Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-04-11 16:48:58 
Niemowlak

Dołączył(a): 2020-05-19 21:45:59
Posty: 18
Płeć: Mężczyzna
Cześć, od dłuższego czasu szukam pierwszego poważnego motocykla. Celuję standardowo w okolice 600ccm.

Przeglądając rynek, doszedłem do wniosku, że moim marzeniem z wyglądu byłaby CBR600RR PC40, następnie R6 RJ11, RJ15, ale na ten zakup przyjdzie jeszcze czas. Na razie wolę odpuścić. Chodzi o to, że nie podobają mi się okrojone ze wszystkich owiewek nakedy. Te podwójne lampy w dużej czaszy, owiewki nadające kształt całości - to mi się podoba. Idąc tym tropem, nakierowałem się na FZ6 i dlatego tu jestem. Przeczytałem większość aktualnych tematów o FZ6, wiem już jakie są bolączki, co sprawdzać, czym się kierować przy zakupie.

Na tą chwilę szukam intensywnie FZ6, jestem nastawiony na S2 z ABS, ale w mojej okolicy ostatnio ciężko znaleźć. W zeszłym roku było mnóstwo, ale sytuacja nie pozwalała mi kupić. W związku z tym, zacząłem się zastanawiać nad wersjami bez ABS lub czymś innym.

Znalazłem ładną FZ6S2 z owiewkami, lecz ze zdjęć wynika, że nie ma ABS. Pytanie do Was, czy to jest model GT ? Czy model GT różnił się tylko owiewkami czy czymś jeszcze ?
https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-fazer-fz6-s2-fz-100-km-z-owiewkami-CID5-IDJ9yV7.html

Wczoraj została wystawiona FZ8 i też z braku FZ6 zacząłem myśleć czy nie warto dołożyć. Akcesoria typu sakwy, to miły dodatek, ale na początek i tak bym je zdjął.
Czy FZ8 też miała problem z zębatką wałka ?
Czy w FZ8 silnik jest całkiem inny, czy po prostu został rozwiercony, ale to jest z FZ6 ?
Co sądzicie ?
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz-yamaha-fz8-fazer-800-2011-38tys-km-abs-torby-boczne-sw-motech-ID6DFA4I.html?#gallery-open

FZ6 S2 to wydatek rzędu 14-18k, oglądając ogłoszenia, zauważyłem kilka ogłoszeń CBR 650F która ma bardzo zbliżony wygląd. Dodatkowo jest dużo młodsza - znalazłem kilka ogłoszeń 2017-2018r.
Jak myślicie ? Warto ? FZ6 strasznie ładnie trzyma cenę, tutaj dokładając 4-5k mam 10 lat młodszy moto. Czy znacie bolączki tych modeli ?
https://www.olx.pl/d/oferta/honda-cbr-650f-2018r-salon-1wl-dodatki-CID5-IDICajm.html
https://www.olx.pl/d/oferta/kawasaki-ninja-650-ex-650-abs-krt-edition-raty-0-tylko-9516-km-zarejestrowany-w-pl-CID5-IDJjtLw.html

Budżet który mam, bez problemu pozwoli mi na 23k za samo moto, ale jednak rozum podpowiada, żeby na pierwszy moto nie przeznaczać aż tyle. Z początku szukałem do 10k, jako taki bezpieczny budżet, ale kompletnie nie mogłem znaleźć nic podobającego mi się, w dodatku z ABS oraz na wtrysku zamiast gaźników. Jak zobaczyłem FZ6, zdecydowałem o zwiększeniu budżetu do okolic 15k, ale z drugiej strony, zwiększać budżet można w nieskończoność, tylko czy jest sens.

Co sądzicie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-11 16:48:58 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2021-04-11 18:04:04 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-01-17 10:33:17
Posty: 71
Lokalizacja: Mosina
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 GT
GT to tylko owiewki, a w pełnym pakiecie były jeszcze kufry boczne i centralny.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-11 19:29:30 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 484
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Moim zdaniem na 1 moto nie warto wydawać dużo kasy, no chyba, że masz już nie małe doświadczenie z motocyklami. Jeśli nie masz doświadczenia to kup coś tańszego 500-600cm nawet jak Ci się nie podoba. Pojeździsz rok lub dwa i kupisz to co Ci się będzie podobało.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-11 22:06:26 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-05-29 19:40:48
Posty: 91
Lokalizacja: KR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YAMAHA FZ6
bartekj001 napisał(a):
Cześć, od dłuższego czasu szukam pierwszego poważnego motocykla. Celuję standardowo w okolice 600ccm.

Przeglądając rynek, doszedłem do wniosku, że moim marzeniem z wyglądu byłaby CBR600RR PC40, następnie R6 RJ11, RJ15, ale na ten zakup przyjdzie jeszcze czas. Na razie wolę odpuścić. Chodzi o to, że nie podobają mi się okrojone ze wszystkich owiewek nakedy. Te podwójne lampy w dużej czaszy, owiewki nadające kształt całości - to mi się podoba. Idąc tym tropem, nakierowałem się na FZ6 i dlatego tu jestem. Przeczytałem większość aktualnych tematów o FZ6, wiem już jakie są bolączki, co sprawdzać, czym się kierować przy zakupie.

Na tą chwilę szukam intensywnie FZ6, jestem nastawiony na S2 z ABS, ale w mojej okolicy ostatnio ciężko znaleźć. W zeszłym roku było mnóstwo, ale sytuacja nie pozwalała mi kupić. W związku z tym, zacząłem się zastanawiać nad wersjami bez ABS lub czymś innym.

Znalazłem ładną FZ6S2 z owiewkami, lecz ze zdjęć wynika, że nie ma ABS. Pytanie do Was, czy to jest model GT ? Czy model GT różnił się tylko owiewkami czy czymś jeszcze ?
https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-fazer-fz6-s2-fz-100-km-z-owiewkami-CID5-IDJ9yV7.html

Wczoraj została wystawiona FZ8 i też z braku FZ6 zacząłem myśleć czy nie warto dołożyć. Akcesoria typu sakwy, to miły dodatek, ale na początek i tak bym je zdjął.
Czy FZ8 też miała problem z zębatką wałka ?
Czy w FZ8 silnik jest całkiem inny, czy po prostu został rozwiercony, ale to jest z FZ6 ?
Co sądzicie ?
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz-yamaha-fz8-fazer-800-2011-38tys-km-abs-torby-boczne-sw-motech-ID6DFA4I.html?#gallery-open

FZ6 S2 to wydatek rzędu 14-18k, oglądając ogłoszenia, zauważyłem kilka ogłoszeń CBR 650F która ma bardzo zbliżony wygląd. Dodatkowo jest dużo młodsza - znalazłem kilka ogłoszeń 2017-2018r.
Jak myślicie ? Warto ? FZ6 strasznie ładnie trzyma cenę, tutaj dokładając 4-5k mam 10 lat młodszy moto. Czy znacie bolączki tych modeli ?
https://www.olx.pl/d/oferta/honda-cbr-650f-2018r-salon-1wl-dodatki-CID5-IDICajm.html
https://www.olx.pl/d/oferta/kawasaki-ninja-650-ex-650-abs-krt-edition-raty-0-tylko-9516-km-zarejestrowany-w-pl-CID5-IDJjtLw.html

Budżet który mam, bez problemu pozwoli mi na 23k za samo moto, ale jednak rozum podpowiada, żeby na pierwszy moto nie przeznaczać aż tyle. Z początku szukałem do 10k, jako taki bezpieczny budżet, ale kompletnie nie mogłem znaleźć nic podobającego mi się, w dodatku z ABS oraz na wtrysku zamiast gaźników. Jak zobaczyłem FZ6, zdecydowałem o zwiększeniu budżetu do okolic 15k, ale z drugiej strony, zwiększać budżet można w nieskończoność, tylko czy jest sens.

Co sądzicie ?


fz6 s2 spoko, fajny motocykl - polecam

ja go kupiłem jako drugi (po suzuki gs500) i ogólnie bez problemów czy nieprzewidzianych wydatków

serwis ok, części jak w moto,..

co do eksploatacji to spalanie takie że na baku (bez rezerwy lub na jej początku) zrobi się od 215 km do 420km z tego co mam u siebie

właściwości jezdne do 8 tyś obrotów miejski naked, powyżej 600 "aspirujące" do litra

w moim naked brakuje szyby bo wieje niemiłosiernie (przydałaby się ta krótka co najmniej, bo nie chce go "zabudowywać") a tak to w miarę wygodny i zwrotny.

klasa hondy pc41 Hornet


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-12 00:06:17 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2317
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Fz6 trzyma cenę bo to dobry motocykl. W owiewkach fajny motocykl na poczatek to też versys 650, ninja 650, wspomniane hondy 650, tracer 700. Jesli pierwszy rozważasz ok 200+ kg to zdecydowanie polecam z abs. Temat rzeka ale na poczatek zanim wyrobisz sobie odruchy to lepiej go mieć. Fz8 bardziej jest zblizony do fz1, ma gabaryty większego brata. Fz6 jest duzo poręczniejszy, jak na obu usiadziesz to zobaczysz, że fz6 jest mniejszy i węższy w udach. To pomaga przy nauce opanowania parkingowego itp.

Z tanszych motocykli fajne są jeszcze na początek hondy cbf600 i er6 w owiewce.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-12 10:48:21 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
A ja polecam Ci jechać gdzieś, gdzie stoi kilka motocykli- przyjrzeć i przymierzyć się tym, które Ci się podobają. Zdjęcia zdjęciami, ale jakość wykonania poszczególnych elementów jest różna. Nie pchałbym się w FZ8 ze względu na wagę - na początek weź coś lekkiego, zwinnego, zwrotnego. Motocykle sportowe lub pseudosportowe wymuszają pochyloną pozycję, która utrudnia pierwsze kroki.

I najważniejsza rada - kup to co Ci się podoba, bo ma Ci to sprawiać radość i tworzyć frajdę!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-12 19:15:26 
Niemowlak

Dołączył(a): 2020-05-19 21:45:59
Posty: 18
Płeć: Mężczyzna
sfazowany napisał(a):
Fz8 bardziej jest zblizony do fz1, ma gabaryty większego brata. Fz6 jest duzo poręczniejszy, jak na obu usiadziesz to zobaczysz, że fz6 jest mniejszy i węższy w udach.

Właśnie wydawało mi się, że FZ8 nie będzie aż tak cięższa od FZ6. Według różnych katalogów masa własna FZ6 jest podawana jako 206-212kg, a FZ8 jako 211-218kg. Wymiary też zbliżone, ale jeśli tak mówisz, to zaufam ;)

bierny napisał(a):
I najważniejsza rada - kup to co Ci się podoba, bo ma Ci to sprawiać radość i tworzyć frajdę!


Właśnie taki jest plan :D

sfazowany napisał(a):
W owiewkach fajny motocykl na poczatek to też versys 650, ninja 650, wspomniane hondy 650, tracer 700.


Versys 650 odpada, zarówno pod względem wyglądu w wersjach do 2014r jak i pod względem ceny w modelu od 2015r

Tracer 700 piękne są, rozważałem dopóki nie zobaczyłem cen, godne uwagi zaczynają się od 25-28. Jakby był 10k tańszy to bym się chwili nie zastanawiał.

sfazowany napisał(a):
Z tanszych motocykli fajne są jeszcze na początek hondy cbf600 i er6 w owiewce.


Trochę mi to rozszerzyło obraz, do tej pory przeglądałem ogłoszenia do 100km i może nie było takich wystawionych, skoro nie przykuły mojej uwagi. Patrząc na całą Polskę, rzeczywiście da się poniżej 20k znaleźć te modele.

Na tą chwilę szukam FZ6 > ER6F > Ninja 650 > CBR650F > CBF600 2008-2012

Najgorsze, że przykładowo na otomoto w promieniu 150km każdego z nich oprócz FZ6 jest wystawione po 2-3sztuki :shock:

Czy w wymienionych modelach znacie problemy, na które trzeba bezwzględnie uważać ? Poszukam jeszcze na innych forach informacji.

W FZ6 kombinacje z kat.A2 wiem, że mam omijać, pytanie czy w tych co wymieniłem też mogą być problemy ?
CBF600 76KM, CBR650F 86KM, Ninja 68KM, ER6F 72KM


bierny napisał(a):
A ja polecam Ci jechać gdzieś, gdzie stoi kilka motocykli


Na pewno tak zrobię, jak polepszy się pogoda i znajdę dzień wolny. Tylko przed taką wycieczką chciałbym trochę bardziej rozeznać się w możliwych opcjach

Może macie jakieś doświadczenie z tym sprzedawcą ? Ewentualnie jakiś inny polecany handel Pomorskie, ewentualnie przy granicy czyli Elbląg/Grudziądz ?

https://www.otomoto.pl/oferta/kawasaki-ninja-650-ex-650-abs-krt-edition-raty-0-tylko-9516-km-zarejestrowany-w-pl-ID6DJK4j.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-12 20:19:04 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
bartekj001 napisał(a):
Może macie jakieś doświadczenie z tym sprzedawcą ?

osobiście nie mam ale raczej są OK


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-12 21:45:12 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2317
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Śliczna jest ta kawa, wygląda jak dużo mocniejszy i potężniejszy motocykl, znakomita opcja. Chyba misiakw cos pisał o nich że u kumpla w hondzie kupionej było mniej zrobione niż zapewniali bo filtr powietrza był brudny ale nie jestem pewien, poszukaj na forum po nazwie komisu. Dla mnie te "salony motocykli uzywanych" wzbudzają duzo wieksze zaufanie niż place zapchane tak, że nie da się podejść do tego co chcesz obejrzeć.

Jeszcze jedna fajna opcja mi się przypomniała, yamaha xj6 diversion. Silnik ten co w fz6 tylko inaczej zmapowany pod mniejszą moc, na początek również super.

Co do usterkowości poszczegolnych modeli to oglądaj recenzje czy testy tych modeli, z polskich przyzwoitych masz np motobandę i codę. Motobanda więcej opowiada o historii i wlaśnie bolączkach a coda nieźle wyłuszcza wrażenia z jazdy. Honda jest pancerna i nieco wyprana z emocji, suzuki jest pancerne ale stare modele mają nieco słabe hamulce, kawa jest niedoceniana a zupełnie niezla ale musi sie podobać, yamaha miewa te delikatne elementy jak skrzynia... Prawdę mowiąc i tak najwazniejszy jest ogólny stan sztuki, moze być legendarny pancerny motocykl który będzie jak skarbonka, moze trafisz odwrotnie. Awaryjne to mogą być jakieś orientalne włoszki, chińczyki oraz wszelkie legendarne zajeżdżone i zgruzowane bolidy wiejskie czyli r6, r1, gsxr itp. Im mniej "sportowy" motocykl tym mniejsze ryzyko że był zajeżdżany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-13 09:02:25 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3823
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
bartekj001 napisał(a):
Może macie jakieś doświadczenie z tym sprzedawcą ?

takie że trzeba obejrzeć moto na miejscu bo ładnie szykują do zdjęć, i nie ufać temu co mówią, bo kumpel w cbr600 kupowanej w zeszłym roku miał mieć wszystko zrobione, a w airboxie już za filtrem powietrza znalazł kiepa...

ale jak weźmiesz na to poprawkę to spoko można do nich pojechać, bo co prawda jeszze kilka takich wtopek jak ta z kiepem znam, ale nigdy nic poważnego, częściej niezadowolenie ludzi że igiełka ze zdjęc okazuje sie miec sporo pordzewiałych śrub itp które jakoś ładnie na fotkach się "ukryły".

co do samej kawy pytanie tylko czy na niej siedziałeś? bo na 99% to to samo co Z650 tylko z owiewkami, a tak się składa że żonka ma taką zetę, mechanicznie kjeździtoto świetnie, ale mając 186cm wzrostu motocykl jest dla mnie po prostu za mały... Jeśli ci się nie spieszy mogę wracając z biura podjechać do nich rzucić okiem czy wygląda tak jak na zdjęciach, ale prawdę mówiąc wcześniej niż w czwartek to raczej nie będę wytykał nosa z mojego homeoffice.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-13 19:28:06 
Niemowlak

Dołączył(a): 2020-05-19 21:45:59
Posty: 18
Płeć: Mężczyzna
Oczywiście, stan konkretnego egzemplarza jest najważniejszy i na to muszę zwrócić szczególną uwagę, ale chodzi mi o to, że czasami jest jakaś wydawać by się mogło pierdoła, ale przypadłość danego modelu i sprawdzenie tego jest wręcz obowiązkowe, jak chociażby zębatka w FZ6. Przejrzę każdy z tych modeli na recenzjach, na pewno zrobię sobie takie rozeznanie.

Misiakw - dzięki za propozycję. Z tego co widzę na ich stronie, ta Kawa jest już sprzedana. Pytam o opinie o nich, bo przeglądając ogłoszenia, dosyć często u nich widziałem ładne sztuki ze zdjęć, więc niewykluczone, że niedługo znowu coś się pojawi.

Nie siedziałem na niej, mam 178cm.

Dzięki Wam za opinie i podpowiedzi, poświęcę trochę czasu na rozeznanie w tych opcjach, mam nadzieję, że do połowy maja uda mi się znaleźć coś godnego i zakupić :D

Ze sprzedawców, którzy mają sporo ofert są jeszcze :

https://motoszopa.otomoto.pl/ Gdańsk
https://biker-zone.otomoto.pl/ Gdynia
https://moto-sprint.otomoto.pl/ Starogard Gdański
https://pkmoto.otomoto.pl/ Starogard Gdański


Jeszcze pytanie, akcesoryjna kierownica jak np w tym ogłoszeniu jest na pewno powodem do czujności. Do normalnej jazdy chyba się nie wymienia bez powodu takich rzeczy ?
https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-xj6-diverso-CID5-IDG1lUc.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-13 19:56:28 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Z mojej strony mogę dodać, że w MOTO SPRINT moto kupował szwagier i było wszystko OK
było to już kilka lat temu, mieli motocykle z Niemiec, wszystkie te które wówczas nas interesowały były w bdb stanie
cena też była adekwatna do jakości


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-13 22:28:21 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-fz-y ... Jqw97.html
Tego widział? Czy za daleko?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-14 07:39:19 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
bartekj001 napisał(a):
Jeszcze pytanie, akcesoryjna kierownica jak np w tym ogłoszeniu jest na pewno powodem do czujności. Do normalnej jazdy chyba się nie wymienia bez powodu takich rzeczy ?
https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-xj6-diverso-CID5-IDG1lUc.html


Generalnie raczej nie, ale jak ktoś ma zapędy ku turystyce i zwraca uwagę na każdy element, aby był jak najbardziej wygodny to może, może... tutaj widać wersja mocno doposażona pod turystykę, ale sam egzemplarz jakoś średnio mi się podoba - może dlatego, że nie jestem fanem gówn*anych naklejek wszędzie gdzie popadnie :D Druga sprawa to XJ6 jest trochę ciężkim klockiem bez osiągów, jak na tego typu sprzęt.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-14 10:26:04 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2317
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Xj6 nie jest jakoś cięższy od fz6, ma tyle mocy co cbf, gsxf itp. ale to nie problem, bo w fazerze tez nie wykorzystuje się non stop tych 100 koni, ba, wiele osob w ciagu dnia pewnie nie dojdzie do uzycia połowy mocy. To jest silnik z fz6 więc niutony w dolnym i średnim zakresie będą podobne, tylko góry brakuje wiec do normalnej jazdy do tych 7000 obrotów powinien być bardzo podobny do fz6. Ma węższą oponę więc powinien lepiej skręcać, wydech na dole też powinien obniżyć środek cieżkości i ułatwić przestawianie po garażu.

Ta sztuka z ogloszenia mi się nie podoba przez brak abs - przy tej cenie to już jest duży minus, oraz przez opis ogłoszenia, po paru linijkach bylem juz zmęczony dekodowaniem i ja bym zignorował to ogloszenie w pierwszym odsiewie.

Akcesoryjna kierownica to nie jest wyznacznik katastrofy lądowej, trzeba zobaczyć ograniczniki skrętu na półkach, mocowania silnika, spawy w okolivach główki i ramion silnika czy nie wygladają na poprawiane, czy owiewki klejone itp.
Sam w fazerze zamontowałem kupę gratów próbując go bardziej uturystycznić, wymieniałem sprawne elementy choć przez 25kkm motocykl ani razu mi się nie przewrocił, nawet na parkingu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org