Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-10-24 08:38:45 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-06-02 21:25:20
Posty: 16
Lokalizacja: Głowno/Łódź
Płeć: Mężczyzna
Witam, kolejny raz proszę o kilka słów z waszej strony odnośnie tego motocykla.
Wiem że to handlarz ale kurcze 5 lat temu kupiłem u niego FZS 600 i nie miałem z nią problemów żadnych więc może tym razem też jest to uczciwa oferta.

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-fz6-fa ... 12b31656a5

Sprowadzony z Holandii widzę że wydech zmieniony i nie ma oryginalnego mocowania tablicy, po za tym więcej rzeczy nie zauważyłem. Pytanie, czy fazerki S2 zawsze mają naklejkę na baku 'S2' ?? tutaj na zdjęciach ciężko zweryfikować czy jest ale jak jutro będę oglądał to ewentualny brak powinien być punktem zaczepienia?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-10-24 08:38:45 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2018-10-24 14:36:52 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
S2 na baku jest namalowane, nie jest to naklejka bo napis jest pod lakierem ;)
S2 na czaszy z boku to już naklejka razem z paskami. Nie jestem pewien czy te matowe "brwi" nad lampami nie powinny byc szare bo tak ma nasz kolega w wersji z 2008 roku ale może w 2009 zmienili. Trzeba by było sprawdzić w palecie barw Yamahy jakimi malowali w którym roku.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-10-25 09:52:49 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
blue7 napisał(a):
Trzeba by było sprawdzić w palecie barw Yamahy jakimi malowali w którym roku

niestety stronka z której korzystałem została zdjęta... nauczka na przyszłość żeby takie info ze zdjeciami kopiować tu na forum...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-10-25 11:17:04 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-06-02 21:25:20
Posty: 16
Lokalizacja: Głowno/Łódź
Płeć: Mężczyzna
Poszperałem po prostu po innych motocyklach z tego roku i wszystkie mają takie matowe obramowanie lamp. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-10-25 16:34:54 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Tutaj są wszystkie kolory Fazerów i malowania http://www.steveszone.co.uk/bike/bike_fazers.shtml

Wygląda na oryginał, te matowe wykończenia od jakiegoś czasu Yamaha stosuje w wielu motocyklach.

To czy motocykl jest oryginalnie malowany najczęściej pozna się po dokładnym przyjrzeniu się różnym naklejkom i napisom, nieoryginalne naklejki często mają w jakiś sposób przesunięty napis itp., niby kolor naklejki wzór itp. się zgadza ale napis Fazer jest pod innym kątem.

Natomiast co do tego egzemplarza to więcej trzeba by było podjechać i zobaczyć, mi się nie podobają wypaćkane opony, cena i to, że jest sprowadzony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-10-25 22:02:53 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-06-02 21:25:20
Posty: 16
Lokalizacja: Głowno/Łódź
Płeć: Mężczyzna
Byłem obejrzeć ten motocykl. Jest to egzemplarz z ewidentną przeszłością wypadkową. Bak lakierowany, emblematy yamahy naklejane (słabej jakości, nieumiejętnie).
Przednie śruby mocujące czachę widać że odkręcane, sama elektryka doprowadzająca prąd do lamp sztukowana tak że kable wiszą....
Kierunkowskaz rozpadł mi się w dłoni, mocowanie tylnej tablicy zrobione jest z kawałka wygiętego płaskownika i oszlifowane kątówką, tłumiki z tyłu to wyglądają jakby je Zdzisiu spawacz po flaszce robił.
Podniesienie kanapy odbywa się uwaga.... za pomocą jakiegoś śrubokręta bo nie ma w ogóle stacyjki na kluczyk tylko okrągła dziura w plastiku :)
Dziwna praca manetki gazu może nie naciągnięta linka ale przez pierwsze 1/3 obrotu nic sie nie dzieje (mimo że czuć opór). Opony wyząbkowane, przednie zawieszenie miękkie a przy hamowaniu przodem bardzo dziwnie zachowuje się cały przód.

Jak tylko wróciłem z jazdy próbnej i bardzo grzecznie poinformowałem Pana że nie mogę go kupić podając mu powyższe argumenty to usłyszałem że "... w ogóle niepotrzebnie zgodziłem sie na jazdę próbną, bo tylko mi Pan motocykl ubrudził (deszczowy dzień)". Zdecydowanie radzę unikać tego motocykla.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-10-26 09:31:51 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
ahamay napisał(a):
Tutaj są wszystkie kolory Fazerów i malowania http://www.steveszone.co.uk/bike/bike_fazers.shtml

niestety tylko fazerów, o N'kach nic nie ma - i mam wrażenie że było więcej malowań niż wylistowane. tak czy inaczej link spoko, chyba "podp..le" obrazki i przekopiuję na forum żeby było dla potomnych :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-10-26 11:01:05 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
misiakw napisał(a):
niestety tylko fazerów, o N'kach nic nie ma

No niestety, ale na co to komu :P

Jeszcze dodam, że stan tego motocykla mnie nie dziwi. Byłem w NL, rozmawiałem z holendrami motocyklistami i każdy mówił jasno - motocykle i samochody używane w ich kraju są drogie. Zatem jakim sposobem opłaca się niektórym sprowadzać z tamtych krajów pojazdy to nie mam pojęcia, ale widać co sprowadzają. Niech to każdemu da do myślenia zanim znowu pojedzie oglądać cokolwiek od handlarza co sprowadził coś z Holandii albo Belgii, inne kraje to samo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-10-26 22:36:47 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-01-23 19:01:13
Posty: 216
Lokalizacja: Dęblin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fz6
Bak malowany.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org