Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2019-03-26 01:18:26 
Niemowlak

Dołączył(a): 2019-03-22 23:16:40
Posty: 21
Lokalizacja: Celestynów
Płeć: Mężczyzna
Przepraszam może wprowadziłem trochę w błąd . Niechcący dodało mi się zdjęcie z poprzedniego Fazera . Tylko tego pierwszego nie powinno hyc, przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-26 01:18:26 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2019-03-26 01:51:57 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Wart uwagi. Faktycznie dziwne to otarcie na ramie. Zebatka wyglada w tym drugim dużo lepiej. Na prawym secie podnozek mógł być zmieniony bo gumka jest niezuzyta, na dzwigni hamulca gumka ma spłaszczenie od naciskania ale jest przekręcona. Lakier w odbiciach ma drobne fale ale to moze byc z kompresji zdjecia a nie z malowania. Ja bym pojechal obejrzeć go na żywo. Zobacz z którego roku są te nowe opony, jesli kilkuletnie to byc moze ktoś zmienil zeby zwiekszyc atrakcyjność oferty, jesli nówki to raczej szykowal pod siebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-26 08:13:05 
Niemowlak

Dołączył(a): 2019-03-22 23:16:40
Posty: 21
Lokalizacja: Celestynów
Płeć: Mężczyzna
Widzę po DOT ze 2015


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-26 20:23:10 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
W ubieglym sezonie kupiłem moto z oponami 5-letnimi, praktycznie nowymi qualifierami II, na suchym trzymają się doskonale, w deszczu lub przy duzym chlodzie ponizej 10'C zdaza mi sie ze tyl mi umyka przy przyspieszaniu na bialych liniach i czuje po tylnym hamulcu ze czasem latwiej zrywa ale nie mam porownania i byc moze inne nowe mialy by podobnie. Generalnie jesli nie parcialy przez ten czas gdzieś pod chmurką to do tych 4-5 lat powinny trzymać znośne parametry, nowa opona jest zakonserwowana i odpowiednio magazynowana tak szybko się nie starzeje jak używana. Gorzej jesli mają wytrzymac kolejne 5, ale ja zamierzam w tym sezonie swoje zużyć do końca :)

Myślę ze ktoś zmienil gumy żeby uatrakcyjnić sprzet do sprzedaży i wybrał nieco tańsze leżaki magazynowe. Chyba ze od lat moto stoi i zbiera kurz.. Dlatego po vinie zobaczysz w cepiku jakie robił przebiegi roczne miedzy przegladami jeśli już kilka lat jest w kraju.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-01 19:40:40 
Niemowlak

Dołączył(a): 2019-03-22 23:16:40
Posty: 21
Lokalizacja: Celestynów
Płeć: Mężczyzna
Niestety ktoś kupił wcześniej moto.

Znalazłem coś takiego

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz ... BMbGi.html

Coś możesz o tym powiedzieć ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-01 21:24:52 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Trochę slabe zdjecia ale jesli stan jest doskonały to cena jest OK. Problem w tym ze motocykle nie lubia zupełnie stać nieuzywane wiec jeśli on nie robil nawet tysiaca rocznie o ile był jezdzony rownomiernie to moze wymagac pewnych nakladow finansowych. Jesli jednak jest w dobrym stanie na chodzie to jest to nadal golas, bez abs. Jedynie ma zrobiony wydech i naklejke na baku. Opony mogą być stare, plyny jak hamulcowy i w chłodnicy też moga byc bardzo stare. Wart obejrzenia z bliska ale jak dla mnie cena do negocjacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-02 07:23:47 
Niemowlak

Dołączył(a): 2019-03-22 23:16:40
Posty: 21
Lokalizacja: Celestynów
Płeć: Mężczyzna
Bylem, oglądałem ....

Sprzęt jest w prawie idealnym stanie . Jedyna wada jaka jest to wgniotka na baku i delikatnie uszkodzona czacha. Generalnie mechanicznie jest bez zastrzeżeń , naprawdę nie ma się do czego przyczepić . Opony da prawie nowe chyba w zeszłym sezonie kupione. Jak dla mnie jedyna wada to brak ABS im mocno się zatsanwiam zastanawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-02 08:01:08 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-11-04 22:28:46
Posty: 226
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 s2
Zbierasz się do tego kupowania jak szpak do j.... stan Ci odpowiada kasa też to go zabieraj,jak się to nie będzie ten wymarzony to go po sezonie sprzedasz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-02 10:09:08 
Niemowlak

Dołączył(a): 2019-03-22 23:16:40
Posty: 21
Lokalizacja: Celestynów
Płeć: Mężczyzna
To nie zabawka , można kupić złom i włożyć w niego więcej niz :moto: się zapłaciło . Moto nie kosztuje 100 zł wiec chyba warto poznać opinie kogoś kto się lepiej zna. Jeśli nie to po co w takim razie jest forum ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-02 11:19:29 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Jesli jednak wolalbys z abs to ogranicz szulanie tylko do tych z abs, inaczej masz za duzo rozkminek czy dobry stan kompensuje brak abs... Ja tak zrobilem. Patrzylem wylacznie na abs i... prawe nie bylo ofert :) masakra. Ten co kupilem pojechalem rano po tym jak w nocy pojawilo sie ogloszenie, bylem pierwszym ogladajacym :) mysle ze poza faktem ze abs okazalbsie zastany to mi sie przyfarcilo, oplacalo sie polowanie.

Oceń ile bedzie Cie kosztowal ten motocykl ktory teraz obejrzales, nie mowie o ubezpieczeniach i olejach tylko o wszystkich dodatkach w ktore go ubierzesz zeby Ci pasowal.. Kufer tysiak, szyba 300-400, klamki 100, gmole/slidery 400, kanapa 500, wyswietlacz biegow 150... Ziarnko do ziarnka. Mozesz miec golasa w dobrym stanie ale jest troche drogi. Zakladam ze opony i naped jeszcze teoche pojezdza..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-02 14:26:48 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
Lenino napisał(a):
Moto nie kosztuje 100 zł wiec chyba warto poznać opinie kogoś kto się lepiej zna


Pełna zgoda, pamiętaj jednak, że nie kupujesz sprzętu 2-3 letniego tylko 11-12 letni i tak prawdę mówiąc jest to jak wróżba z fusów, o ile nie kupujesz od kogoś zaufanego, to tak naprawdę nigdy nie wiadomo co się trafi, na forum możesz dostać tylko ogólne informację o jakiś brakach w wyposażeniu, złym kolorze, itp. nikt przytomny nie powie Tobie "bierz w ciemno" lub "ale mina" chyba, że zna/rozpoznaje dany moto. @Danielek. ma trochę racji, jeśli sprzęt prześwietlony pod względem technicznym i wizualnym i nie ma sie czego "czepić" no to tylko kupować, jeździć, czerpać radochę, wiadomo zawsze coś może klęknąć ale to normalne, albo ma się pecha albo jest się farciarzem. @Sfazowany również dobrze prawi, zawęź pole poszukiwania do 2 -3 modeli, wyposażenia, pojemności i przede wszystkim budżetu, bo będziesz szukał bez końca. Moto to nie wybranka życia, jak coś Tobie nie podpasuje to zawsze można pogonić (wybrankę zresztą też :wink: ). Życzę powodzenia w poszukiwaniach moto.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-02 18:09:37 
Niemowlak

Dołączył(a): 2019-03-22 23:16:40
Posty: 21
Lokalizacja: Celestynów
Płeć: Mężczyzna
Sprawa wyglada tak ze ten ostatni ma nowe opony, nowy napęd , nowe hamulce . Tak naprawdę ma wszystko w bardzo dobrym stanie oprócz wgniotki na baku o delikatnie uszkodzonej czachy. Brakuje w zasadzie tylko ABS i właśnie nad tym ubolewam . Ale może nie warto bić piany i wziąć ... Po tym co widziałem to on jest naprawdę w świetnym stanie technicznym z tym ze „ golas „ trochę.
O ile resztę rzeczy mogę sobie dołożyć to ABS już nie :)
Sorry za moje wypociny ale to mój pierwszy motocykl 600 tka i zależy mi na bezpieczeństwie. Rozmawiałem z kilkoma motocyklistami no i ciężko z jednoznacznym stwierdzeniem czy warto :)
Może podchodząc to tego wszystkiego z głowa zawsze przy deszczu czy gorszej pogodzie można zwolnić ;)
No nic dzięki za uwagi Panowie mam nadzieje ze podejmę dobra decyzje i zobaczymy się na drodze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-03 09:13:14 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
Lenino napisał(a):
... i zależy mi na bezpieczeństwie. R

To nie kupuj motocykla :D

A tak na poważnie, jak napisali poprzednicy - kupujesz moto używane i nie ma co szczególnie wybrzydzać. Jeśli koniecznie zależy Ci na ABS i jest to dla Ciebie kryterium konieczne, to może poszerz listę modeli... może VFR 800? za ciężki? to może Kawa ER6? brzydki? to może Bandit 650? Koniecznie Yamaha? To może XJ6?

Moim zdaniem powinieneś obrać konkretne kryterium, bo wymarzony sprzęt, tak aby wszystko Ci grało (model, wyposażenie, itd.) możesz szukać latami i nic nie znaleźć...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-03 10:08:37 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Lenino napisał(a):
Rozmawiałem z kilkoma motocyklistami no i ciężko z jednoznacznym stwierdzeniem czy warto

nie dziwię się. jak swoją kasą zarządzam to spoko, ale nie lubię "wydawać" cudzej kasy. dla tego staram się unikać jednoznacznych komentarz "bierz" i w sumie jednoznacznie to tylko mówię ze coś jest taką kupą że po prostu nie warto. w drugą stronę nie.
bierny napisał(a):
Moim zdaniem powinieneś obrać konkretne kryterium, bo wymarzony sprzęt, tak aby wszystko Ci grało (model, wyposażenie, itd.) możesz szukać latami i nic nie znaleźć...



Najlepiej weź dziewczynę/narzeczoną/żonę czy kogoś innego kto kompletnie nie ma pojęcia o motocyklach, weź kartkę i spisz najpierw co motocykl MUSI mieć na 100 procent żebyś go brał. Uzasadnij osobie nie w temacie czemu motocykl bez tego jest nieakceptowalny - przy okazji sam sobie ułożysz w głowie czy to ewidentnie obowiązkowe czy nie. Jeśli nie - wpisz to w druga listę na tej samej karteczce - co warto by mieć, ale nie jest dla ciebie wymagane jak np kufry które można dokupić (ja tak mam z ABS - niby bezpieczeństwo i bla bla bla ale od 8 lat latam bez, więc dla mnie to warty uwagi dodatek). Jak już zrobisz taką listę - idź spać. Rano wstaniesz, skoczysz do roboty, a po powrocie z piwkiem w ręce siądziesz i "wycenisz" te wszystkie dodatkowe bajery - czyli ile byłbyś w stanie zapłacić więcej za ten sam goły motocykl gdyby dany bajerek miał. Taka wycena pomoże ci potem zastanowić się czy warto odpuścić/dopłacić coś itp. Na koniec na tej samej kartce piszesz dwie ceny - ile chciałbyś wydać na motocykl i jaka jest twoja ostateczna granica - nie do przeskoczenia. Ważne żebyś tą kartkę zabierał ze sobą zawsze na oglądanie moto i tych zasad które opisałem się trzymał jak gimbus jędrnego cycka - bo na miejscu, najarany jak szczerbaty na suchara zobaczysz moto błyszczące od plaka i momentalnie stracisz jakiekolwiek resztki rozsądku, szczególnie jeśli to twoje pierwsze takie moto.

i teraz jak masz takie wytyczne, ustawiasz wszystkie obowiązkowe elementy jako filtry w otomoto, olx itp i nie kombinujesz z nimi. Jeśli abs ma być na 100% to nawet nie myślisz o tym żeby zerknąć w kierunku motocykli bez. Najwyżej z czasem przerzucisz ABS na listę przydatnych ale nie wymaganych elementów - ale tu znów tłumacząc tę decyzję komuś kto jest nie w temacie.

Ważne żebyś na liście wpisał nie tylko wyposażenie ale tez inne elementy takie jak stan wizualny czy elementy eksploatacyjne. Nie ma nic złego w tym żeby szukać motocykli idealnych wizualnie - no ale wśród starszych sprzętów to może trwać wieki, warto o tym pamiętać. Tak samo rozmowa o eksploatacji - wszyscy by chcieli mieć motocykle gotowe do sezonu, ale ja np. nie widzę problemu kupienia motocykla ze zjechanymi do ograniczników oponami o ile jego cena uwzględnia to że kupie sobie nowe. Ma to też swój plus - kupię takie opony jakie ja chcę - a nie takie jakie mi wybrał poprzedni właściciel.

problemem z kupowaniem szczególnie pierwszego motocykla jest nie to że wydajesz większą kwotę, ale to że kupujesz swoje marzenia, wizję siebie na tym motocyklu. Łatwo wtedy odpłynąć w świat marzeń i albo kupić pierwszego ładniej odpicowanego trupa, albo szukać nieistniejącego ideału. Warto mieć kogoś kto będzie "hamulcowym" - będzie do twoich marzeń dodawał realizmu żebyś nie odpłynął.

opowiem co teraz na moim przykładzie, choć tu już mówimy o 3 motocyklu dla motocyklistki z 7 letnim doświadczeniem - czyli o "nowym" sprzęcie dla mojej narzeczonej.
Pierwszym jej motocyklem była suzuki GN250. Potem sporo (z 5 lat) latała na kawasaki er6n. Kawa była super, lecz problem jeden - 200kg dla dziewczyny ważącej mniej niż 50kg i mającej 163-166 cm wzrostu to jednak problem. Więc przeanalizowaliśmy styl jazdy - ten motocykl 150km/h przekraczał tylko jak ja nim jechałem, w trasy takei jak urlop praktycznie motocykl jechał bez obciążenia, u mnie były wszystkie toboły. Wniosek - czykamy niższego lżejszego sprzętu, niekoniecznie o takiej mocy i pojemności jak kawa. To własnie ta analiza "z kartką" o której tobie pisałem. Wniosek prosty - szukamy czegoś z kategorii 300-400cc, bo takie motocykle ważą około 160 kg, mają po 35-40 koni i spokojnie wspomniane 150km/h ogarną bez jakiejś większej zadyszki.I boom, problem mnogości modeli podczas szukania motocykla znacznie się zawęził. W międzyczasie widzieliśmy gdzieś kawasaki z650 -które nie dość że spełnia i limit wagowy, i jest tak niskie że piękna stoi w normalnych butach całą stopą, to jeszcze ma silnik 650cc o mocy 70 koni - czyli na plus względem wymagań. No ale jako że to nowy model cena przekracza zaplanowany budżet (mimo że kasa by się znalazła), a sam silnik nie jest w stanie uzasadnić takiego wzrostu wydatków. I tym trafem w weekend będziemy testowali BMW G310 - bo jest w trójmieście dostępna do kupienia w planowanym budżecie zeszłoroczny model. Jasne sprecyzowanie potrzeb ułatwiło poszukiwania, wszelkie SV'ki, cbr'ki itp odpadły.

tak więc podstawa to kubeł zimnej wody "pod ręką" i systematyczne polewanie czerepa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-11 20:50:36 
Niemowlak

Dołączył(a): 2019-03-22 23:16:40
Posty: 21
Lokalizacja: Celestynów
Płeć: Mężczyzna
Dzięki za pomoc . Kupiłem i mam nadzieje ze polatam trochę :).No niestety bez ABS ... no ale trudno


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org