Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-06-27 19:09:58 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-06-27 18:59:57
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Witajcie, przymierzam się do przesiadki ze 125 i zakochałem się w FZ6 :)
Znalazłem 3 egzemplarze, czy moglibyście pomóc przy dokonaniu wyboru, ewentualnie do czego "doczepić" się na miejscu aby mieć argumenty do bicia ceny :wink:

Oto linki :

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz ... zUg2X.html

https://allegro.pl/yamaha-fazer-fz6-leo ... 51214.html

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz ... c460b9abcf

Serdecznie dziękuję za pomoc :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomoc przy wyborze :)
PostNapisane: 2018-06-27 19:09:58 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2018-06-28 11:06:44 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
pierwsza (granatowy olx):
- na oko napęd i klocki się kończą, wlicz to w koszty.
- zdjęcia niby zrobione artystycznie, ale przez to niewiele widac w tym sprzęcie. w zdjęciu z widokiem na kierownicę mam wrażenie że spasowanie plastików czasy po lewej stronie jest słabe - jakby leżała na tę stronę. Na innych zdjeciach nie ma co się przyczepić, ale gra światła an ciemnym lakierze niewiele pokazuje...
[ img ]
- brakuje gumek dystansujących bak od ramy - nic wielkiego, gubią sie przy podnoszeniu baku a moto z ztego rocznika powinien mieć podnoszony bak chociazby podczas serwisu, ale bez tych gumek u mnie bak troszke lata jak zapieram sie o niego nogami - koszt oryginalnej gumki to około 36zł w ASO - też warto dolicvzyć do żeczy do zrobienia po zakupie.
- patrząc na to zdjęcie baku z widocznym korkiem mam wrażenie że był lakierowany ("pomarańczowa skórka")
[ img ]
druga (z allegro)
- leżała, widać po czaszy przy lampie z obu stron więc warto zerknąć na nią dokładniej przy ewentualnym zakupie.
[ img ]
[ img ]
- napęd też juz w końcowej części życia
[ img ]

po powrocie z spotkania w firmie zerknę na trzecią...

[edit] w trzeciej na pierwszy rzut oka nie widzę nic. jedyne - brak naklejki na plastikach zadupka. dwie wcześniejsze mają naklejki... natomiast na stronie yamahy (https://www.yamaha-motor.eu/designcafe/ ... lse&page=3) w tym roczniku tylko N-ki mają naklejki an zadupkach, Fazerki (z czachą) powinny mieć zadupki czarne (żeby zamotać dalej - z rocznika 2005 czarne fazery mają naklejkę na zadupku, granatowe nie). Tak więc nie podejmuje się określenia czy naklejka powinna być/nie być


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-06-28 19:00:30 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-06-27 18:59:57
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Dziękuję Ci za poświęcony czas ;)

W tej drugiej kręci mnie ten leoś, dwa jest nie tak daleko mojego miejsca zamieszkania.
Ile ewentualnie mogę zbić cenę ze względu na ten przód ? Sam napęd wiadomo, koszt ponad 500 zł+ robocizna. Kto wie może i klocki ale to wyjdzie przy ewentualnych oględzinach na miejscu.

Jesteś w stanie jeszcze coś powiedzieć o tej 3 ?

Generalnie ostateczna opinia ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-06-29 09:27:11 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
ostatecznej opinii to ci nie dam bo po pierwsze po zdjeciach to tylko optyczne niedociągniecia widać, wiele dupereli mechanicznych które są ważniejsze w moto na zdjęciach nie obadasz, trzeba by pojechać, odpalić, posłuchać, przejechać się to bedzie wiadomo. po drugie... to ty wydajesz kasę więc ty decydujesz. ja przykładowo nie przywiazuje większej uwagi do samego wyglądu a bardziej do stanu technicznego, natomiast z doświadczenia wiem ze ludzie w polsce potrafią kupić byle precla jeśli się błyszczy i potem płacz.

nie powiem c1 też ile zjechać - bo to słaby punkt do negocjacji (raz sprzedając fabrycznego nakeda (suzuki GN250) usłyszałem że mam spuścić z ceny bo... wieje i owiewki nie ma). mechanika - to juz szybciej. 41 tys to tez moment na regulacje w moto (jeśli nie robione to kolejny wydatek).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-03 22:02:12 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-06-27 18:59:57
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Ok, dzięki :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org