Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-03-06 16:59:48 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-03-06 15:46:37
Posty: 6
Płeć: Mężczyzna
Witam,
Dopiero sie rozglądam i zastanawiam się pomiędzy Fazerem a tym FZ. Jako "zielony" ciężko mi ocenić. Co sądzicie? Jest coś, co rzuca się w oczy na tak/nie? Wiem że zdjęcia niewiele "mówią" i ciasno bylo, ale... wszelkie uwagi mile widziane ;)
Może jest ktoś z Podkarpacia i zerknął by fachowym okiem? Jakieś opinie o CDMOTO?
Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz ... zs79H.html
Dodam że dopiero zaczynam przygodę i nie chciałbym też na "dzień dobry" wpakować się na minę, ale podoba mi się :)
DOT opon to 1408 zatem 2008 rok. :(
Ma Gipro
Cena wg mnie mogła by być niższa, ale może ten typ tak ma?
Wszelkie opinie i sugestie mile widziane ;)

Pozdrawiam.


Załączniki:
6.jpg [50.74 KiB]
Pobrane 643 razy
5.jpg [49.32 KiB]
Pobrane 629 razy
4.jpg [30.94 KiB]
Pobrane 638 razy
3.jpg [44.6 KiB]
Pobrane 624 razy
2.jpg [52.78 KiB]
Pobrane 638 razy
1.jpg [52.85 KiB]
Pobrane 638 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o ocenę FZ
PostNapisane: 2018-03-06 16:59:48 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2018-03-09 12:53:29 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-10-03 19:29:16
Posty: 24
Płeć: Mężczyzna
https://www.bikez.com/main/index.php (dla porównania)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-09 12:56:08 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-10-03 19:29:16
Posty: 24
Płeć: Mężczyzna
https://www.yamaha-motor.eu/designcafe/ ... lse&page=5 (jw)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-09 15:59:17 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2016-09-30 10:06:24
Posty: 188
Lokalizacja: WS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
YoteZ napisał(a):
DOT opon to 1408 zatem 2008 rok. :(

z ogłoszenia: "opony w stanie bardzo dobrym" - wierzę jak na 10 latki to na pewno :)
Z drugiej strony - nie masz dylematu czy wymieniać po zakupiei trochę to może uwiarygadniać przebieg (hmm, tylko dlaczego, jeśli moto z 2007 to nie są to oryginalne opony...).
Moim zdaniem drogo. To już historia ale ja swojego FZ6 Fazer 2008 z ABS, z centralnym kufrem kupiłem pod koniec 2016 poniżej 14kPLN. Przebieg był podobny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-09 22:37:02 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-03-06 15:46:37
Posty: 6
Płeć: Mężczyzna
Dzięki wszystkim za pomoc i zainteresowanie. 14K było poza moim zasięgiem. W tej chwili dysponuję 10K zł, może 12K byłbym w stanie "wygrzebać"

...ale powiedz mi gdzie takiej (pewnej i sprawdzonej) FZ S2 szukać???
...i znaleźć :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-09 23:40:33 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2016-09-30 10:06:24
Posty: 188
Lokalizacja: WS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
YoteZ napisał(a):
...ale powiedz mi gdzie takiej (pewnej i sprawdzonej) FZ S2 szukać???

pewnie trzeba sprawdzać :). I samo moto (najlepiej z kimś kto się zna a przede wszystkim nie jest napalony na zakup jak przyszły właściciel) i opinie o sprzedającym.
Ja akuratkupiłem od handlarza jako zupełny laik i chyba miałem szczęście, bo sprawdzałem dokladniej już po fakcie. Ale liczyc na szczęście to słaba metoda zakupu używanego motocykla...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-12 00:34:29 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-02-23 13:22:05
Posty: 97
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: play
Obecne moto: FZ6 S2
Cześć. Rok temu miałem ten sam problem co ty. W/g mnie nie warto jechać zbyt daleko na oględziny a już na pewno do handlarza. Moto z Włoch czy Francji w tych rocznikach często mają olbrzymie przebiegi nierzadko ponad 100tyś km. Liczniki kręcone w kraju zakupu i potem kolejna korekta przez importera do poziomu akceptowanego w Polsce. Wiem to od syna kolegi, który ma przyjaciela handlującego motocyklami i mówi, że to norma. DOT 2008 w moto z 2007 to tani zakup bezużytecznych opon, na okoliczność sprzedaży. W moim Fazerze z 2009r., opony też były z tego roku, w bardzo dobrym stanie(przebieg 11tyś), tylna nawet miękka, przejechaliśmy w zeszłym roku ponad 6 tyś. Teraz czas najwyższy na nowe. W tej chwili stan również b. dobry- tanio sprzedam :D Przy deklarowanych niskich przebiegach większe znaczenie niż DOT, ma sprawdzenie czy zębatka zdawcza jest oryginalna tzn. czy ma plombę z farby. Ale ogólnie tak wiele czynników wpływa na stan motocykla, że nie ma jednej gotowej recepty. Moja rada zacznij szukać od najdroższych z rocznika od osoby prywatnej i długo negocjuj cenę. Mnie się udało kupić od 2 właściciela w 99,9% z oryginalnym przebiegiem, z fakturami zakupu materiałów eksploatacyjnych, fakturami z przeglądów itd( nawet ksero aukcji z zakupu od 1właściciela) . Im masz więcej informacji to możesz być pewniejszy. U mnie - długa godzina negocjacji i wałkowania ceny, aż spadła do akceptowalnego dla mnie poziomu(-15%). Bądź cierpliwy i weź kogoś ze sobą na oględziny. Powodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-22 20:12:11 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-03-06 15:46:37
Posty: 6
Płeć: Mężczyzna
Dzięki za zainteresowanie. Szukam w takim razie dalej, jak coś wpadnie mi w oko, pozwolę sobie tu podrzucić do waszej oceny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-23 20:48:21 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
Simfan napisał(a):
Cześć. Rok temu miałem ten sam problem co ty. W/g mnie nie warto jechać zbyt daleko na oględziny a już na pewno do handlarza. Moto z Włoch czy Francji w tych rocznikach często mają olbrzymie przebiegi nierzadko ponad 100tyś km. Liczniki kręcone w kraju zakupu i potem kolejna korekta przez importera do poziomu akceptowanego w Polsce. Wiem to od syna kolegi, który ma przyjaciela handlującego motocyklami i mówi, że to norma. DOT 2008 w moto z 2007 to tani zakup bezużytecznych opon, na okoliczność sprzedaży. W moim Fazerze z 2009r., opony też były z tego roku, w bardzo dobrym stanie(przebieg 11tyś), tylna nawet miękka, przejechaliśmy w zeszłym roku ponad 6 tyś. Teraz czas najwyższy na nowe. W tej chwili stan również b. dobry- tanio sprzedam :D Przy deklarowanych niskich przebiegach większe znaczenie niż DOT, ma sprawdzenie czy zębatka zdawcza jest oryginalna tzn. czy ma plombę z farby. Ale ogólnie tak wiele czynników wpływa na stan motocykla, że nie ma jednej gotowej recepty. Moja rada zacznij szukać od najdroższych z rocznika od osoby prywatnej i długo negocjuj cenę. Mnie się udało kupić od 2 właściciela w 99,9% z oryginalnym przebiegiem, z fakturami zakupu materiałów eksploatacyjnych, fakturami z przeglądów itd( nawet ksero aukcji z zakupu od 1właściciela) . Im masz więcej informacji to możesz być pewniejszy. U mnie - długa godzina negocjacji i wałkowania ceny, aż spadła do akceptowalnego dla mnie poziomu(-15%). Bądź cierpliwy i weź kogoś ze sobą na oględziny. Powodzenia.


Z tą negocjacją ceny tak nie do końca. Nikt dobrego moto nie sprzedaje za bezcen, muszą być argumenty do negocjacji. Nie obraź się ale ja bym takiego stękajacego przez godzinę klienta po prostu wyrzucił z placu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-24 02:48:49 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-02-23 13:22:05
Posty: 97
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: play
Obecne moto: FZ6 S2
Z negocjacjami jest tak, że albo ktoś potrafi albo nie. Nie wiem, czy uważnie przeczytałeś mój tekst. Zdecydowana większość kupujących szuka najtańszej oferty. Ponieważ czasami lubię działać "pod prąd" wybrałem ofertę moto, najdroższą z rocznika w tamtym okresie i po negocjacjach cena wcale nie była niższa od średnich cen ofert na portalach. Pewnie powiedziałbyś, że jeszcze przepłaciłem. W rozmowie z ludźmi kieruję się intuicją i oceną, co i z kim można. Rozmowy o cenie odbywały się w miłej atmosferze, podczas gdy syn z kolegą testowali sprzęt, nadmienię, że bez wpłaty kasy. Trafiłem na uczciwego człowieka, który również potrafił mi zaufać, co w dzisiejszych czasach nie jest takie oczywiste. Niestety mieszkamy dość daleko od siebie i raczej nie spotkamy się, żebyś mógł znaleźć jakieś argumenty do zbicia ceny. :roll: mojej fazeryny. W poście chodziło mi o podanie innego sposobu na kupno moto. Nie zawsze sprzedający kieruje się chęcią jak największego zysku. xcracer nie obraź się ale dobrze, że nie trafiłem na Ciebie :wink: . YoteZ, życzę Ci, żebyś trafił na takiego sprzedającego jak w moim przypadku.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-24 08:43:44 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2017-07-28 08:56:26
Posty: 125
Lokalizacja: galicja
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
Ja też szukałem po całej Polsce okazji, ale tak w tym przypadku jak wcześniejszych z zakupem aut, kupiłem kilkadziesiąt km od domu. Nawet jak dasz tysiaka dwa więcej i kupisz od motocyklisty niedaleko domu to i tak wyjdziesz na plus jeżdżąc po całej Polsce szukając niby okazji która potem jest loterią. Traci się czas szukając i jeżdżąc od Wrocławia do Przemyśla i potem w stronę stolicy. Tego się na początku nie liczy ale kogoś zabierasz do pomocy czasem większym autem, trzeba coś mu zapłacić nawet jak pojedzie gratis to trzeba dać zjeść po drodze, paliwo, autostrada, czas i po drugiej czy trzeciej podróży wychodzi tysiąc - półtora na minus.
Ja tak długo oceniam przez internet że jak już jadę to z zamiarem kupna i tylko jakaś mina ukryta powoduje że nie biorę. Również jadąc po motocykl trzeba sobie zdawać sprawę że kilka niespodzianek na pewno będzie o których sprzedający zapomniał powiedzieć, wtedy są to argumenty do zbijania ceny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-03-24 09:35:12 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2016-09-22 10:45:51
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sześć082x6 2x4 2x7
Obecne moto: BMW R1200R
Kumpel z Wawy (pedant zresztą) chyba kombinuje z większą pojemnością i będzie sprzedawał swoją FZ6...
bodaj 2005 rok w takim błękitnym malowaniu... Wydech ma jakiś typu akropovic - ale nie pamiętam, jakiej firmy.

Ogólnie moto igła, ale nie sądzę, żeby go oddał za mniej, jak 12-13 k. Tyle, że moto porządnie zadbane.

Jakby ktoś był zainteresowany, to przekażę kontakt.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-04-13 18:07:20 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-03-06 15:46:37
Posty: 6
Płeć: Mężczyzna
Dzięki za informacje.
Też nie mam zamiaru przemierzać polski wzdłuż i wszerz - ograniczyłem się do najbliższego sąsiedztwa w moim województwie. Żeby obalić mit handlarzy z okolic Rzeszowa odwiedziłem kilku - na szczęście z kumplem mechanikiem i powiem szczerze - jest źle, wręcz tragicznie. Po oględzinach i przetestowaniu pracy silnika, nawet nie chciał wsiadać na przejażdżkę.

Mam na oku jednego FZ6 - od motocyklisty - z 2004 roku. Przebieg 42000. Silnik technicznie sprawny, po regulacji/synchronizacji - niestety napęd do wymiany, opony 6 lat, łożysko kierownicy lekki luz, jedna laga podcieka, kluczyk bez cofnięcia w stronę baku nie do przekręca się. Estetycznie kiepsko: matowa szybka, zmatowiony reflektor, poobcierane dekle silnika i przemalowany z czerwonego na czarny mat (niestety kiepsko), bo tak się podobało aktualnemu właścicielowi. Rama malowana punktowo po lewej stronie, ale moto nie ściąga, jedzie idealnie prosto, tylko silnik jest jakby lekko zmulony - w porównaniu z innymi FZ6 600. Dodatkowo klamki krótkie, Gipro, gmole, akcesoryjna kanapa i akcesoryjny wydech - cena ok 9500zł

Drugi FZ6 z 2006 roku też od motocyklisty. Przebieg 39000. Oryginalne malowanie (czarno/srebrny), nie widać śladów napraw/malowania, wszystko w oryginale. Jedzie prosto, ładnie się zbiera. Niestety klocki tył - do wymiany, tarcze przód mają minimalny luz (po obwodzie), łożysko kierownicy - minimalny luz, lagi bez oznak wycieków ale bardzo miękkie, opona tylna pomimo czerwonej kreski - twarda (michelin/pirelli) niestety made in china i ok 6 lat, napęd tani - powoli kwalifikuje się do wymiany. Z silnika lekko słychać potrzebę regulacji/synchronizacji. Dodatkowo alarm, crashpady, akcesoryjna kanapa, krótkie klamki oraz dodatkowo zestaw turystyczny w postaci stelaży, kufrów, sakiew, szyb - cena ok 10500zł

i bądź tu mądry....


Załączniki:
Komentarz: FZ2006_3
fz20063.jpg [174.54 KiB]
Pobrane 360 razy
Komentarz: FZ2006_2
fz20062.jpg [176.92 KiB]
Pobrane 358 razy
Komentarz: FZ2006_1
fz20061.jpg [195.32 KiB]
Pobrane 368 razy
Komentarz: FZ2004_3
IMG_1653(1).jpg [944.69 KiB]
Pobrane 367 razy
Komentarz: FZ2004_2
IMG_0223.jpg [915.49 KiB]
Pobrane 353 razy
Komentarz: FZ2004_1
IMG_0219(1).jpg [829.98 KiB]
Pobrane 322 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-04-16 10:02:51 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
co do uwag do napędu, łożysk, klocków - nie obraź się ale mówisz tu o motocyklach mających 12-14 lat! części mają prawo mieć ślady eksploatacji, to nie jest nowa maszyna, oczywiście możesz szukać sztuki którą ktoś robi na glanc po siebie, ale takie sztuki zazwyczaj do sprzedaży sa tylko jak się komuś świat zawali i musi sprzedać zabawkę, a z własnego doświadczenia wiem ze i takie w większości przypadków rozchodzą się "po znajomych", więc na allegro/otomoto takich raczej nie uświadczysz.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org