Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-05-19 17:28:28 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-05-19 12:02:32
Posty: 34
Lokalizacja: Krasnystaw / Warszawa
Witam,

Zaczalem ostatnio szukac Fazera dla siebie, trafilem na cos takiego:

http://allegro.pl/item638090448_yamaha_ ... kazja.html

generalnie bardzo mi sie spodobal (i mojej mniejszej polowie nie mniej:) ), jest blisko mnie, dosc tanio (az podejrzanie...) itp. ale zmartwilem sie gdy zauwazylem jakies problemy na baku z prawej strony - widzieliscie cos takiego? Czy to powazne czy niekoniecznie?

Sporo sie juz naczytalem n/t kupowania motocykla, znam te historie o 'idealnym stanie' skladanym w rzeczywistosci z dwoch dzwonow, malowaniu silnika itp... wiec wiem ze trzeba uwazac.

Z drugiej jednak strony badzmy realistami - nie znajde 7-letniego motocykla bez zadnej rysy, w stanie tzw. 'igla' - jak taki chcemy to idziemy do salonu. Tym bardziej w przypadku motocykla, gdzie prawie kazdemu zdarza sie polozyc go na parkingu lub stuknac czyms w plastik ze gdzies peknie itp.
Zalozmy ze kupimy takie idealne moto za 17k, jak przetre je delikatnie na parkingu to juz 17k za nie nie wezme - bede sie cieszyl jak ktos da 15 bo 'przeciez jest przetarty wiec moze byc po szlifie' - wiec czasem moze warto przystac na jakas mala wade ale zaoszczedzic troche kasy lub poprostu kupic generalnie lepszy stan tylko gdzies przetarty/wgiety/etc.?

Troche sie rozpisalem :] ale teraz glowne pytanie - czy taka wada na baku to rzeczywiscie 'wada' czy raczej estetyczna pierdola? Bo jesli chodzi o wyglad to mi to nie przeszkadza - ale jak mi zacznie wacha tamtedy leciec to juz bedzie kiepsko. Jeszcze gorzej jak mi powiecie ze polowa tego motocykla jest z innego egzemplarza... ;)


Oczywiscie wszystkie inne uwagi na jego temat bardzo mile widziane - na moim poziomie znajomosci widze tylko ze silnik ma dosc czysty a to chyba dobrze, nie ... ? :D


pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc
kolenda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-05-19 17:28:28 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-05-19 19:13:59 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-03-04 20:53:21
Posty: 150
Lokalizacja: Looblyn
Płeć: Mężczyzna
pewnie zaraz ktoś Ci przypomni o przywitalni ;)

na wstępnie zaznaczam że nie jestem specem od fazich z tych starszych roczników i na dodatek z tych zdjęć g...o widać ALE:
1. moto od handlarza na 200% - raczej niezbyt dobrze, najlepiej poznać opinię o nim
2. jeżeli odpicowany tzn że picowany pod sprzedaż czyli może coś zostać dobrze ukryte - wycieki, malowanko itp itd, jeżeli handlarz to wie jak to zrobić żebyś nie zobaczył
3. czy ten zadupek to wogole jest oryginalny? gdzie są rączki dla pasażera?
4. podnóżki pasażera chyba nie są oryginalne - nikt ich nie wymienia bez potrzeby - wniosek : pewnie nie nadawały się do użytku - dalszy wniosek: leżał porządnie z boku
5. czy taka czacha była już w 2002 roku?? niestety tego nie wiem ale naklejki "fazer" nie wiem czy są oryginalne
6. tekst: "niedawno wymienone olej, filtr, akumulator" - kiedy i żeby było to wiarygodne powinien mieć na to rachunki, jakiś kwit.
7. jeżeli jest coś do zrobienia bo coś buczy- wg handlarza napinacz tzn że może być coś więcej i możesz wsadzić sie na dużą kosztowną minę - uwaga
8. masz blisko - podjedz z kimś, oceńcie z bliska, odpalcie, przegońcie go.
Ze zdjęć wiesz jak to jest oceniać...

to tyle ode mnie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-05-19 19:24:24 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-05-19 12:02:32
Posty: 34
Lokalizacja: Krasnystaw / Warszawa
dopawcia napisał(a):
pewnie zaraz ktoś Ci przypomni o przywitalni ;)


wypraszam sobie - juz bylem ;p

a tak powaznie to dzieki za te punkty - zawsze to troche ostudza zapal ;)
ktos jeszcze ma cos do dodania? a moze znacie tego handlarza z jakichs innych sprzetow ktore sprzedawal?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-05-19 19:30:44 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
Dodatkowo wydaje mi sie, ze mial prysniete prawe kapy silnika, co zreszta pokrywa sie ze sladami na zbiorniku z tej strony.
Nie ukrywajmy... cena za ten rocznik dosyc atrakcyjna a co za tym idzie moto idealne nie jest. Jesli to tylko kosmetyka to pol biedy, gorzej jak mechaniczna mina :roll:

Jesli chodzi o ta owiewke to pojawily sie takowe w 2002 roku.

A rama sie blyszczy jakby ktos polerke walnal.... albo pomalowal :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-05-19 21:25:09 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2008-10-09 22:08:47
Posty: 349
Lokalizacja: wawa... 3 min bike'm
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: cbr
moje zdanie ... za ladny jest... odpicowany na wyzenek i szuka jelenia.. 32k a kolektor wydechowy prawie w polerze jest :lol: :lol: :lol: :lol: ...
.. takie moje zdanie jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-05-27 15:10:42 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-05-19 12:02:32
Posty: 34
Lokalizacja: Krasnystaw / Warszawa
dowiedzialem sie pozniej ze u tego samego handlarza moj kumpel kupil R6 na jesieni...
Oczywiscie na poczatku wymiana plynow, klockow i takie tam pierdoly ale to sie robi prawie zawsze - do tego momentu kumpel byl zadowolony z zakupu cena/jakosc tyle ze na wiosne walnela mu skrzynia, ma jakies problemy z 2ka no i zrobilo sie troche gorzej..:/

dzis wchodze na ta aukcje a ona jest USUNIETA - wiec troche dziwnie to wyglada

Na wszelki wypadek przypomne ze bylo to w Chełmie :]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org