Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-12-02 01:03:26 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-12-02 00:18:12
Posty: 21
Lokalizacja: ZPY / ZS/ ZST
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Jestem umówiony w sprawie zakupu moto. http://boystoys.otomoto.pl/yamaha-fz-fz ... 36333.html , lecz obawiam się że może być to mina. Proszę Was bardzo o pomoc w tej sprawie, ponieważ na chwilę obecną nie mam nikogo kto mógłby ze mną dokonać "naocznych" oględzin. Jeżeli ktoś z Was mógłby chociaż wizualnie zerknąć czy jest w nim coś niepokojącego. Za każdą pomoc bardzo dziękuje!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-02 01:03:26 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2009-12-02 07:04:52 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-05-04 06:57:53
Posty: 147
Lokalizacja: Jaworzno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
Cytuj:
Przepraszamy - ogłoszenie nie zostało znalezione.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-02 09:50:37 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
Nie widać już tego ogłoszenia. Tu masz link do ładnego FZ6S, kupiłem swojego od tego sprzedawcy z allegro, polecam, gość bardzo sympatyczny i rzeczowy. Co dla mnie ważne wie co sprzedaje i nie wciskał mi kitu. Powiedziałem mu , że znam ten model, bo razem z moim kolegą rozebraliśmy i złożyliśmy go dwa razy, a mimo to przywiózł mi motocykl z Leszna do Olsztyna po wpłaceniu zaledwie 200 PLN przelewu, ryzykując, że jak coś znajdziemy to wraca z motocyklem na lawecie. Jak ten Ci nie podpasuje to możesz u niego zamówić sobie inny, cały czas sprowadza motocykle, więc trochę cierpliwości i będziesz miał wymarzonego Fazerka ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-02 09:58:31 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2008-07-28 16:59:02
Posty: 902
Lokalizacja: NOS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki ZRX 1100
faktycznie, ładna sztuka...tylko koleś "trochę" kosi za transport ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-02 10:16:21 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
Nie będę zdradzał szczegółów... ale idzie się dogadać, handel to negocjacje ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-02 11:42:24 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-12-02 00:18:12
Posty: 21
Lokalizacja: ZPY / ZS/ ZST
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Dzieki wielkie koledzy! :) odezwe sie do tego goscia z allegro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-02 18:57:56 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-03-04 20:53:21
Posty: 150
Lokalizacja: Looblyn
Płeć: Mężczyzna
Sory ale ten motocykl z linka, który dał t_racer to ma być ładna sztuka ??
Na pierwszym miejscu sprawdziłbym czy fz6 występowały w takim malowaniu, trochę mi on podejrzanie wygląda. Poza tym kolor jest z pupy.
Opis że "brzmi niesamowicie" jest mocno naciągany, oby nie jak cała reszta. Dla wyjaśnienia , żaden FZ6 z fabrycznymi wydechami nie brzmi nawet dobrze, nie mówiąc niesamowicie.
Dlatego ostrożnie do tej sztuki, nie mówiąc że wydaje się cenowo trochę zawyżona. Myślę że za tą cenę dostał byś wypasionego faziego, z wydechami sportowymi i innymi dodatkami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-02 20:00:01 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Taka mała rada do założyciela tematu:
pośpiech jest dobry w łapaniu pcheł :mrgreen:
lepiej 10 razy ugryźć się w język niż kupić byle chłam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-02 20:38:10 
Niezastąpiony Skarbnik

Dołączył(a): 2009-02-14 01:59:50
Posty: 328
Lokalizacja: كوزتسالين
Płeć: Kobieta
Telefon: الوردي في الزهور
Obecne moto: HONDA CBR 600 F4 06
Wojtas, założyciel topiku został już poinstruowany na naszym czacie, że nie należy kupować bazując na emocjach... Pośpiech i kupowanie oczami, a szczególnie pierwszego moto to źli doradcy... :evil:
Powodzenia w znalezieniu wymarzonego fazerka :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-02 21:40:18 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-12-02 00:18:12
Posty: 21
Lokalizacja: ZPY / ZS/ ZST
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Dziękuje wszystkim za dobre rady. Jakoś za bardzo się napaliłem na tego Fazera. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-02 21:49:29 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
dopawcia napisał(a):
kolor jest z pupy.


Kwestia gustu. Mi się te niebieskie malowanie niepodobało na zdjęciach, ale jak zobaczyłem takiego Fazera na żywo to dużo zyskał w moich oczach ;) Odstąpiłem od zakupu bo sprzedający mataczył i moto miało chyba większy przebieg niż na liczniku. Później znalazłem aukcję Darka i to był dobry wybór.

dopawcia napisał(a):
Na pierwszym miejscu sprawdziłbym czy fz6 występowały w takim malowaniu, trochę mi on podejrzanie wygląda.


Kolego ujawniasz swą ignorancję ;)

dopawcia napisał(a):
Dla wyjaśnienia , żaden FZ6 z fabrycznymi wydechami nie brzmi nawet dobrze, nie mówiąc niesamowicie.


Mało na tym forum jest osób którym trzeba to wyjaśniać, mi osobiście odpowiada brak "niesamowitości" w brzmieniu tego moto... poprostu nie lubię innym uprzykrzać życia zbędnym rykiem silnika ;)


dopawcia napisał(a):
Dlatego ostrożnie do tej sztuki, nie mówiąc że wydaje się cenowo trochę zawyżona. Myślę że za tą cenę dostał byś wypasionego faziego, z wydechami sportowymi i innymi dodatkami.



Ja wręcz "naprzeciwko" polecam motocykl który jest wyceniony wyżej, bo jest szansa, że nie będzie "okazją cenową", a ten motocykl pochodzi z Angli, i można łatwo zamówić raport HPI w którym będzie napisane, czy moto jest skradzione, bądź była na nim szkoda całkowita. Co ważne jeśli przyjrzeć się motocyklom z 2007 roku na allegro, to większość z nich wcale nie są modelami z 2007 roku, czyli S2, tylko są to motocykle z modelu 2004-2006, wystarczy popatrzeć na zaciski hamulcowe i kształt owiewki. Warto dołożyć i kupić S2, a nie poprzedni model, tylko zarejestrowany po raz pierwszy w 2007 roku. różnica w cenie jest rekompensowana przez lepszą charakterystykę silnika, hamulce, sztywniejszy wahacz itp itd...

Oczywiście sądzę tylko na podstawie moich osobistych doświadczeń i moja ocena jest subiektywnie-pozytywna ;) Kto był na ostatnim zlocie ten widział mojego Fazera i chyba nie znajdzie się ktoś kto powie, że Darek nabił mnie w butelkę?
westside oczywiście musi podczas kupowania używanego motocykla zachować ostrożność jak przy przechodzeniu przez druty kolczaste, bo jeden zły ruch i po klejnotach ;)
Powtarzam, jak ten nie będzie spełniał Twoich wymagań to poczekaj, sezon już schyłkowy, więc nie ma co się śpieszyć. Zdjęcia to jedno i nic nie zastąpi oględzin w naturze, na podstawie zdjęć mogę stwierdzić tylko, że wygląda dobrze i malowanie jest zgodne z rocznikiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-03 12:35:33 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-12-02 00:18:12
Posty: 21
Lokalizacja: ZPY / ZS/ ZST
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Napiszcie mi prosze czy sprawdzenie przed zakupem w autoryzowanym serwisie Yamaha wykluczy bezwypadkowośc lub ją potwierdzi? Takie sprawdzenie jest 100 % gwarantem?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-03 12:43:39 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-12-02 00:18:12
Posty: 21
Lokalizacja: ZPY / ZS/ ZST
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
http://boys-toys.pl/?yamaha-fzs6-s-rok-2006,57 to jest ten sprzęt, do którego link umieściłem w pierwszym poście. Co o tym myślicie? To malowanie silnika jest "seryjne" ?

rok prod. 06/07
przebieg: 8200 km
podobno bezwypadek
dowiedziałem się dzisiaj ze pochodzi z USA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-03 20:18:34 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-03-04 20:53:21
Posty: 150
Lokalizacja: Looblyn
Płeć: Mężczyzna
t_racer_ napisał(a):

Kolego ujawniasz swą ignorancję ;)

Mało na tym forum jest osób którym trzeba to wyjaśniać, mi osobiście odpowiada brak "niesamowitości" w brzmieniu tego moto... poprostu nie lubię innym uprzykrzać życia zbędnym rykiem silnika ;)

Ja wręcz "naprzeciwko" polecam motocykl który jest wyceniony wyżej, bo jest szansa, że nie będzie "okazją cenową"


Ujawniam ignorancję ? Możesz to wyjaśnić bliżej... Po prostu pierwszy raz widzę Fz6 w takim malowaniu i trochę mnie to zastanowiło.
Zbędny ryk silnika ? Dźwięk silnika w motocyklu jest bardzo istotny, nie wspominając nawet kwestie bezpieczeństwa. Poza tym nikt normalny nie powie że dźwięk seryjnych wydechów z Fz6 jest fajny i dlatego to podkreśliłem w opisie tamtego sprzedającego.

Polecasz drogi motocykl, czyli chcesz żeby przepłacił ? Fazerów z każdego rocznika jest do kupienia baaardzo dużo i naprawdę nie trzeba się spieszyć i brać motocykla, który ma "zawyżoną" cenę tylko po to żeby mieć świadomość że się przepłaciło... dziwne podejście.

Do westside :
jeżeli chodzi Ci że slinik jest czarny, to tak, to jest seryjne i nie ma się czym przejmować.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-03 20:54:57 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-09-24 00:02:01
Posty: 153
Lokalizacja: Wawa
westside napisał(a):
Napiszcie mi prosze czy sprawdzenie przed zakupem w autoryzowanym serwisie Yamaha wykluczy bezwypadkowośc lub ją potwierdzi? Takie sprawdzenie jest 100 % gwarantem?


Np. w Wawie na Połczyńskiej, goście robią zwykłe oględziny organoleptyczne. Nie sprawdzają nawet kompresji... Aby mieć pewność 99% musisz rozebrać moto i zrobić pomiar laserowy ramy. Koszta z robotą ~500 zł, jak nie więcej. To są zwykli mechanicy, jedyne co, to mogą przechodzić jakieś specjalne szkolenia.
Na ogół widać po motocyklu czy był robiony czy nie, czy leżał mocno czy słabo- ograniczniki skrętu, ubytki/szpachle na ramie, ślady spawania, ściąganie podczas jazdy, krzywe widelce, dziwne luzy w zawieszeniu, krzywo spasowane elementy nadwozia, warto przebadać zbiornik i ramę miernikiem grubości lakieru.
Możesz zawsze sprawdzić historię moto o ile był sprowadzany z UK po vinie i jakimś jeszcze numerku.
Jeżeli kupujesz motocykl od firmy-handlarza, to wówczas chroni Cię prawo i możesz taki sprzęt zwrócić, bowiem sprzedający zataił stan techniczny pojazdu. W przypadku osób prywatnych to nie wiem do końca jak to wygląda.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org