Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jaka kasa?
PostNapisane: 2012-01-25 12:34:50 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-01-23 22:08:12
Posty: 5
Lokalizacja: Białystok/Suwałki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
witam
Jestem nowy na forum i ogólnie w temacie motocykli, zakupiłem już sobie ubranka i kask korzystając z zimowych promocji, a teraz przyszła kolej na moto.
Uwagę skupiam na Fazerze 02-03r.
Czy dysponując kasą rzędu 8500 - 9000 tys zł można kupić już coś dobrego czy bedę musiał jednak trochę dołożyć na jakiś dobry egzemplarz???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka kasa?
PostNapisane: 2012-01-25 12:34:50 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Jaka kasa?
PostNapisane: 2012-01-25 12:38:28 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-24 13:26:40
Posty: 671
Lokalizacja: Tarczyn
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 794 749 233
Obecne moto: Yamaha Fazer 1000
Powiem Ci że to różnie ale lepiej mieć na ten rocznik jednak 10000 bo trudno jest znaleźć coś możliwego w tej dolnej granicy jaką podałeś... Ja np. za swojego dałem 9100 ale to była okazja za stan w jakim go kupiłem...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka kasa?
PostNapisane: 2012-01-25 16:00:06 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-10-04 23:07:51
Posty: 70
Lokalizacja: Gorlice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBR 954RR
A mnie się wydaje, (po przeglądnieciu allegro), że do 9K powinieneś coś znaleźć, byle sie nie napalać.
Weź kogoś doświadczonego, żebyś się nie wkopał :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka kasa?
PostNapisane: 2012-01-25 16:03:24 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-05-11 23:56:13
Posty: 85
Lokalizacja: DWL
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Blue Cat X]
Weź też pod uwagę koszty jakie poniesiesz: serwis, rejestracja, serwis...

Offtopa piznę - po rejestracji muszę iść do USkarbowego z czymś tam??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka kasa?
PostNapisane: 2012-01-25 16:22:38 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Tak formularz PTT-2 czyli 2% wartości rynkowej pojazdu trzeba oddać w US. Oczywiście wyliczają to ze swojej książki i zazwyczaj chcą więcej niż wypisało się na umowie ;P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka kasa?
PostNapisane: 2012-01-25 20:38:53 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-01-23 22:08:12
Posty: 5
Lokalizacja: Białystok/Suwałki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
dzieki, napisaliście że po kupnie zostawić kasę na serwis.... czyli mam rozumieć że w większości ok 95% ta gadka że zrobiony serwis, przygotowany do sezonu, po wymianach można między bajki włożyc?
no i w takim razie ile taki podstawowy serwis typu materiały ekspoloatacyjne kosztuje


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka kasa?
PostNapisane: 2012-01-25 20:53:41 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Daro777 napisał(a):
czyli mam rozumieć że w większości ok 95% ta gadka że zrobiony serwis, przygotowany do sezonu, po wymianach można między bajki włożyc?

Nie zawsze :) Da się to chyba wywnioskować z rozmowy ze sprzedającym (face to face) da się w miarę wyczuć czy gość mówi Ci to co chcesz usłyszeć, czy po prostu jest to zrobione. Poza tym, zawory, gaziory itp słychać czy są robione czy nie. Olej i filtr wymieniłbym i tak i tak od razu po zakupie :) To koszt <200zł
Ogólnie jeśli gaźniki, zawory, gumy, napęd, klocki są w miarę OK to nie trzeba od razu pakować w serwis tylko pojeździć i sam będziesz wiedział co w trawie piszczy :)
Ja np. kupiłem moto, które było w idealnym stanie. Olej i wsio :P A po 2tyg okazało się, że kolektor był klejony pastą do tłumików i zrobiło się z niego sitko (moto z UK). Ale od wymiany kolektora nic innego niepokojącego się nie działo :)
Musisz o wszystko wypytać, nawet o największe głupoty. Potem w każdy zakamarek zajrzeć i będziesz wiedział co i jak :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka kasa?
PostNapisane: 2012-01-25 21:24:58 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-06-24 17:57:26
Posty: 1483
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW GS 1200
Co do Urzędu Skarbowego to lepiej wpisać niższą sumę, najwyżej każą Tobie poprawić na troszkę wyższą :)

A cena jaką podałeś, hm...powinna Ci starczyć na jakiś fajny egzemplarz, ale tak jak pisali koledzy we wcześniejszych postach nie ma się co napalać. Zawsze jakaś konsultacje musisz wykonać. Czy to na forum, czy to u swojego mechanika.
Co do opisów motorów przez sprzedających, też już był kiedyś taki temat na forum. Bartek - keks dużo mądrych rzeczy w tej sprawie napisał, warto poczytać :) Streszczając, nie każdemu zależy żeby nas oszukać :)

W razie co masz forum,podsyłaj linki, ludzie na pewno Tobie pomogą :)

powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka kasa?
PostNapisane: 2012-01-25 21:37:48 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-10-08 21:36:58
Posty: 61
Lokalizacja: Łomża
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz1n
pracuję w Łomży i czasami bywam w Suwałkach, fajne drogi tam macie a przynajmniej dobre jakościowo...

za 9000 kupisz FZSa ale przed 2004, , jak chcesz to ci dam namiar na dość zaufanego człowieka, który handluje moto w Podlaskim. Na stanie ma ok. 30 maszyn, kupiłem od niego moto jakiś czas temu, a w ten piątek pojechałem z kolegą i wziął kawę ER5 za 3000 podczas 1 wizity, i zadowolony narazie.

Koleś ma motocykle z Belgii, handlarz i sprzęty zagranicy więc profil na internecie niepolecany a wręcz odradzany, wiadomo trzeba zobaczyć. FZS nie ma, ma teraz ładne FZ6 z 2007 ale to nie ta półka cenowa, za 9000 miał kawę ER6f, bardzo ładna choć to raczej dla kobiety, i SV650 za 9300, reszta to raczej sprzęty 13000 w górę.

Pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka kasa?
PostNapisane: 2012-01-26 09:56:59 
Niemowlak

Dołączył(a): 2011-04-04 20:03:48
Posty: 26
Lokalizacja: Pabianice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 03
ja swojego kupiłem za 8000zł (2003) rok temu. Włożyłem w niego z 1,5k (pełen serwis, nowy napęd) ale wiem co mam. Prezentuje się moim zdaniem też ok, jest prosty i zapie*dala. Grunt to żeby silnik był zdrowy i motocykl prosty, takie moje zdanie, resztę możesz sobie zrobić sam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka kasa?
PostNapisane: 2012-01-26 10:32:33 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
A ja dodam też parę słów od siebie:
- większość z nas nie zna się na mechanice by ocenić stan silnika motocykla.

i o ile naprawdę nie trafi się na fajny egzemplarz - to zawsze będzie w nim coś do zrobienia. Olej + filtr to podstawa do wymienienia na wstępie.

Moim zdaniem kto chcę kupić porządny egzemplarz gotowy do nieskrępowanej jazdy to wertować fora danego modelu i kupić maszynę od użytkownika, który sporo napisał na forum w dość długim okresie czasu (wiemy jak jeździ, jak użytkuje moto, jakie ma zwyczaje itp itd.) i sprzedaje np. taką fzs600 bo do turystyki 600-tka już mu nie wystarcza i chce zakupić np.fzs1000...
Taka opcja zdarza się niezwykle rzadko...ale jednak się zdarza ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka kasa?
PostNapisane: 2012-01-26 10:40:12 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2012-01-23 22:08:12
Posty: 5
Lokalizacja: Białystok/Suwałki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
bartekK_fz6
siema
z checią wziąłbym od Ciebie ten nr tel. A powiedz jeszcze w jakim mieście stoją te jego moto


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka kasa?
PostNapisane: 2012-01-26 19:35:53 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-10-08 21:36:58
Posty: 61
Lokalizacja: Łomża
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz1n
w Siemiatyczach, z Białego niedaleko

nr. ci na priv mogę wysłać, nie będę robić reklamy

ps. wpisz na allegro miasto siemiatycze i będziesz miał jego oferte aktualną, ma z 25 ogłoszeń, firma Partner chyba się nazywa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka kasa?
PostNapisane: 2012-01-27 09:13:33 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-08-22 22:23:57
Posty: 71
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: R1 Fz1 X-Max 690e
Daro777 napisał(a):
dzieki, napisaliście że po kupnie zostawić kasę na serwis.... czyli mam rozumieć że w większości ok 95% ta gadka że zrobiony serwis, przygotowany do sezonu, po wymianach można między bajki włożyc?
no i w takim razie ile taki podstawowy serwis typu materiały ekspoloatacyjne kosztuje

To czy motocykl ma wymienione elementy eksploatacyjne jest latwo sprawdzic:
- jezeli byl regularnie serwisowany, nawet nie w ASO to wiekszosc wartszatow, nawet prywatnych prowadzi historie - bedziesz wiedzial czy/kiedy/przy jakim przebiegu np. byla robiona regulacja zaworow, ja do swojej FZ1 z nieautoryzowanego warsztatu dostalem kopie wszystkich zlecen i wykonanych prac, duzo lepsza niz w ASO
- stan opon i rocznik ocenisz golym okiem - zakladam ze dobre opony to takie co maja wciaz min 5-6 mm bieznika i sa niestarsze niz 2-3 lata (date masz w tygodniu i roku produkcji przy literach DOT)
- stan lancucha ocenisz po tym czy odchodzi od tylnej zebatki, jak sie bardziej postarsz to wezmiesz suwmiarke i sprawdzisz precyzyjnie dlugosc ogniwa, wzgledem oryginalu
- date produkcji akumulatora masz wybita na wieczku lub boku
- generalnie wieksze zaufanie wzbudzaja osoby prywatne niz handlarze, jak ktos posiada motocykl kilka lat to raczej o niego dba (chyba ze zajezdzil wszystkie materialy eksploatacyjne wtedy daj sobie spokoj), handlarz nie prowadzi dzialalnosci charytatywnej, kupil po to by zarobic
- lepiej dac wiecej za motocykl, ktory ma wszystko zrobione niz poczatek sezonu poswiecic na wymiany, wez pod uwage koszty - jezeli moto jest kompletnie zajezdzone: lancuch wisi, bateria trzyma 1 dzien, linki chodza ciezko , klocki maja 0.5mm grubosci, zawory stukaja, plyn hamulcowy i chlodniczy maja kolor i konsystencje oleju z macdonalda, opony sa lyse, to mozesz liczyc z tym, ze wydasz na zakup/wymiane/regulacje tych wszystkich rzeczy nawet 3-4kPLN (a to przy tanim sprzecie moze stanowic 30-40% jego wartosci). Dlatego nie kieruj sie sama cena, co ma w zwyczaju robic wiekszosc naszych rodakow :lol: Czasami lepiej dozbierac 2-3 miesiace i kupic cos lepszego/pewniejszego/zadbanego
- wez pod uwage wartosc dodatkow, kupisz "golasa" a potem na dodatki wydasz 1-2k PLN, to nie jest wyposazenie samochodu, ktorego sie nie da wyjac i jest "nic nie warte" po 4-5 latach, zawsze wartosciowe dodatki mozesz sprzedac
- generalnie sprzety kupione w Polsce w Salonie maja wieksza wartosc, a szczegolnie te od 1 wlasciciela. Jak ktos polozy 40-50 klockow za motocykl, to raczej o niego dba, ma autocasco i nawet jak mu sie cos przydarzy to zostaje po tym historia naprawy i robione jest to przewaznie na oryginalnych czesciach.
-zobacz na dziwna prawidlowosc, ze po przeliczeniu z Euro na mobile.de motocykle sprowadzone sa tansze niz na zachodzie :?: :?: - na zachodzie nie ma debili, ktorzy je tanio sprzedaja, po prostu motocykle sprowadzone maja w 90% przypadkow przeszlosc powypadkowa, a nie daj Boze problemy prawne
GooD LUCK :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka kasa?
PostNapisane: 2012-01-27 10:03:00 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
MG75, zgadzam się z Tobą ale....
ja jednak będę się upierał, że nie każdy jest w stanie ocenić stan motocykla.

Obecnie mam drugi motocykl w swoim życiu - przy zakupie tego drugiego nadal mało wiedziałem na co zwracać uwagę ale jednak dużo więcej niż przy zakupie pierwszej maszyny. Gdy kiedyś będę kupował 3 motocykl też nie będę przekonany co do mojej wiedzy. A co jeśli planujemy kupno swojej pierwszej maszyny w życiu? I taki ktoś ma się znać jak ocenić stan tych rzeczy, które wymieniłeś?
Ja nadal nie byłbym w stanie ocenić czy linki chodzą ciężko bo w tym modelu chodzą tak a w tym tak. Np. dopiero po zakupie mojego fazera dowiedziałem się, że praca silnika (czy tam gaźników) na biegu jałowym jest nierówna i to jest normalna ich praca.
Nie każdy jest mechanikiem i nie pasjonuje się tym
Ja po dwóch motocyklach wiem jedno - gdy będę kupował trzeci raz ZAWSZE będę dorzucał 1000-1500zł do ceny motocykla na serwis po zakupowy. W salonach nie zamierzam kupować bo jak napisał MG75 - handlarz nie prowadzi działalności charytatywnej.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org