Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2019-04-05 16:08:32 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-01-02 13:54:29
Posty: 174
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 s2
Hejka. Zamierzam kupić stelaż boczny plx360. Jak to większość z nas szukam sklepu gdzie dostane go po prostu taniej.
Znalazłem na olx gościa który sprzedaje markowe stelaże i kufry w dość atrakcyjnej cenie, przynajmniej ja nigdzie nie znalazłem taniej, przykładowo stelaż boczny plx360 u niego 400pln a wszędzie indziej cena w okolicy 500pln. No ale właśnie jest jeden problem. Nigdzie nie znalazłem opinii ani informacji na jego temat. Za pobraniem nie wysyła, jedynie wpłata z góry na konto lub odbiór osobisty, co już wydaje się dosyć dziwne i podejrzliwe. ,,Siedzibę" co można znaleźć w internecie ma podobno w 43-243 Wisła Mała, Pawia 32, woj. śląskie. Niestety mam do niego ponad 300km więc sam nie sprawdzę ani osobiście stelażu nie odbiorę.

Czy jest ktoś kto kupował od tego Pana lub ma jakiekolwiek informacje na jego temat?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-05 16:08:32 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2019-04-05 18:47:13 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Jesli nie trafie używki stelaża i kufrow przez najblizsze 2 tygodnie to planowalem wlasnie do tego sklepu podjechac przy okazji jakiegos tournée po poludniu kraju, jesli bede pierwszy to dam znac.

Wlasnie planuje u niego albo stelaż plx z kuframi kappa k33n albo prosty stelaż pl z kuframi plaskimi givi e360. E360 z pl sa tansze i pojemniejsze ale stelaz brzydszy po zdjeciu kufrow i komplet chyba troche bardziej odstaje.

To nie musi byc podejrzana dzialalnosc, jesli ktos tak mega zjeżdża na marży to pewnie nie obraca duzym zapasem gotowki i transakcje ogranicza do tylko tych pewnych zeby nie ryzykowac blokowania kasy w towarze. Zawsze szybciej znajdziesz negatywne opinie niz pozytywne wiec jesli nie ma negatywnych to mozesz zalozyc ze powinno byc ok:) te ogloszenia widze juz od przynajmniej pol roku wiec firma nie powstala jakos teraz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-05 19:16:56 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-01-02 13:54:29
Posty: 174
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 s2
Ja przez weekend jeszcze dam sobie szanse na znalezienie używki stelaża plx360, jeśli nie znajde to kupię nowy. Niestety jak już się trafi to cena odstrasza jak za używany, częściowo pordzewiały i często niekomplety stelaż.
Również planowałem zakupić kuferki e360 lecz znalazłem w czwartek nowo dodane ogłoszenie odnośnie kuferków v35n givi i wraz ze stelażem do fz1 wyniosło mnie to 1000pln + 60pln za przesyłkę, a w sumie dwie bo do jednej sprzedający miał problem spakować ze względu na rozmiar. Czyli cena całkiem ok. no i będzie komplet givi :) Dodatkowo poczta polska jak zawsze punktualna, w czwartek rano wysłane paczki a dojdą dopiero w poniedziałek (Paczka+ ,,ekspress" krajowa).
Tak więc czeka mnie sprzedaż stelażu do fz1 i kupno do fz6 s2.

Jest pewnie tak jak piszesz, ale ciekawi mnie jednak tak duża różnica cenowa.
Może znajdzie się choć jedna osoba która kupiła coś od tego Pana i rozwieje moją niepewność. Jak to mówią ,,przezorny zawsze ubezpieczony".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-05 20:37:59 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Witam Szanownych Kolegów 8)

Ja też ostatnio przerabiałem temat zakupu stelaży do kufrów, tym razem do Tracera GT i też natknąłem się na tego sprzedawcę. Jakiś miesiąc wcześniej dzwoniłem do tego gościa z zapytaniem o dostępność gmoli których akurat nigdzie w sklepach nie było, ale rozmowa z nim przebiegała w dziwny sposób co wzbudziło też wątpliwość czy wszystko OK z jego ogłoszeniami. Znalazłem ostatnio w atrakcyjnej cenie znowu u niego stelaż centralny i postanowiłem zrobić drugie podejście, może coś mi się wydawało albo niesłusznie człowieka źle oceniłem. Dzwonię więc i pytam o stelaż, płytę do kufra i pierścień mocujący tankbag, rozmówca na chwilę zmienia temat czy byłbym zainteresowany kupnem tankbaga z zamknięciem na zamek - nie byłem więc zaproponowałem sfinalizowanie zamówienia. Mówię, że zależy mi na czasie żeby to dostać w ciągu 2 dni bo fabryczne kufry boczne nie dojechały jeszcze z Yamahy a chciałbym pojeździć w weekend. Na wszystkich stronach z jego ogłoszeniami, na każdej aukcji jest wpisana za 20zl opcja przesyłki kurierskiej za pobraniem - wiec o nią proszę. W odpowiedzi słyszę "że jednak nie, że się wycofuję z takiej formy wysyłki bo pieniądze będę miał za 2 tygodnie i wolę poczekać na klienta z ulicy niż się bawić w odzyskiwanie pieniędzy". Usłyszawszy to tłumacze, nie będę robił człowiekowi przelewu na prawie 1000zl gdzie nawet nie ma strony internetowej, nie wzbudza we mnie najmniejszego zaufania i wykreca się ze słów napisanych w ogłoszeniu durnym tłumaczeniem. Miałem ochotę napisać tutaj taki wątek jaki właśnie powstał ale miałem masę załatwiania spraw w związku z kupnem nowego moto. Przestrzegam WAS, nie kupujcie dla oszczędzania paru złotówek u takich sprzedawców, stracicie czas, nerwy i pieniądze na dochodzenie swoich roszczeń, drugi powód jest taki, że nie warto wspierać handlarzy którzy świadomie działają na niekorzyść klienta. Zdaję sobie sprawę z tego, że allegro kosztuje jeśli chodzi o ogłoszenie ale jako klienci jesteśmy chronieni, niestety OLX nie daje takiej możliwości i bardzo często dochodzi do oszustw właśnie między innymi przez podobne ogłoszenia. Jeśli uczciwie biorę towar i płace w momencie jego przekazania (za które również płacę) to jest to uczciwe i bezpieczne dla obydwu stron, kategorycznie wiec odradzam kupowanie na OLX inaczej niż za pobraniem. Sam sprzedawałem na OLX ale zawsze spotykałem się z kupującym i dobijalismy targu na miejscu. Nie daje zarabiać ludziom którzy starają się mnie oszukać, wspieram tych którzy prowadzą uczciwą działalność wiec zrobiłem zwrot w inną stronę, nawet jeśli miałoby być trochę drożej.

Zadzwoniłem po tym do motobagaż.pl, miły i kompetentny pan po drugiej stronie słuchawki fachowo doradził mi jaka płytę dobrać do kufra i bez łaski wysłał mi towar pobraniowo bez rejestrowania się w sklepie dając mi jeszcze rabat na całość i darmowa wysyłkę. Finalnie wyszło odrobinę drożej ale satysfakcja 100%, no i na przyszłość wiem gdzie kupować.

Można? MOŻNA, wystarczy CHCIEĆ :D!


Pozdrawiam i życzę udanych zakupów :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-05 20:50:46 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-01-02 13:54:29
Posty: 174
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 s2
Dziękuje blue7 za wyczerpującą odpwowiedź. Również pójdę tą drogą co Ty i kupię stelaż drożej lecz pewniej. Pozdrawiam :thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-06 00:55:54 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Dzieki blue7 za info ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-07 12:50:25 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2017-07-28 08:56:26
Posty: 125
Lokalizacja: galicja
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
Ja również rok temu byłem na kupnie stelaża i kufra. Dwa kufry jakie mnie interesowały miał ten pan więc wysłałem zapytanie o poradę który lepszy jakościowo itp. Odpowiedz" obydwa dobre". Jakoś tak mnie to może nie uraziło ale zniechęciło, że kupiłem odrobinę drożej ale u innego sprzedawcy kufer, ale stelaż nie pamiętam muszę sprawdzić czy czasem nie u tego Pana z Wisły. Nie jestem jakiś obraźliwy, ale ktoś kto sprzedaje takie rzeczy powinien choć trochę znać temat i coś umieć doradzić. Przynajmniej postarać się.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-07 13:52:36 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-01-02 13:54:29
Posty: 174
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 s2
Maciej Łuczak napisał(a):
Zweryfikujcie swoje opinie , pytając zarówno tych którzy mają złe jak i dobre zdanie , a najlepiej sami spróbujcie kupować , z tego co pamiętam nikt nie każe wpłacać od razu kasy , ja wszystko płaciłem przy odbiorze .

Po to założyłem ten temat. Poza tym piszesz że ten Pan nie każe wpłacać kasy od razu, gdzie ja mam właśnie archiwalne zapiski wiadomości na olx gdzie ten właśnie Pan napisał że mam wpłacić pieniądze z góry na konto po zapytaniu czy jest możliwość innej formy finalizacji transakcji, jak wysyłka za pobraniem np.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-08 13:07:13 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Oskarkor napisał(a):
Po to założyłem ten temat. Poza tym piszesz że ten Pan nie każe wpłacać kasy od razu, gdzie ja mam właśnie archiwalne zapiski wiadomości na olx gdzie ten właśnie Pan napisał że mam wpłacić pieniądze z góry na konto po zapytaniu czy jest możliwość innej formy finalizacji transakcji, jak wysyłka za pobraniem np.


chciałbym zwrócić uwagę, że wczoraj usuwałem post osoby która wlazła tylko po to, żeby napisac tu pozytywny komentarz (jedyny post, świeża rejestracja, nie wlazła na forum potem). Teraz usunąłem drugi taki wpis (do którego się odnosisz), tym razem użytkownika Maciej Łuczak. Wygląda mi to na próbę "czyszczenia" opinii - bo forum wysoko się poziomuje w googlach jak się szuka opinii... I wpisy które będą wglądały mi na fałszywe będę usuwał i zmieniał tutaj licznik.


żeby było jasne zanim zaczną się smęty ze cenzura i wogóle złe i niedobre adminy - nie zabraniam nikomu tutaj dodawać pozytywnych komentarzy... ale - jeśli widze że użytkownik zarejestrowany o 9:47, napisał posta pochwalnego że kupił i jest miodzio o 10:03, po czym nie napisał żadnego innego posta, a ostatni raz zrobił cokolwiek z forum o 10:06, to niestety ale śmiem twierdzić że człowiek ten nie przyszedł tutaj dowiedzieć/wypowiedzieć się na temaf któregokolwiek z motocykli opisywanych na tym forum, a wlazł jedynie wybielić negatywną opinię z tego tematu - i tak, takie akcje będę cenzurował, jak komuś nie pasuje - nie jestem jedynym adminem, piszcie do innych, jak mi odbiorą uprawnienia nie będę mieszał.


ilość usuniętych lewych (moim zdaniem) postów które wyglądały na próbę wyczyszczenia opini: 2
żeby było jasne - próby:
1 Lupek - rejestracja na forum 2019-07-05 10:59:39, post napisany: 11:05:27 ostatnia aktywność użytkownika: 11:08:43
2 Maciej Łuczak - rejestracja na forum 2019-07-07 09:47:48, post napisany: 10:03:13 ostatnia aktywność użytkownika: 10:06:11


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-08 21:49:54 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2016-01-31 22:18:37
Posty: 384
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: NJU Mobile
Obecne moto: FZ6
misiakw, wielki SZACUN za takie podejście to sprawy. Masz u mnie browara :beer:

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-09 07:10:53 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
U mnie również browar, misiakw czujny jak kapitan Żbik :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-09 21:44:38 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
trochę znając temat od drugiej strony, powiem dlaczego sprzedawcy nie chcą wysyłać za pobraniem
Mianowicie często zdarza się że klienci nie odbierają przesyłki no i nie mamy towaru przez 2 tygodnie
a kasa z pobrania przychodzi też odpowiednio później (ale to może być tylko przeszkodą dla początkujących później się to zazębia)
ja czasami jak mi się klient nie spodoba z gadki/pisania biorę kasę z góry za przesyłkę ok 30zł (20zł pobranie + 10 na piwo za fatygę)

jeśli chodzi o kufry sam szukałem taniego rozwiązania, po czym również zakupiłem cały komplet w motobagażu, akurat trafił się klient dołożyłem swoje zamówienie + zamówienie kumpla i dostałem spory rabat

jak by było więcej chętnych na grupowe zakupy mogę to zorganizować 100% za darmo a towar będzie pierwsza klasa i taniej :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-09 22:54:43 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Planowałem kupić u nich stelaż i kufry boczne ale żeby uniknąć opisywanych przepychanek z wysyłkami chciałem podjechać osobiście przy okazji jakiejś wizyty na Śląsku, stwierdziłem że może przy sprzedaży bezpośredniej pójdzie gładko. W międzyczasie pojawiła się promocja na inne kufry w mega konkurencyjnej cenie i ostatecznie kupiłem w sklepie koło mnie w Warszawie...

Jeśli wchodzi się w handel to trzeba liczyć się z pewnym ryzykiem w sprzedaży, a jeśli ogłasza się na potalu bazującym na sprzedaży wysyłkowej a później robi się z tego problem to jest to brak konsekwencji.
Z pewnością sporo osób doceniło by szczerość w opisie że z racji na niską marżę sprzedaż preferowana bezpośrednia lub wysyłki płatne z góry, wysyłki za pobraniem tylko dla stałych klientów z potwierdzoną historią zakupów. I tyle... Prosto i szczerze. Ja z tym nie mam problemu, najtańsze produkty mogą mieć swoje haczyki, byle były jawne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-11 23:43:16 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-07-11 23:12:00
Posty: 0
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 503361668
Obecne moto: Bulldog bt 1100
Witam, właśnie się zarejestrowałem, bo zamówiłem dzisiaj stelaż ze skrzynką narzędziową od Pana z Wisły i jakoś nie robił problemów. Nie jestem bywalcem na forach bo nie mam na to czasu, ale napiszę jeszcze jak transakcja będzie zakończona. To co tu czytam jest co najmniej banalne, bo jakoś nie doczytałem żeby ktoś został oszukany, a takie insynuacje nie sprzyjają rozwojowi chandlu, a jak ktoś nie ma klientów to zamyka biznes, a jak wszyscy zamkną biznes to gdzie będziemy kupować. Rozumiem obawy niektórych, że trzeba płacić z góry, ale czy wysyłaliscie kiedyś coś za pobraniem? Na kasę trzeba czekać przynajmniej 2 tygodnie. Ty chcesz mieć towar za 2 dni, a gościu chce mieć kasę- proste. Ja jestem biedny i łatwowierny, i zawsze płace z góry, bo gotówki nigdy przy sobie nie mam, żeby czekać na kuriera za pobraniem, po za tym cały dzień pracuje, a jak jest zapłacone to kurier zostawi u sąsiadów. Na razie czekam na przesyłkę, odezwę się wkrótce i proszę nie piszcie hejtów zapobiegawczo, bo z tych postów które czytałem wynika że ich autorzy nie kupili nic u Pana z Wisły, a zniechęcają do zakupów innych.
Pozdrawiam
MrSLY


Ostatnio edytowano 2019-07-12 08:59:48 przez misiakw, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-12 00:33:58 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-02-23 13:22:05
Posty: 97
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: play
Obecne moto: FZ6 S2
To ja też dołożę swój głos popierający miśka. Akurat zdążyłem przeczytać ten drugi post Macieja Łuczaka.Od razu poczułem, że coś śmierdzi. Widać, że pan z Wisły ma wielkie parcie do wpływania na opinie naszego forum. "MrSLY" może być kolejną próbą, też jakoś dziwnie napisane-można by powiedzieć zapobiegawczo. Jak firma jest solidna, rzetelna to nikt złego słowa nie powie, więc sprzedawca nie ucierpi. "Prawda krytyki się nie boi". Forum jest właśnie po to, żeby między innymi ostrzegać przed nieuczciwymi sprzedawcami. MrSLY wydawanie opinii o firmie, tym bardziej pozytywnej, przed sfinalizowaniem transakcji, do tego zaraz po zarejestrowaniu się osoby na forum, jest co najmniej niestosowne.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org