Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-06-11 10:52:03 
Niemowlak

Dołączył(a): 2021-06-11 00:44:37
Posty: 43
Lokalizacja: Koszalin
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Szajsung nołt
Obecne moto: Varadero - FZ6 S2
Cześć.
Rozglądam się za drugim dopiero moto w moim życiu. 5 lat na małej Hondzie Varadero ale od dawna w głowie FZ6.
Budżet ok 13 tys.
Co sądzicie o tych trzech sztukach?

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz ... llery-grid
Trochę cena ponad możliwości ale rocznik no i chyba nic mu nie brakuje...

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz ... llery-grid
Ten jest blisko mnie (jestem z Koszalina) ale nie S2 tylko starszy (a naczytałem się o delikatnych ale jednak różnicach jeśli chodzi o hamulce, wyświetlacz LCD czy kanapę). W sumie też trochę drogi jak za te n rocznik, brak sportowych wydechów i w sumie nie wiem czy kolor mi się podoba

https://m.olx.pl/d/oferta/yamaha-fz6-s2 ... JEKxg.html
Ten też fajny i chyba nic mu nie brakuje ale znów ciut drogi... i 3 lata starszy od pierwszego.

W sumie to podoba mi się ten ale nie S2 i bez ABS
https://m.olx.pl/d/oferta/yamaha-fazer- ... JSy4O.html

Może coś jeszcze wpadnie...
Proszę o pomoc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-06-11 10:52:03 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2021-06-11 20:37:57 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
W tej kasie będzie ciężko o S2 z ABS. To tak mówię już z obserwacji i tego co też co na forum jest wrzucane. Druga sprawa - to, że ma abs nie znaczy że sprawny i trzeba pompę regenerować. Poczytaj jak wykonać test przed zakupem. Powiem tylko, że ostatnio pompa która pojawiła się na Allegro kosztowała 1000 zł.


Tego widział?

https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-fz-2 ... FBYtR.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-06-12 00:08:52 
Niemowlak

Dołączył(a): 2021-06-11 00:44:37
Posty: 43
Lokalizacja: Koszalin
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Szajsung nołt
Obecne moto: Varadero - FZ6 S2
Ooooo to jednak jest tu jakieś życie. Bo już zacząłem wątpić po tej liczbie odpowiedzi na mój post :)))
Z reguły jest ciężko ;)
Widziałem ten egzemplarz ale nie ma ABS, wątpię w taki mały przebieg (dwa kufry i nie latał w trasy?) a srebrny jakoś wyjątkowo średnio mi się podoba...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-06-12 01:38:03 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Hej, ceny tych S2 są dość wysokie ale same oferty nie odpychają, jeśli cena jest adekwatna do stanu to oferty całkiem ciekawe. Tylko ten ostatni bez abs to jakaś cena z kosmosu i rocznik dziwny, od 2007 w "starej budzie" wychodziły wersje o obniżonej mocy 78km a w tytule ogłoszenia jest 98km. Albo moto jest S1 i zostało późno zarejestrowane - w niektórych krajach data rejestracji wchodzi w dokumenty jako data produkcji, albo to jest wersja z obniżoną mocą błędnie opisana, lub odblokowana... Jeśli odblokowana to czy w papierach jest pełna moc (Kwestie ubezpieczeniowe)? Nawet jeśli, to za budę s1 i brak abs cena jest za wysoka.

Słusznie koledzy mówią o abs i konieczności sprawdzenia, jestem tego przykładem - kupiłem bez sprawdzenia abs, układ okazał się niesprawny i później miałem dodatkowy koszt wymiany pompy. Bardzo dobrze że szukasz wersji z abs - polecam właśnie taką. Poszukaj na forum i na YT jak wygląda test abs w fz1/fz6, można go wykonać bez uruchomienia silnika więc bez ryzyka wywrotki. Sprzedawca powinien zgodzić się na jego wykonanie, jeśli nie to niech sam zaprezentuje działanie abs wsiadając na motocykl i hamując do zabookowania kół :) wiem, teraz jestem mądry i wygadany a sam tego nie zrobiłem :D

Fz6 to świetny kierunek do rozwoju umiejętności, niestety wybór wśród ogłoszeń nie jest aż tak wielki w fajnych sztukach żeby go sobie zawęzić konkretnym kolorem lub wersją, bardziej patrz na stan i wyposażenie bo w kilkunastoletnich moto z tym jest najciężej. Jeśli planujesz jazdę wycieczkową z kuframi to bierz pod uwagę że te dodatki potrafią iść w tysiące.

Przeglądaj oferty codziennie i wrzucaj co Ci wpadnie w oko, będziemy wytykać co mam się nie podoba :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-06-12 07:29:58 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
E31 napisał(a):
Ooooo to jednak jest tu jakieś życie. Bo już zacząłem wątpić po tej liczbie odpowiedzi na mój post


Myślisz że o tej porze roku i przy takiej pogodzie,ludzie zamiast jeździć siedzą całymi dniami na forum? :D
A że jest życie przekonałeś się po napisaniu pierwszego swojego posta.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-06-13 10:03:34 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 481
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Tak jak chłopaki piszą, że wersje z ABS są droższe. Ogólnie chyba wszystkie motocykle w tym roku są dużo droższe niż w zeszłym.
Z tych co znalazłeś to chyba wszystkie 4 są warte obejrzenia. Pierwszy trochę drogi ale trzeba zobaczyć moto i ocenić i ewentualnie negocjować.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-06-14 17:34:14 
Niemowlak

Dołączył(a): 2021-06-11 00:44:37
Posty: 43
Lokalizacja: Koszalin
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Szajsung nołt
Obecne moto: Varadero - FZ6 S2
Gdybym miał wybierać to lepiej kupić S2 bez ABS czy lepiej przedlift też 98 kucy ale z ABS'em?
I jak wizualnie po zdjęciach odróżnić czy ma ABS czy nie? Oprócz naklejki rzecz jasna ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-06-14 17:59:13 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
E31 napisał(a):
I jak wizualnie po zdjęciach odróżnić czy ma ABS czy nie? Oprócz naklejki rzecz jasna


Przewody do czujników na zdjęciach prawej strony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-06-14 18:20:01 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
I inne tarcze pod czujniki.
Ja bym wziął S2 bez ABS.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-06-14 18:54:04 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Ja bym wybrał S1 z ABS ;) miałem S1 z abs i jeździłem S2 kolegi i takiej różnicy na plus nie odczułem żebym wolał nowszy model kosztem absu. Właściwie to poza ładniejszym obrotomierzem i ciut gładszą pracą silnika (ale też 30kkm mniejszy przebieg) wolałem swojego S1, szersza owiewka dużo lepiej wygląda siedząc za kierownicą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-06-14 20:14:39 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
a ja bym przede wszystkim szukał czegoś o większej pojemności, od razu zaznaczę że 98 koni to spora moc
w weekend miałem okazję przejechać się kawasaki ninja R6 z 2013 roku o mocy podobnej do mojego GS-a
silnik może i dobry ale na pewno nie do turystycznej jazdy, całkowity brak elastyczności i mocy w niższym zakresie obrotów przy wysokich owszem ale na dłuższą metę czymś takim raczej jeździć się nie da, no chyba że pokonujemy odcinki po kilkanaście kilometrów lub na torze
ze względu na powyższe szukałbym czegoś o większej pojemności co jest mocne i elastyczne w niższym zakresie obrotów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-06-14 21:22:56 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-10-14 13:23:58
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 798622181
Witam,
Proponuję mojego fz6 S2 https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-fz6-s2-2007r-CID5-IDK2dgr.html. Troch kilometrów masz, ale myślę że warto :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-06-15 01:22:17 
Niemowlak

Dołączył(a): 2021-06-11 00:44:37
Posty: 43
Lokalizacja: Koszalin
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Szajsung nołt
Obecne moto: Varadero - FZ6 S2
seba94 napisał(a):
Witam,
Proponuję mojego fz6 S2 https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-fz6-s2-2007r-CID5-IDK2dgr.html. Troch kilometrów masz, ale myślę że warto :D


Nie wątpię. Czytałem opis. Super wygląda. Być może jest wart tych pieniędzy ale... nie ma ABS'u...
Skoro zdania są podzielone tzn że szukam S2 z ABS. Najwyżej kupię po sezonie jak nic nie trafię teraz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-06-15 08:04:37 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Będzie moment że pojawią się oferty, teraz większość jeździ :)

Może do tego czasu przejedziesz się jakimś fazerem i przekonasz się czy po Varadero pasuje Ci ergonomia z podgiętymi nogami. To wychodzi po ok 2-3h w siodle, u mnie były bóle kolan i pupy ale jestem ciężki i po wielu kontuzjach. Poszedłem w drugą stronę, z fazera przesiadłem się na gieesa i dopiero teraz zacząłem robić wycieczki z uśmiechem aż do ostatniego kilometra. Tęskno mi trochę za dźwiękiem i kompaktową pozycją przy fajnych zakrętach ale adv jest w tych zakrętach równie szybkie ale bardziej uniwersalne. Jeśli planujesz jeździć wokół komina i sporadycznie wycieczki to lux, DA SIĘ podróżować na fz6 ale jeśli ma być to częste to polecam jednak wyższe moto jak z podobnych mocy versys 650, tracer 700, v-strom 650, bmw f800gs, tiger 800, duże Varadero lub pojemności w okolicach litra tych modeli, marcingda wspomniał o tym że większy silnik będzie bardziej elastyczny i to prawda, nawet jeśli nie wykorzystujesz mocy to przyjemniej się podróżuje przyspieszając sprawnie nawet na średnich obrotach bez redukowania. W budżecie 15k też można już znaleźć jakieś adv, choć generalnie te same roczniki będą droższe niż klasyczne szosówki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-06-15 08:22:53 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
DA SIĘ podróżować na fz6 ale jeśli ma być to częste to polecam jednak wyższe moto jak z podobnych mocy versys 650

ma silnik jak er6 - czyli to raczej powolny turysta. te 2 w rzędzie fajnie działają na mieście, zbierają sie przyjemnie, ale przy prędkościach 130+ już powodują spore wibracje. Takie, że jak miałem jechać tym motocyklem z gdańska do Gdyni, jakies 50km to zastanawiałem sie czy chce mi sie jechać obwodnicą czy nie wolę wolniej przez miasto. To był poprzedni sprzęt mojej żony, jednym z elementów które poprawili przy zmianie z er6 na z650 były własnie wibracje przy wyższych obrotach. samym Versysem 650 tez jeżdziłem ale tylko chwilę bo to moto kumpla - na tyle długą chwilę żeby dokładnie wiedziec że to er6 z inną "budą".

swoją droga wychodzi na to że w kategorii średnich golasów od kawasaki mam "ciągłość". teraz w garażu stoi staroć (er5) i najnowsza odmiana serii (z650) a wcześniej przez jaieś 3-4 lata stał element pośredni (er6n)

marcingda napisał(a):
miałem okazję przejechać się kawasaki ninja R6

już miałem się nabijać że jechałeś dwoma motocyklami! yamachą R6 i kawasaki ninja 636 ale przypomniałem sobie że 636 ma oznaczenie ZX-6R :P


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org