Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-07-25 13:16:38 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-07-25 11:20:12
Posty: 2
Lokalizacja: Siemianowice - Czeladź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Witam,
Od pewnego zamiaru noszę się z zamiarem zakupu Fazerka z 2003 (nowy model) - 2005
Jak na razie mam następujące typy:
1. http://otomoto.pl/yamaha-fz-fz6-fazer-M2042753.html
co prawda po lekkiej przewrotce ale z zapewnień właściciela wynika, że ucierpiała jedynie czasza oraz minimalnie przytarła się rączka... resztę przyjął crash pad.
- I nad tym najpoważniej się zastanawiam.

pozostałe to:
2. http://allegro.pl/item1160401665_yamaha_fzs_600.html
ten jest w nieco dziwnym malowaniu - nie potrafiłem znaleźć drugiego identycznego w innych ogłoszeniach (może dlatego, że to jeszcze 2003) tak czy inaczej jedyne co to ponoć był po "parkingówce" i czasze wymienili na nowa.
3. http://otomoto.pl/yamaha-fz-fz6-fazer-M1766184.html
no i ten po fotach wydaje się ok, cena okazyjna bo ponoć stoi i zawadza...

Z racji, że jestem ze śląska, mam prośbę do forumowiczów głównie z okolic Lublina ale i też Poznania. Jeśli miał by ktoś chwilę i po drodze (jeśli nie to oprócz dobrej flaszki za pomoc mogę pokryć koszty dojazdu - przelew) podskoczył rzucił okiem na te motorki.
Co prawda wszyscy właściciele zgodzili się na przejażdżkę do serwisu na oględziny, ale z racji dosyć dalekiego podjazdu chciałbym (jeśli trzeba) usłyszeć zdecydowane "ODPUŚĆ SOBIE" nieco wcześniej niż po przejechaniu kilkuset km na darmo...

Z góry dzięki za pomoc ! ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-25 13:16:38 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-07-25 20:37:45 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-06-24 19:40:36
Posty: 102
Lokalizacja: Swarzędz
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
Siemka. Mogę podjechać i obejrzeć te w Poznaniu. Postaram się jakoś umówić z właścicielami i podlecieć jeszcze w tym tygodniu. Zaznaczam, że nie jestem jakimś znawcą. Mogę z grubsza ocenić stan techniczny tych sprzętów. Pozdro

W przypadki tego ogłoszenia

http://allegro.pl/item1160401665_yamaha_fzs_600.html
To jak widać na zdjęciu jest to FZ6 S nie FZS 600


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-25 20:51:39 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-04-06 14:46:35
Posty: 78
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak...
1. Nieoryginalna kierownica, wymienione końcówki kiery. Zwróć uwagę, czy czacha ma równe odstępy na owiewkach tuż przy zbiorniku, bo przy glebach stelaż, na którym montuje się czachę ma tendencję do wykrzywienia się. Wiem, bo widziałem już coś takiego. Moim zdaniem można go obejrzeć.
2. Faktycznie jest w dziwnym malowaniu, tzn.: pierwotnie był chyba granatowo-niebieski [jeśli dobrze widzę taki kolor mają zadupki, uchwyty pasażera i czacha. Wypełnienia są czarne wymienione, tak jak i dodatkowe przykręcane plastiki na owiewce. Kierunki nie są oryginalne, a moto nie wygląda na doinwestowane, więc wymienione zostały bo musiały zostać wymienione [?]. Klakson nie taki jak jest w moim [a mam oryginał], a na koniec zbiornik paliwa ze srebrnej wersji. Co do klaksonu, jest w takim miejscu, że przy parkingówkach ciężko go chyba uszkodzić. Poza tym, na krawędziach chłodnicy w fz6s jest taka srebrna listwa, a na tym zdjęciu widzę czarną [?]. Nie ma końcówek kierownicy [?]. No i mimo rocznika 2003 jest to fz6 a nie fzs.
3. Nie widzę niczego dziwnego.

PS. nie jestem fachowcem, to tylko moje spostrzeżenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-25 22:03:26 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2009-05-14 20:56:04
Posty: 14
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Hej. Sorki za reklamę ale właśnie sprzedaję swoje dziecko bo czas ba FZ1S:)
http://allegro.pl/item1161532088_fz6s_2004_dodatki.html

Jeśli jesteś zainteresowany czymś sprawdzonym i serwisowanym to chętnie podeślę więcej zdjęć.

Jeśli chodzi o tego z Poznania to ma wymieniony bak i robioną owiewkę.
Przynajmniej tak mi się wydaje po kolorach które ma i które porównuję ze swoim.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-29 17:12:16 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-06-12 20:45:41
Posty: 171
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600S Fazer
Zobacz tego:
http://moto.allegro.pl/item1163449430_y ... legro.html,


Pleszew jest ok 90 km od Poznania, moto jest mojego brata i moge je polecić w 100% sam też mam Fazera tylko starszego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-29 17:37:47 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-04-06 14:46:35
Posty: 78
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak...
lukasvip8 napisał(a):

A czy on jest przerobiony z FZ6S Fazer na FZ6N? Chyba, że w jakimś kraju 2004 wychodziły w tamim malowaniu, ale w aukcji nie ma o tym informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-29 23:22:05 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-07-25 11:20:12
Posty: 2
Lokalizacja: Siemianowice - Czeladź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Dzięki wam wszystkim za rady i chęć pomocy!
Koniec końców objeździłem moją okolicę i praktycznie tuż przed wyjazdem po "No.1" który wydawał mi się najlepszą opcją, w sumie przez przypadek (pokazywałem kumplowi w robocie jak wygląda taki sam na srebrnych felgach ;P) w moje oko wpadł ten:

http://moto.allegro.pl/item1158274293_y ... model.html

Co prawda sprowadzany... ale po moich oględzinach (jeszcze laickich) i późniejszych z kolegą mechanikiem i serwisantem doszedłem do wniosku, że warto go kupić. Udało mi się trochę ubić z ceny, poza tym moto naprawdę proste, nie widać że wyjeżdżone - w skrócie zadbane! Z tego co usłyszałem od mechanika bez wkładu tak do końca sezonu powinienem bez problemu pojeździć... potem wiadomo przyjdzie czas na serwis(40.000km), przygotowanie do zimowego snu i na kolejny sezon ;D
Jak na razie jestem w niebo wzięty! Hehe "ojejku jakie to szybkie" ;P itd... - w końcu pierwsze poważne moto ;)
A czas pokaże czy wybór był dobry...
Btw ciekaw jestem opinii ludzi którzy kupowali u tego kolesia w Bukownie... Sąsiad z "garażu obok" mojego bardzo dobrego kumpla zakupił u niego Fazerka jakiś czas temu i tez jest w niebo wzięty... prawdę powiedziawszy tylko ta opinia skłoniła mnie do pojechania i obejrzenia sprowadzanego moto ("bo ponoć koleś zna się na rzeczy")... i chyba się zna.

Przez weekend porobię swoje fotki i przywitam się oficjalnie na forum bo stałem się w końcu jego "pełnoprawnym" użytkownikiem ;D

Pozdro 4all!

Ps. lukasvip8 moto brata fajne!! nawet bardzo, ale niestety na wstępie poszukiwań skreśliłem eNkę... ;/
za to kumpel pomału zamyka budżet a on na "golasa" jest napalony więc podeślę mu linka, może spręży się nieco ;D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-30 17:41:35 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-06-12 20:45:41
Posty: 171
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600S Fazer
A czy on jest przerobiony z FZ6S Fazer na FZ6N? Chyba, że w jakimś kraju 2004 wychodziły w tamim malowaniu, ale w aukcji nie ma o tym informacji.

Nic nie było przerabiane, w dokumentach ma napisane normalnie FZ6N


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-30 18:29:17 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-04-06 14:46:35
Posty: 78
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak...
Dzieki za wyjasnienie, z tym, ze i tak dziwi mnie to, ze w 2004 roku nie bylo N-ek w takim malowaniu, bo z tego co wiem N-ki mialy czarne felgi i trzy kolory bakow: czarny srebrny i bordo. Klakson jest w miejscu, w ktorym montowano wlasnie w S-ce, bo w N-kach byl patrzac z przodu po lewej stronie. Ma tez jesli dobrze widze mocowania od czachy, w tym akurat egzemplarzu zamocowane sa na nim dodatkowe plastiki. Gdyby nie ta lampa od N, to przysiaglbym, ze wyglada jak moja pozbawiona czaszy. Stad moje pytanie i watpliwosci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-07-30 23:05:42 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-03-04 21:38:12
Posty: 70
Lokalizacja: krk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: hornet 600
Saint_Simon napisał(a):
Btw ciekaw jestem opinii ludzi którzy kupowali u tego kolesia w Bukownie

kupiłem od niego horneta i jestem zadowolony, puki co nic się z nim nie dzieje (odpukuje) :)
ktoś tu na forum też brał moto od tego gościa i o ile pamiętam to nie narzeka


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org