Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-03-26 09:48:36 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
a dlaczego wy się tak boicie oleju z beczki? beczka to nie drugi gatunek no chyba że serwis tak chce
przecież to jest normalne że większe serwisy TYLKO taki leją chyba że klient przyjdzie że swoim


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-26 09:48:36 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-03-26 21:41:54 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-02-27 20:10:17
Posty: 39
Lokalizacja: Chotomów/Wawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
W Chotomowie na ulicy Piusa 56 jest dobry mechanik ( tylko motocyklowy ) , ja tam zrobiłem raz i na pewno przyjadę jeszcze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-27 01:32:40 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-03-06 10:46:51
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Samsung Galaxy
Obecne moto: fz6 2007r.
tomk napisał(a):
3 posty z rzędu, zapłacili Ci za reklamę czy co? :mrgreen:
Kubatunio napisał(a):
Widać, że nowego Fazera to Ty nie masz...

No nie, to czyni mnie podludziem?
Wybacz, ale takie rzeczy co wypisujesz to przegląd co 2 lata, czyli wszystkie płyny i filtry, no prawie, bo paliwa został ;)
Kubatunio napisał(a):
zamiast łączyć nas pasja to ciągle są takie mózgi co tylko irytują.

To pewnie Ciebie nagrali, bez urazy, że hemoglobina Cie denerwuje, dwutlenek węgla i te sprawy :twisted:
Kubatunio napisał(a):
Na badaniu mam wypisane jaki dokładnie olej został wlany

Wlewali go przy Tobie? Wybacz, możesz mnie dźgać widłami, ale nie uwierzę, abyś dostał dobrego syntetyka. Beczka 60 l motula 7100 kosztuje 2600 zł, za 3 litry (tyle powiedzmy zejdzie, a przynajmniej tyle liczy) zapłaci 130 zł, od których musi odprowadzić podatek, więc policzy Ci 130 zł olej + 20-30 zł wymiana. Nie ma na tym świecie cudów i nikomu nic za darmo nie dali, jak jest tanio to gdzieś muszą być te oszczędności.
A z tymi świecami i filtrem to normalka, po co mają męczyć się z wyrzucaniem tego?
Kubatunio napisał(a):
Proszę jak ktoś ma pisać głupoty niech się do mnie nie odzywa:).,.

Po co piszesz zatem?
Tak na rozluźnieje to uważaj na takich:
https://www.youtube.com/watch?v=ydGPllT1qHc
:D

P.S. Skoro chwaliłeś się ceną to ile łącznie zapłaciłeś? Ponawiam pytanie.



Piszę, ponieważ chciałem być koleżeński i przyczynić się trochę do ciągłości forum.
Podzielić się swoim doświadczeniem - w tym wypadku przeglądem.
Może się komuś przydać, ponieważ ja sam szukałem serwisu i nikt nie był skory mi poradzić, więc może ja komuś pomogę ?
A nie po to żebyś mi pisał jaki mi wleli olej, bo nie masz o tym zupełnie pojęcia, a na pewno go zmienili a nie tak jak na tym Twoim filmiku, chyba piszesz te swoje posty po prostu żeby pisać, żeby sobie statystyk nabijać bo nic one nie wnoszą.

Moim zdaniem dzielenie się wiedzą, gdzie kto robił serwis i za ile może być fajną wskazówką, osobiście chciałym wiedzieć ile wydała na takie eksplatacyjne rzeczy większość z was i gdzie to było robione, dla tego nie rozumiem czemu się mnie pytasz po co to pisałem? Dla reklamy ? Phi... proszę Cię.... śmieszne.
Skoro nie widzisz sensu pisania takich rzeczy to po w ogóle forum dla Ciebie?

A napisałem pare postów na raz bo mnie zbulowersowałeś swoim postem :) Poza tym co Ci za różnica czy napisze jak teraz jednego długiego, czy trzy krótkie ? :)

Poza tym , jak już się tak wgłębiasz w tajniki sprzedaży to wiedz, że mogłem dostać taniej filtr, czy olej, co mnie podjarało a koszta wyszły w czymś innym w czym finalnie sprzedawca wyszedł na swoje.

Tak się robi w Media Markcie itp. Wiesz co to sprzedaż komplementarna ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-27 02:14:02 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-23 23:11:58
Posty: 303
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs600
Clear


Ostatnio edytowano 2013-04-03 19:17:15 przez tomk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-27 10:13:33 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
Kubatunio napisał(a):
Poza tym co Ci za różnica czy napisze jak teraz jednego długiego, czy trzy krótkie ?


A taka, że edytując swoje posty zamiast pisać jeden pod drugim zaoszczędzisz pracy moderatorom przy robieniu porządków i sobie ostrzeżenia za brak edycji postów...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-28 11:37:45 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-01-22 14:35:28
Posty: 27
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Honda VFR 1200F
Ja polecam MK MOTO z Nowej Iwicznej koło Piaseczna. Goście znają się na motocyklach, nie naciągają na niepotrzebne koszta, robią tylko to co konieczne.
Co do ceny usług nie jestem jakoś bardzo zorientowany, zdecydowała odległość od miejsca postoju motocykla do warsztatu ale za:
1 ) wymianę oleju + filtr
2 ) wymianę płynu hamulcowego + płyn
3 ) wymianę płynu chłodzącego + płyn
4 ) wymianę łożyska główki ramy + łożysko
5 ) wymianę świec + świece
6 ) sprawdzenie zaworów - bez regulacji
7 ) wymianę filtru powietrza + filtr
8 ) ogólne oględziny motocykla
zapłaciłem 800 PLN (była jakaś zimowa promocja) co nie wydaje mi się jakąś astronomiczną kwotą. Transport motocykla z i do warsztatu miałem w cenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-03-28 13:31:14 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
devil to i duzo i mało
dużo bo większość z tych rzeczy można zrobić samemu naprawdę się nie wysilająć
a mało bo jak by nie było jest to sporo rzeczy i za kazda z nich trzeba coś zapłacić żeby mechanik mógł zarobić


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-03 11:44:10 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-03-06 10:46:51
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Samsung Galaxy
Obecne moto: fz6 2007r.
Niby tak, ale jak ja liczyłem sobie ceny płynów na allegro plus czas jaki musiałbym w to wsadzić np żeby zrobić płyn hamulcowy, stwierdziłem że lepiej dopłacić 150 zł i zrobić u kogos kto się zna a ja w tym czasie zarobię tą kasę na czymś na czym się znam.
To się tak mówi ale po piewsze trzeba miećmiejsce i narzędzia oraz wiedzę na takie skrobanie w motocyklu a nie każdy to wszystko posiada.
Kupienie wszystkich płynów też zajmuje trochę czasu, żeby wszystko skompletować a potem siedzieći wszystko powymieniać. Większość nie dysponuje specjalistycznymi urządzeniami do pomiaru wielu rzeczy dla tego przynajmiej dla tego warto oddać.
Jak ktoś jest mechanikiem to niech sobie robi, a jak ktossię kompletnie nie zna , robi to sam, a nigdy nie widział jak powinna dana rzecz wyglądać, lepiej oddać do fachowców.
Np. Jak sam zbadasz sobie zamarzalność płynu chłodniczego albo temperature wrzenia ?


Ostatnio edytowano 2013-04-03 21:24:54 przez Kubatunio, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-03 20:10:43 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-03-06 10:46:51
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Samsung Galaxy
Obecne moto: fz6 2007r.
Dzięki za akt zrozumienia.

Robimy post "gdzie pojechać do serwisu" a nie " zrób to sam"
Dokładnie jak wyżej ktoś napisał, po to są fachowcy żeby przejrzeć.
Pozatym lepiej jak ktoś zobaczy swoim chłodnym okiem, co trzeba zrobić, naprawić, może zobaczy coś na co ja nie zwracałem uwagi, a jest to mój 1 przegląd fazera i myślę że taki jak najbardziej warto zrobić !
Nie lubię czasami tego polskiego podcierania pupy szkłem " aby taniej"
Tym bardziej jak kolega pisał nie jest to duża różnica cenowa i wolałem oddać to do serwisu bo nie mam narzędzi ani miejsca na taką pracę, a z samymi płynami które wylejesz co zrobisz ?
Wylejesz na trawę?!...


Żeby to nie był spam napiszę ceny wymian i koszty płynów"
- Filtr powietrza HFA 4612 -62zł -> patrzyłem na allegro nawet drożej ok 100zł.
-Olej Castrol 10w50 3l -105 zł
Świece NGK CR9 Ek 4 sztuki 96 zł plus 40zł wymiana
Filtr oleju HF 204 17zł
Przegląd 150zł
Wymiana płynu hamulcowego w 3 obwodach plus robocizna - 75zł
Wymiana płynu chłodzącego plus płyn - 50zł
To części eksplatacyjne Prosiłem jeszcze o pomiar kompresji któy kosztował mnie 40zł
oraz konserwacje zacisków ze względu że motocykl długo stał nie używany, a chciałem mieć pewność, że będzie w 100% sprawny, a nie " bo mi się wydaje że jest ok" Bo ma klocki...
Wydaje mi się że te ceny nie są wysokie, patrząc na allegro ile by mnie to kosztowało,np sam filtr oleju czy powietrza, kosztowałby mnie więcej niż u tego mechanika, dla tego byłem skory zapłacić tyle za robociznę, w sumie jak kolega wyżej pisał, cena wyszła mi podobna , a jednak zaoszczędziłem swój czas który spożytkowałem na pracę.
Nie mówię, że nie potrafiłbym odkręciś śruby spustowej i wylać oleju, to nie jest ciężkie, chodziło o cały przegląd motocykla, żeby ktoś potwierdził to co ja o nim myślę. Teraz jestem spokojny i wiem na czym jeżdzę bo zobaczyła go osoba która robiła nie jednego fazera i sama go posiadała, więc przynajmiej wiem że przebieg jest autentyczny, a nie " bo ja sobie wymyśliłem"
I Tyle w tym temacie.
Myślę że są to przydatne spostrzerzenia a nie spam. Komuś może się to przydać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-14 11:50:12 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-11-27 19:12:05
Posty: 207
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 naked black matt
Poszukuje sprawdzonego mechanika ktory wymieni mi uszczelniacze w lagach, wymieni plyny i naciagnie lancuch. Najlepiej aby byl po prawej stronie wisly, poludnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-14 17:34:38 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
kiedyś u ciebie byłem posłuchać jak działa tłumnik od edka
mogę sie zrewanżować
mój mechanik
andrzej 501-036-293
spoko koleś dobrze pracuje i jest w przystępnych cenach zawsze do dogadania

możesz sie polecić na mnie Daniel co jeździ fazerem i gsxrem powinien skojarzyć
gościu jest z Legionowa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-14 19:56:47 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-03-06 10:46:51
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Samsung Galaxy
Obecne moto: fz6 2007r.
lutecki napisał(a):
Poszukuje sprawdzonego mechanika ktory wymieni mi uszczelniacze w lagach, wymieni plyny i naciagnie lancuch. Najlepiej aby byl po prawej stronie wisly, poludnie.


Możesz zadzwonić do Motolizaka, dobrze i czysto robią, nie ździerają kasy.
Jedyna wada jak dla CIebie że nie ta strona wisły, ale ja też jestem prawa, a jednak tam zawitałem^^


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-15 09:59:36 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-11-27 19:12:05
Posty: 207
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 naked black matt
taz1612 napisał(a):
kiedyś u ciebie byłem posłuchać jak działa tłumnik od edka
mogę sie zrewanżować
mój mechanik

Pamiętam, byłeś z kolegą :) Ja tamten sezon cały przespałem (syn się urodził), ale w tym już znowu zaczynam latać :) Legionowo za daleko trochę, Motolizak.. powiedzmy, że już ujdzie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-16 11:07:58 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-23 23:11:58
Posty: 303
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs600
lutecki napisał(a):
Legionowo za daleko trochę, Motolizak.. powiedzmy, że już ujdzie :)

Ludzie, którzy jeżdżą, a nie się spinają na forum, chwalą nitro boyz przy gdańskim. I bliżej jest.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-16 18:53:22 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2012-03-06 10:46:51
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Samsung Galaxy
Obecne moto: fz6 2007r.
Widzę , że nasz uroczy tomk wróćił do gry.
Co do Twojej aluzji, założę się o swoją rękę że dużo więcej mam przejeżdzonych lat na motocyklu niż Ty, a co do spiny to jest tu tylko jeden taki co wszystkim podpada bo ma moim zdaniem problemy emocjonalne.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org