Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-12-05 14:35:33 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
lutecki przy wstepnej ocenie moto ze zdjec oczywiste jest, ze wyszukuje sie kazda roznice w stosunku do oryginalu, kazda niescislosc i pierdole. Pozniej w konfrontacji ze sprzedawca weryfikujesz to podczas rozmowy. Wiec nie wiem czemu sie czepiasz wypowiedzi, ktore wlasnie takie rzeczy w stosunku do danej maszyny przedstawiaja. Najlepiej krytykowac innych zamiast samemu wniesc cos sensownego do tematu, czyz nie?

Przytocz przyklad, gdzie bylo napisane, ze akcesoryjny tlumik i przewody w stalowym oplocie to wada w uzywanym moto. A jesli chodzi o nieoryginalne malowanie to przynajmniej dla mnie jest to wyznacznik, ze moglo (aczkolwiek nie musialo) cos sie z motocyklem dziac i nalezy go przy ewentualnych ogledzinach dokladniej sprawdzic. Z prostej przyczyny, chyba mniej niz 5% moto jest malowane ze wzgledu na widzimisie wlasciciela. Takie realia na rynku.
PS FZ6N nie ma centralnej stopki w standardzie w przeciwienstwie do FZ6S.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: YAMAHA FZ6S 2004
PostNapisane: 2010-12-05 14:35:33 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2011-01-23 11:05:24 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-11-11 20:27:41
Posty: 17
Lokalizacja: WL....
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Ja tylko dodam,że moto jest prawdopodobnie rejestrowane w 2010 roku (mój siostrzeniec rej moto w czerwcu i dostał nr WL 160A czy 170A)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-01-23 12:32:08 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-11-27 19:12:05
Posty: 207
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 naked black matt
DarJon: Nie tak łatwo to określić jakby się mogło wydawać. Urzędy komunikacyjne dostają odpowiednio mniej rejestracji motocyklowych, poza tym literki nie muszą oznaczać dzielnicy. Ja np. na grochowie, gdzie przydzielane są WF dostałem blachę (motocyklową) mokotowską (WE)...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-01-28 20:49:45 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-11-11 20:27:41
Posty: 17
Lokalizacja: WL....
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
lutecki napisał(a):
DarJon: Nie tak łatwo to określić jakby się mogło wydawać. Urzędy komunikacyjne dostają odpowiednio mniej rejestracji motocyklowych, poza tym literki nie muszą oznaczać dzielnicy. Ja np. na grochowie, gdzie przydzielane są WF dostałem blachę (motocyklową) mokotowską (WE)...

Masz racje ale w tym wypadku 99%


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-01-29 01:36:29 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-01-23 19:01:13
Posty: 216
Lokalizacja: Dęblin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fz6
co do baku na fotkach w mojej fazie też wygląda jak tu nieskazitelnie a maleńkie ryski jednak są bardziej zastanawiająca jest końcówka wahacza inny odcień odrapana brak naklejki na wahaczu jeszcze bym zrozumiał kumpel w prawie nowej kawie sam ją zerwał :P ale nowe śruby mocujące silnik?taki tuning to już nie zrozumiały...własnie tu gdzie powiny być craschpady może wcześniej były zostały zniszczone i zastąpiono je nowymi śrubami?dekiel też coś za idealny nie widać śladów po kamyczkach a ten tył silnika przy amortyzatorze lśni jak psu jaja na wiosne dbam o swoje moto ale tu to szok :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-01-29 06:06:38 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-11-23 20:31:27
Posty: 621
Lokalizacja: Wawa Włochy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
DarJon napisał(a):
Ja tylko dodam,że moto jest prawdopodobnie rejestrowane w 2010 roku (mój siostrzeniec rej moto w czerwcu i dostał nr WL 160A czy 170A)


Yyy skąd ta teoria ? Mógłbyś dzisiaj odebrać WL 470A a ja jutro WL 120A albo WL 980A ... zależy co mają pod ręką ;)


@lutecki,
o ile się nie myle te tablice są również na traktory, przyczepki itp Nie tylko na motocykl i np w warszawie masz inne oznaczenia motocykli a samochodów (np WY to włochy a WA bemowo, WE praga). Nie są one wybierane od tak sobie. Miałem gdzieś całą rozpiskę ...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-09 10:20:07 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-11-11 20:27:41
Posty: 17
Lokalizacja: WL....
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Szopix napisał(a):
Yyy skąd ta teoria ? Mógłbyś dzisiaj odebrać WL 470A a ja jutro WL 120A albo WL 980A ... zależy co mają pod ręką ;)


To nie Warszawa, to Legionowo (+powiat=około 100.000 mieszkańców). Poniekąd znam realia dylematy i in duperele w tym wydziale i na 99 % jest to w miarę świeża rejestracja. Ponadto do niedawna (2010r) w wydziale nie było żadnej tablicy kończącej się na literę (jakąkolwiek literę) gdzie w 100licy to już norma (chyba tylko PRaga Płn ma wydawane nr bez literki).


Szopix napisał(a):
@lutecki,
o ile się nie myle te tablice są również na traktory, przyczepki itp Nie tylko na motocykl ...


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

(Dz. U. z dnia 21 sierpnia 2002 r.)
§ 17. Tablice ze względu na wielkość dzielą się na:
1) samochodowe (jednorzędowe i dwurzędowe) - do oznaczania wszystkich rodzajów pojazdów, z wyjątkiem motocykli, ciągników rolniczych i motorowerów,

2) motocyklowe (dwurzędowe) - do oznaczania motocykli i ciągników rolniczych,
3) motorowerowe (dwurzędowe) - do oznaczania motorowerów.
Szopix napisał(a):
@lutecki,
... np w warszawie masz inne oznaczenia motocykli a samochodów (np WY to włochy a WA bemowo, WE praga). Nie są one wybierane od tak sobie. Miałem gdzieś całą rozpiskę ...


oraz par 21 pkt 2 cyt rozporządzenia:

2) tablicach zwyczajnych motocyklowych i motorowerowych - pierwsza litera stanowi wyróżnik województwa, druga lub druga i trzecia litera stanowią wyróżnik powiatu, następne cyfry lub cyfry i litera lub litery stanowią wyróżnik pojazdu tworzony kolejno w układzie:
a) dla powiatów z wyróżnikiem jednoliterowym:
– cztery cyfry w przedziale od 0001 do 9999,
– trzy cyfry w przedziale od 001 do 999 i litera,

Analogicznie jest z tablicami samochodowymi (par21 pkt1)

Jak widać wyróżniki (czyli WY, WE ...) dla samochodów i moto są te same oczywiści jest odstępstwo od reguły że moto (samochód) zakupiony od Pana z Bemowa będzie śmigał na tych samych blachach zarejestrowany na Pradze Płd. W ramach jednego miasta NIE trzeba zmieniać tablic rejestracyjnych !!! Ma to plus dla nowego użytkownika- nie płaci za wydanie nowych tablic, uprzejma Pani przykleja tylko nowe znaki legalizacyjne.Poniżej cyt w/w rozporządzenia.

§ 7. 1. W przypadku gdy pojazd posiada tablice rejestracyjne zgodne z wzorem określonym rozporządzeniem i wyróżnikiem powiatu właściwym dla organu dokonującego rejestracji oraz jest oznaczony nalepką kontrolną odpowiednią do posiadanych tablic, organ rejestrujący dokonuje jedynie legalizacji tych tablic.

Rozpiska o która ci chodzi to chyba wykaz z załącznika nr 7 rozporządzenia

http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2002/1123.htm


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-09 16:20:41 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-11-23 20:31:27
Posty: 621
Lokalizacja: Wawa Włochy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
DarJon napisał(a):
Jak widać wyróżniki (czyli WY, WE ...) dla samochodów i moto są te same oczywiści


ale nie oznaczają takich samych dzielnic.

DarJon napisał(a):
Rozpiska o która ci chodzi to chyba wykaz z załącznika nr 7 rozporządzenia


Niestety nie. Miałem gdzies rozpiskę z oznaczeniami dzielnic dla samochodów i motocykli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-10 00:42:49 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-11-11 20:27:41
Posty: 17
Lokalizacja: WL....
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Chętnie bym zobaczył tą rozpiskę - ciekawe. Poszukam w google jak znajdę zamieszczę w tym poście

EDIT
Dzięki za poniższy link i ciekawą stronę. Wieczorem rozmawiałem tu i tam i ludziska potwierdziły że w W-wce są różna nr rej moto i 4oo (tego nie wiedziałem).
Jako ciekawostkę dodam, że są już w 4oo tablice 8 znakowe (były 7 znakowe z kombinacjami) w Makowie Maz WMA00222


Ostatnio edytowano 2011-02-10 11:00:49 przez DarJon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-10 03:11:07 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-11-23 20:31:27
Posty: 621
Lokalizacja: Wawa Włochy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
http://polskietablice.fm.interia.pl/2000wa.htm
Proszę bardzo ...

A wszystkie ciekawostki są TU . Bardzo fajna stronka :)

kończe offtop


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-11 17:54:42 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-11-27 19:12:05
Posty: 207
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 naked black matt
I tutaj: http://www.gwardak.republika.pl/tablice_w.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-13 03:28:50 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-11-23 20:31:27
Posty: 621
Lokalizacja: Wawa Włochy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
lutecki napisał(a):


podałeś link do rozpiski tablic samochodów ;)

DarJon napisał(a):
Wieczorem rozmawiałem tu i tam i ludziska potwierdziły że w W-wce są różna nr rej moto i 4oo (tego nie wiedziałem).

Mieszkam w Warszawie (miałem motocykle w różnych dzielnicach) i nie pisałbym o tym gdybym nie miał racji ;)
Jak pare lat temu odebrałem swoją pierwszą blachę to złapałem małe zdziwko. Skąd WD na ochocie ?! Całe szczęście, Pani w UK wszystko mi wytłumaczyła.

mały off top sie zrobił ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-02-16 15:09:55 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-04-20 10:35:57
Posty: 47
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW K 1200 S
A ja się dopatrzyłem nieoryginalnych dwóch śrub od przedniej owiewki, śruby od błotnika nieoryginalne, dwie śruby od mocowania silnika do ramy nieoryginalne, brak centralki(w każdym fazerze to był standard) oraz krzywo przyklejona naklejka fazer:D. Reasumując ktoś dla zabawy takich rzeczy nie robi a więc trzeba dokładnie go obejrzeć przy oględzinach bo te parę rzeczy jest podejrzanych.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org