Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Doradźcie
PostNapisane: 2010-02-20 15:25:21 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-03-26 20:20:53
Posty: 483
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
pogratulować więc ;) już jesteś widzę, ale po jeździe będziesz zapewne bardziej zadowolony ;)

do zobaczenia na trasie :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Doradźcie
PostNapisane: 2010-02-20 15:25:21 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Doradźcie
PostNapisane: 2010-02-20 19:22:42 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-02-04 18:36:02
Posty: 46
Lokalizacja: Kaszuby
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
dobra, teraz przejdźmy do spraw technicznych (mam nadzieję że moderator nie przywali się że to nie tu powinienem pisać, ale to w końcu temat o moim moto :D )

co radzicie, co powinienem w nim zrobić żeby przygotować do sezonu, sprzedawca mówił że nic w nim nie wymieniał.

więc wiem na pewno że olej+filtr, olej półsyntetyk (tylko jakiej firmy) - to raczej zrobię sam
co myślicie jeżeli chodzi o płyny (hamulcowe, chłodniczy) i świece - to też powinienem sam zrobić, jeżeli trzeba oczywiście

no i sprawa gaźników i zaworów, "ktoś" mi mówił że jeżeli moto chodzi prawidłowo to nie trzeba regulować zaworów ani synchronizować gaźników - jakie jest wasze zdanie - tego na pewno nie zrobie sam

dodam że klocki, tarcze i opony są dobre.
a, i jakie paliwo ? :) 95 czy 98 :?:

i bym zapomniał, gmole czy crash-pady, słyszałem że w fazerze crash-pady potrafią giąć rame...

z góry dziękuję


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Doradźcie
PostNapisane: 2010-02-20 23:13:28 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-09-24 00:02:01
Posty: 153
Lokalizacja: Wawa
Gratki z zakupu!!!
Nie użytkuję Fazera, ale mam dla Ciebie kilka rad (mniej lub bardziej trafnych), wynikających z rocznego użytkowania motocykla:
1. Zastanów się ile czasu/kilometrów chcesz tym motocyklem przejechać, albo jak bardzo go kochasz
2. Jeżeli więcej niż sezon/15 tys. km, to zaraz po kupnie zrobiłbym z nim dosłownie wszystko co przewiduje serwisówka po takim mniej więcej przebiegu, łącznie ze sprawdzeniem zaworów i tego jak się ma łańcuszek rozrządu- celem weryfikacji przebiegu i świętego spokoju. Tak na prawdę, na tę chwilę, nie wiesz dokładnie co siedzi w motocyklu, ale po przeprowadzeniu gruntownego serwisu będziesz wiedział. Nie olewaj takich spraw jak przesmarowanie łożysk, wyczyszczenie zacisków, wymiany oleju w lagach, przejrzenie instalacji elektrycznej, wyczyszczenie gaźników, sprawdzenie wyważenia kół i innych pierdół- od tego zależy Twoje życie i komfort użytkowania.
3. Jeżeli krócej, a przy okazji nie lubisz następnego właściciela, nie chce Ci się itd. to ogranicz się do płynów, a reszta wyjdzie w praniu :)

Co do Twoich pytań:
-co ile wymieniać płyny stoi w serwisówce. Chłodniczy bym wymienił, hamulcowy ocenił na oko.
-ja używam syntetyka, ale filozofii jeżeli chodzi o to jaki typ i jakiej marki olej jest tyle ilu świadomych motocyklistów
-świece zależy jak wyglądają, jak masz kasę i chcesz mieć święty spokój to możesz wymienić
-zawory i gaźniki wg mnie warto zrobić. Zawory z tego tytułu, że owszem słychać (chyba) kiedy luzy się powiększają, ale w drugą stronę nie koniecznie (albo odwrotnie)- jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz co tam siedzi. Sprawdzenie luzów zaworowych to nie jest trudna rzecz, gorzej z regulacją.
-jak masz jako takie pojęcie o mechanice, to wg mnie lepiej zaopatrzyć się/zrobić zrzutę z kumplami na wakuometr i samemu regulować gaźniki. Jakkolwiek pierwsze czynności serwisowe robiłbym pod okiem znajomego mechanika, coby nie narobić sobie biedy.
-ja tam wolę gmole- 2 i więcej punktów podparcia to więcej niż jeden.
-nie ważne czy 95 czy 98, ważne czy bez syfu

Poza tym, jeżeli chcesz jeździć motocyklem dłużej, to warto zainwestować w stalowy oplot, szczególnie że przewody hamulcowe już pewnie swoje przeżyły.

good luck


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org