Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-12-20 19:27:54 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2020-12-20 19:09:37
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Dzień dobry wszystkim.
Przymierzam się powoli do zakupu pierwszego motocykla. Wybór padł na FZ6 zarówno może być w wersji S jak i N, ale wolałbym znaleźć S-kę w dobrych pieniądzach.
Znalazłem takie dwie:
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz-fazer-600-fz6-model-s-super-stan-ID6Dswzm.html
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz-fz6-s2-lift-raty-transport-ID6Df8TJ.html
Obie z tego samego komisu? Warto kupować z komisu? Ktoś miał już styczność i kupował coś tam? Te dwa ogłoszenia już wiszą dość długo, więc się zastanawiam co może być nie tak.

Tutaj trzecia oferta też z komisu, ale innego: https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz-6-s-600-fazer-2007-abs-transport-najwiekszy-wybor-moto-125-ID6DvkJ5.html?

Proszę o ocenę i radę :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-20 19:27:54 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2020-12-20 20:03:34 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Cześć.
Wydaje mi się, że przede wszystkim musisz szukać motocykla z ABS-em.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-20 22:31:26 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Hej, na zdjęciach nie widać niczego co by się rzucało w oczy jako deal breaker, trzeba zobaczyć na żywo. W komisie można trafić na normalny sprzęt, nie ma reguły, ale trzeba nastawić się negatywnie i ew rozczarować pozytywnie. Ten trzeci ma abs ale ilość plaku mnie osobiście odstrasza. Przy tym wydech wygląda jakby leżał jakiś czas na dnie bałtyku.

Zgadzam się z Marcinem, szukaj sztuki z ABS. Niestety w starszych motocyklach jak fz6 często te abs są niesprawne na skutek nieużywania lub starego płynu hamulcowego w którym zaczęła zbierać się woda, ale na forum jest znany sposób na reanimację pompy, więc i tak warto szukać wersji z abs.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-20 23:51:41 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2020-12-20 19:09:37
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Hej,
Dzięki za opinie. A to nie ma tak, że wszystkie fazery 2006+ mają ABS? Bo z tego co zrozumiałem te dwa pierwsze nie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-21 00:36:34 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Patrz na przednie koło i błotnik, na błotniku powinna byc naklejka abs, po prawej stronie piasty przedniego koła jest dekielek czujnika predkosci koła - takie czarne wypełnienie z kabelkiem od strony zacisku. Z lewej tego nie ma. Jesli na kole lewa i prawa strona wyglądają tak samo bez tego wypełnienia to nie ma abs. W tylnym kole powinna byc widoczna koronka czujnika prędkości tylnego koła, ona jest tam gdzie tarcza hamulcowa, ciut mniejsza od samej tarczy. Przy zacisku jest wtedy widoczny kabelek idący do czujnika, tuż nad wahaczem.

Porównaj sobie te oferty z Kozienic z tą trzecią wyplakowaną.

Nie sugeruj się opisem ogłoszenia bo zauwazylem ze bardzo czesto sprzedający zaznaczają opcję abs nawet jesli moto go nie posiada, weryfikuj po zdjęciach. Zawsze pytaj czy abs jest sprawny i weryfikuj to przy ocenie motocykla, jesli jest niesprawny to negocjuj cenę, minimum tysiąc w dół. Nowych pomp praktycznie nie ma, używki sa rzadkie ok 800-1000zł plus robocizna i ewentualna regeneracja bo używki też bywają zacięte.

Fz6 jest z czasów kiedy abs nie był jeszcze obowiązkowy więc nie każdy egzemlplarz będzie go miał. Od siebie bardzo polecam nauke z abs, również zaczynalem z fz6 i uwazam że jest to bardzo szybki i dosc ciezki motocykl do nauki, do ogarniecia jak najbardziej ale abs lepiej miec i nie potrzebować, niż.... Możesz być pewien że w procesie nauki choć raz zdarzy Ci się w panice zbyt mocno ścisnąć klamkę i zablokować koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-21 00:50:22 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2020-12-20 19:09:37
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Dzięki za wyjaśnienie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-21 09:06:49 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
lucky_, pamiętaj że prawie zawsze po kupnie motocykla trzeba jeszcze włożyć w niego, nie tylko parę groszy. Musisz nastawić się na wymianę wszystkich płynów, filtrów, prawdopodobnie regulację zaworów, synchronizację przepustnic, wymianę oleju i uszczelnień w lagach, to jest jednak spora kasa. Do tego dochodzą rzeczy które widać jak stan napędu, stan/wiek opon- podstawa do negocjacji ceny.
Unikałbym kupowania motocykla o dużym przebiegu (np. 69tyś), ponieważ to będzie Twój pierwszy motocykl i nie wiesz czy będzie Tobie odpowiadał, a później możesz mieć problem z odsprzedażą. Tak na marginesie to przebieg na tym poziomie wydaje się realny dla motocykla który ma kilkanaście lat.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-12-21 10:44:59 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Z tymi kilkunastoletnimi motami z przebiegiem 20-40 tysięcy ciezko troche uwierzyc, choc sam taki kupilem :) ale.. np ja, mimo że jezdze tylko dla przyjemnosci w czasie wolnym to w 2,5 sezonu zrobilem 25k km i praktycznie nie widze po moto zużycia wiekszego niz bylo - przeciwnie, powymienialem wszystko co kulało i moto odzyskało 100% sprawności. Podwoiłem z nawiązką przebieg ktory poprzednicy nawinęli w 12 lat? Moto mam w niezlym stanie ale i tak wykazuję dozę pesymizmu :) wlasciwie widzialem sporo zadbanych motocykli z przebiegiem solidnie przekraczajacym 70k czy nawet 100k które jeżdżą znakomicie. Przebiegiem powyzej 70k bym sie tak nie martwił jesli widac ze wszystko jest robione na czas i nic nie odstaje od normy, łożyska nie grzechoczą, nie ma luzów, linki chodzą lekko, materialy zuzywalne jak klocki i opony są świeże. Normalnie serwisowany fz6 jest bardzo trwałym sprzętem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org