Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-12-03 21:57:57 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
dopawcia napisał(a):
Ujawniam ignorancję ? Możesz to wyjaśnić bliżej... Po prostu pierwszy raz widzę Fz6 w takim malowaniu i trochę mnie to zastanowiło.

To malowanie jest podstawowym malowaniem FZ6S z 2007 roku, Yamaha głównie ( choć nie jedynie ) w tym malowaniu prezentowała S2 w większości katalogów i galerii. Żebym nie był gołosłowny link do prezentacji napisanej w 2007 na scigacz.pl.
dopawcia napisał(a):
Zbędny ryk silnika ?

W mojej opinii, absolutnie zbędny.
dopawcia napisał(a):
nikt normalny nie powie że dźwięk seryjnych wydechów z Fz6 jest fajny i dlatego to podkreśliłem w opisie tamtego sprzedającego

Sprzedający napisał "niesamowity", a nie fajny. Może miał na myśli niesamowicie cichy? Ale dla mnie jest spoko i cieszę się, że nie chałasuje niepotrzebnie.
dopawcia napisał(a):
Polecasz drogi motocykl, czyli chcesz żeby przepłacił ?

Życzę naszemu koledze udanego zakupu, nie rozumiem przez to kupowania taniego motocykla do którego później trzeba dokładać, co na jedno wychodzi. Jeśli myślisz, że połączysz tanio i dobrze, to oderwałeś się od rzeczywistości. Osobiście nie szukałem okazji cenowej, a dobrego motocykla i taki mam.
dopawcia napisał(a):
Fazerów z każdego rocznika jest do kupienia baaardzo dużo

Jak pisałem wyżej, dużo jest, ale większość to poprzedni model, a więc sztuki tak naprawdę wyprodukowane przed 2007 rokiem, a dopiero w 2007 zarejestrowane, więc i ceny muszą mieć niższe. Ewentualnie są to FZ6 z silnikiem o mocy obniżonej do 78 kM, bo takie były produkowane w roku 2007 z zachowaniem elementów konstrukcyjnych z modelu 2004-2006.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-03 21:57:57 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2009-12-03 22:03:31 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
kamusial na każdej umowe K-S jest jak wół : kupującemu jest znany stan pojazdu a sprzedający zaświadcza że pojazd nie posiada wad ukrytych....

tylko małe sprostowanie, w sądzie nie udowodnisz komisowi że pojazd miał wadę ukrytą, bo sprzedający może zaświadczyć że o tym nie wiedzial gdyż nie jest pierwszym właścielem pojazdu, prawo działa w dwie strony.

Każdego broni prawo, czy kupujesz od osoby fizycznej czy prawnej, ale już mówię z góry że jest to nie do wyegzekwowania. Ludzie mają problem przy nowym aucie od dealera uzyskać zadość uczynienie za wadę fabryczną czyli jakby nie patrzeć wadę ukrytą a co dopiero przy motocyklu za 10 czy 15 tys zl.

Pomiar główki ramy poprzez głowicę z laserem to sztuka dla sztuki, wystarczy że jedna laga będzie 2 mm niżej wsunięta niż druga i moto będzie znosiło, motocykl ma oglądać osoba która lata na co dzień, ma wyczucie, ma wiedzę a maszyny to ostateczność.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-03 22:56:23 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-09-24 00:02:01
Posty: 153
Lokalizacja: Wawa
Wojt@s- tu jest fajny temacik na temat takiej sprawy- mniej więcej tak jak piszesz- gościu pozwał typa który mu sprzedał złoma, a tamten pozwał poprzedniego właściciela- gdzieś to musi mieć koniec, ale na razie trwa... :http://www.vfr-oc.pl/forum/viewtopic.php?t=2093&postdays=0&postorder=asc&start=315&sid=c2a6346fa8d483e95a3e2ca79b96ec2b

Wojt@s napisał(a):
Pomiar główki ramy poprzez głowicę z laserem to sztuka dla sztuki, wystarczy że jedna laga będzie 2 mm niżej wsunięta niż druga i moto będzie znosiło, motocykl ma oglądać osoba która lata na co dzień, ma wyczucie, ma wiedzę a maszyny to ostateczność.


dokładnie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-03 23:10:03 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
kamusial to jest pozywanie poprzedniego właściciela, wystarczy że handlarz ma moto sprowadzone to w tym momencie sprawa się ucina, no bo jak wezwiesz niby mieszkańca Anglii do PL??


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-03 23:57:43 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-09-24 00:02:01
Posty: 153
Lokalizacja: Wawa
No tam właśnie poprzedni właściciel- handlarz- sprowadził moto z Włoch z tego co pamiętam. Rzecz polega na tym, że jeżeli gościu świadczy usługi komisowe, to jest odpowiedzialny za zgodność towaru z umową- zakłada się, że zna się na motocyklach skoro ów komis prowadzi i zna wszelkie wady motocykla. Jeżeli motocykl (samochód) posiada wady ukryte, to jest zobowiązany oddać za niego kasę bowiem towar jest nie zgodny z umową, w przeciwnym wypadku sąd. Tak samo jak przy kupnie nowego samochodu/motocykla. Jak jednak widać sprawa ciągnie się już półtora roku, więc marna to pociecha.
Jeżeli moto sprzedaje osoba prywatna, to nie wymaga się od niej znajomości stanu technicznego i ciężko jej cokolwiek zarzucić, chyba że wada była umyślnie ukryta, tak że kupujący, albo mechanik nie mógł jej na pierwszy rzut oka rozpoznać.

Ogólnie z takim założeniem podchodziłem do kupna moto, nie mówię, że tak jest...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-04 15:28:35 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-12-02 00:18:12
Posty: 21
Lokalizacja: ZPY / ZS/ ZST
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Byłem oglądać dzisiaj ten sprzęt z linku od boys-toys. Zwracałem uwagę na wszystkie szczegóły , nawet na jakosc naklejek :/ . Nic niepokojącego tam nie zauważyłem. Jedyne co mnie zastanawia to to czy naklejki koło siedzenia pasażera. Miałem wrażenie jak by nie były naklejone fabrycznie tzn na lakierze ( łatwo można byłoby je zerwać). Sprzedawc zapewnia że udzieli 2 miesiące gwarancji na niego i ze nie spotkał się jeszcze z jakakolwiek awaria tego modelu. Powiedział także ze ma 4 silniki akurat do tego modelu i w razie czego dysponuje częściami zamiennymi. Nie wiem co mam o tym myśleć. Mam jeszcze tydzień do zastanowienia. Co myślicie o tym egzemplarzu? Znacie jakiegoś specjalistę w zachodniopomorskim który mógłby mi pomóc oczywiście odpłatnie? Pozdrawiam wszystkich!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-04 20:11:11 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
W moim FZ6S z 2004 roku naklejka na zbiorniku była pod lakierem, a napisy Fazer na tylnych boczkach były naklejone na plastiki bez lakierowania. To dlatego, że te elementy, oraz czasza i błotnik przedni są odlewane z tworzywa w kolorze i polerowane, a nie lakierowane, dotyczy to elementów czarnych i granatowych. Lakierowane są nakładki na czaszę i zadupek z uchwytami pasażera.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-04 20:53:28 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2008-10-21 18:38:34
Posty: 324
Lokalizacja: WZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FJR
Moto wygląda na igłę.
Jak napisał T_racer_ jest to godny polecenia sprzedawca.
Lepiej wydać troszkę więcej i mieć spoko na lata niż się potem bujać po mechaniorach.
Uierz wiem to z doświadczenia.
Gdybym niebył w finansowym dole swojego bym opylił i kupil ten z ogłoszenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-04 21:26:08 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-12-02 00:18:12
Posty: 21
Lokalizacja: ZPY / ZS/ ZST
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Tak ale moje pytania i opis dotyczyły tego egzemplarza boys-toys. Zauważyłem będąc tam dzisiaj ze to moto ma seryjne opony... nie wiem co o tym myśleć... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-04 21:35:13 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2008-10-21 18:38:34
Posty: 324
Lokalizacja: WZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FJR
Jeżeli jest to twoje pierwsze moto to uwierz mi że twwoje umiejętności w pełni nie wykorzystają możliwości tej oponki.
pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-04 22:27:22 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
westside napisał(a):
Zauważyłem będąc tam dzisiaj ze to moto ma seryjne opony... nie wiem co o tym myśleć...

W czym problem? Przy takim przebiegu nie dziwi, że opony są jeszcze seryjne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-07 20:07:47 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-12-02 00:18:12
Posty: 21
Lokalizacja: ZPY / ZS/ ZST
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
http://www.youtube.com/watch?v=0-T6eI4yDjc mam nadzieję, że to co ukazane jest w tym materiale nie dzieje się na prawdę...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-07 20:31:04 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-09-06 20:41:04
Posty: 127
Lokalizacja: Dębowiec/Cieszyn/Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Wojt@s napisał(a):
każdej umowe K-S jest jak wół : kupującemu jest znany stan pojazdu a sprzedający zaświadcza że pojazd nie posiada wad ukrytych....

dlatego warto poświęcić troche czasu i samemu skonstruować umowe kupna-sprzedaży, i np: jeśli na aukcji jest zapis o bezwypadkowości pojazdu to w umowie napisać "sprzedający zaśwadcza iż w/w pojazd jest bezwypadkowy" czy jakoś tak, w żadnym wypadku nie zawierać jakże popularnego punku "Sprzedający oświadcza, że pojazd nie ma wad technicznych, które są mu znane i o których nie powiadomił Kupującego, a Kupujący potwierdza znajomość stanu technicznego pojazdu."


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-07 20:32:44 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2008-07-28 16:59:02
Posty: 902
Lokalizacja: NOS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki ZRX 1100
zejdź na ziemię..dzieje się ,oj dzieje, to w końcu nie film animowany,to życie, nawet nie wiesz w jakich warunkach un nas w kraju są prostowane ramy za stodołami....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-12-07 21:55:27 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
Łi tam... zdjęcia "po" są pewnie zrobione przed. Tego stopu z którego odlewana jest rama nie da się zespawać.

tzn. da się ale pęka... na spawie... mi pękło po 7tyś.km, więc jak ten ma dopiero 5tyś. i ramę pospawali, to mina jak h... nie wiadomo kiedy...


Ostatnio edytowano 2009-12-08 08:03:42 przez t_racer_, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org