Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-11-01 16:06:57 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-11-01 16:01:44
Posty: 4
Lokalizacja: Legnica
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N 2006
Witam, poszukuję dla siebie pierwszego poważniejszego moto i padło na golasa od Yamahy, znalazłem interesujące mnie ogłoszenie, ale martwi mnie inny kolor błotników, nie znalazłem podobnego malowania w Google. Czy możecie swoim bardziej fachowym okiem spojrzeć na ogłoszenie? Wg sprzedającego moto nie potrzebuje wkładu finansowego, poza wymianą oleju na nowy sezon, bez problemu może wrócić na kołach..

Z góry dzięki! :D

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz-6n-rej-pl-stan-bdb-sprawny-do-jazdy-gwarancja-raty-0-transport-ID6Brw1x.html#fc4c8d9e4f


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-11-01 16:06:57 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2018-11-01 22:57:41 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
akcesoryjne:
- mocowanie rejestracji
- wydech (paskudny)
- kierownica i cieżarki
- gumy kierownicy
- slidery tylnej osi
- kierunki

brak gumek pod bakiem (jedna gumka 40zł więc jesli ktoś zgubił to niegrogo "naprawia", u mnie bez nich bak się buja jak się zapieram udami), obrócony jeden (lewy) z ochraniaczy lagi (mam lagi wyciągnięte, nie jestem w stanie tego obrócić ręką więc nie wiem co się z tym stało), bak wygląda jakby z lewej strony u góry miał wgniotkę (może gra świateł na zdjęciu), linka sprzęgła poprowadzona nietypowo, górna śruba mocująca szczęki hamulcowe lewej lagi wygląda jak z Castoramy (porównaj z zdjęciem prawej lagi), gumka na pedale biegów wygląda na zużytą, gumka na pedale hamulca wygląda na nówkę, dekiel silnika z prawej strony jakiś strasznie "pofałdowany" a prawa laga na zblizeniu też dygląda troszkę dziwnie, klamka sprzęgła wygląda na fabryczną, a z prawej klamka hamulca wygląda na akcesoryjną-regulowanej długości. przedni błotnik z prawej strony ma grakującą tylną śrubkę mocującą. W lewym secie kierowcy gumka odchodzi od metalu (50k przebiegu robi swoje) prawy set wygląda ślicznie

i teraz tak - nie jestem tego w 100% pewny, ale akurat zbieram informacje o malowaniach fazerów - nie widziałem takiego baku w tym roczniku. w FZ6N pomarańczowy bak występował, ale z czarnymi elementami na nim i w czarnej ramie. tak w tym kolorze w białej ramie występował, ale w wersji z czachą w roczniku 2009 - nie znalazłem jeszcze niczego o tym w roczniku 2005. Ale tak jak mówię - zbieram dopiero jakieś wiarygodne dane odnośnie malowań i prawdę mówiąc lekko nie jest znaleźć, więc może to jest poprawne malowanie, choć na aktualny poziom mojej wiedzy - nie. to sie łatwo sprawdza - prosisz o vin, dzwonisz do yamahy i dowiadujesz się czy miał czachę i jaki kolor wyouściła fabryka.

podsumowując pewne info: ma naprawdę wiele akcesoryjnych dodatków, czasem dość dziwnie dodanych (czemu zmieniona jedna klamka a nie obie), prawa strona ma sporo "niedociągnięć" lub elementów zużyciem nie pasujących do lewej, nie jestem pewien malowania ale z potwierdzeniem tego poczekaj na komentarze innych.

moto dla mnie trąca miną - sporo zmian głownie z przodu i prawej, jakby zaliczył glebę na prawo i dzwona na końcu. Podchodziłbym do niego z dużą nieufnością - poczekaj na komentarze innych forumków bo nie lubię skreślać motocykla na podstawie jedynie mojej opinii, ale na pewno sprawdziłbym mocno ten motocykl przed zakupem, i sam VIN, i chyba wysłałbym motocykl do ASO a nie zwykłego mechanika - bo oni lepiej wiedzą jakie śrubki są fabryczne, jakie nie, a to może zdradzić dobrze picowaną minę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-11-02 14:18:54 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-11-01 16:01:44
Posty: 4
Lokalizacja: Legnica
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N 2006
Dzięki wielkie, masz u mnie flaszkę, również miałem wątpliwości, Ty je tylko wzmocniłeś i nie jadę po ten egzemplarz, poza tym znalazłem bliżej siebie chyba lepszy, jutro się okaże chyba, że tu też coś zauważysz :)

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz ... 9586e8fdd4


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-11-03 19:01:17 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
dopiero teraz zerknąłem na forum ale nic ci nie powiem o moto bo link nie działa :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-11-04 00:14:12 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-11-01 16:01:44
Posty: 4
Lokalizacja: Legnica
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N 2006
misiakw tak jak mówiłem - masz u mnie wielką flachę, ogłoszenie powyżej jest zdjęte, bo stałem się szczęśliwym właścicielem tego sprzętu :) Nie wiem, czy jest idealny, ale wszystkie wady o których pisałeś wcześniej, w tym moto nie znalazłem. Wszystkie śruby do siebie pasują, moto odpaliło ładnie zimne jak i ciepłe, nic nie zwróciło mojej uwagi na "nie", więc teraz stoi w moim garażu :) Jutro postaram się zrobić kilka ładnych fotek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-11-04 00:28:03 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-01-23 19:01:13
Posty: 216
Lokalizacja: Dęblin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fz6
Masakra szkoda że wcześniej tego nie napisałem.Do tego skup motocykli...Wszystko tam pojebane do tego jakieś dziwne zaprawki na ramie.Ten rozbitek to żart ale zastanawia mnie co trzeba mieć z oczami żeby to kupić.Szkoda mi chłopa możesz to zwróć to niech kasę oddają bo strach tym jechać.
Zobaczcie na R6 w ofercie tego niby sprzedawcy - nie wiadomo czy się śmiać czy płakać tłumik z rynny ze znaczkiem yoshimura a naklejki samemu wycinał i przyklejał po pijaku.Wszystkie jego moto malowane przez śwagra sprejami po 15zł chyba typ powinien być na czarnej liście.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-11-04 10:55:21 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Ron napisał(a):
Wszystko tam pojebane do tego jakieś dziwne zaprawki na ramie.Ten rozbitek to żart ale zastanawia mnie co trzeba mieć z oczami żeby to kupić.

Ron napisał(a):
chyba typ powinien być na czarnej liście.

spokojnie, ogłoszenie zarchiwizowałem tu: https://imgur.com/33hzsGu

Mordulec napisał(a):
ogłoszenie powyżej jest zdjęte, bo stałem się szczęśliwym właścicielem tego sprzętu Nie wiem, czy jest idealny, ale wszystkie wady o których pisałeś wcześniej, w tym moto nie znalazłem.

super. to teraz śmigaj do przywitalni i przy okazji pochwwal się nabytkiem (admin will be admin :P), to przy okazji zaliczysz punkt regulaminu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-11-05 08:35:28 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-11-01 16:01:44
Posty: 4
Lokalizacja: Legnica
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N 2006
Ron spokojnie, nie kupiłem tego czerwonego ulepa ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org