Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2019-03-07 10:08:54 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-03-07 10:04:44
Posty: 4
Witam,

co myślicie o tym motocyklu:

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz ... ece87fb584
rej: KOS 40T4

Czy są możliwości aby sprawdzić ilu właścicieli miał w Niemczech oraz czy w Polsce coś z nim się dział (np. dzwon)?

Dzięki!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o ocenę
PostNapisane: 2019-03-07 10:08:54 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2019-03-07 12:35:33 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-05-11 11:49:12
Posty: 123
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 i Tracer 9GT
Czesc,

Ciezko cokolwiek zobaczyc na tych zdjeciach. Pierwsze co mi przyszlo do glowy to kuferek i uchwyt do nawigacji swiadcza o tym, ze ktos jezdzil sobie raczej turystycznie. Chociaz skoro przebieg jest dosc maly (25 tys km) to raczej nie jezdzil w dalekie wyprawy co rok :P Zobacz czy podnozki sa przytarte i dokad ''zamkniete'' sa opony. Powie Ci to troche o tym jak jezdzil wlasciciel :)

Obejrzyj caly motocykl dokladnie, przejedz sie, jesli Ci sie podoba to kupuj :)

:moto:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-07 13:58:51 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
matrixz w niemczech wszystko powie Ci brief jeżeli właściciel Ci udostępni (o ile posiada).
W Polsce możesz próbować z jakimś zaprzyjaźnionym ubezpieczycielem sprawdzić, czy coś nie ma w historii.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-07 17:14:36 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Wyplakowany az oczy bola :) w prawym podnozku brakuje srubki z dystansem, gumki przytarte dość typowo.

Oglądając ocen koniecznie ograniczniki i zuzycie napedu klockow, stan i wiek opon itd bo ten egzemplarz jest troche drogi wiec powinien wszystko miec przynajmniej w dostatecznym stanie. Duzy kufer ktos zamontowal.. Jesli przy ok 80kmh puscisz kiere i dostanie lekkiej shimmy to zdejmij kufer i sprobuj jeszcze raz. U mnie kufer mniejszy V47 powoduje lekkie shimmy, wyglada na to ze ogon w fz6 jest na tyle wiotki ze dodatkowy ciezar rezonuje z wezykowaniem motocykla przy ok 70-80kmh.

Ze zdjec troche malo wynika bo nie ma zblizen na silnik itd. Wyglada na ogolnie seryjny, warto przyjzec sie blizej.

Jesli te opony sa tak wyplakowane na bieżniku to przed jazda probna kaz im to goowno zmyć zebys nie zaliczyl przez to gleby.

Bump:
Sprawdz tez abs bo po tylu latach może być zastany jak u mnie, wymiana pompy to spory wydatek. Testuj albo jadac jesli czujesz sie pewnie, albo trybem diagnostycznym, opis testu znajdziesz na youtubie. W fz6 i fz1 test jest taki sam:

https://youtu.be/9yIfH6CiiGM


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-11 21:56:24 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-03-07 10:04:44
Posty: 4
Nie zdążyłem pojechać zobaczyć - pierwszy lepszy oglądający kupił go. Ogłoszenie w środę wieczorem a moto już w niedziele nie ma.

Szukam FZ6 a ABS-em, ale takich mało w południowej Polsce jest (okolice Krakowa), kosz po odjęciu dobrych ubrań / kasku, ubezpieczenia, przeglądu i ewentualnie symbolicznych wymian oleju itp to max 15k.
Zarzekałem się że od handlarza nie kupie no ale sam nie wiem, co wstępnie myślicie o takim sprzęcie: ?
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz ... AWWjh.html?
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz ... BhQOt.html?

Jeżeli handlarz i sprowadza z Niemiec to na bank bite/malowane/spawane czy grzebane w silniku?

Co poradzicie, podpowiecie zabłąkanemu szukaczowi?
Szukałem CBF'ki 600, teraz jeszcze dorzuciłem FZ6, ale od miesiąca cisza i spokój...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-11 22:17:34 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Cbf600 to bardzo dobra opcja, czesto wystepuje w abs i jest to sprzet dlugowieczny. Niektore komisy sciagaja gruz i go pudrują, niektorzy z aukcji ubezpieczycieli do mniejszych ibwiekszych poprawek a niektorzy wyszukują ladne okazy i takimi handlują ale te są drozsze od sredniej ceny allegrowej.

W Twojej okolicy jak szukalem dla siebie to rozwazalem odwiedziny komisu
http://www.moto-top.pl
bo w necie mial wzglednie niezle opinie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-11 22:42:28 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-03-07 10:04:44
Posty: 4
Ta honda https://allegro.pl/ogloszenie/honda-cbf ... 7751972217 była kupiona przez wystawiającego 2/3 lata temu w tym sklepie. Byłem i moto spoko wygląda, jedna/dwie ryski dosłownie, ale potem dostałem dane do sprawdzenia i użytkownicy forum hondy napisali mi że w Niemczech było aż 5 zmian właścicieli - niby o niczym nie świadczy no ale...

Pewny sprzęt to tylko z salonu - a i to nie zawsze ;-)

No a o tych dwóch fazerkach co myślicie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-11 23:29:31 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Cbfka jest bardzo ładna, wychuchana, aż podejrzanie bez śladów zużycia. Gumki podnozkow są nówki. W pierwszym fazerze tez. Oba fazery są wzglednie warte uwagi. Ten drugi ma trytytkę na rolgazie... Ciekawe po co :) drobne usterki zawsze będą, ślady po parkingowkach, ślady używania... to nie są nowe sprzęty.
Wszystkie 3 są warte uwagi i zobaczenia na żywo. Jeśli w duszy gra Ci turystyka to jak dla mnie cbf wygrywa pierwszą turę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-12 14:06:57 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
CBF 600 w wersji fajnie turystycznej, 9 lat i 23 tys. przebiegu, może źle powiem ale chyba nie za dobre to moto do turystyki skoro taki mały przebieg :D

Jak CBF do turystyki to raczej wersje 1000, 600 się znudzi bo są nudne, ceny wysokie.

matrixz napisał(a):
Co poradzicie, podpowiecie zabłąkanemu szukaczowi?

Ochłonąć, to, że ktoś kupił po paru dniach od wystawienia to jego szczęście. Rynek motocykli jest tak nasycony, że to ten co ma pieniądze rozdaje karty i decyduje, nie odwrotnie. Szukaj dalej na spokojnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-12 15:56:52 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-03-07 10:04:44
Posty: 4
ahamay napisał(a):
matrixz napisał(a):
Co poradzicie, podpowiecie zabłąkanemu szukaczowi?

Ochłonąć, to, że ktoś kupił po paru dniach od wystawienia to jego szczęście. Rynek motocykli jest tak nasycony, że to ten co ma pieniądze rozdaje karty i decyduje, nie odwrotnie. Szukaj dalej na spokojnie.

Dzięki za poradę - na spokojnie szukam, ale nudzi mnie to ciągłe oglądanie i wydzwanianie do ludzi z pytaniami ;-)

PS. Odnośnie tych handlarzy, warto czy nie warto? Jeśli wszystkie dokumenty udostępnia, 'brief' itp, ale bez tłumaczeń i przeglądu zerowego to dobrze czy źle?
Chyba gorzej jest jak handlarze kupują, rejestrują w PL i potem już tylko przy sprzedaży chwalą się że tylko trzeba przerejestrować - no ale wtedy tylko od niego dostaniemy stary dowód/nową kartę pojazdu PL/umowę - czyli kompletnie już wtedy nic nie wiemy. I jak to jest z tym wpisywaniem 'bezwypadkowy' na fakturze? Każdy to wpisuje i tylko dla mydlenia oczu to jest? A i jak możecie koledzy trochę bardziej doświadczeni podpowiedzieć - na co zwracać uwagę na tych dokumentach aby przy rejestracji problemów nie było. ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-12 16:37:48 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
matrixz napisał(a):
Dzięki za poradę - na spokojnie szukam, ale nudzi mnie to ciągłe oglądanie i wydzwanianie do ludzi z pytaniami


Cały zeszły rok szukałem motocykla, dzwoniłem po dziesiątkach ogłoszeń, obejrzałem 19 sztuk dających nadzieję maszyn w promieniu 200km, miała być VFR 800 VTEC, skończyło się na małym spełnieniu marzeń i powitaniu Sprinta ST 1050 w garażu.

Ciągłe oglądanie i wydzwanianie do ludzi, to pikuś przy tym, kiedy robisz w weekend 1000km, żeby obejrzeć dwa trupy, które miały być perełkami, piękne zdjęcia, piękna historia sprzedającego i tracisz cały dzień i kasę na paliwo, żeby obejrzeć dwa trupy, uwierz, że to jest ten czas, kiedy nachodzi Cię nieodparta pokusa pozbawienia kogoś życia.

Najlepsza historia? Piękna, czerwona VFR-ka 2009 rok, sprowadzona z Niemiec, na miejscu okazuje się, że uszkodzona jest pompa ABS, licznik pokazuje jednostki imperialne, bez możliwości zmiany na metryczne (licznik typ E), a z numeru VIN wynika, że motocykl powinien być czarny ;).

matrixz napisał(a):
Odnośnie tych handlarzy, warto czy nie warto?

Od jednych warto, od innych nie bardzo. Znam dwóch, od których wziął bym motocykl prawie w ciemno, od pierwszego kupiłem FZS-a i wiem, że sprowadzają dobre maszyny, ale sprowadzają 2-3 na miesiąc. Od drugiego ostatnio kupiłem właśnie Triumpha, oglądałem to, co stało w garażu, ogólnie motocykle idą mu jak świeże bułeczki, sprowadza je z Francji, więc trzeba się uzbroić w wiedzę o stosowanych blokadach w danym moto i jak się tych blokad pozbyć, ale praktycznie wszystkie sprzęty bierze z salonów, w których zostały w rozliczeniu, na prawdę poza eksploatacyjnymi rzeczami, nie bardzo było się do czego przyczepić w żadnym moto :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-13 01:10:35 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
I osoba prywatna i handlarz może Cie oszukać ale handlarz robi to na codzień wiec ciężej wychwycić ściemy. Osoba prywatna jeśli cos ukrywa to łatwiej się z tym zdradzi, oczywiscie to tak ogólnie. Czesciej osoba prywatna klamie zeby sie pozbyc problemu a handlarz zeby zarobic na Twojej niewiedzy. W internecie latwiej kogos lub firme zmieszac z blotem niz zachwalac wiec jesli jakiś komis ma wzgledne dobrą reputacje to jest to już bardzo dobry znak.

Kiedys jak szukalem używanego auta to z numerem vin latalem do ojca kolegi ktory jako policjant sprawdzal mi czy nad autem nie ciąży jakaś klątwa. Ten sam policjant powiedzial mi ze mniejsze ryzyko jest kupna auta od polaka bo w razie wtopy scigasz polaka a nie jakiegos niemca czy innego człeka ktory z Polski jest mega trudny do namierzenia. W przypadku komisów sugerowal żebym walczył o fakture zakupu od firmy zarejestrowanej w pl. To juz bylo troche lat temu, moze sie pozmienialo ale mam swoja zasade, od osoby prywatnej kupuje z danymi na umowie czlowieka ktory spisuje ze mna umowe wg danych z dowodu i zachowuje wszelka korespondencje i kopie zdjec i opisow z oferty. Z kasą na zakup jeżdżę wyłącznie w 2 osoby. Nie patrzę też na oferty gdzie opis jest szczątkowy - "pali jezdzi hamuje lac benzyne i smigac". Dla mnie oznacza to ze ktos wlasnie tak traktuje sprzet, jak czajnik czy kibel.

Co do małych przebiegów to znam 2 motocyklistow którzy maja fajne bryki na ktorych nie jeżdżą bo nie mają czasu. Jednemu urodziła się córa a drugi pracuje do nocy. Gdyby to byl samochod sluzbowy to faktycznie dziwne, ale moto to "zabawka", niektorych cieszy samo patrzenie na nią a że stan salonowy to żal sie pozbywać, jest nadzieja na to ze za niedlugo bedzie wiecej czasu na brykanie, i tak lata mijają a moto stoi.

Cbf 1000 to juz troche inna klasa, i cenowo i wagowo. Cbf600 znudzi sie to kupisz inny :) fz6 nie bedzie tu gwarantem ze sie nie znudzi :) a taką cbf sprzedasz bez problemu i hondy mniej tracą na wartości. Cbf ma lepszą ergonomię nóg. Jest dopracowana ze az nudna :) Fz6 jest bardziej szalona kosztem swoich niedociągnięć. Szukajac w tym co jest popularne masz wieksza szanse trafić cos co Ci się spodoba, mysle ze w tym co szukasz masz spore szanse na dobra oferte.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org