecne moto: FZS600
koobcam to zrezygnuj z szukania Moto w Polsce


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-12 09:03:55 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-08-09 07:41:10
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: poszukuje
KolaK napisał(a):
koobcam to zrezygnuj z szukania Moto w Polsce


Dlaczego ? Chodzi o przebieg, że chciałbym poniżej 50tyś?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-12 09:21:17 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-04-24 14:24:37
Posty: 206
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski / Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
KolaK napisał(a):
koobcam to zrezygnuj z szukania Moto w Polsce
Czemu? Przecież większość motocykli na sprzedaż w Polsce na przebieg poniżej 20tyś. km - nie ważne z którego motocykl jest rocznika :)

koobcam napisał(a):
tylko mnie "przeraża" te 90tyś przebiegu
Silnik w FZ6 nie jest wysilony i jest w stanie wytrzymać przebieg rzędu 130-150tyś. km, wiec skreślenie motocykla tylko z powodu dużego przebiegu nie ma sensu. Nie wiem w jakim stanie jest motocykl @FZ6_S2 (możliwe że jest w lepszym stanie niż większość Fazerów z przebiegiem poniżej 20tyś. km - nie mówiąc o motocyklach sprowadzonych z Włoch lub Francji...) ale jeśli podoba ci się wygląd motocykla (mi się osobiście nie podoba, bo bardziej podoba mi się seria) to nie skreślałbym z góry tego motocykla.

koobcam napisał(a):
gość zabiera ubezpieczenie, bo dał za AC itd ponad tysiaka, ale OC zostaje
Rozwiniesz wątek?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-12 09:49:30 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-08-09 07:41:10
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: poszukuje
Gość powiedział, że na mnie przejdzie tylko OC, bo on autocaso i cały pakiet asistance na europe + jakies tam dodatkowe opcje ubezpieczenia po prostu zabiera (chce, zeby mu sklade zwrocili/przeniesili na nowe moto) a to spoko opcja według mnie, a składka na to ubezpieczenie kosztowała go ponad 1500 i myslalem, ze po prostu na mnie to przejdzie i będę mieć dobre ubezpieczenie na cały rok

a co do przebiegów.

90tyś przebiegu, ja pyknę pewnie z 30tyś i wystaw na sprzedaż za dwa lata Fz6 z przebigiem 120tyś. Temat niesprzedawalny przy 120tyś, a już na pewnie nie za "rynkową" cene. Na pewno będzie trzeba dużo opuścić.
Nie chodzi o to, że zła cena, wysoki przebieg itd - pewnie większosc nie ma oryginalnego, chodzi tylko potem o kupujących. Ciężko będzie kogoś przekonać do tego, że moto jest okej mimo, że ma ponad 100tyś przebiegu, to własnie przez ten "rynek" motocykli 10letnich z 20tyś przebiegu ludzie unikają wysokich wskazań licznika.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-12 10:27:21 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-12-21 22:17:13
Posty: 6
Płeć: Mężczyzna
Telefon: HTC
Obecne moto: FZS600
koobcam znam twój ból. Miałem ostatnio brać świetne auto troszkę poniżej ceny rynkowej z przebiegiem 412.000 Mi to osobiście nie przeszkadza, ale wiem ile bym później to musial sprzedawać by ostatecznie oddać go komuś za darmo.

Niemniej jednak pokuszę się o stwierdzenie że w PL poza nielicznymi wyjątkami każdy Motor miał mniejszą lub większą (lub duuużo większą :D) korekte licznika.

Więc chcąc zainwestować kasę w taki sprzęt poszukaj sobie coś za granicami kraju.

Kolega skoro ma zadbany sprzęt też go za pół darmo nie będzie chciał oddać i sprzeda komuś prędzej czy później. Zwłaszcza, że 90k na Fazera to nic. Przynajmniej jeździ i gumy nie parcieją od stania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-12 15:38:36 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-10-29 20:24:48
Posty: 447
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
Nie demonizujcie z tym przebiegiem. Wolałbym mieć egzemplarz z 2 X większym przebiegiem jeżdżony z głową niż pałowany od świateł do świateł na jednym kole.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-13 11:06:54 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-12-21 22:17:13
Posty: 6
Płeć: Mężczyzna
Telefon: HTC
Obecne moto: FZS600
Tanatos nikt nie demonizuje przebiegu. Zwracamy tylko uwagę na fakt trudnej odsprzedaży motocykla. Ja sam wyznaje zasadę, na licznik nie patrzę.

W swojej obecnej FZS sprawdziłem licznik dopiero w domu po kupnie z ciekawości :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-13 14:04:17 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2012-10-29 20:24:48
Posty: 447
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
KolaK kwestią kluczową jest to, na ile zamierzasz kupić moto. Jeśli na sezon, dwa - mogę się zgodzić. Odsprzedaż będzie dość kłopotliwa.
Jeśli na dłużej to widniejący dość duży przebieg będzie jedynie nieco raził w oczy kiedy będzie spoglądał na "blat". Ale ważniejszy jest stan techniczny. Jeśli moto jest w dobrym stanie to skręcając licznik na 40.000 km i tak nikt się nie połapie a moto sprzedaż z pocałowaniem w rękę.

Nie zachęcam do tego typu praktyk, ale takie rzeczy robi się niejako na własne życzenie "Polaczków", którzy wierzą, że Niemiec dokładał do diesla 3.000 euro żeby jeździć nim 10.000 rocznie.

Smutne ale prawdziwe...

Mój służbowy samochód nie ma jeszcze dwóch lat ma na niemal 130.000 km. Wolałbym jednak prywatnie kupić taki samochód, jeżdżony po trasach niż auto z przelotem 40.000 robionych po mieście, na półsprzęgle od świateł do świateł w korkach. Tak samo jest z motocyklem. Nie patrz na przebieg a na realny stan.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-30 21:14:58 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2016-08-09 07:41:10
Posty: 11
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: poszukuje
Panowie, odswieżam :) Gość nieugięty ... hehe no wydałem 300zł na sprawdzenie motocykla w serwisie, mając nadzieje, że w końcu obniży cene, ale niestety. Stoi przy swoim i przekracza to mój budżet

co by nie marownać tych 300zł co poszło na sprawdznie, może dla kogoś się przyda to info

- motocykl bez zarzutu,100% sprawny i zadbany. Nie był malowany, był robiony pomiar lakieru na baku i ramie. Dodatkowo Serwis jedynie miał zastrzeżenie do zbyt głośnego wydechu. Właściciel włożył dbklilery i wszyscy się zasmialiśmy i zdecydowalismy, ze jednak są okej :D na db-klierach gorzej niż seria :D

niestety finalnie motocykl przekracza moje finanse i nie kupię :( szukam do maks 13-14 (ostatnio moj budzej sie jeszcze skurczył) Właściciel odda moto za 16400zł

pozdro , lewa w góre :moto:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org