Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-11-15 22:55:21 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-12-16 12:56:07
Posty: 344
Lokalizacja: Gród Kraka
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Szajsung
Obecne moto: BMW R1200GS ADV LC
ARTYKUŁ MOTOCYKL 12/2011
Niestety... 0,7L nie dla Fazy... (wg Magazynu :roll: )
Suzi wypunktowała kamertona dokładnie za to, co jest jego główną bolączką...zawiecha (bez regulacji) + skrzynia + doły na ciągu... Poza tym ten czarny bidon zamiast wydechu - litości... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-11-15 22:55:21 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2011-11-16 09:47:08 
Człowiek Szafka

Dołączył(a): 2008-12-03 13:04:26
Posty: 2647
Lokalizacja: Pulki k.Puław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 693183962
Obecne moto: VFR 800 FI 2000r
Gazeta gazetą poczekajmy na ocenę dudiego bo z tego co wiem to ma fz8 i chyba śmigał chwilę tym suzi...
Swoją drogą rozumiem kryzys ale w moto o tej pojemności oszczędzać na zawieszeniu...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-11-16 10:49:01 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-08-01 11:12:24
Posty: 321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000XR
Arkham, czytasz "Motocykl"? A mówi się, że Krakusy to oszczędny naród :D IMHO szkoda hajsu na tę gazetę, to są głównie przedruki żywcem z prasy germańskiej.
Bez żadnego odniesienia do polskich realiów.
Jak już to ŚM (choć też ostatnio obniżyli loty), a jedyna dobra i polska gazeta to Pejserowa "Motormania". Trochę za dużo tam "jaja i wygłupu", ale to już tylko moje zdanie :)

Dobra, pomarudziłem, teraz konkrety :)

GSR vs. FZ8

Wydech: to moim zdaniem nie powinien być obecnie w ogóle wykładnik czy się komuś moto podoba czy nie. Za wygląd tych rur we współczesnych sprzętach musimy dziękować normom EURO3+ :)
Dlatego tak pięknie kwitnie produkcja aftermarketowa i customowa.

Regulacja zawiechy: tu zgoda, Yamaha "od zawsze" miała z tym w swojej klasie średniej problemy. Miernie było w XJ i FZ6 i podobnie jest w FZ8. To po pierwsze. Po drugie przód jest ustawiony nieco za miękko co zapewne wynikało z chęci producenta do tego by znaleźć "złoty środek" czyli takie pomieszanie komfortu ze sportem. Nie wyszło to za dobrze. Słyszałem o tym, że ludziki wymieniają olej w lagach, no ale nie tak to miało być.

Skrzynia: tu nie wiem o co chodzi, skrzynia działa zajebiście w FZ8, podobnie jak u poprzednika FZ6. W GSR zresztą też nie zauważyłem problemów, ale jeździłem za krótko. Biegi wchodzą precyzyjnie i jak to u Japońców miękko.

Silnik: tu znowu trzeba sobie przypomnieć jaka jest rola FZ8 - to jest następca FZ6. Tylko tyle i aż tyle. Czy można było z jednostki przeszczepionej z FZ1 wycisnąć więcej? No jasne, że tak. Mam jednak wrażenie, że kamertony nie chciały, ale dlaczego to trzeba już ich pytać :) Ogólnie jest fajniej niż w FZ6, no ale to chyba nie powinno dziwić. Dół jest mocniejszy, góra tak jak w FZ6 - zaczyna się robić straszno w granicach 8krpm.

Nie wiem co tu jeszcze napisać. Na szałcie już dyskutowaliśmy, że przesiadka FZ6->FZ8 nie ma sensu. Różnice nie są na tyle duże by to usprawiedliwiały. Lepiej brać FZ1.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-11-16 12:14:52 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-12-16 12:56:07
Posty: 344
Lokalizacja: Gród Kraka
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Szajsung
Obecne moto: BMW R1200GS ADV LC
Czytam je wszystkie Dudd :wink: a potem wyciągam pierwiastek. Każda z tych gazet wnosi co innego.
W "Motocyklu" interesują mnie głównie testy akcesoriów i relacje z wypadów w świat, czego nie ma w innych gazetkach.
Co do motocykli lubię poczytać różne opinie, z wielu źródeł choć ostatecznie i tak uważam, że każdy szuka nawet w tym samym moto czego innego.
Wrzuciłem, bo akurat był test :D
Nie uwziąłem się na FZ8. Zresztą gadaliśmy już o tym.
Kasa, normy, kryzysy, powodzie, tsunami, katastrofy nuklearne - wszystko to przekłada się na podejście do handlu i tworzenie nowych produktów.
Po prostu uważam, że jest ciężko - bo klient coraz bardziej wymagający, chciałby mieć sprzęt wszystkomający za bezcen. Tak się nie da wiedzą o tym wszyscy. Ale z drugiej strony, trzeba mieć na uwadze opinie klientów i starać się choć w większym stopniu wcielić je w życie, w miarę możliwości.
Kocham Fazery i tak bardzo czekałem na FZ8 w nadziei, że kupię a tu YEB :!: - rzeczywistość była przykra.
Ciężko ludziom dogodzić, ale starać się warto. Czepiam się - prawo wieku można rzec :wink:
Nie wiem, nie jeździłem, autorytatywnie się nie wypowiem.
Ale boli sam fakt, że sprzęt mnie nie chwycił za serce. I to nie ze względu na wygląd - rzecz względna.
Zawiodły oczekiwania i dlatego zwróciłem się niestety w inną stronę... ze łzą w oku :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-11-16 12:43:57 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-08-01 11:12:24
Posty: 321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000XR
arkham napisał(a):
Czytam je wszystkie Dudd a potem wyciągam pierwiastek. Każda z tych gazet wnosi co innego.

Ja to pochwalam, warto mieć opinie z różnych źródeł. Problem w tym, że ciężko w przypadku "Motocykla" z czegokolwiek wyciągać pierwiastek. Czytałem go dość długo i regularnie.
To jest po prostu, to oczywiście moje zdanie, marketingowy kolorowy bełkot w stylu Faktu czy innego Super Ekspressu. Czytając, lubię czuć, że dana gazeta jest tworzona przez motocyklistów dla motocyklistów. Tu tego nie ma. Jasne, że muszą na siebie zarabiać, ale absolutnie przegięli w drugą stronę. Nie przemawia to do mnie i już. O testach nie wspominam, bo to jest odrębny temat :)
Co do akcesoriów ..., hm no tylko dlatego kupować prasę :) Dajcie Państwo spokój, lepiej grzebnąć w Internecie.

Żeby nie było offtopicznie. Ja tam na FZ8 nie czekałem, może dlatego nie czuję się zawiedziony, choć rozumiem rozczarowanie.
W moim przypadku, czy raczej wypadku, po tym jak policjant wysadził mnie z siodła o czym pisałem kiedyś: http://fz6.pl/2010/09/19/przygoda-na-wisniowej-czyli-nic-smiesznego/ to FZ8 czekała niejako na mnie :) Mnie FZ6 ze wszystkimi swoimi wadami pasował i chciałem mieć coś podobnego. Skoro z ubezpieczenia mogłem mieć nowy motocykl, a wiedziałem że Yamaha wycofuje z oferty już małego Fazziego na rzecz FZ8 - wybór miałem jasny. Jedno co mnie w tym sprzęcie denerwuje to błoto lecące prosto na plecy :D Nie pomógł nawet akcesoryjny błotnik. No ale to szczegół. Skoro jak piszesz kochasz Fazery (i zapewne dlatego kupiłeś BMW ... ;)) to na pewno rozumiesz, że takimi drobiazgami nie ma się co przejmować :)

Skoro już jesteśmy przy BMW ..., ich fabryczne wydechy (np. w K1300R) też nie powalają swoim artyzmem i finezją :D Choć ten w S1000RR już wygląda znośnie ..., no ale to już rzecz gustu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-11-16 16:02:44 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-08 09:33:58
Posty: 446
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 2002
Wydechy, zawieszenia - to wszystko pikuś.

Ja się pytam, dlaczego Yamaha nie zaisntalowała u siebie wyświetlacza biegu!!
Brak wyświetlacza - to niby drobnostka, a dla mnie motocykl jest spalony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-11-16 16:13:34 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-08-01 11:12:24
Posty: 321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000XR
Wszystkim nie dogodzisz.

Na preclu (dla nieczytaczy - grupa dyskusyjna pl.rec.motocykle) kiedyś toczyła się na ten temat dyskusja. Suzersi już są lepsi, w GSRu zrobili i jest cacy.

W moich oczach takie rzeczy absolutnie nie mają prawa dyskwalifikować maszyny (ew. dopiero suma różnych denerwujących pierdół może), bo liczą się odczucia i wrażenia z jazdy,
a ja na zegary nie mam czasu patrzeć :) Może tylko jak się spieszę i muszę zerknąć która godzina :)

O sportowych motocyklach nie wspominam tu, bo tam taki gadżet ułatwia naukę dynamicznego pokonywania zakrętów na ten przykład (ale obrotomierz przecież też wystarcza).

Może w FZ9? :santa:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-11-16 17:46:41 
Człowiek Szafka

Dołączył(a): 2008-12-03 13:04:26
Posty: 2647
Lokalizacja: Pulki k.Puław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 693183962
Obecne moto: VFR 800 FI 2000r
Dokładnie dudi też jestem tego zdania że motocykl ocenia się po całości.
Teraz wszyscy rzucili się na te wyświetlacze biegów też w sumie mi się ten patent podoba, lecz nie szukam motocykla pod ten wyświetlacz.
Szukam motocykla skrojonego pode mnie takiego który zadowoli moje wymagania w największym stopniu.
Wyświetlacz biegów jest akurat na dalekiej pozycji u mnie ale już regulacja zawieszenia (a raczej łatwość regulacji) jest wysoko na liście zaraz za właściwościami jezdnymi a przed wyglądem :)
Ani FZ8 ani GSR750 nie śmigałem tylko widziałem z bliskiej odległości tzn siedziałem na nich i miały u mnie remis za pozycję i ogólny odbiór moto.
Yamaha moim zdaniem mogła uwolnić troszkę więcej mocy ;) i nie lansować FZ8 jako moto dla początkujących bo tam jest XJota :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-11-17 08:10:38 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-12-16 12:56:07
Posty: 344
Lokalizacja: Gród Kraka
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Szajsung
Obecne moto: BMW R1200GS ADV LC
duddits napisał(a):
Problem w tym, że ciężko w przypadku "Motocykla" z czegokolwiek wyciągać pierwiastek. (...)
To jest po prostu, to oczywiście moje zdanie, marketingowy kolorowy bełkot w stylu Faktu czy innego Super Ekspressu.

No czekałem jeszcze na porównanie do Naszego Dziennika, Skandali, Detektywa i Twojego weekendu... ale się nie doczekałem :lol: Zgadza się... Przy tych czasopismach "Motocykl" wypada trupio blado. W motocyklu nie idzie uświadczyć gołych cycków na okładce i nie dowiemy się czy motocykl może przejechać własnego właściciela, tak jak właściciel może pogryźć swojego psa.
Dudd... litości - ja rozumiem Twoją fanatyczną miłość do FZ8, ale bez przesady :wink:
duddits napisał(a):
Co do akcesoriów ..., hm no tylko dlatego kupować prasę :) Dajcie Państwo spokój, lepiej grzebnąć w Internecie.

Jak pisałem - nie tylko dlatego. Poza tym po prostu lubię rozłożyć sobie do kawy na biurku czystej krwi arabskiej papierową wersję czasopisma, jak za starych dobrych czasów. Ot, starcze zboczenie.
duddits napisał(a):
Skoro już jesteśmy przy BMW ..., ich fabryczne wydechy (np. w K1300R) też nie powalają swoim artyzmem i finezją.

Prawda. Kominy w kilku ostatnich sprzętach nie są dziełem sztuki (vide moi ulubieńcy: Honda VFR1200; Kawasaki SX1000 i właśnie FZ8). BMW też nie poraża stylem. Jest wielki, prosty i gruby kloc. Ale zawsze się można pocieszać że się ma większego niż kolega :lol: FZ8 ma za to dwa ujścia na końcu "cewki", to też może być atut w dyskusjach.
Ma niestety jednak elektroniczną regulację zawiechy, wyświetlacz biegów i inne srety, tety i pierdety, które uwierz mi - jeśli ich doświadczysz - zapragniesz na całe życie i nie będziesz już chciał zrobić kroku wstecz. A komin i tak wymieniasz od razu na akcesoryjny, żeby "gadał" jak należy. Regulacji zawieszenia sobie akcesoryjnie nie dokupisz :(
Jak kiedyś wspominałem - można w życiu iść po bandzie - ale po co :?:
Ta dyskusja nt, co lepsze, co nie - od początku jest jałowa.
Każdy ma swoje zdanie i nikt, nikogo zapewne do swoich racji nie przekona.
Wiemy że Dudd da sobie wykastrować "cochones" za swojego FZ8 i chvala mu za to. To cechuje właśnie właściciela, który jest w stanie zagryźć innego człowieka w obronie swojego psa.
Tak kiedyś podobno pisali w Fakcie... albo to w Motocyklu było :wink: ... Już nie pamiętam :lol:

BTW o tym nie wspomniałem - w tym samym artykule jest też oczywiście FZ1 w dziale MOTOCYKLE UŻYWANE.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-11-17 16:52:28 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2011-11-13 21:45:41
Posty: 135
Lokalizacja: miasto wojewódzkie Łódź
Płeć: Mężczyzna
Telefon: sprawny inaczej
Obecne moto: jedyny taki fzs 0.6
zadnym z tym sprzetow nie jezdzilem,ale wyglad fz jest ...sredni.
suzi podoba mi sie duzo bardziej.
regulacje zawiechy,wyswietlacze biegow...nie sa mi potrzebne,bardziej licza sie wygoda i wyglad .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-11-17 19:12:46 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2009-08-01 11:12:24
Posty: 321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000XR
arkham napisał(a):
Dudd... litości - ja rozumiem Twoją fanatyczną miłość do FZ8, ale bez przesady

He? Co ma wspólnego moje zdanie o "Motocyklu" z, jak to określiłeś, fanatyczną miłością do FZ8 ? :roll:
Tu mi pewnie coś umknęło :)

Może wyjaśnię, bo ja wiem, że podejście do motocykla to bywa bardzo różne. Jedni traktują go jak członka rodziny i zawieszają na zimę nad kominkiem :D , inni spędzają długie godziny w garażu dopieszczając szczegóły i polerując chromy.
I to wszystko jest bardzo OK, na miejscu, bo dlaczego nie? Podobnie przecież rzecz się ma z samochodami czy innymi zabawkami dla dużych chłopców.

Ja natomiast mam podejście do moto bardzo pragmatyczne. Środek lokomocji, maszynka do zabawy, kawałek fajnej technologii, ale jednak żelastwo (z dużą domieszką plastiku :)) Ani nie widzę w nim swojego przyjaciela, ani specjalnie nie kręci mnie poklepywanie czułe go po każdej jeździe, czy spędzanie z nim długich godzin w garażu ..., ale! Nie chcę przez to powiedzieć, że to jest złe, głupie, niepotrzebne czy co tam. Po prostu ja tak nie robię :) Tyle w temacie fanatycznej miłości do FZ8, sorry za ten może i niepotrzebny tutaj wywód, ale szczerze arkham mnie tym ubawiłeś :D

O, całkiem niedawno pisałem w dziale o tym jakie moto chętnie bym widział jako następne: dużego GS-a. Bardzo poręczny i zacny sprzęcik z lekkim akcentem na jazdę w terenie co ostatnio dla siebie odkryłem. Muszę nad tym silnie pomyśleć ...

To tego ..., miłej lektury :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-11-18 00:10:26 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-07-27 14:29:44
Posty: 164
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: cbr600 f4i
duddits napisał(a):
Arkham, czytasz "Motocykl"? A mówi się, że Krakusy to oszczędny naród :D IMHO szkoda hajsu na tę gazetę, to są głównie przedruki żywcem z prasy germańskiej.
Bez żadnego odniesienia do polskich realiów.
Jak już to ŚM (choć też ostatnio obniżyli loty), a jedyna dobra i polska gazeta to Pejserowa "Motormania". Trochę za dużo tam "jaja i wygłupu", ale to już tylko moje zdanie :)


Jak dla mnie tylko Motormania!!! Każde testowane moto zawsze stoi na kole, do tego chłopaki z jajem piszą... Do tego ich wsad na facebook'u :) Sorki za off-topic, ale nie mogłem się powstrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-11-22 23:55:36 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-12-08 09:33:58
Posty: 446
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 2002
duddits napisał(a):
(...) Jedni traktują go jak członka rodziny i zawieszają na zimę nad kominkiem


Muszę koniecznie jakiegoś wujka zawiesić nad kominkiem.

Albo chociaż teściową...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org