Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-02-20 10:22:36 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-02-20 09:59:38
Posty: 36
Lokalizacja: Czarnówka
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 500084083
Obecne moto: FZ6n
Szanowni koledzy, dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie i ewentualne odpowiedzi chciałbym kupić motor kiedyś dawno temu miałem YAMAHE FZ 750 potem wiele lat nic teraz chciałbym powrócić do jazdy na dwuśladzie. Osobiście podobają mi się motory o sylwetce sportowej takie jak Yamaha R1 czy R6 ale uważam również że trochę lat minęło mam dzieci i chyba wolałbym coś spokojniejszego. Wpadłem na motory takie jak Yamaha XJ lub Yamaha FZ6 roczniki od 2005 w górę. Podoba mi się ich wygląd taki dość nowoczesny sportowy a jednocześnie odsłonięty i nie wygląda jak wyścigówka na tor. Motor będzie służył raczej do jazdy turystycznej do pracy krótki wypad gdzieś za miasto. Nie będę długo jeździł bo jak wspomniałem mam rodzinę i wszystkich nie zabiorę ze sobą a oni nie chcieliby pozbywać się mnie na długo. Bardzo proszę o pomoc w dobre odpowiedniego motoru. Przeglądając dostępne modele na dzień dzisiejszy chciałbym się nimi podzielić czy może powiedzielibyście coś więcej... Poniżej wkleję linki. Ja dopiero wchodzę w ten świat wiele elementów jest dla mnie nieznanych widzę tylko oznaczenia jak FZS FZ6 z literą s lub n lub jeszcze coś innego. nie do końca wiem o co chodzi a na pewno nie znam się który to jest dokładnie model zwłaszcza że sprzedający w tytule aukcji wymieniają ciurkiem wszystkie oznaczenia literowe motocykla po przecinkach i nie wiadomo dla mnie bynajmniej które jest właściwe. Ostatnia prośba o wypowiedź przed linkami o moc motocykla w Ymahach XJ czytam że jest ona na A2 albo że zarejestrowana na A2 ale odblokowana o co w tym chodzi? Poza tym prosze powiedzieć czy moc jaką maxymalną daje XJ 78KM jest wystarczająca bo widziałem też modele 50KM chyba natomiast w FZ6 jest 98KM. Nie będę motorem ścigał się na torze ale chciałbym żeby miał też trochę odejścia a nie rozpędzał się kilometrami... OK tyle na razie poniżej linki to co mnie zainteresowało
pierwszy typ
http://allegro.pl/yamaha-fz6-2005r-sv-g ... 50362.html
drugi typ
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz ... yzyjN.html
trzeci typ
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz ... yLEhx.html
czwarty typ
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-xj ... xtor=SEC-8
piaty typ
http://allegro.pl/yamaha-fz6-s1-2006-ro ... 29378.html

szósty typ z tzw lekko uszkodzonych wg mnie mao ale nie znam się
http://allegro.pl/yamaha-fz6n-2005-spro ... ml#thumb/3

To bynajmniej tyle na razie będę wdzięczny za każdą odpowiedz...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 10:22:36 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2017-02-20 11:14:24 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2016-01-31 22:18:37
Posty: 384
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: NJU Mobile
Obecne moto: FZ6
klenio jak w tytule ogłoszenia masz kilka nazw motocykli, to już wiesz, że to najczęściej handlarz, czyli zalecana daleko idąca ostrożność. Co do Nakeda, to ja właśnie mam taką FZ6 i używam jej w taki sposób, jak Ty to chcesz robić i jestem z niej bardzo zadowolony. Nadaje się na emeryckie przejażdżki jak i na "chwilkę zapomnienia". Dodaję, że nie jestem najmłodszy, bo niedługo będzie 5 z przodu.
Odnośnie mocy, kategorii, zblokowanych silników, to jak masz normalną kat. A to tym się nie przejmuj. Niech Cię interesuje faktyczna moc na kole a nie w papierach.
W kwestii samej maszyny, to chłopaki z forum chętnie zajmą stanowiska w stosunku do podawanych przez Ciebie linków. Ja się za bardzo nie znam, więc na temat Twoich propozycji się nie wypowiem.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 13:23:39 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-01-31 16:23:03
Posty: 22
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Xj6
Mam xj'tke i uważam to za bardzo dobry zakup. Przesiadłem się po 125cc. Właśnie chciałem coś z mocą przejściowe, te 78 kucy to naprawdę dużo a te 20KM więcej to już jest potwór.
Jeśli miałeś taki długi okres nieaktywności to polecałbym coś słabszego niż 100KM


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 13:45:18 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2016-01-31 22:18:37
Posty: 384
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: NJU Mobile
Obecne moto: FZ6
alarec nie strasz kolegi :D . Ja przesiadłem się z 50 kucy na 98 i jakoś mi dupy nie urwało :wink:

Jak się ma olej w głowie i odrobinę wyobraźni to opanuje się każde stado rumaków.
Chyba nie zaprzeczysz :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 14:21:26 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
Olej w głowie, to podstawa :)
Ja się przesiadłem z 54 na 115 i bez bólu... Pewnie, że korci, ale jakaś resztka rozsądku jak jest, to warto, bo potem będziesz żałował.

Ale i tak najważniejsze jest to, abyś kupił to, co się Tobie podoba, a nie nam. Jak wybierzesz model, chętnie pomożemy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 14:41:24 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-02-20 09:59:38
Posty: 36
Lokalizacja: Czarnówka
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 500084083
Obecne moto: FZ6n
Dziękuję za początkowe odpowiedzi...
Mi nie chodzi o obawę przed dużą mocą bo tak jak piszecie mam trochę rozwagi... dodatkowo mam świadomość że mam rodzinę więc element ścigania się jak małolat odpada...
Co do modelu to w zasadzie rozważam między dwoma podanymi w linkach powyżej ale nie wykluczam ewentualnych podpowiedzi od Was. A przede wszystkim oceny bynajmniej po zdjęciach stanu motocykli z podanych linków.
Zależy mi na cenie owszem jak każdemu... Chciałbym poznać odpowiedzi na wiele pytań przykładowe to takie dlaczego w niektórych FZ6 jest zegar okrągły elektroniczny wraz z elektronicznym obrotomierzem a w niektórych oprócz elektronicznego jest jeszcze obrotomierz ze wskazówką, wbrew pozozorom nowsze roczniki tak mają ale niewiem czy wszystkie oznaczenia czy tylko niektóre tak miały...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 17:56:07 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-04-29 09:39:49
Posty: 55
Płeć: Mężczyzna
A jaki masz budżet? Może yamaha mt09?

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 18:20:39 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-02-20 09:59:38
Posty: 36
Lokalizacja: Czarnówka
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 500084083
Obecne moto: FZ6n
marcinn06 to trochę za dużo ja tak myślałem przedział między 8 a 10 kilo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 18:30:43 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-07-12 21:03:13
Posty: 50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N S2
Kupiłem Fz6 na pierwsze moto tuż przed zdaniem PJ. W tym roku wskoczy mi czwórka z przodu i młodzieńcze szaleństwa wyparowaly już z głowy. Po pół roku jazdy uwazam, że wybór moto był trafiony. Łatwy w prowadzeni z zapasem mocy. Mocnymi motocyklami też można wolno jeździć :lol: .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 19:07:10 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2014-04-29 09:39:49
Posty: 55
Płeć: Mężczyzna
Z zakupem moto ciężko niestety jest... Ja mam zamiar także kupić jak tylko sprzedam swoje SV. Pamiętaj że ważniejszy jest stan niż rocznik :)

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-20 20:42:09 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2012-09-10 12:40:16
Posty: 761
Lokalizacja: GDA.... czwarte miasto :)
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Jeśli wypadłeś z obiegu na kilka lat to do handlarzy sam nie podchodź, weź ze sobą ,,speca'' niech sprawdzi moto na miejscu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-22 07:57:32 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-02-20 09:59:38
Posty: 36
Lokalizacja: Czarnówka
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 500084083
Obecne moto: FZ6n
:moto: Szanowni koledzy a co myślicie o ogłoszeniach z podanych linków... bo nikt się nie wypowiedział w tej kwestii... podane ogłoszenia są w takiej kolejności jakiej chciałbym obejrzeć i ewentualnie kupić motor... prosze Was o pomoc w tej sprawie co sądzicie... a może ktoś z Was mieszka na tyle blisko ogłoszeniodawcy że mógłby podjechać obejrzeć czułbym się zobowiązany...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-22 22:28:27 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2012-09-10 12:40:16
Posty: 761
Lokalizacja: GDA.... czwarte miasto :)
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Na temat przebiegów nie będę się wypowiadał, ogumienia także, bo czasem mimo, że bieżnik jest to wiek dyskwalifikuje kapcie. Ważne żeby był komplet kluczyków (2 czarne, 1 czerwony).
Moto 1:
Kanapa od rocznika 2007 lub młodszego, zadupki czyli te boczki pod siedzeniem od wersji z tego roku ale ze srebrną ramą i silnikiem i bordowym bakiem, chyba że ktoś dokleił oryginalne naklejki, różne wzory manetek lewej i prawej, kierunki z przodu akcesoryjne, brak gum pod zbiornikiem, które stabilizują go na ramie, przemalowane boczne osłony chłodnicy.
Moto 2:
Akcesoryjna tylna lampa, ciężarki kierownicy i klamki, co oczywiście nie dyskwalifikuje :) Ale sety nie od tego modelu, powinny być takie jak w moto 3.
Moto 3:
Akcesoryjne kierunkowskazy, dorzucony pług (na plus), przytarty lewy dekiel.
Moto 5:
Akcesoryjne kierunki, a na pewno klosze (białe), mocowanie tablicy rejestracyjnej, przytarty delikatnie lewy dekiel, ostatnia fota nie od tego moto.
Ten ostatni to sobie odpuść, za duże koszta naprawy, nie wiadomo co z ramą, tym bardziej, że napisane o uszkodzeniu jej w miejscu mocowania silnika.

I na koniec ponieważ dużo ofert jest od handlarzy warto poszukać w internecie opinii o ich działalności.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-25 10:53:49 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-02-20 09:59:38
Posty: 36
Lokalizacja: Czarnówka
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 500084083
Obecne moto: FZ6n
baxior serdecznie dzięki za taką analizę w życiu bym się nie zorientował pewnych spraw zwłaszcza po zdjęciach. Szacun za pomoc
a korzystajac z okazji i Waszej wiedzy prosiłbym jeszcze o opinie o trzech egzemplarzach trzy to Yamaha FZ8 ( dla mnie już spora półka cenowa) a jeden to Yamaha XJ co możecie o nich powiedzieć
1
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-fz8-80 ... a08b939282
2
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz ... xtor=SEC-8
3
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-fz-8-m ... ccd544ad6c
4
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-xj ... xtor=SEC-8

Takie wpadły mi w oko choć nie skreślam nadal modelu FZ6 to jednak chciałbym poznać Wasze zdanie bo może się okazać że kupie FZ6 z podobnych linków jak wyżej w pierwszym poście potem będę musiał dołożyć na napęd gumy lub inne drogie elementy i wyjdzie mi podobnie jak za którąś fz8 bez dokładania a i roczniki dużo młodsze bo w granicach 4-6 lat. a to sporo choć na motor to nie ale jednak. A moze byłby ktoś z okolic tych FZ8 i mógłby je zobaczyć na żywo?
Pozdrawiam i czekam na jakąś opinie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-02-25 16:46:23 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2012-09-10 12:40:16
Posty: 761
Lokalizacja: GDA.... czwarte miasto :)
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
klenio
O tych modelach nie będę się wypowiadał, ponieważ nie miałem i nie mam ani FZ8 ani XJ. Tu pole do popisu dla tych, którzy posiadają takowe.
PZDR 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org