Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-03-19 20:46:01 
Niemowlak

Dołączył(a): 2019-05-21 23:09:51
Posty: 21
dawid13u napisał(a):
Ogłoszenia oscylują w okolicach 11-12 tyś. za fajną S1


No to ja Ci powiem ze kupilem S1 z 2005 roku rok temu na poczatku sezonu za 7300 zł. Bylo w niej kilka dupereli do zrobienia, o kilku powiedzial wprost sprzedajacy, kilka wyszlo zaraz w praniu przez pierwsze tygodnie uzytkowania. Byly to w wiekszosci pierdolki, ktorych koszt zrobienia oscylowal w granicach max 50 zl/sztuka. Ogolnie wlozylem w motor po zakupie nie wiecej niz 500 zl zeby go doprowadzic do takiego stanu zeby mi sie jezdzilo przyjemnie, zostalo jeszcze nadal kilka dupereli glownie wizualnych. I zeby nie bylo ze wpakowalem sie w mine to motocyklem zrobilem w zeszlym roku 6 tys km w tym wycieczke przez pol Polski i na Litwe, jezdzilem caly sezon do pracy i nigdy mnie nie zawiodl. Rozbieralem go juz ze wszystkich stron i jeszcze nie znalazlem niczego niepokojacego. Wiec jak mowisz ze w tym roku S1 chodza po 11-12 tys to widac sa jak dobre wino, im starsze tym drozsze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-03-19 20:46:01 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2020-04-06 19:57:21 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-02-03 11:37:59
Posty: 69
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6-SA
Wpadła nowa sztuka, mam blisko więc pojadę obejrzeć o ile będzie można.

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-fz-6-s ... EmIik.html

Co o niej myślicie? Dekiel dość mocno przejechany ale pozatym wygląda nieźle


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-06 21:45:29 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Jak pojedziesz zerknij na lewy bok tego moto, bo ma połączenie śladów po glebie i nowych części.

sąślady na secie pasażera i jego mocowaniu, są na rączkach pasażera, są na przedzie naklejki na czaszy, na deklu, na zadpku sporo tego z lewej... jednocześnie sety kierowcy, osłona chłodnicy, ciężarek wyglądają na nietknięte.

Napęd blisko końca naciągu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-17 08:38:58 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-02-03 11:37:59
Posty: 69
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6-SA
Niestety nie zdążyłem obejrzeć tej w Częstochowie, sprzedali ją w ciągu 3 dni a akurat nie mogłem wtedy podjechać :(
Zastanawiam się nad kolejną sztuką : https://www.olx.pl/oferta/yamaha-fz6-fa ... eb372f1ab1
Wygląda fajnie, rozmawiałem ze sprzedawcą i twierdzi że nie wymaga żadnego wkładu. Jedno mnie zastanawia... Sprzedawca twierdzi że wymieniał linkę sprzęgła i musiał ściągnąć bak, a jak już bak ściągnął to sprawdził luzy zaworowe. Nie znam się na mechanice aż tak, ale wydaje mi się że nie da się tego zrobić bez rozbierania silnika. Jeśli się da to mnie poprawcie :)
Jeszcze kwestia dokumentów, sprzedawca podał wszystkie dane ale niestety moto nie ma w CEPIKu co jest trochę dziwne bo moto zarejestrowane w 2018r w Polsce.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-17 09:50:40 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-01-13 20:48:01
Posty: 299
Lokalizacja: Polkowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 Fazer S2 ABS
Dla mnie mocno naciągana teoria z tymi zaworami :). Ściągnięcie zbiornika do sprawdzenia luzów, można, jak kto chce, może również zdemontować zacisk hamulcowy, tylko czy jest to konieczne? Do sprawdzenia luzów zaworowych, to potrzeba przede wszystkim zrzucić pokrywę zaworów od strony chłodnicy i to właśnie chłodnicę bym zdemontował do tej czynności. Skoro sprawdzał luz zaworowy, to niech poda konkretne wyniki dla wszystkich zaworów, bo chyba jak się taką czynność już wykonuje, to koniecznym jest zapisanie w jakim zakresie tolerancji jest luz poszczególnych zaworów. Druga sprawa, to powinien zastosować nową uszczelkę pokrywy, jeśli ją demontował. Podchwytliwie możesz zapytać sprzedającego ile tam pod ta pokrywą zaworów naliczył 8 czy może 16 ;).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-18 09:13:52 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-02-03 11:37:59
Posty: 69
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6-SA
Sprzedawca twierdzi że ściągał dekiel od rozrządu. Zastanawiam się na poważnie nad tym moto. Sprzedawca jest okazyjnym handlarzem, ma jeszcze kilka innych moto ale pracuje gdzieś jeszcze :) Twierdzi, że kupił ten motocykl pod koniec zeszłego sezonu typowo na handel bo była okazja, zgadza się to z danymi z CEIPKu o zbyciu pojazdu. Niestety na potwierdzenie przebiegu nie ma żadnych dokumentów, na plus ubezpieczenie do końca października (chociaż muszę sprawdzić czy nie płaci w ratach). Co dalej... ABS podobno w 100% sprawny, sprawdzał osobiście, mogę również zrobić test przy zakupie, zębatki zdawczej nie sprawdzał czy zaspawana do wału ale można sprawdzić. Stan podobno bardzo fajny. Opony z 2018r. Z minusów - zauważyłem brak ogranicznika na prawym secie (wykręcony/urwany?). Cena wysoka zważywszy że to praktycznie golas (crashpady i tak bym wymienił na gmole dla świętego spokoju o stan ramy w razie gleby). Mam dość daleko więc pytałem o możliwość negocjacji, myślę że za 14 tysi by opchnął. Co o tym sądzicie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-18 10:23:10 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2316
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Zdjęcia są w kiepskiej jakości i szczegółów żadnych nie widać więc zostaje obejrzeć z bliska. Opis to nic nie wnoszący bełkot więc trzeba założyć kota w worku i podejść na spokojnie. Może być fajny zadbany motocykl, może być ładny z wyglądu ale wymagający sporej ilości wymian eksploatacyjnych (ja tak miałem), może być ulep. Ktoś zdemontował część stelaża tylnego kufra albo boczne stelaże, została tylko obejma wokół tłumika. Cena na fakt braku historii i wiarygodności sprzedającego (po tym jakie gada dziwne historie i po opisie) mocno przesadzona. Nie widziałem bardziej wymyślnego opisania opon angel gt, prawie łaciną pojechał....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-18 11:23:43 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-02-03 11:37:59
Posty: 69
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6-SA
Dzięki za obiektywną odpowiedź :D ja już się napaliłem... Faktycznie jak tak teraz o tym myślę to nic konkretnego się nie dowiedziałem, sam sprzedawca nie może wiedzieć nic konkretnego skoro to nie jest jego prywatny motocykl. Ciągle chodzi mi po głowie jeszcze ta sztuka z kuframi i nawigacją (wstawiałem tutaj link na początku tematu), nadal jest dostępna i teraz zastanawiam się co z nią zrobić, nie podoba mi się to, że z każdej strony jakieś ryski itp ale z drugiej strony jak się wyłożę to nie będzie aż tak szkoda (a to będzie mój pierwszy poważny motocykl). W poniedziałek jadę jeszcze obejrzeć FZ6 bez ABS przedliftową. https://www.olx.pl/oferta/yamaha-fazer- ... 6520578064


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-20 09:50:06 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
dawid13u ja bym tego jeszcze wziął pod uwagę:
https://allegro.pl/ogloszenie/yamaha-mo ... 9145789711


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-20 20:18:12 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-02-03 11:37:59
Posty: 69
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6-SA
Avalar, dzwoniłem do tego gościa, motocykl został sprowadzony z Anglii przez niego więc przebieg może być faktycznie autentyczny. Oprócz tych uszkodzeń, które widać jest jeszcze jakieś pęknięcie czachy (czekam na zdjęcia) innych uszkodzeń podobno brak. Z rzeczy eksploatacyjnych to wymieniał co roku olej, poza tym nic nie robił z nim bo mały przebieg. Jak wygląda sytuacja z lampami w anglikach, dużo przeróbek?

Oglądałem dzisiaj tą srebrną bez ABS, moto malowane całe oprócz ramy, wahacza i baku (może jeszcze błotnik jest w oryginale), miał szlifa bo rama w jednym miejscu przytarta, byłem na jeździe próbnej, i ściąga go w lewo gdy puszczę kierownicę i moto zwalnia (strona domniemanego szlifa) sprawdzałem w różnych kierunkach bo dziś mocno wiało, może ja jeździć nie umiem bo sprzedający twierdzi że nie zauważył tego :drink:
Silnik pracuje bardzo fajnie, skrzynia stuka podczas wrzucania jedynki, reszta biegów fajnie wchodzi ale z oporem, ale to chyba normalne w tej marce. Tak więc tą sztukę odpuszczam.

Dziś wskoczyła nowa sztuka: https://www.olx.pl/oferta/yamaha-fz6-fa ... ab9dbea733
Wygląda fajnie ale chyba trochę za droga, jak myślicie?

Edit:
Dorwałem jeszcze fotki lepszej jakości tej FZ6 z Tarnowa. Wklejam tutaj link: https://drive.google.com/open?id=1-_ook ... 72_hRznfXN


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-20 22:42:39 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2316
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Ten czarny z abs fajny, wart obejrzenia. Tylko w tylnym zacisku ktos przy zakladaniu pinu nie zauważył że uciekła przekładka termiczna, trzeba by to poprawić przed jazdą. Ładny zadbany, jesli też tak jezdzi jak wyglada to jest to ciekawa opcja.

Z lampą w angliku jest droga zabawa, jeśli chcesz jeździć wieczorami to musowo wymiana, jeśli tylko i wyłącznie w dzień to opuszczasz żeby nie oślepiała i zapominasz, ale dla mnie to jak zakladanie na dziurawą skarpetkę drugiej dziurawej z dziurą w innym miejscu żeby schować palec. Nigdy nie wiesz kiedy złapie Cię noc i wtedy będzie lipa. Zobacz na necie ile kosztuje sprawna lampa europejska i dodaj to do ceny motocykla.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-21 12:27:00 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-02-03 11:37:59
Posty: 69
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6-SA
Nie chce mi się bawić z tym anglikiem.
Właśnie jadę obejrzeć taką sztukę https://www.olx.pl/oferta/fazer-fz6-s-f ... Cjgs0.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-21 13:14:37 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2316
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Ten co jedziesz obejrzeć jest jakiś dziwny. Akcesoryjna kierownica, przytarty prawy crash pad, inny niż lewy, z lewej dziwne otarcia na ramie i brak podpórki pod bakiem.. na owiewce dużo otarć. Jak na stan i brak abs to cena dość wysoka. Nie zdziwił bym się gdyby nie tylko opona wołała o wymianę.

Poza tym po 2006 wersje S były wypuszczane w wersji 78km, 98km miały wersje S2. Zobacz jaka moc jest w dowodzie rejestracyjnym.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-21 13:22:47 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
dawid13u napisał(a):
Nie chce mi się bawić z tym anglikiem.
Właśnie jadę obejrzeć taką sztukę https://www.olx.pl/oferta/fazer-fz6-s-f ... Cjgs0.html
Proszę Cię, zrobienie lampy jak będzie kosztować pare set złotych w firmie która to robi ma deklasować moto?

Ten czarny to albo ma złe daty w dowodzie i ktoś nie jest świadom albo jest składak. W 2008 nie było takich liczników, dla mnie to jest max 2006 rok.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-21 13:29:09 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2316
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
avalar napisał(a):
W 2008 nie było takich liczników, dla mnie to jest max 2006 rok.


Były, ale tylko w rzadko spotykanych wersjach 78km produkowanych równolegle do S2. W sumie to na tabliczce znamionowej powinna być najdokładniejsza data produkcji...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org