Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-01-28 01:59:59 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-01-27 01:39:35
Posty: 23
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Jako laik w dziedzinie moto mam pytanie, jak podchodzić do ogłoszeń tego typu: KLIK

Chciałbym zasięgnąć opinii ludzi, którzy mają już doświadczenie w kupowaniu sprzętu?

-zagwozdka- jak moto z 2008r może mieć przebieg 63km mając pierwszego właściciela?

Pierwsza myśl kręcony licznik, ale z fotek faktycznie nie wygląda, że ten motocykl ma jakikolwiek przebieg? No chyba, że jest "gruntownie odrestaurowany", ale czy to byłoby opłacalne doprowadzać go do stanu salonowego?

Druga moja myśl, czy motocykl na pewno pochodzi z legalnego źródła i nie ma "lewych" papierów?

Trzecia myśl - wszystko jest w najlepszym porządku nic tylko targować i kupować :mrgreen:

I tu jest właściwie sedno mojego pytania, czy jest jakiś sposób na sprawdzanie legalności sprzętu, bo podając numer VIN w polskim salonie, czy policji może mijać się to z celem, jeśli motocykl jest sprowadzony, jak w tym przypadku?

Innymi słowy, czy ktoś z forumowiczów przerabiał już takie tematy dokładniejszego "sprawdzania okazji" ?
Czy legalny, czy nie ciąży jakiś kredyt itp?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-28 01:59:59 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-01-28 09:44:24 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-03-26 20:20:53
Posty: 483
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
bardzo ładne cudo :) ma jeszcze jak patrzę kolce na oponkach, więc wygląda raczej wiarygodnie ;)
Niestety nie wypowiadam się co i jak dalej, miałem chęć na taki motor jakiś czas temu, ale dołożyłem 5 tysiączków i kupiłem sobie FZ1 litra 150KM. Nie sprawdzałem numerów VIN etc., ryzyk fizyk był trochę, sprzedawca wiarygodny [ale różnie to bywa jak wiemy], najważniejsze, że wtopy nie było, do chwili obecnej komornik żaden nie przyszedł :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-28 10:15:51 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-09-24 00:02:01
Posty: 153
Lokalizacja: Wawa
Ten model jest z 2007 roku, ale to już pierwszy S2 (może rejestracja w 2008). Jak dla mnie, to dowiedz się od właściciela jakaż to ciekawa historia pozwala mu wystawić taki sprzęt za taką kasę. Następnie gdy będziesz wiedział jaki ma numer VIN i skąd był sprowadzony- zadzwoń/napisz do tamtejszej Yamahy oraz ichniego wydziału drogówki żeby się dowiedzieć czy sprzęt jest ok, ewentualnie może w tamtym kraju mają jakieś inne sposoby poszukiwania skradzionego sprzętu. Ewentualnie może polska policja ma rejestr poszukiwanych sprzętów- trzeba by pogrzebać i posprawdzać.
Swoją drogą skoro typ ma: "Kompletna dokumentacja,książka serwisowa,trzy kluczyki i instrukcja obsługi" to brzmi to dość wiarygodnie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-28 10:21:57 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-02-18 12:59:30
Posty: 728
Lokalizacja: Warmia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: GTR 1400
Tak jak napisał kamusial, to jest model 2007, model 2008 miał czarne nakładki nad reflektorami. Tak czy siak cukiereczek. Tablicy nie widać, ale to chyba z Angli, jak tak to poproś o numer rejestracyjny i vin i możesz sobie zamówić płatny kartą kredytową raport o tym motocyklu. Gdzie i jak? Poszukaj na forum. Cena jest powalająca, jeśli stan odpowiada fotkom... mniam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-31 00:04:35 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-08-16 14:38:46
Posty: 31
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2 Sprzedany
Witaj
Stan licznika naprawdę mały ale ja w 2009 roku tez takiego dokładnie kupiłem mam anglika od chłopaków z allegro z okolic Pleszewa w ciemni wiedziałem tylko tyle ze motor z 2007 pierwsza rej 2009 ale podali vin bez problemu podam ci link teraz tez coś maja sprawdzaj polecam ich spokojnie
http://www.pa-ko.com.pl/index1.php?id=o ... grupa_id=7 p.s mój moto miał zaledwie 3700 ale tak ładnych wydechów już nie miał .poza tym ten twój moto to już chyba sprzedany .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-02-01 23:34:06 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-01-27 01:39:35
Posty: 23
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Simplusik napisał(a):
Witaj
Stan licznika naprawdę mały ale ja w 2009 roku tez takiego dokładnie kupiłem mam anglika od chłopaków z allegro z okolic Pleszewa w ciemni wiedziałem tylko tyle ze motor z 2007 pierwsza rej 2009 ale podali vin bez problemu podam ci link teraz tez coś maja sprawdzaj polecam ich spokojnie
http://www.pa-ko.com.pl/index1.php?id=o ... grupa_id=7 p.s mój moto miał zaledwie 3700 ale tak ładnych wydechów już nie miał .poza tym ten twój moto to już chyba sprzedany .


Dokładnie.
Moto zostało sprzedane i w sumie jednego dnia zabrakło, bo dzwoniłem do gościa i podał mi wszystkie dane do sprawdzenia - VIN, nr rej. skąd moto pochodzi itp, ale niestety na drugi dzień ktoś już po niego przyjechał. Tak to widzę bywa, że jak człowiek kombinuje za dużo, to potem coś z pod nosa odjeżdża.. Faktycznie był to anglik więc tylko reflektor do przełożenia by był.

Ps. Na pewno dobrego linka podałeś, bo tam same militaria na stronie..? ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org