Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2016-08-21 15:38:08 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-09-29 21:18:23
Posty: 109
Lokalizacja: Konin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N 2008
Hej,
nie jestem zwolennikiem opisywania tego rodzaju historii, ale tym razem zostałem do tego niejako zmuszony. Otóż w korespondencji ze sklepem (szczegóły niżej) obiecałem, że jeśli moja sprawa nie zostanie należycie załatwiona, opiszę historię zakupów w sklep.motovoyager.net na forach, na których jestem zarejestrowany....

Oto chronologiczny zapis mojej "przygody" ze wspomnianym wcześniej sklepem.

1) 22.06.2016 - Kupuję dla ojca koszulkę w rozmiarze XXL.
2) 27.06.2016 - Wysyłam do sklepu e-mail z informacją, że koszulka dotarła, ale jest za duża. Pytam o możliwość sprawnej wymiany na miejszy rozmiar. Tego samego dnia sklep wysyła odpowiedź, że wymiana nie jest możliwa, bowiem koszulka została wykonana na zamówienie (w żaden sposób nie było to zaznaczone wcześniej). Sklep wychodzi z propozycją rabatu 20% na kolejny zakup. Ta wiadomość nie dochodzi do mnie od razu, ale dopiero 7.07.2016. Coś jest chyba nie tak z moim kontem e-mail, dopiero FWD wiadomości na inne konto sprawia, że wiadomość do mnie trafia.
3) 8-13.07.2016 - W tym czasie korespondujemy sobie ze sklepem, ostatecznie ustalając, że za 34,50 zł (w tym przesyłka) otrzymam koszulkę w mniejszym rozmiarze.
4) 20.07.2016 - Dostaję informację, że koszulka zostanie wysłana "dzisiaj".
5) Od tamtej pory wysyłam do sklepu kilka maili. 12.08.2016 udaje mi się dodzwonić pod numer podany na www.motovoyager.net (na stronie sklepu nie ma telefonicznego kontaktu), odbiera (jak mniemam) p. Mariusz Ignatowicz. Przeprasza i obiecuje, że temat zostanie załatwiony tego samego dnia.
6) Dzisiaj mamy 21.08.2016, a ja nie mam ani 34,50 zł, ani drugiej koszulki.

Dla chętnych link do korespondencji:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/253 ... er.net.zip
Do archiwum nie dołączyłem maili, które zawierają wrażliwe dane.

Ogólnie koszulka nie jest zła. Ale jakość obsługi w tym sklepie pozostawia wiele do życzenia. Na domiar złego jest on prowadzony przez spółkę zagraniczną (bodajże angielską), więc trudno byłoby cokolwiek wskórać przy pomocy polskich instytucji powołanych do walki o prawa konsumentów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-08-21 15:38:08 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org