Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-01-20 17:19:36 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-11-24 15:43:13
Posty: 44
Płeć: Mężczyzna
Hey. Jestem na etapie szukania moto ale z racji że chcę z ABS'em to mam zawężony wybór w dodatku naczytałem się że ABS + FZ6 nie najlepiej się dogadują (np.http://www.motocykl-online.pl/testy/Hon ... _FZ6_Fazer lub http://www.motocykl-online.pl/testy/YAM ... DA_CBF_600 )

Przepraszam że tyle linków ale co sądzicie na temat tych moto??

1. http://allegro.pl/yamaha-fz6-s2-fazer-a ... 21387.html
2. http://allegro.pl/fz6-s2-abs-crash-pady ... 97163.html

a już tak przy okazji to pewnie wielu z was posiadało wcześniej GSFa hmmm cena przemawia
3. http://otomoto.pl/suzuki-gsf-bandit-650 ... 02934.html

i co myślicie o takim przypadku ?
4. http://allegro.pl/suzuki-bandit-i2060873407.html

edit/ już poprawione, dzięki przemo_ps


Ostatnio edytowano 2012-01-20 17:57:06 przez Yama, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 17:19:36 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2012-01-20 17:28:34 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-03-10 22:24:07
Posty: 411
Lokalizacja: DKL- dolnoslaskie krolestwo lądek
Płeć: Mężczyzna
Telefon: E52 :P
Obecne moto: Fz6 S
kolego coś z linkami namodziłeś...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 18:00:18 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-06-29 09:23:07
Posty: 672
Lokalizacja: CCH
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nokia
Obecne moto: Gladius 650 mit ABS
A co z tymi ABS ami w FZ6 ..bo nie czaję... :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 19:14:02 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-11-24 15:43:13
Posty: 44
Płeć: Mężczyzna
lukimaster napisał(a):
A co z tymi ABS ami w FZ6 ..bo nie czaję... :?:

no z tego co wyczytałem w porównaniach np:
"Pedał pulsuje już przy umiarkowanym hamowaniu. Tylny hamulec jest chyba dość jadowity, bo nawet na przyczepnej nawierzchni ABS wcześnie się włącza. Częstotliwość impulsów hamujących jest zdecydowanie za mała. Trzeba mieć dużo doświadczenia, aby się nie wystraszyć. Tym bardziej że efekt hamowania pozostawia dużo do życzenia. Dźwignia hamulca ręcznego denerwuje długim skokiem jałowym. Jakby tego wszystkiego było mało, Yamaha wykazuje największą skłonność do podnoszenia się przy hamowaniu w złożeniu."

oraz
"Hamulec z ABS-em Yamahy ma najlepiej wyczuwalny punkt zadziałania z całej trójki. Sportowa jazda staje się dzięki temu przyjemnością. Niestety, tylko do chwili, gdy musi interweniować ABS. Działa zdecydowanie za mało precyzyjnie, nie chroniąc Yamahy przed wywrotką (patrz: ramka na str. 30). Przy ostrym hamowaniu dwa pływające zaciski dwutłoczkowe wgryzają się w tarcze z taką siłą, że nawet przy jeździe z pasażerem tył unosi się, zanim ABS rozpozna sytuację. Zdarzyło się tak przy pięciu kolejnych hamowaniach, więc nie ma mowy o przypadku"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 19:37:24 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
Myślę, ze użytkownicy tego typu motocykli jakie wystawiłeś w linkach dokładnie odpowiedzą Tobie na pytanie dotyczące ich zachowania na drodze.

Jeździłem takowym bandziorem, nie było powodu do narzekania, gabarytowo troszkę mały, moc taka sobie. Ogólnie motorek w sam raz jak dla osoby początkującej, bo wspomniałeś, że zaczynasz przygodę.

Fazerek wydaje się być trochę mocniejszy, nowszy wygląd jeśli zależy Ci na takowym.

Musiałbyś się pod pasować konkretnie pod jakiś model i wtedy szukać tego na czym będziesz czuł się najlepiej :)

Co do stanu technicznego, ewentualnych wad ukrytych itp. pewnie nie jedna osoba jeszcze się tu wypowie :)

powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 20:12:43 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-11-24 15:43:13
Posty: 44
Płeć: Mężczyzna
Sęk w tym że miałem już Bandyte pare lat temu ale starszy model, poźniej był Choperek. Teraz jest przerwa 2 lata i chciałem ewoluować w kierunku FZ6 ale rożnica cenowa to 2-3 tys w porównaniu z Suzą i mam dylematy czy Suza i nowy strój czy wymażony Fazer i stare ciuchy które już swoje przeszły :/

Poprostu jak będę za Fazim jeździł to i Bandziorki chciałem luknąć. Poprzednio też patrzyłem za Fazim ale wtedy nic ciekawego w tej kasie co miałem i wtrafił się Bandit który swoją drogą okazał się z czasem miną ;(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 21:45:37 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2009-04-02 16:02:37
Posty: 262
Lokalizacja: NEL / TOS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TDM 900
Fazer jest ostrzejszy, Bandit bardziej łagodny, potulny. Fazer troszeczkę lepiej przyśpiesza ale już prędkość max jest porównywalna. Bandyta jest cięższy, ale naprawdę fajny w prowadzeniu. Fazer ma lepszy wygląd wg mnie, ale to też jest kwestia gustu.

Moim skromnym zdaniem bierz motocykl w lepszym stanie technicznym, bardziej zadbanego i utrzymanego, a będziesz zadowolony.

Albo szukaj GSRa :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-20 22:08:45 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-11-24 15:43:13
Posty: 44
Płeć: Mężczyzna
zimny13 napisał(a):
(...)
Albo szukaj GSRa :)


Nie miałem do czynienia z tym moto, ogólnie to nie byłem nigdy na zlocie itd, bo raczej lubię śmigać samotnie i decydować "w którą skręcić na skrzyżowaniu" zatem nie było dużo okazji żeby kilka moto porównać koło siebie dlatego typuje tylko dwa, (Bandit i Fazer) z owiewką koniecznie na dalsze trasy i wokół komina.
Bandita bo już miałem i wiem czego się spodziewać a Fazera bo szalenie mi się podoba, mocniejszy i lżejszy od suzy z którą nie było kłopotu dopóki nie była załadowana gratami. a i choperek też ze stajni Yamahy był do której większy szacunek mam niż Suzuki.

Zatem pomóżcie ocenić te moto z linków plizzzzz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2012-01-21 08:44:54 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-03-10 22:24:07
Posty: 411
Lokalizacja: DKL- dolnoslaskie krolestwo lądek
Płeć: Mężczyzna
Telefon: E52 :P
Obecne moto: Fz6 S
Yama

ad.1. zmienione podnóżki (dlaczego?), zarzygane kolektory, łańcuch jak szmata wisi, być może czeka go rychła wymiana:) i coś niedobrego się stało z lewym crashem, plusem są opony, widać że niedawno zmieniane ale ogólnie moto nie wygląda na bardzo zadbane ale może się czepiam :)

ad. 2. na pewno więcej napędu zostało także polatasz trochę, kolektory wypucujesz autosolem a różnica w cenie tylko 300zł, mniejszy przebieg ale czy prawdziwy? Ja brałbym właśnie tego jechał oglądać:D

o reszcie sie nie wypowiem bo to nie moja bajka


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org