Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2024-02-12 13:46:23 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-11-29 13:42:13
Posty: 251
Lokalizacja: Bestwina (koło Bielska Białej)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 504219468
Obecne moto: Suzuki V-strom 1000
Witam Grupo.
Zwracam się do Was z prośbą o szybkie wizualne ogęldziny FZ6 z ogłoszenia. Kolega mnie prosi abym z Nim jutro pojechał obejrzeć ale ja od dawna jeżdżę Suzuki :mrgreen: i na FZtkach kompletnie się nie znam. Dlatego zwracam się do użytkowników o wsparcie wiedzą czy moto ma to co fabrycznie mieć powinno. Aspekty mechaniczne przy oględzinach na żywo ogarniam natomiast głównie mi chodzi o to czy wizualnie na fotkach wszystko ok. Może ktoś zna ten motocykl albo go oglądał dlatego z góry dziękuję za wszelką pomoc.

https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-fz6- ... derIndex=7

Pozdrawiam :wave: Wojtek :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-02-12 13:46:23 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2024-02-12 15:26:01 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Hej, wygląda kompletnie. Nie ma ogranicznika pod lewym podnóżkiem kierowcy. Na czarnych boczkach zadupka nie widzę naklejek fz6, chyba że ten rocznik ich nie miał. W wielu miejscach widać korozję na śrubach i elementach jakby moto sporo parkowało pod chmurką. Jest też sporo otarć lakieru na felgach i błotniku, być może od zakładania blokad antykradzieżowych na koła. Jak na stan i brak ABS to cena nie szczególnie atrakcyjna. Przewody do żarówek zaklejone taśmą izolacyjną, normalnie są w parciance, może ktoś coś podłączał pod światła, np zasilanie telefonu lub innych akcesoriów. Akcesoryjne ciężarki kierownicy, warto sprawdzić półki i śruby czy są zużyte od rozkręcania. Sprawdźcie w cepiku historię rejestracji pojazdu, jakie w kraju robił przebiegi, przeglądy, czy były zgłoszone szkody itp itd.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-02-12 15:47:30 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3829
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
napęd suchy i lekko pordzewiały, ale to co mi się najbardziej nie podoba to kolorystyka. bak i tylne rączki sugerują że to kolor "stardust silver" podczas gdy plastik na czasy wygląda jak zwykły "silver pearl". Zwróć uwagę że w fz6 starszych te trzy elementy - rączki, zbiornik i boczek owiewki są zawsze w tym samym odcieniu, a tutaj nie. Pewnie po jakiejś przygodzie (ten moto ma 19 lat, nie oszukujmy się) przytarte boczki czaszy zostały zamienione na inne - no ale to sygnał ze warto mocniej przetrzepać sztukę

poniżej masz foto pełnego stardust silver
[ img ]


oraz Silver Pearl
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-02-12 16:08:40 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3829
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
i teraz jak juz zacząłem się czepiac i szukac dziury w całym:
po powiększeniu fory prawy zacisk hamulcowy z przodu wygląda na przytarty
[ img ]

po lewej klamka sprzęgła wygląda jak po położeniu, ale bale raczej na postoju. delikatne przytarcie na rączkach pazażera z lewej też pasuje, ale tez raczej parkingówa a nie szlif
[ img ]

jest tez ryska na delku silnika z lewej

[ img ]


z tym ze to wszystko raczej pasuje o gleby na parkingu. z mojego doświadczenia przy szlifie zazwyczaj bak obrywa, a nie tak łatwo znależć nowy ani wyklepac ten - sprawdzałem. tak więc dla potomnych co trafią na ten wątek - to nie są ślady gruza, a ja oceniam tylko po fotkach, średniej jakości. to slad że trzeba zerknąc na niego. na moje zdarzyła się parkingówka na lewą, może nawet z powodu źle rozstawionej stopki (bo ślad bardziej sugeruje pacnięcie na bok niż jakikolwiek ruch do przodu). Pewnie boczek czachy się mocniej przyrysował/pękł, więc zostyał wymieniony, bo to niedroga naprawa.

aaa, pamiętaj żeby zerknac na zebatkę zdawczą. 2005 to rocznik jeszcze z przed wymiany nakrętki, te stare potrafiły spadac i rózne cuda ludzie tam robili jak im zebatka zryła wałek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-02-12 16:36:50 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1478
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
misiakw napisał(a):
i teraz jak juz zacząłem się czepiac i szukac dziury w całym:
po powiększeniu fory prawy zacisk hamulcowy z przodu wygląda na przytarty
[ img ]

po lewej klamka sprzęgła wygląda jak po położeniu, ale bale raczej na postoju. delikatne przytarcie na rączkach pazażera z lewej też pasuje, ale tez raczej parkingówa a nie szlif
[ img ]

jest tez ryska na delku silnika z lewej

[ img ]


z tym ze to wszystko raczej pasuje o gleby na parkingu. z mojego doświadczenia przy szlifie zazwyczaj bak obrywa, a nie tak łatwo znależć nowy ani wyklepac ten - sprawdzałem. tak więc dla potomnych co trafią na ten wątek - to nie są ślady gruza, a ja oceniam tylko po fotkach, średniej jakości. to slad że trzeba zerknąc na niego. na moje zdarzyła się parkingówka na lewą, może nawet z powodu źle rozstawionej stopki (bo ślad bardziej sugeruje pacnięcie na bok niż jakikolwiek ruch do przodu). Pewnie boczek czachy się mocniej przyrysował/pękł, więc zostyał wymieniony, bo to niedroga naprawa.

aaa, pamiętaj żeby zerknac na zebatkę zdawczą. 2005 to rocznik jeszcze z przed wymiany nakrętki, te stare potrafiły spadac i rózne cuda ludzie tam robili jak im zebatka zryła wałek.
Mam nadzieję że nie będziesz robił oględzin mojego dziobaka bo musialbym dopłacić kupujacemu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-02-12 16:54:23 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3829
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
ja sie tylko przypieprzam. zawsze sie przypieprzam. a potem najczęsciej okazuje się że to nic poważnego, można kupić. ot lubie szukac takich detali, czepiac się. sprawia mi to radoche. ogolnei lubie oglądać motocykle do kupna, fajna zabawa. a twój dziobak przy moim tigerze chyba dobrze wypada - taki sprzet używany włascisie szybko trasi swój salonowy feel

zhoć wkurza mnie jak jade ze znajomkiem, widze coś solidnego (jak uwalone ograniczniki na kierownicy), ale moto jest mechanicznie ok, jedzie prosto i kolo się napala i kupuje. ale cóż, jego kasa. jeden znajomek tak kupił SV z silnikiem lepionym jakimś klejem (i juz 3 rok nim jeździ bez problemów) a drugi własnie małą aprille 125 bez ograniczników. oboje zadowoleni z zakupu więc nie jest źle, mechanicznie ocena mi wychodzi, ale w obu przypadkach ostro sugerowałem poczekać i kupić coś lepszego, ale goście napaleni na pierwsze motocykle...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-02-12 17:26:43 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1478
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Jak kupowałem swoją pierwszą maszynę to tak byłem najarany że chciałem wracać na kołach z Sanoka do Kielc nie zarejestrowanym w zimę przy -20C.
Chłop na mnie popatrzył jak na wariata i w cenie przywiózł mi go busem na drugi dzień.
Tak że wiem że to choroba i musi być ktoś obok normalny żeby dać z plaskacza w razie co


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-02-12 18:46:55 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Przy -14 rowerem jeździłem ale to prędkości małe i człek się dużo rusza ;)

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-02-12 22:46:07 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-11-29 13:42:13
Posty: 251
Lokalizacja: Bestwina (koło Bielska Białej)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 504219468
Obecne moto: Suzuki V-strom 1000
Chłopaki dziękuje Wam serdecznie za szybki i bardzo konkretny odzew :thumbup: . Kolega dzwonił do właściciela. Rider ma ponad 60 lat i kupił se go w zeszłym roku żeby sobie pojeździć. Wymienił na jesień olej, filtry i klocki, opony Metzeler Roadtec Z8 z 20 roku. Gość mało przekonujący i wiarygodny, nie ma czasu na jeżdżenie dlatego sprzedaje. Wcześniejszej historii moto nie zna więc kumpel odpuszcza. Dzięki jeszcze raz :-D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-02-12 23:23:12 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Jak coś wypatrzycie w ogłoszeniach to wrzucaj, niedługo zaczną pokazywać się ciekawsze opcje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2024-02-13 10:19:51 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3829
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
wojtowca napisał(a):
Wymienił na jesień [...] opony [...] 20 roku


to w sumie jakby nie wymieniał. 4 lata to ta oponka już jest blisko końca swojego życia. ile jej zostao, z rok-dwa nawet jeśli była dobrze przechowywana


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Administracja forum: admin@motocykl.org