Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-05-28 15:06:59 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
ni pomaga...mam na minimalny- pewnie za czuły mikrofon


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: INTERKOM OPINIE
PostNapisane: 2014-05-28 15:06:59 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2014-05-30 15:38:13 
Niemowlak

Dołączył(a): 2013-01-31 15:27:41
Posty: 36
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 2007
Dzięki za pomoc. Zaktualizowałem soft do 04.2014. Spróbuję w poniedziałek sparować się z innym urządzeniem. Pozdro

spamm napisał(a):
rumi1989 napisał(a):
Witam użytkowników.

Moje pytanie dotyczy parowania intercomów. Kupiłem Intercom Midland BT Next. Kolega ma intercom Cellular Line. Czy jest możliwość sparowania dwóch urządzeń które są innej firmy ?

Pozdro


Jak kupiłem BT Next to w instrukcji wyczytałem że da się sparować inny intercom jako telefon w Midlandzie.
Sprawdź wersję oprogramowania jaką masz u siebie i jeśli jest stara to zaktualizuj.
http://www.midlandeurope.com/bt_next_2_0_firmware/product_en_337566.aspx
Warto wrzucić nowy firmware bo po aktualizacji pozwala na podpięcie 2 telefonów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-13 20:22:22 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2011-11-18 19:30:31
Posty: 454
Lokalizacja: PL- opolskie/Klb | CH- raj dla motocyklistów:)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S6
Obecne moto: FZ1 S
Mam do sprzedania Scala Rider Q2 Pro. Zestaw dla dwóch osób. Fabrycznie zapakowany. W sklepie widziałem je po około 1300zł. U mnie cena trochę niższa. Sam takiego używam z kumplem i jestem zadowolony:)

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-07-03 12:57:34 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
BT NEXT CONFERENCE


Nie chcę dublować tematów, a o intercomach jest ich już na forum kilka, tak więc napiszę w najdłuższym chyba temacie.

W pudełeczku otrzymujemy (wersja twin):
◾2 x interkom Midland BT NEXT CONFERENCE
◾2 x zestaw słuchawek stereofonicznych
◾2 x mikrofon – do wyboru: z elastycznym wysięgnikiem lub do wklejenia w część szczękową kasku
◾2 x stereofoniczny kabel audio do podłączenia iPod/MP3/PMR446
◾2 x piankowe osłony mikrofonów
◾2 x zestaw do mocowania modułów do kasków
◾2 x rzepy do mocowania słuchawek
◾ładowarka sieciowa mini USB (z podwójnym wtykiem)
◾klucz imbusowy

Wykonany estetycznie - wydaje się być solidny. Powierzchnia pociagnieta guma, wtyki zakrywane coverkami więc minimalizuje to ryzyko zamoczenia czegokolwiek wewnątrz urządzenia. Kabelki zarówno słuchawkowe jak i mikrofonowe w oplocie i otulince, co po moich przygodach ze zwykłymi kablami bardzo mi się podoba.
Słuchawki są dość małe i "chude", za to głośne. Ja na razie mam rozwiązanie tymczasowe (w Schubercie nie ma opcji bezbolesnego wsadzenia ich pod gąbkę, więc albo ją będę ciął, albo zostaną na. Przy rozwiązaniu "na" - zakładanie kasku jest może trochę mniej wygodne, za to dźwięk momentami muszę redukować, bo aż uszy bolą. Pod gąbką (zależy jak gruba) ale wiadomo dźwięk będzie wytłumiany.

Dotychczas sprawdzone :
Radio - w mieście nawet przy złożonej antence mi działa (poprzednik podobno miał z tym problemy) nie wiem czy coś zostało zmienione, fakt faktem, że u mnie odbiera poprawnie.

Rozmowa telefoniczna - najwyższy priorytet, bardzo głośno i wyraźnie słychać w obie strony.

Rozmowa z plecakiem - do 1,2 spoko, do 1,4 dostatecznie, powyżej tej prędkości trzeba się wsłuchiwać (ja jak już mówiłem mam słuchawki praktycznie na uszach więc słyszę lepiej, ale też w kasku nadającego robi się głośniej...)
Jest również funkcja dzięki której urządzenie wykrywając szymy z otoczenia automatycznie podnosi głośność słuchawek.

Nawigacja - działanie jak najbardziej poprawne komunikaty w tle słyszane w trakcie rozmowy z plecaczkiem.

MP3 - glosno, wyraźnie, dobra jakość.

Rozmowa z drugim motocyklista / rozmowa konferencyjna - na ta chwile nie sprawdzone.

Instrukcji przepisywal nie będę, wiec do wszystkich funkcji urządzenia każdy może sobie dotrzeć. Jeśli chodzi o ilość funkcji, jakość urządzenia i marke - mysle ze na chwile obecna jest to najtańszy wielofunkcyjny intercom na rynku a już na pewno najtańszy z funkcja konferencji ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-07-04 11:10:07 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3829
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
mam ten sam zestaw, testowałem go wczoraj z nowym kaskiem. mam go od wtorku i tak:

- radio spoko, ale 3miasto am taką specyfikę że nie wszędzie odbiera dobrze (ech te wzgórza morenowe). traci sygnał szybciej niż radio w samochodzie, ale jest całkiem spoko
- interkom - nie wiem, nie testowałem poza rozmową kuchnia-salon, dziewczyna kanapki przyniosła więc luz
- rozmowa kom: mnie ponoć słychać dobrze. słychać że w kasku gadam, ale do 90-100 bez problemu, więcej nie testowałem. do tej prędkości też słyszałem rozmówcę więc luzik
- poza bliskimi przyciskami "do tyłu" i "przyciszenie" bez problemu można porzyciski znaleźć i wygodnie się z nich korzysta, nawet w rękawiczkach

zarzuty (już mam!!!) mam takie:
- żeby podnieść głośność mikrofonu (nadawania, nie odbioru) musiałem podpiąć interkom do kompa
- z tą "dobrą głośnością" to zależy. radio spoko, niby interkom i komórka też, ale mam wrażenie że radio pogrywa głośniej. edit: po sprawdzeniu nma drodze okazuje się że jest spoko, głośność interkomów zależna jest od szumienia w kasku więc luz.
- obsługa telefonu - jak zmieniam tryby (interkom/radio/telefon) to miły kobiecy głosik mnie informuje o tym w jam,im trybie teraz jestem. ale jak się rozłączam to nie mam info że się rozłączyłem, jedynie piknięcie. zdarzyło mi się kliknąć w przyciszanie a nie w rozłączenie, piknięcie było, a kumpel jeszcze chwilę przez tel słuchał moich bluzgów na kierowcę przede-mną
- zmiana głośności powoduje wyciszenie dźwięku na moment kliknięcia. nie rozumiem czemu


Ostatnio edytowano 2014-07-21 12:12:22 przez misiakw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-07-18 23:16:19 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-04-28 08:51:59
Posty: 92
Lokalizacja: Pruszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
Żeby nie zaśmiecać forum podłączę się do wątku. Miał może ktoś do czynienia z czyś takim?
http://allegro.pl/midland-btx2-interkom ... 39863.html
Jeśli tak to proszę o opinie jak to ustrojstwo się spisuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-03-18 21:28:15 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2013-03-27 20:24:54
Posty: 13
Lokalizacja: Podkarpacie
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
Witam. Zainstalowałem do integralnego kasku HJC-IS 17 interkom BT next'a i słuchawki musiałem wyjąć z "gąbek" bo kask mam dobrze dopasowany - w uszy "piły" okrutnie. Teraz są praktycznie tuż przy uszach - poniżej otworów przez które zapięcia przechodzą .Dzięki temu zero uczucia gniecenia... Przy prędkości ponad 70kmh bardzo słabo słychać (za to mój telefoniczny rozmówca nie mógł uwierzyć że jadę na moto - słyszał mnie doskonale)... z pasażerem jeszcze nie testowałem... kurcze jak czytałem testy to piszą że 140 i daje rade... chyba że słuch już "stępiony" ;) pozdrawiam.

edit:
po kilku miesiącach użytkowania stwierdzam iż :
1) Da się komunikować do 140kmh - ale ryja drzeć trzeba okrutnie
2) Nawet do 12h komunikacji moto - moto
3) Realny zasięg do ok 700m

Ogólnie - polecam - kupiłbym raz jeszcze...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-17 18:38:21 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Panowie potrzebuję Waszej pomocy w wyborze interkomów. Planuję zakup duala dla mnie i plecaczka z możliwością trybu konferencyjnego w przyszłości powiedzmy do 4 osób. Chcę używać przede wszystkim do wzajemnej komunikacji z plecaczkiem ale i pozostałymi kierowcami, ważny jest dla mnie duży zasięg i jakość dźwięku.
Chcę podłączyć tablet na Bluetooth żeby słuchać komend z GPS i odtwarzać muzykę. Radio nie jest istotne bo nie lubię słuchać w kółko reklam albo wiadomości. Za taki lepszy podwòjny zestaw trzeba dać od 1500 do 2000zł, pytanie tylko co wybrać?
Wstępnie interesuję się Seną S20, Scalą Raider g9x i Interphone F5mc. N-coma nie biorę pod uwagę pomimo że mam Nolana, bo chcę mieć otwartą drogę jeśli kiedyś zechcę zmienić kask.
Proszę Was o opinie i doświadczenia w tej kwestii, co lepiej jest wybrać i pod względem praktycznym na co zwracać uwagę. Wiem, że np. w g9x można tylko jedną funkcję na raz używać, w Senie S20 wszystkie naraz. W sieci jest bardzo mało testów i opinii więc będę wdzięczny za każde info, które pomoże mi w wyborze.

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-17 19:57:00 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
@blue7: akurat wczoraj odebrałem zamówiony zestaw interkomów Sena SMH5-02 (zasięg do 400m), cena niecałe 900zł za dwa komplety (tj. dla mnie i plecaczka) do kasków integralnych.

Dlaczego nie miałem wątpliwości jaki model? A to dlatego, że znajomi używają tego zestawu od dłuższego czasu, ich znajomi również i jeszcze inni także (ja wiem, że 3 pary używają tego modelu) i żadne z nich nie narzekało na za mały zasięg. Z jakości rozmów też są zadowoleni. Wiadomo, że powyżej setki zaczyna być trudno się porozumiewać ale czy aż tak często jeździsz autostradami i tak długo z prędkościami powyżej setki bez zwalniania? Z racji pogody niestety tylko testowane w domu - głośność na maksa i głośne mówienie to po uszach daje niesamowicie. Płacić o tyle więcej za większy zasięg to moim zdaniem nie ma sensu. Lepiej przeznaczyć kasę na wycieczki :) Znajomi jeżdżą też na dwa motocykle (ona początkująca, on na bieżąco daje jej wskazówki - nie mieli większych problemów z zasięgiem mając te 400m do dyspozycji)

Sena S20 kosztuje za 1szt 8stów. Wg mnie nie wykorzystasz tego zasięgu. A SMH5-02 ma wszystko inne o czym piszesz, a nie, sorki, nie ma trybu konferencji, trzeba się przełączać między użytkownikami (max.4 sparowane interkomy ale w jednym czasie można gadać tylko z 1 użytkownikiem) ale zauważ, że z reguły i tak inni muszą mieć te same modele interkomów by móc w ogóle się z danym modelem sparować. Chociaż niby Sena SMH5-02 oferuje jakieś tam uniwersalne parowanie ale czytałem, że różnie z tym bywa.
Jeśli masz znajomych co też zakupią wcale nie tanie interkomy to kupuj - inaczej i tak nie wykorzystasz funkcji na 4 kaski i takie odległości łączności.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-17 20:34:20 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Ja właśnie jestem na etapie poszukiwania. Przeczytałem cały ten wątek i wiem jeszcze mniej niż rano :P
Mam w sklepie scala wersje q wszystkie modele łącznie z packtalkiem ale ceny zaporowe. Szukam kompletu na 2 kaski - kierowca pasażer. Fajnie żeby miało połączenie z moim Note`m 4 ale gadanie z innymi jadącymi za obok przed itp mam gdzieś ;)
Nie chciałbym wydać majątku, ale móc spokojnie pogadać żoną podczas jazdy. Ktoś może mi coś polecić? Chciałbym wydać koło 500zł... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-17 21:18:24 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
@rhazz - czytałeś to? https://lifewelove.com/pl/bts-200-bezpr ... -interkom/
tylko tak na szybko nie wyskakuje mi żadna aktualne oferta na ten interkom


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-18 08:57:45 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-01-15 19:06:11
Posty: 123
Lokalizacja: Rumia /k.Gdyni
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 Fazer ABS
blue7 napisał(a):
Wiem, że np. w g9x można tylko jedną funkcję na raz używać,


Mozesz rozwinac mysl?

Mam G9x i jestem bardzo zadowolony. Dla mnie ma wszystko czego potrzeba 12h jazdy z wlaczonym radiem i od czasu do czasu rozmowy po interkomie bez problemu.
Zasieg 1.6km to miedzy bajki mozna. Chyba ze jedna osoba jest na jakiejs gorce, a druga w dolinie bez jakich kolwiek przeszkod po drodze.

W dolomitach bywalo, ze brat byl za zakretem, a ja go juiz nie slyszalem.
W tym sezonie czaje sie na zmiane na Packtalk ;), a G9x sprzedac


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-18 18:26:52 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
SzMuD czytałem na zagranicznym forum, że na Senie S20 jednocześnie możesz słuchać muzyki lub komend GPS i nie przerywając tego rozmawiać np. z plecaczkiem. Tzn. że funkcje te mogą działać razem, czy coś takiego jest możliwe w g9x?

Jeżeli chodzi o Twój upgrade do Pactalka to co więcej poza zasięgiem dzięki niemu zyskasz? Jak jest z gabarytami interkomu g9x, bardzo wystaje z boku kasku? Czy ma on jakieś wady o których powinienem wiedzieć przed zakupem? Jeżeli zamierzasz zbyć swój to może zrobilibyśmy deal tylko czy Ty masz duala(mile widziana propozycja na PM)?

Moimi faworytami są Sena S20 i Cardo g9x, cena niemal identyczna. Zdaję sobie sprawę, że odległości rzędu 1,6km są nieosiągalne w rzeczywistości, to tak samo jak z CB radiem, mam długiego "bata" ale w rzeczywistości daleko zasięgowi do parametrów deklarowanych na pudełku. Wolę kupić coś porządniejszego niż podstawowe modele Seny czy Cardo, chcę żeby interkom jakościowo dobrze działał, byĺ dopracowany a nie w myśl zasady "chcesz mieć tanio to pójdźmy na kompromis". Dlatego patrzę na topowe modele bo wiem, że akurat w tej dziedzinie płacąc więcej dostaje się więcej. Jakbym wydał 1000zl na średniaki i coś by mi trzaskalo albo byłaby słaba jakość dźwięku to by mnie denerwowało, zawszę wolę dołożyć jak ma to sens.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-18 21:54:57 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 469
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
Ja z racji posiadania GT-Aira używam sho-1. W sumie pierwszy interkom i odrazu scala. Po dwóch latach jazdy brak zastrzeżeń. Zasięg do kilometra osiągnięty ale na prostej :) Możliwość normalnej rozmowy telefonicznej czy z kumplem w trakcie jazdy spokojnie do 1,5zł. Powyżej już trzeba się trochę schować. Fajną sprawą jest dodatkowo aplikacja na telefon scala smartset - możliwość ustawień wszelkiej maści np kanały na radiu w terenie itd za jej pomocą. Wytrzymuje naprawdę długo a w przypadku sho-1 można dokupić dodatkową drugą i mieć w zapasie - choć mi nigdy to jeszcze nie było potrzebne. Kupiłem z kumplem duala i wyszło jakieś 700 zł :) więc trzeba pokombinować żeby dobrze wyszło. W Packtalk fajne jest to: https://youtu.be/XEcs8yx2ZRs tyle że trzeba jeździć grupą co by z tego korzystać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2016-02-18 22:55:47 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Cimaj a możesz na żywo odbierać komendy z gpsu i jednocześnie rozmawiać z kolegą? Trochę obawiam się jeżeli chodzi o scalę, trudno liczyć na naprawę gwarancyjną jak coś nie działa raczej mają politykę zbywania klienta zamiast próby rozwiązania problemu.
Dwie godziny temu oglądałem g9x zamontowaną na kasku, wygląda bardzo solidnie i mało zniszczona po 25kkm za sobą. Narazie g9x jest moim faworytem, dziękuję wszystkim za odpowiedzi :thumbup:. Jak kupię i przetestuję na pewno podzielę się spostrzeżeniami.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org