Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-01-28 11:09:21 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-01-28 10:49:21
Posty: 10
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
Witam kolegów i koleżanki. Pojawiły się do sprzedania dwie Yamahy fz6. Ceny jak na te roczniki i wygląd zaskakująco niskie. Co o tym sądzicie ??
Pozdrawiam

http://moto.allegro.pl/item895230728_ya ... sv_cb.html
http://moto.allegro.pl/item900089464_ya ... v_yzf.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-28 11:09:21 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-01-28 11:42:08 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-01-08 16:02:01
Posty: 224
Lokalizacja: Tczew
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Po Tcat czas na FJR
hej!
wpierw leć do powitalni bo zaraz sie zacznie... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-28 11:47:33 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-02-20 14:40:38
Posty: 63
Lokalizacja: LBN
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S
piczon napisał(a):
Witam kolegów i koleżanki. Pojawiły się do sprzedania dwie Yamahy fz6. Ceny jak na te roczniki i wygląd zaskakująco niskie. Co o tym sądzicie ??
Pozdrawiam

http://moto.allegro.pl/item895230728_ya ... sv_cb.html
http://moto.allegro.pl/item900089464_ya ... v_yzf.html

Chcesz wiedziec co myslimy o 2 motocyklach ktore wystawiles na allegro?? Sprytne:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-28 12:55:46 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-01-28 10:49:21
Posty: 10
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
Nawet mi to przez głowę nie przeleciało ale dobra odpowiedź na moje pytanie. Jestem tu nowy na forum, a fazery oglądam od dłuższego czasu. Jestem laikiem jeśli chodzi o motocykle szosowe i szukam pomocy w zakupie. Jak dla mnie cena jest niska i daje mi do myślenia co jest z nimi nie tak ??
Może ktoś mieszka w okolicy i widział je na żywo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-28 13:47:33 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-10-07 22:13:40
Posty: 184
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
piczon napisał(a):
Jestem tu nowy na forum, a fazery oglądam od dłuższego czasu. Jestem laikiem jeśli chodzi o motocykle szosowe i szukam pomocy w zakupie.



Jeżeli od dłuższego czasu oglądasz fazery to powinieneś sam stać się fachowcem, do znudzenia przed zakupem polecam oglądanie różnych ogłoszeń, zdjęć motocykli fabrycznych z folderów czy na bikepics i porównywanie

Ocenę motocykla ze zdjęcia można wydać jedynie w ten sposób, a jeżeli się coś wyda podejrzane to na 99% sprawdza się ta gorsza wersja i nie ma co sobie tłumaczyć, że może światło tak pada itd itd bo sprzedający wybrał te kilka zdjęć z pośród wielu i jeżeli ma coś do ukrycia to postara się to zrobić

Może takie ogólne te rady ale zastosuj się do nich a na pewno pół "ciekawych" ogłoszeń sam odwalisz i zostanie kilka, jeżeli nie są daleko to jedziesz i oglądasz a jeżeli daleko to dokładny wywiad telefoniczny i jedziesz

Zdjęć motocykli w necie jest tyle, że można zidentyfikować najdrobniejsze szczegóły najbardziej wyszukanych wersji i zweryfikować opis sprzedającego. Dlatego siadaj przed kompem i przeglądaj długimi godzinami fotki identycznych modeli ( najlepiej z tego samego kraju bo na różne rynki mogły być drobne różnice) i porównuj. Jeżeli wątpliwości co do niektórych elementów są małe to zapisz pytanie o dany element i później dzwonisz i przeprowadzasz krótką i merytoryczną rozmowę bez owijania w bawełnę, jeśli sprzedający coś kręci to już jest alarm i tyle.

Nikt się nie urodził fachowcem od oglądania motocykla tylko to wynika z ilości obserwowanych motocykli, spostrzegawczości i chęci zdobywania wiedzy.

może i długi post ale to taki mój mały apel bo niedługo ktoś będzie wklejał całą kategorię ogłoszeń a my będziemy weryfikować. Jeżeli o mnie chodzi to pod tymi linkami powinno być wypunktowanych kilka o ile nie kilkanaście wątpliwości dotyczące tych motocykli a my postaramy się im potwierdzić lub zaprzeczyć, takie wrzucanie gołych linków i czekanie na recenzje trochę drażni ( zbyt widoczny brak zaangażowania w zakup)

pozdrawiam :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-28 14:50:39 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-09-24 00:02:01
Posty: 153
Lokalizacja: Wawa
Jak wyżej, plus proś sprzedającego o dokładne zdjęcia i pytaj o wszelkie papiery jakie ma moto. Jeżeli przebieg nie jest potwierdzony papierami, ani nie może być potwierdzony oponami, to zakładaj że jest kręcony i tak naprawdę nie znany. Osobiście polecam kupowanie od prywatnych sprzedających- wtedy po człowieku wiesz jak i czy dbał o motocykl- wystarczy kilka pytań związanych z motocyklizmem.
W poprzednich dwóch albo trzech tematach wrzucałem link do zestawienia fazerów na stronie yamahy. Polecam najpierw porównać, potem zadzwonić i wyjaśnić nieścisłości ze sprzedającym, a dopiero potem pytać na forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-01-28 21:11:56 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2008-07-28 16:59:02
Posty: 902
Lokalizacja: NOS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kawasaki ZRX 1100
kamusial napisał(a):
ak wyżej, plus proś sprzedającego o dokładne zdjęcia i pytaj o wszelkie papiery jakie ma moto. Jeżeli przebieg nie jest potwierdzony papierami, ani nie może być potwierdzony oponami, to zakładaj że jest kręcony i tak naprawdę nie znany. Osobiście polecam kupowanie od prywatnych sprzedających- wtedy po człowieku wiesz jak i czy dbał o motocykl- wystarczy kilka pytań związanych z motocyklizmem.


weź TY chopie jakąs ksiązkę pt.:"10 przykazań-jak kupić super motocykl-dobre rady wujka kamusiala" napisz-nie cza bedzie sie produkowac w kazdym temacie o kupowaniu, a i zarobic mozna kilka złociszy...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org